Şekillendirilebilir Ticaret Nedir ve Markanız İçin Doğru mu?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Şekillendirilebilir Ticaret Nedir ve Markanız İçin Doğru mu?

Yıllardır e-ticaret markaları şunu duydu: sadece Mümkün olan en iyi e-ticaret deneyimini yaratmanın yolu, mağazalarına güç veren her bileşeni tek tek seçmektir.

Temel olarak, bir büfeden meze seçmek gibi mükemmel başsız ön ve arka uç çözümünüzü bir araya getirmek.

Elbette mağazanızı güçlendirmek için en iyi teknolojiyi, rekabet gücünüzü korumak ve çevrimiçi operasyonlarınızı geleceğe hazır hale getirmek için ihtiyaç duyduğunuz esneklikle birlikte kullanmak istersiniz.

Demek istediğim, seçenekleri (ya da büfeyi) kim sevmez ki?

Şekillendirilebilir ticaret tamamen büfeyle ilgilidir; e-ticaret markalarına, mağazalarına hangi teknolojilerin güç sağladığı ve bu kontrolle gelen her şey (hem iyi hem de kötü) üzerinde tam kontrol sağlar.

Bu yazı, şekillendirilebilir ticareti, nerede parladığını, nerede yetersiz kaldığını ve markanız için başsızlığa doğru yaklaşım olup olmadığını açıkça tanımlamayı amaçlamaktadır.

Neyse ki başsız kalmanın tek bir yolu yok.

Bunu, doğası gereği karmaşıklıklar, büyük yazılım yatırımları ve şekillendirilebilir ticaretin devam eden satıcı yönetimi olmadan yapabilirsiniz. Ama buna daha sonra değineceğiz.

Bu yazıda şunları ele alacağız:

Öyleyse yerleşin ve başlayalım.

#cta-visual-fe#E-ticaret mağazanızın tasarım kontrolünü tamamen elinize alınShogun Frontend’de site şişkinliği olmadan özel deneyimler oluşturun.Daha fazla bilgi edinin

Şekillendirilebilir ticaret nedir?

Şekillendirilebilir ticaret, işletmelerin iş hedeflerine uygun, türünün en iyisi teknolojiyi birleştirerek tamamen benzersiz bir e-ticaret deneyimi oluşturmalarının bir yoludur.

Her şey monolitik bir e-ticaret platformunu (Shopify, BigCommerce, Adobe Commerce) alıp onu parçalara ayırarak ayrı ayrı yeni bir platform oluşturmakla ilgilidir.

Buna göre Gartner’ınşekillendirilebilir ticaret:

“…dijital ticarete mimari bir yaklaşım uygulamalar, paketlenmiş iş yetenekleriyle (PBC’ler) oluşturulur… yeni ticaret işlevselliği ve deneyimleri oluşturmak.”

Şekillendirilebilir yaklaşımın şöyle devam ettiğini söylüyorlar:platform merkezli bir yaklaşımla çelişiyorTicari müşteri deneyiminin çoğu yönünü yönetmek için yekpare ticaret platformlarının kullanıldığı.”

Başka bir deyişle, markalar unutulmaz bir çevrimiçi alışveriş deneyimi yaratmak için en üst düzey teknolojiyi özenle seçebilir.

Ancak kurumsal işletmeler için yazılan içerik genellikle aşırı derecede karmaşıktır ve okuyucuların bunun gerçekte ne anlama geldiğini tahmin etmesine neden olur.

Shogun’da nostaljik benzetmeler tercih ediyoruz.

“Modüler ticaret” olarak da bilinen şekillendirilebilir ticareti düşünmenin bir yolu, ideal çevrimiçi deneyiminizi oluşturmak için tüm Lego parçalarını elle seçmek gibidir.

Dışında – söz konusu olduğunda başlangıç ​​aşaması Mağazanızın — Lego parçaları; içerik yönetim sisteminiz (CMS), ara yazılımınız, içerik dağıtım ağınız (CDN), sunucu tarafı işleme (SSR) çerçeveleriniz ve daha fazlasıdır.

Sıfırdan özel bir ön uç oluşturmak, sitenin çalışmasını sağlayan tüm bileşenlerin elle seçilmesini ve bunların ödenmesini içerir

Çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için gereken bloklar da dahil olmak üzere eksiksiz bir Lego setini tek bir satıcıdan satın almak yerine, eksiksiz bir mağazaya sahip olmayı umarak her bir Lego bloğunu farklı bir satıcıdan satın alırsınız.

