Satışlarınızı Artırmak İçin Shopify Ücretsiz Kargo Nasıl Kurulur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Satışlarınızı Artırmak İçin Shopify Ücretsiz Kargo Nasıl Kurulur?

Günümüzün rekabetçi e-ticaret ortamında, ücretsiz gönderim sunmak bir zorunluluktur. çevrimiçi dönüşümler için güçlü teşvik.

Bu yalnızca bir satın alma işlemi için giriş engelini azaltmakla kalmıyor; alışveriş yapanlar bir tür ücretsiz gönderim veya bu ürünün kilidini açma fırsatını beklemeye başladı.

Aslında, Tüketicilerin %80’i Siparişleri belirli bir dolar tutarına ulaştığında ücretsiz gönderim alacaklarını varsayarken, %66’sı bunu bekliyor Tümü çevrimiçi siparişler.

Ücretsiz gönderimi güçlü Shopify platformuyla birleştirdiğinizde satışları, ortalama sipariş değerlerini ve genel alıcı deneyiminizi iyileştirebilirsiniz.

#cta-visual-pb#Önemli olan her yerde ücretsiz gönderim tekliflerinizi sergileyinSayfadan sayfaya dönüşümleri artırmak için ücretsiz gönderim vaadinizi web sitenizin önemli alanlarında paylaşın.Ücretsiz olarak oluşturmaya başlayın

Shopify mağazanızda neden ücretsiz gönderim sunuyorsunuz?

Ücretsiz kargo, e-ticarette hızla standart bir uygulama haline geliyor; bu nedenle markaların, alışveriş yapanları memnun etmek ve kar marjlarını korumak için bunu en başından iş yapılarına dahil etmeleri gerekiyor.

Ancak hem satıcılar hem de müşteriler için ücretsiz gönderimi cazip hale getiren başka avantajlar da var.

Müşteriyi elde tutmayı iyileştirin

Resim: Santevia

Satıcılar, abonelik karşılığında veya sadakat programı avantajının bir parçası olarak ücretsiz gönderim sunabilir.

Müşterilerinizin iletişim bilgilerini alarak ve onlara markanızla alışverişe devam etmeleri için teşvikler sunarak müşteri tutma oranınızı artırır ve müşteri yaşam boyu değerinizi (CLV) artırırsınız.

Bu verim daha tutarlı ve çoğunlukla daha yüksek satışlar.

Accenture, sadakat programı üyelerinin kazanç sağlama potansiyeline sahip olduğunu bile buldu. %12–%18 daha fazla gelir artışı Üye olmayanlara göre yıllık olarak bu oran, ücretsiz gönderimin CLV üzerindeki etkisini gösteriyor.

Sepeti terk etmeyi azaltın

Yüksek nakliye maliyetleri, müşterileri çevrimiçi satın alma yapmaktan önemli ölçüde caydırıyorForbes ona sorumluluk veriyor Terk edilen tüm sepetlerin %28’i.

Ücretsiz teslimatın sunulması bu endişeyi ortadan kaldırır ve müşterileri sepetlerini terk etmek yerine satın alma işlemlerini tamamlamaya teşvik eder.

Ortalama sipariş değerini (AOV) artırın

Yukarıda belirtildiği gibi tüketiciler, ücretsiz kargoya hak kazanmak için sepetlerine daha fazla ürün eklemeye hazırdır.

Forbes’a göre, Alışveriş yapanların %30’u Ücretsiz gönderimin kilidini açmak için gereken dolar değerini karşılamak amacıyla daha fazla harcama yapın.

AOV’deki bu artış, satın alma harcamalarınızdan daha yüksek getiri, alışveriş yapanların test edebileceği daha fazla ürün ve daha fazla sayıda memnun alıcı anlamına gelir.