Markaların bu rotaya gitmesinin nedeni, e-ticaret mağazalarını güçlendirmek için sınıfının en iyisi teknolojiyi almanın tek yolunun bu olduğu yönündeki yanlış fikirdir.

Markaların neden başka bir yola gitmek isteyebileceğini anlamadan önce, şekillendirilebilir ticaretin iyi ve kötü yönlerini gözden geçirelim.

#cta-paragraph-fe#Başsızlar hakkında bilgilerinizi tazelemeye ihtiyacınız varsa veya bu konuda tamamen yeniyseniz başsız ticaretle ilgili her şeyi anlatan jargondan uzak kılavuzumuza göz atın.

Şekillendirilebilir ticaretin artıları ve eksileri

E-ticaret sitenizi nasıl oluşturacağınızı seçerken herhangi bir yöntemin olumlu ve olumsuz yanlarını bilmek istersiniz.

Şekillendirilebilir bir girişimi sürdürmenin artılarını ve eksilerini inceleyelim.

Şekillendirilebilir ticaretin faydaları

Büyük geliştirici ekiplerine sahip birçok kurumsal tüccar, birkaç önemli nedenden dolayı şekillendirilebilir ticaretin modüler yaklaşımını beğeniyor:

 • Tam denetim tüm site bileşenlerinin toplanması ve yönetilmesi üzerinde
 • Unutulmaz alışveriş deneyimleri herhangi bir temas noktasında markanızın öne çıkmasına yardımcı olun
 • Gücü yazılımınızı seçin/parçaları değiştirin Belirli zamanlarda tercih ederek değişen marka ihtiyaçlarına uyum sağlama olanağı sağlar
 • Uzun vadeli çeviklik Çünkü en iyi uygulamalar değiştikçe verilen parçaları değiştirebilirsiniz

Şekillendirilebilir ticaretin dezavantajları

Ancak işletmenizin büyüklüğüne bağlı olarak dikkate alınması gereken dezavantajlar vardır:

 • Birden fazla tedarikçinin ve sözleşmenin sürekli yönetimi her bileşen için
 • Birçok karmaşık karar ön uçunuzun modüler parçalarını oluşturmak için (e-ticaret ekibinizin gözetimine ihtiyaç duymayabilir)
 • Büyük bir geliştirme ekibi gerektiren sürekli bakım ve uyumluluk sağlamak
 • Bu method çok pahalı olabilirDevam eden bakım ve çeşitli sözleşmeler çok uygun maliyetli olmadığı için

Şekillendirilebilir ticaret, mağazanızın her bir bileşenini kişiye özel hale getirmeyi mümkün kılarken, Çoğu e-ticaret markası için bunun yerine bir alternatife bakmak daha mantıklı olabilir.

Özellikle ön uç teknolojileriniz söz konusu olduğunda.

Şekillendirilebilir mimarinin MACH mimarisinden farkı nedir?

Şekillendirilebilir ticaret, markaların e-ticareti nasıl seçtiğini açıklayan genel bir terimdir başsız teknoloji yığını.

MACH, markaların e-ticaret başsız teknoloji yığınlarını nasıl oluşturmaları gerektiğine rehberlik eden bir dizi prensiptir.

Ancak çoğu açıdan MACH ve composable aynı şeyi ifade eden iki kelimedir. Her ikisi de türünün en iyisi modern teknolojileri tek bir kurumsal teknoloji yığınında birleştirmeyi anlatıyor.

MACH’ın mimari hakkında kuralcı bir düşünme yolu olması ve mimarinin Mmikro hizmet tabanlı, API-ilk, Cyüksek sesle yerli ve HEadless – değişmeyen bir kısaltma.

Tavsiye Edilen:  İzlenme sayısını en üst düzeye çıkarmak için YouTube Shorts yayınlamak için en iyi zamanı keşfedin

Şekillendirilebilir mimarinin yalnızca modülerliğe ihtiyacı vardır ve monolitik mimariye her şeyden daha fazla meydan okur.

Gartner’a göre ikisi arasındaki belirgin fark, composable’ın mikro hizmetler yerine (buna daha sonra değineceğiz) paketlenmiş iş yeteneklerini kullanmasıdır.