Alışveriş yapanları “bedava” ile memnun edin

Resim: Sıçratmayı kaldır

Ücretsiz kargo insanların psikolojisine dokunuyor Sıfır Fiyat EtkisiBu, insanların bedava ganimet alma arzusunu ifade eder. Sonuç olarak, mevcut olduğunda, insanlar satın almaya daha yatkın.

Invesp’in istatistikleri bu olguyu destekliyorinsanların ücretsiz gönderime hak kazanmak için aşağıdaki işlemleri gerçekleştireceğini gösteriyor:

  • Sepetlerine daha fazla ürün ekle (%58)
  • En yavaş nakliye seçeneğini seçin (%50)
  • Sadakat programlarına katılın (%31)
  • Satın almalarını erteleyin (%30)

Yaygın ücretsiz gönderim engelleyicileri

Ne yazık ki, çoğu güzel şey gibi, ücretsiz gönderimin de bazen bazı zorlukları vardır.

Artan genel gider

Ücretsiz kargo teklif ettiğinizde, malların alıcılarınıza teslim edilmesiyle ilgili tüm nakliye ücretlerinin ödenmesi sorumluluğunu üstlenirsiniz.

Bu, özellikle düşük marjlı ürünler için endişe verici olan karınızı tüketebilir.

Çözüm: Minimum sipariş değeriyle ücretsiz kargo sağlayın ve teslimatı mümkün olduğunca uygun maliyetli hale getirmek için ürün yerleşiminizi optimize edebilecek lojistik ortaklarıyla çalışın.

Örneğin, satışlarınızın çoğu Doğu Yakası’ndaki tüketicilere yapılıyorsa, envanteri önemli alıcı merkezlerinizde depolayabilen bir 3PL ile çalışın.

Daha yüksek ürün fiyatları

İşletmeniz nakliye ücretlerinden daha fazla maliyete maruz kaldığından, bunu telafi etmek için fiyatlarınızı artırmanız gerekebilir.

Böylece ürünleriniz daha pahalı hale gelir ve bu da fiyat konusunda daha bilinçli olan müşterilerin bunun yerine rakiplere yönelmesine neden olabilir.

Çözüm: Fiyat ve maliyet tasarrufuna odaklanmak yerine, ürününüzün değerini vurgulamak ve marka değeri oluşturmak için konumlandırmanızı ve mesajınızı kullanın. olarak bilinmek istiyorsunuz en iyi seçenek değil en ucuz.

İade nakliye yükümlülükleri

Ücretsiz kargo avantajı, müşterinizin iade nakliye masraflarını da karşılayacağınız yönündeki beklentilerini belirleyebilir.

E-ticarette iadeler tehlikelidir çünkü zamanınızı, itibarınızı ve envanterinizi tüketmenin yanı sıra aynı zamanda pahalıdırlar.

Bir satışı kaybedersiniz ve bu durum, yaralanmaya ek olarak ürününüzün değerine (artık yeni durumda olmayan) ve iade nakliye ücretlerine de mal olur.

Çözüm: İade politikanızda, iade nakliye masraflarının alıcıya ait olacağını açıkça belirtin. Tüketicilerin haklarını ve sorumluluklarını anlamalarını sağlamak için satın alma işleminden önce ve sonra politikanızı paylaşın.

Daha da iyisi, iadeleri tamamen azaltmak için akıllı stratejilere yatırım yapın, böylece yüksek iade nakliye ücretleri ihtiyacını ortadan kaldırırsınız.

5 Tür ücretsiz gönderim teklifi

Artık ücretsiz kargonun avantajları ve dezavantajları hakkında bir fikriniz olduğuna göre Shopify’da ücretsiz kargo sunmanın çeşitli yollarını inceleyelim.

Tavsiye Edilen:  Amy Lang Ebeveynlerin Cinsel Sağlığı Öğretmesine Yardım Ederek Nasıl 113.000 Dolar Kazandı?

Düz ücretsiz gönderim

Resim: Newa

Direk ücretsiz kargo fırsatıyla, tüm siparişlerde ücretsiz gönderim sağlıyorsunuz.

Bu, kurulması ve uygulanması en kolay tekliftir ancak müşterilerinizin sık ama küçük tek ürün satın alımlarına korkuluk koymazsanız, hızla en pahalı teklif haline gelebilir.

Değere dayalı ücretsiz gönderim

Resim: Mutlu Köpek

Değere dayalı ücretsiz gönderim avantajı etkinleştirir müşterinin alışveriş sepeti değeri belirli bir eşiğe ulaştığında.

Örneğin, müşterilerin ücretsiz kargoya hak kazanabilmesi için minimum sipariş değeri olarak 50 ABD doları belirleyebilirsiniz.

Bu, alışveriş yapanları sepetlerine daha fazla ürün eklemeye veya satın aldıkları ürünleri daha büyük, daha uygun maliyetli (ve çevre dostu) siparişlere ayırmaya teşvik eder.

Müşteriye özel ücretsiz kargo

Resim: Oyun istasyonu

Bu ücretsiz gönderim yöntemi en sık alıcılarınız gibi bireysel müşterilere bağlı.

Bu, tüm siparişlerde ücretsiz gönderimin kilidini açmak için sadakat ve ödül programı üyelerini altın kademeye veya daha yüksek bir üyelik durumuna ulaşmaya teşvik etmenin harika bir yoludur.

Ayrıca alışveriş yapanları ödül programlarınıza katılmaya teşvik eder, CLV’lerini genişletir ve daha fazla geri dönen müşteri için topluluğunuz içinde daha derin ilişkiler kurar.

Promosyona dayalı ücretsiz gönderim

Bu teklif, aşağıdaki müşterilere ücretsiz gönderim sağlar: promosyonlarınıza katılın veya belirli ürünleri satın alın.

Örneğin, yeni bir ürün göndermek istiyorsanız, bu ürünü sepetine ekleyen herkesin ücretsiz kargo almasına izin verebilirsiniz.

Veya markanızı tanıtmak için bir etkileyiciyle çalışabilir veya bir etkinlik düzenleyebilirsiniz.

Bu iş ortaklarına, hedef kitlelerinin alışverişlerinde ücretsiz gönderimin kilidini açmak için ödeme sırasında kullanabileceği özel bir kod verebilirsiniz.

Sınırlı süreli ücretsiz gönderim

Resim: Kaynak BMX

Bu tür, alışveriş yapanların ücretsiz gönderimden yararlanabileceği sınırlı süreli satışlar oluşturmayı içerir belirli bir süre için.

Bu stratejiyi uygulamanın harika bir yolu, Aralık ayı gibi önemli alışveriş tatillerinde veya sezonlarında, bu zaman dilimlerinde alışveriş yapanların niyetini teşvik etmek ve en üst düzeye çıkarmaktır.

Shopify’da ücretsiz gönderim nasıl ayarlanır?

Temel konuları ele aldıktan sonra, Shopify’da özel olarak ücretsiz kargo tekliflerinin nasıl oluşturulacağı hakkında konuşalım. Shopify, yapılandırma yoluyla veya Shopify uygulama entegrasyonlarıyla ücretsiz gönderimi gerçekleştirebilen güçlü bir platformdur.

Aşağıdaki adım adım açıklamalı kılavuzumuz, bunu Shopify yönetici kontrol panelinizden nasıl oluşturacağınızı gösterecektir.

1. Gönderim ve Teslimat ayarlarına gidin

Kontrol panelinizde şuraya gidin: Ayarlar sol alt köşede. Tıklamak Nakliye ve teslimat sol araç çubuğunda.

İçinde Nakliye ve teslimat bölümünden ücretsiz kargo bölgelerini seçebilirsiniz. Daha sonra seçin Üstesinden gelmek.