Paketlenmiş iş yetenekleri (PBC’ler) ve mikro hizmetler nelerdir?

Aramızdaki daha teknik kişiler PBC’leri ve mikro hizmetleri açıkça farklı şeyler olarak görse de DevOps dışındakiler iki katı görüyor.

Ve çoğumuzun umurunda, ikisi arasındaki ayrım pek de önemli değil.

Mikro hizmet mimarisi, API’ler üzerinden konuşan eksiksiz bir teknoloji yığınını (yani e-ticaret mağazanızı) oluşturan tüm bağımsız hizmetleri ifade eder.

PBC’ler, belirli iş işlevlerine (veya yeteneklerine) hizmet etmek için mikro hizmetleri bir araya getirir.

Dolayısıyla, ödeme işleminiz tek bir PBC’de toplanacak birden fazla mikro hizmet içerebilir. Buradaki fikir, teknik karmaşıklığı azaltmak ve daha net, kafasız bir mimari oluşturmaktır.

Tamam, teknik jargona bu kadar yeter. Şekillendirilebilir bir yaklaşımı çözüm olarak ön uç yaklaşımıyla karşılaştıralım.

Şekillendirilebilir ticaret ve hepsi bir arada ön uç platformu

Markanız, başsız ticaret çözümünüz için özel bir ön uç parçasını sıfırdan bir araya getirmek yerine, bir hizmet olarak ön uç (FEaaS) çözümü olan birleşik bir ön uç platformunu tercih edebilir.

Böylece, onları kendiniz seçme ve yönetme karmaşıklığı olmadan en iyi bileşenlerin tümüne sahip olursunuz.

Bu şekilde düşün:

Şekillendirilebilir ticaret seçim yapmak gibidir Her idealiniz için istediğiniz tek parça gelenek Lego seti, tamamı sizin hayal gücünüzden.

Paketlenmiş bir ön uç çözümü, inanılmaz bir şey inşa etmek için ihtiyacınız olan standart (ve en iyi) parçaları içeren eksiksiz bir Lego seti seçmek gibidir.

Şekillendirilebilir ticaret, kendi Lego bloklarınızı bulmak anlamına gelir; Paketlenmiş bir çözüm, kutudan çıkan en iyi Lego bloklarıyla birlikte gelir

Paketlenmiş bir ön uç çözümüyle markanız, şekillendirilebilir ticaretin aşağıdaki gibi tüm avantajlarından yararlanır:

 • Mevcut arka ucunuzu tamamen sağlam tutmak (Shopify, Shopify Plus veya BigCommerce’deki ödemeleriniz, ödeme işlemleriniz ve envanter yönetiminiz aynı kalabilir)
 • Yaratıcı esneklik kazanmak mağazanızın sunum katmanında kod olmadan, geliştiricilere güvenmeden veya site performansından taviz vermeden
 • Benzersiz sayfadan sayfaya yükleme süreleri bu daha fazla dönüşüme yol açar

Aradaki fark, paketlenmiş bir hepsi bir arada ön uç platformuyla (Shogun Frontend gibi), müşteriye yönelik deneyim ve web sitenizin içeriği gibi işletmenizin gelir artırıcı eylemlerine odaklanabilmenizdir.

Bu, yerine özel yazılımı sıfırdan bir araya getirmek (bu aslında DTC işinizin odak noktası değil).

Ayrıca, Shogun Frontend gibi hepsi bir arada bir ön uç platformuyla ekibiniz, daha az kodla daha fazla kontrol ve e-ticaret yöneticileri için özel olarak oluşturulmuş yerel bir CMS gibi diğer avantajlara da sahip olur.

#cta-mini-fe#Paketlenmiş bir ön uç çözümünün nasıl çalıştığını mı merak ediyorsunuz?Daha fazla bilgi edinin‍

Peki, paketlenmiş bir ön uç çözümünün ihtiyacınız olan her şeye sahip olup olmayacağını nasıl anlarsınız? Bakalım Lego setinde neler var?

Shogun Ön Uç: Başsız mimarimizin anatomisi

Bir ön ucu sıfırdan özel olarak kodladığınızda, aşağıdaki parçalardan oluşur:

 • Özel kodlanmış bir vitrin katmanı
 • Sunucu tarafı oluşturma (SSR) çerçeveniz
 • İçerik dağıtım ağı (CDN)
 • İçerik yönetim sisteminiz (CMS)
 • Her şeyi birbirine bağlayan ara yazılım
 • Kodladığınız üçüncü taraf entegrasyonları

Paketlenmiş, hizmet olarak ön uç yoluna gittiğinizde, tüm bu modüler bileşenler paketlenir ve sizin için halledilir.