2. Gönderim bölgeleriniz için ücretler ekleyin

Mevcut yurt içi ve yurt dışı fiyatlarınızı bulmak için aşağı kaydırın. Nakliye Bölgeleri bölüm.

Oranları ayarlamak istediğiniz bölgeyi seçin ve ardından simgesine tıklayın. Ücret ekle.

Seçme Kendi oranlarınızı ayarlayınsimgesini tıklayın, ardından sağ taraftaki iki oku tıklayın. Ücret adı Bir açılır menüyü ortaya çıkarmak için alanı.

Burada, gönderim bedeli olarak ücretsiz gönderimi ayarlamak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Standart tüm siparişler için veya Ücretsiz Uluslararası Gönderim. Bu örnekte şunu seçiyoruz: Standart.

3. Ücretsiz gönderim koşullarını ayarlayın

Sonraki adım, müşterileri ücretsiz gönderime uygun kılan şeyin ne olduğunu seçmektir; bu nedenle şuraya tıklayın: Koşul ekle.

Gördüğünüz gibi ücretsiz gönderim eşiklerine ilişkin seçenekleriniz aşağıdakilerle sınırlıdır: Öğe ağırlığına göre veya sipariş fiyatı. Sipariş fiyatına göre ücretsiz gönderim yapmanızı öneririz.

Daha sonra bir ayar yapın Minimum fiyat Ve Maksimum fiyat ücretsiz gönderim uygunluğu için. ayarladığınızdan emin olun. Fiyat hemen aşağıda Ücret adı bedavaya da. Tıklamak Tamamlamak sarmak için.

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, ücretsiz kargo teklifi uygun tüm siparişler için geçerli olacaktır.

: Shopify’ın yerel özellikleri, ücretsiz kargo hükümlerine uyum sağlamanıza izin verse de bunlar, ağırlığa dayalı ve sipariş değerine dayalı eşiklerle sınırlıdır.

Müşteriye özel, promosyona dayalı veya sınırlı süreli ücretsiz gönderim sunmak istiyorsanız farklı bir seçeneğe ihtiyacınız olacaktır.

Neyse ki platformun işlevselliğini artırabilecek ve esneklik kazandırabilecek çok sayıda Shopify kargo uygulaması ve entegrasyonu mevcut.

Shopify ücretsiz gönderim teklifinizin öne çıkmasına yardımcı olacak ipuçları

Ancak ücretsiz gönderim teklif etmek denklemin yalnızca ilk yarısıdır. Müşterileri bundan yararlanmaya ikna etmek için onları bundan haberdar etmelisiniz.

Aşağıda alışveriş yapanlara bu avantajın reklamını yapmanın birkaç yolu verilmiştir.

Ücretsiz gönderim teklifinizi belirgin bir şekilde vurgulayın web sitenizin başlığında veya başlığında. Bunu yapmak, ziyaretçilerin hemen fark etmesini sağlar ve onları avantajı daha fazla keşfetmeye teşvik eder.

Resim: Bootstrap İçecekleri

Soğuk demlenmiş kahve markası Bootstrap İçecekleriÖrneğin, sınırlı süreli ücretsiz gönderim teklifini tanıtmak için her iki web sitesi öğesini de akıllıca kullanıyor.

Başlangıçta, web sitesinin başlığında, alışveriş yapanların “ada çapında ücretsiz gönderimden yararlanabilecekleri” ifadesi yer alıyor.

Tavsiye Edilen:  Parasız Bir İşe Nasıl Başlanır?

Tıkladıktan sonra ziyaretçiler, bir banner aracılığıyla teklifi daha da vurgulayan bilgi sayfasına yönlendirilir.

Sayfada ayrıca, müşterilerin %15 indirimden yararlanmasını sağlayan ve insanları gerekli satın alma işlemini yapmaya ikna etmek için son adım olarak görev yapan ek bir promosyon da gösteriliyor.