Örneğin, Shogun Frontend halihazırda türünün en iyisi teknolojiyle üretilmiştir.

İşte platformumuzu oluşturan şeyler ve bunların, başsız e-ticaret sitenizin ön yüzü için en iyi bileşenler olduğuna neden güvendiğimiz.

Shogun Ön Uç yapısının cesareti şöyle görünüyor

React tabanlı sunum katmanı

Kauçuğun yola çıktığı yer burası, yani müşterinin markanızla buluştuğu yer.

Özel kodlu vitrinlerimizi oluşturmak için React.js’yi kullanıyoruz çünkü bunun inanılmaz derecede hızlı kullanıcı deneyimleri sağlamak için en iyi JavaScript çerçevesi olduğunu düşünüyoruz.

React.js’nin olağanüstü e-ticaretin önünü açmaya devam edecek bir çerçeve olduğundan eminiz, bu nedenle müşterilerimiz için yazılımımızı güçlendirmek amacıyla onu seçtik.

Shopify’daki arkadaşlarımızın da aynı fikirde olduğunu görmek bizi heyecanlandırıyor: Shopify Unite 2021 sırasında Shopify, geliştiricilere yönelik Hydrogen çerçevesini oluşturmak için React.js’yi kullandıklarını duyurdu.

Çoğu marka için bu React ön ucu, sitelere herhangi bir cihazda uygulama benzeri davranış sağlayan, aşamalı bir web uygulaması (PWA) olarak oluşturulmuştur.

Buna saniyeden kısa sürede sayfa yükleme, çevrimdışı işlevsellik, anında bildirim özellikleri, SEO dostu olma ve daha fazlası dahildir.

Sunucu tarafı oluşturma (SSR)

Sunucu tarafı oluşturma için Next.js’yi kullanıyoruz.

Next.js, sunucu tarafı oluşturma ve statik web siteleri oluşturma gibi React tabanlı web uygulaması işlevlerini mümkün kılar.

Shogun Frontend’i güçlendirmek için Next.js’yi seçtik çünkü:

 • En büyük ekosisteme sahip en popüler React çerçevesidir
 • Hatalara karşı savaşta test edilmiştir
 • Mühendislerimizin çoğunluğu buna aşinadır
 • Esnek kalarak birçok özellik sunar
 • Son derece hızlı vitrinler üretir

İçerik dağıtım ağı (CDN)

Olağanüstü e-ticaret deneyimleri yaratmanın büyük bir kısmı, nerede bulunursa bulunsun veya hangi cihazı kullanırsa kullansın tüm müşterilerinizin aynı kalitede deneyimi yaşamasını sağlamaktır.

Ve güvenilir bir içerik dağıtım ağı (CDN) bunu mümkün kılar.

Tavsiye Edilen:  Blogunuzdaki eleştiri ve olumsuz yorumlarla nasıl başa çıkılır?

Bunun için, Shogun Ön Uç kullanımları Hızlı, güvenli bir uç bulut platformu gecikme veya sunucu kesintisi olmadan daha fazla kullanıcıya ulaşmanıza yardımcı olur.

Önde gelen e-ticaret sağlayıcıları (size bakıyoruz, Shopify) tarafından her yerde kullanılıyor.

İçerik yönetim sistemi (CMS)

E-ticareti biliyoruz, dolayısıyla Shogun Frontend’i oluştururken güçlü bir CMS’nin satıcılarımız için yüksek bir öncelik olacağını biliyorduk.

Nihayet, CMS’niz mağazanızın can damarıdır—içerik oluşturma, site güncellemelerini yönetme, yeni ürünleri piyasaya sürme ve çok daha fazlasını bu şekilde gerçekleştirirsiniz.

Bu yüzden kendimizinkini yaratmaya karar verdik.

CMS’miz, e-ticaret yöneticileri ve ekipleri için özel olarak tasarlanmıştır; koleksiyonlarınızın bazı yönlerini otomatikleştirme, site çapında güncellemeler yayınlama ve sıkıcı birebir görevler olmadan içeriğinizi yönetme gibi şeyleri basitleştirmenize olanak tanır.