#cta-visual-pb#Ücretsiz gönderim tekliflerini herhangi bir sayfada kolayca görüntüleyinSayfa Oluşturucu ile mağazanızın herhangi bir yerinde ücretsiz gönderim teklifinizi vurgulamak için banner’lar ve yeniden kullanılabilir bloklar oluşturun.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Gönderim sayfanızda paylaşın

Gönderim bilgilerini özel bir gönderim sayfasına ekleyin veya bu bilgilerin SSS’lerinizde yer aldığından emin olun.

Resim: Belki

Belki müşterilerinin çerçevelerini seçmelerine ve yaşam tarzınıza uygun kişiye özel gözlük reçetelerini paylaşmalarına olanak tanıyan özel gözlükler sağlar.

Özel gönderim sayfaları, siparişlerin ne kadar hızlı bekleneceği hakkında bilgiler içerir ve tüm siparişlerinde “her zaman ücretsiz ABD gönderimi” bulunduğunu vurgular.

E-posta pazarlamasına dahil edin

E-posta pazarlaması, ücretsiz gönderim teklifinizi tanıtmak için de etkili bir kanal olabilir. Siz de yapabilirsiniz özel e-postalar gönderin veya bunu haber bültenlerinizde öne çıkarın.

Her iki yaklaşım da mevcut müşterilerin ilgisini çeker ve onları tekrar satın almaya zorlar.

Resim: Gerçekten İyi E-postalar

Daha İyiMarka“Karbonhidrat ağırlıklı yiyecekleri en aza indiren” bir şirket, sepetten vazgeçme e-postaları aracılığıyla bu yöntemden yararlanıyor ve bir taşla iki kuşla etkili bir şekilde ilgileniyor.

Yalnızca ücretsiz gönderim teklifini tanıtmakla kalmıyor, aynı zamanda BetterBrand mağazasından çıkan müşterileri geri dönüp satın alma işlemlerini tamamlamaya da zorluyorlar.

Çıkış amacı üzerine açılır teklifleri görüntüle

Çıkış amacı açılır pencerelerinden yararlanın bir ziyaretçi sitenizden ayrılmak üzereyken tetiklenir.

Ücretsiz gönderim teklifiniz hakkında insanları kalmaya ve alışverişe devam etmeye teşvik edecek bir mesaj görüntülerler.

Resim: Görev Etleri

Otla beslenen sığır eti atıştırmalıkları üreticisi, Görev Etleri bu stratejiyi, çıkış amacı açılır penceresi aracılığıyla iki teklifi göndererek kullanır.

Esas olarak, alışveriş yapanların yalnızca nakliye ücretini (kendi başına iyi bir anlaşma) ödeyerek alabilecekleri bedava kuru et kazanma etrafında dönüyor.

Bununla birlikte, eğer ilgilenmiyorlarsa, pop-up, alıcıların 60 $’lık bir sipariş değerine ulaşarak ücretsiz gönderimin kilidini nasıl açabileceklerini açıklıyor.

Tanıtmak için sosyal grafikler oluşturun

Sosyal medya kanallarınız için, Ücretsiz gönderim teklifinizi açıkça vurgulamak için göz alıcı grafikler tasarlayın.

Daha sonra daha geniş bir kitleye ulaşmak ve ilgi uyandırmak için bunları aktif olduğunuz sosyal platformlarda paylaşın.

Resim: instagram

Avustralya merkezli Macarthur Fitness Aletleri ücretsiz gönderim teklifinin ilgili promosyon ürünü EX-59 Eliptik Antrenörün yanında öne çıkmasını sağlayan son derece basit bir grafik kullanarak bunu iyi bir şekilde yapıyor.

Resim: Macarthur Fitness Aletleri

Nakliye maliyeti 100 AUD’dan fazla olabileceğinden, bu masraftan kaçınma şansı daha da cazip hale geliyor.