Güçlü Deneyim Yöneticimiz ile birlikte yerel CMS’miz, Shogun Frontend müşterilerinin kod yazmaya gerek kalmadan e-ticaret sitelerinin kontrolünü yeniden kazanmalarına yardımcı oluyor.

#cta-visual-fe#Çok hızlı bir CMS edininShogun Frontend’de site şişkinliği olmadan özel deneyimler oluşturun.Daha fazla bilgi edinin

Ara katman yazılımı

Middleware, sitenizin ön ve arka ucu arasında yer alan ve uygulamalar arasındaki boşluğu dolduran yazılımdır.

Bu ara katman yazılımı, başsız ticareti mümkün kılar. Bazıları buna “yapıştırıcı” diyor.

Shogun Frontend’in Shopify, BigCommerce ve daha fazlası gibi e-ticaret platformlarıyla sorunsuz bir şekilde entegre olabilmesi için kendi ara yazılımımızı yazdık.

Sınıfının en iyisi entegrasyonlar

Bir ön uç platformu seçmek, mağazanıza güç veren teknolojiyi seçmekten vazgeçmek anlamına gelmez.

Shogun Frontend gibi hepsi bir arada bir sağlayıcıyla, güçlü entegrasyonlardan oluşan büyüyen ekosistemimiz sayesinde şekillendirilebilirlik hâlâ mümkündür.

Örneğin, e-posta pazarlaması için Klaviyo’yu veya aboneliklerinizi veya yinelenen ödemelerinizi yönetmek için Recharge kullanıyorsanız, bunlar Shogun Frontend mağazanıza bağlanabilir.

Sınıfının en iyisi entegrasyonların tam listesine bakın.

Sonuç olarak: Enerjinizi markanızı büyütmeye odaklayabilirsiniz

Paketlenmiş bir ön uç çözümü, oluşturma sürecinizi basitleştirirken aynı zamanda oluşturma sürecinizi keşfederken ve markanızı büyütürken size bir dereceye kadar şekillendirilebilirlik sağlar.

Bir ecomm profesyoneli olarak çevik olmanız gerekir.

Çabalarınızı gelir getiren faaliyetlere ve işinizin sizi başarılı kılan görünmeyen kısımlarına odaklamak istiyorsunuz.

Mağazanıza güç veren türünün en iyisi teknolojiye sahip olup olmadığınız konusunda endişelenmek, yapılacaklar listenizde olmamalıdır.

Veya bize göre, kendiniz bir araya getirmeniz gereken bir şey.

Türünün en iyi parçalarının tümünü içeren bir hizmet olarak ön uç çözümüyle, sizi tanıyarak markanızı güvenle büyütmeye odaklanabilirsiniz öyle sizinle birlikte ölçeklenecek üst düzey yazılım üzerinde çalışıyorve vermeniz gereken karmaşık kararlar çok daha az olacaktır.

Headless ile büyük ön yatırım veya risk olmadan istediğiniz esnekliği elde edeceksiniz.

Shogun Frontend ile başsız kalan marka örnekleri

Dolayısıyla, bazı işletmeler şekillendirilebilir ticaretten hâlâ faydalanacak olsa da, birleşik bir başsız ön uç platformu için ne tür e-ticaret mağazaları doğru olabilir?

Kesin olan bir şey var: Headless artık sadece büyük markalara yönelik değil. Bu şekilde paketlemek onu giderek daha erişilebilir hale getirdi.

Göçebe

Lüks yaşam tarzı ürünleri markasını ele alalım, GöçebeÖrneğin.

Ekipleri, gerçek zamanlı kişiselleştirme, arka plan videoları ve Ürün Bulucu katalog araması gibi zengin özelliklere sahip e-ticaret deneyimleri oluşturmak istiyordu.

E-ticaret işleri büyüdükçe daha da hızlı ölçeklenmek için başsız kalmak istiyorlardı.

Nomad’ın Shogun Frontend ile oluşturulan başsız e-ticaret sitesi, müşteri deneyimini geliştiren küçük ayrıntılarla doludur.

Nomad, birleşik bir ön uç platformu için mükemmel bir seçimdi çünkü asıl odak noktası yaratıcı fikirlerini hızlı bir şekilde hayata geçirmekti inanılmaz site performansını korurken.

Markalarına benzeyen ve hissettiren bir site istiyorlar, ancak ön uç yazılımını sıfırdan oluşturmaları gereken bir şey olarak görmüyorlardı.

#cta-mini-fe#Nomad’ın Shogun Frontend ile nasıl başsız kaldığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Örnek olay incelemesine bakın

Besleme

Paketlenmiş bir ön uç platformuna uygun markaların bir başka örneği de beslenme pazarıdır. Besleme.

Feed, yalnızca hızlı değil aynı zamanda esnek olan, başsız bir site oluşturmak istiyordu İlham geldiğinde yeni mağaza etkileşimleri geliştirmek için.

Feed’in web sitesi şık, gezinmesi kolay ve süper hızlıdır.

Feed’in CTO’su Ben Kennedyen iyisini söyledi:

“Başsızlar hakkında duyduğunuz uyarıcı hikayelere rağmen benim deneyimim şuydu: Artık yeni özellikler geliştirmek bizim için daha kolay ve daha hızlı. Artık themekit ve Liquid kodu yok. Hepsi yavaş yüklenen ve hızlı React bileşenleridir.”

TULA

Müşterileri için daha zengin bir ön uç deneyimi yaratmak isteyen güzellik markası TULA, PWA destekli başsız bir ön uç çözümünün peşine düştü.

Teknoloji ve Dijital Üründen Sorumlu Başkanları Ilan Levine, başka bir şirkette başsız bir yapıyı yönetmişti ve şekillendirilebilir bir yapının karmaşıklıklarından kaçınmak istiyordu.

Shogun Frontend, mümkün olan en iyi müşteri deneyimini yaratmaya odaklanabilmeleri için sıfırdan bir ön uç oluşturmaktan kaçınmalarına olanak tanıdı.

PWA’ları hız iyileştirmeleri sağladı ve bunun sonucunda elde etmeyi umdukları dönüşüm artışlarını sağladı. Sayfa yükleme süreleri %35 arttı ve bu da mobil dönüşüm oranlarını derinden etkiledi.

“Hız inanılmaz derecede önemli ve başıboş kalmamızın en büyük nedenlerinden biri. Kendi kullanıcı arayüzümüzü oluşturarak hızı ve alışveriş deneyimini gerçekten optimize edebiliyoruz.”

– Savannah SachsTULA’nın CEO’su

#cta-paragraph-fe#Başsız kalmanın TULA’nın daha iyi alışveriş deneyimleri tasarlamasına nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tavsiye Edilen:  Sosyal medya algoritmalarının içerik dağıtımı üzerindeki etkisi

Stikwood

Bu ev dekorasyonu markasının, alışveriş yapanların mağazalarıyla nasıl etkileşimde bulunacağı konusunda büyük hayalleri vardı; örneğin, kullanıcıların kendi alanlarını dijital olarak dönüştürmelerine yardımcı olacak artırılmış gerçeklik araçları dahil etmek.

Müşterilerini eğiten ve onlara ilham veren çevrimiçi deneyimler sayesinde, onları herhangi bir fiziksel mağazaya gitmekten kurtarmayı umuyorlardı.

Stikwood, Temmuz 2021’de küçük ve çevik bir ekiple Shogun Frontend mağazasını piyasaya sürdü. Bu, o zamandan beri geliştiricilerin yardımı olmadan hızlı bir şekilde değişiklik yapmalarına ve yeni ürünler piyasaya sürmelerine olanak sağladı.

Geleneksel bir e-ticaret mağazasında endişe ettikleri hız değişimleri konusunda asla endişelenmeden, mağazalarına zengin satış özellikleri ekleyebilirler.

“Kendi sayfa bölümlerimizi tasarlama, istediğimiz gibi görünmelerini sağlama ve siteyi müşterilerin öğrenebileceği bir yere dönüştürme yeteneği, headless’a yatırım yapmamızın büyük bir nedeniydi.”

-Steve WorthStikwood’da Pazarlama Direktörü

#cta-paragraph-fe#Stikwood’un Shogun Frontend mağazasıyla görsel mağazacılık oyunlarını nasıl üst seviyeye taşıdığını görün.

Hepsi bir arada ön uç çözümü markanıza uygun mu?