Sepetinize ekleyin

Ödeme işlemi sırasında Müşteriler sepetlerini görüntülerken bir mesaj görüntüle ücretsiz gönderimin kilidini açmak için ne kadar daha harcamaları gerektiğini onlara bildirmek.

Bunu yapmak onları sipariş değerlerini artırmaya itebilir.

Resim: Seattle Çikolata Şirketi

Seattle Çikolata ŞirketiEtik kaynaklı çikolata üreticisi olan , ücretsiz gönderim için gereken sipariş değerini gösteren bir çubuk göstererek bu basit ama ikna edici stratejiyi iyi bir şekilde kullanıyor.

Daha sonra, alışveriş yapan kişi sepetine bir ürün koyduğunda, sepetin yavaş yavaş dolduğunu görür.

Ortaklarınızın bunu bir kodla tanıtmasını sağlayın

Sosyal etki sahibi kişilere, bağlı kuruluşlara ve marka ortaklarına özel takip edilebilir promosyon kodları verin.

Bunları izleyicileriyle paylaşacaklar, daha sonra siparişlerinde ücretsiz gönderimin kilidini açabilirler. Bu taktik, erişiminizi genişletmenize ve yeni müşteriler çekmenize olanak tanır.

Resim: Instagram

Bunun en iyi örneği, Denver merkezli stil blog yazarıyla ortaklık kuran Copper Cow Coffee’dir. Zambak Gülü çeşitli üzerine dökülen kahveler içeren Noel Takvimini tanıtan bir kampanya için.

Tatil sezonu boyunca müşteriler, Lily Rose’un kodunu bulup uygularsa, ürünü 69 $ karşılığında ve ücretsiz kargo teklifiyle satın alabilecekler.

Shopify ücretsiz gönderimle ilgili SSS

Son olarak Shopify ücretsiz gönderimi hakkında sıklıkla gördüğümüz birkaç soruyu yanıtlayalım.

Shopify’da ücretsiz kargoya sahip olmalı mıyım?

Bu, iş türünüze bağlıdır. Örneğin büyük mobilyalar satıyorsanız, yüksek depolama ve nakliye maliyetlerini makul ve rekabetçi ürün fiyatlarıyla karşılayamayabilirsiniz.

Ancak genel olarak rakamlar, ücretsiz gönderimin işe yaradığını ve denemeye değer olduğunu gösteriyor.

Shopify’da yalnızca belirli müşterilere nasıl ücretsiz kargo verebilirim?

Ücretsiz gönderimi belirli müşterilerle sınırlamak istiyorsanız, siparişlerine ücretsiz gönderimi uygulayacak özel kodlar oluşturabilirsiniz.

Veya insanları, en iyi müşterilerinizi müşteri ilişkileri yöneticisinde tutmanıza yardımcı olacak bir sadakat veya ödül programına katılmaya teşvik edebilirsiniz.

Ardından, belirli müşteri profillerine giriş yaptıklarında ücretsiz gönderim sunmak için bu sistemi Shopify mağazanızla entegre edebilirsiniz.

Küçük işletmeler için ücretsiz kargo buna değer mi?

Ücretsiz gönderim yüksek bir ön maliyete sahip olsa da, aynı zamanda daha fazla satış, daha yüksek dönüşüm oranları ve daha büyük alışveriş sepetleri şeklinde büyük getiriler de sağlar.

Tavsiye Edilen:  Serbest Yazarlar İçin Hikaye Anlatma Sanatı

Küçük işletmenize bir tür ücretsiz gönderim eklemeyi düşünüyorsanız, uygulamadan önce ve sonra bir fark fark edip etmediğinizi görmek için dönüşüm oranlarını ve AOV’yi takip edin.

Çevrimiçi mağazamda ücretsiz gönderim eşiğini nasıl belirleyebilirim?

Bunun bir yolu, mevcut AOV’nize ve ortalama nakliye maliyetinize göz atarak ilkinin ikincisini kar marjı açısından nerede dengeleyeceğini bulmaktır.

Örneğin, mevcut AOV’nizin 20 ABD doları olduğunu, sipariş başına ortalama nakliye maliyetinin 5 ABD doları olduğunu ve en çok satan ürününüzün 5 ABD doları kar marjıyla 20 ABD dolarına satıldığını varsayalım.

Bu durumda, ücretsiz kargo için minimum harcama eşiğinizi 40$ yaparsanız, satılan ek ürününüzün kârından 5$ kargo ücretini telafi edersiniz.

Ücretsiz gönderim stratejilerimin başarısını ölçmek için hangi ölçümleri izlemeliyim?

Ücretsiz gönderim sunmadan önce ve sonra aşağıdaki metrikleri ve bunların birbirleriyle nasıl değiştiğini göz önünde bulundurun. Örneğin, nakliye maliyetlerinizin arttığını fark ederseniz, bu aynı zamanda AOV’deki artışla da bağlantılı mıdır?

Mümkünse, bu ölçümleri ücretsiz ve ücretli gönderim içeren siparişler arasında bölün:
– Nakliye ücretleri
– Dönüşüm oranları
– Ortalama sepet değerleri
– Müşteri yaşam boyu değeri
– Geri dönüş oranı
– Sadakat programının benimsenme oranı
– Müşteriyi elde tutma oranı

Shopify mağazasında ücretsiz gönderimi ayarlarken kaçınılması gereken yaygın hatalardan bazıları nelerdir?

Ücretsiz gönderimi tanıtırken ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun.

Bunu, yalnızca belirli bir posta kodundaki veya minimum sipariş eşiğinize ulaşan müşteriler yerine, istemeden tüm müşterilerinize sunabilirsiniz.

Ayrıca her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için teklifi test edin; süresi dolmuş veya çalışmayan bir ücretsiz gönderim kodunu göndermekten kaçınmak istiyorsunuz.

Özel bir kurulumunuz varsa, herhangi bir açıktan yararlanma olup olmadığını kontrol edin.

Örneğin, ücretsiz gönderim yalnızca belirli bir promosyon ürününe sahip alışveriş sepetleri için geçerliyse, alışveriş yapanlar ürünü ekleyerek, ücretsiz gönderim uygulayarak ve ardından ürünü kaldırarak avantajdan yararlanabilir mi? Kötüye kullanımla sonuçlanabilecek hataları arayın.

Shopify mağazamın gönderim özelliklerini geliştirebilecek üçüncü taraf uygulamaları veya hizmetleri var mı?

Çok sayıda uygulama Shopify’ın ücretsiz gönderim özelliklerinizi genişletebilir. Blogumuzda 30 favori Shopify gönderim uygulamamızın derlenmiş listesine göz atın.

Daha iyi dönüşümler, alışveriş sepeti değerleri ve müşteri ilişkileri için Shopify mağazanızda ücretsiz gönderim sunun

Shopify mağazanız üzerinden ücretsiz gönderim sunmak, markanızı basit kar marjlarının ötesinde birçok önemli alanda güçlendirebilecek güçlü bir stratejidir.

Ancak harekete geçmeden önce, iş modeliniz için doğru olanı belirlemek amacıyla farklı ücretsiz gönderim tekliflerini inceleyin.

Zaten ücretsiz gönderim sağlıyorsanız, müşterilerinizin bunu bildiğinden emin olun ve daha fazla potansiyel müşteri ve satış elde etmek için alıcı yolculuğu boyunca stratejik olarak hatırlatıcılar yerleştirin.

Ücretsiz gönderimin cazibesini en üst düzeye çıkararak müşterilerin mutlaka geri gelmelerini sağlayacak alışveriş deneyimleri oluşturabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Daha iyi bir Shopify mağazası oluşturunShopify için en iyi sayfa oluşturucuyla özelleştirerek mağazanızın markanız kadar benzersiz görünmesini ve hissetmesini sağlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Table of Contents