Aşağıdaki durumlarda markanız paketlenmiş bir ön uç çözümü için uygun olabilir:

 • Mağazanız hızlı bir şekilde ölçekleniyor, headless’ın avantajlarından yararlanmak istiyorsunuz ve e-ticaret ekibinizi etkinleştirmek istiyorsunuz
 • Müşteri deneyiminize daha fazla kişiselleştirme katmak istiyorsunuz
 • Benzersiz site hızını ve performansını korurken kullanıcı deneyimi ve tasarımla denemeler yapmak istiyorsunuz
 • Başsız bir yapıyı destekleyebilecek e-ticaret ekibiniz var (Not: bu, belirli sayıda kişiye ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez; daha çok, react.js ve e-ticaret teknolojisine temel düzeyde aşina olmanız gerektiği anlamına gelir)

Tüm e-ticaret ekiplerinin benzersiz hedefleri vardır, ancak yukarıdaki ifadelerden herhangi biriyle kendinizi özdeşleştiriyorsanız Shogun Frontend gibi bir sağlayıcıyı incelemeye değer.

Şekillendirilebilir ticaretle ilgili SSS

Şekillendirilebilir ticaret başsız ticaretle aynı mıdır?

Şekillendirilebilir ticaret, başsız ticaretin bir evrimidir.

Headless’ın ayrı bir ön ve arka uç fikrini yarattığı yerde, composable buna modüler teknolojiler konseptini ekledi.

Başsız ticaret, yekpare e-ticaret platformlarından kurtulmanın birçok yolunun şemsiyesidir.

Şekillendirilebilir mimari nedir?

Şekillendirilebilir bir ticaret yapısının mimarisi, bireysel parçaların birlikte çalışmasına ve eksiksiz bir e-ticaret mağazası oluşturmasına olanak tanıyan tüm bağlantılardan oluşur.

Bunu mümkün kılan parçalar, teknoloji yığınındaki farklı hizmetler arasında temel verileri taşıyan uygulama programlama arayüzleridir (API’ler).

Bu, harika bir kullanıcı deneyimi için her teknolojinin bağımsız çalışmasına ve doğru verileri doğru zamanda almasına olanak tanır.

Şekillendirilebilir teknolojiler nelerdir?

Şekillendirilebilir ticaret, bir mağazayı işletmek için gereken tüm işlevleri karşılayan bir teknolojiler topluluğudur.

Başsız ön uçların çalışmasını sağlayan bazı önemli teknolojiler, sunucu tarafı oluşturma (SSR), içerik dağıtım ağları (CDN’ler), içerik yönetim sistemleri (CMS’ler), ara katman yazılımı, sunum katmanı (genellikle bir PWA), site arama vb.’dir.

Arka uçta ödeme işleme, ödeme, ürün bilgi yönetimi (PIM) ve sipariş yönetimi sistemleri (OMS) gibi şeyler her şeyin işe yaramasını sağlar.

Shogun Frontend ile olağanüstü bir e-ticaret deneyimi oluşturun

Hızlı büyüme yaşayan e-ticaret markalarının, büyüme yeteneklerini engellemek yerine kendileriyle birlikte ölçeklenen dijital ticaret teknolojilerini bulması gerekiyor.

Türünün en iyisi e-ticaret teknolojilerini bir araya getirerek mağazanız zaman içinde markanızla birlikte esneyebilir ve büyüyebilir.

Şekillendirilebilir bir ticaret çözümü, olağanüstü site performansını korurken, şüphesiz mağazanızda daha fazla yaratıcılığa ve kullanıcı deneyimi özgürlüğüne ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Ancak birbiriyle bağlantısız birden fazla platformu aynı anda yönetmenin gerçekleriyle yüzleşeceksiniz.

Şekillendirilebilir yaklaşım bazı mağazalara uygun olsa da, karmaşıklık olmadan, özel yazılıma büyük yatırım yapmadan veya birden fazla satıcı ve sözleşmeyle hokkabazlık yapmadan başsız ticaret elde etmenin başka bir yolu var.

En iyi ön uç teknolojilerinden oluşan paket çözüm, siz ve ekibiniz için işleri olağanüstü derecede basitleştirir.

Baş ağrısı yaşamadan şekillendirilebilir ticaretin tüm avantajlarından yararlanın.

#cta-visual-fe#Başsız ticarete önceden oluşturulmuş yaklaşımShogun Ön Uç, mevcut arka ucunuzu eklemek için en iyi ön uç teknolojilerini içerir.Daha fazla bilgi edinin