Sektöre Yeni Gelenler İçin Tanımlanan 5 Bağlantı Kurma Terimi

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Sektöre Yeni Gelenler İçin Tanımlanan 5 Bağlantı Kurma Terimi

Yeni bir işe girmek hem heyecan verici hem de bunaltıcı olabilir – yeni bir sektöre girmek, hatta daha da fazlası. Go Fish Digital’e, yayıncılık endüstrisinden bir salgın ortasında ayrıldıktan sonra katıldım, eşit derecede öğrenmeye hevesli ve yeni rolümün üstesinden gelebileceğimden daha fazla olmasından korktum. Daha önce çalıştığım şirket, hem boyut hem de uygulama açısından mütevaziydi, eski usul pazarlamaya alışkın, dijital pazarlama stratejilerine ve giderek artan teknoloji meraklısı tüketicilere ayak uydurmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışan üç yaratıcıdan oluşan bir ekip. Söylemeye gerek yok, GFD’ye geldiğimde yabancı bir ülkeye dil bilmeden inmek gibiydi. Kendimi okulun ilk günündeki yeni çocuk gibi hissettim.

O ilk günlerdeki Google arama geçmişimin bir incelemesi dijital halkla ilişkiler paniklemiş bir kadının resmini çiziyor – temelde çığlık emojisinin insan versiyonu. Geriye dönüp baktığımda komik olan kişisel favorilerimden bazıları şunları içerir:

“Takip edilmeyen bir bağlantıya tıklarsam bana virüs bulaştırır mı?”

“İş bilgisayarınıza virüs bulaştırmak kovulabilir bir suç mu?”

“Etki alanı yetkilisi bir web sitesi polisi mi?”

“Domain yetkilisi tarafından tutuklanabilir miyim?”

“İnternet hapis cezaları.”

“Birinci sınıf okuma düzeyinde bağlantı eşitliğinin tanımı.”

“Geri bağlantılar… ne?”

Ama okuyucu, hayatta kaldığımı söylemek için buradayım ve sen de hayatta kalabilirsin! Dijital pazarlama, SEO bağlantı kurma veya dijital halkla ilişkiler ajanslarında yeniyseniz ve bir bağlantı kurma lingo tercümanına ihtiyacınız varsa, bu beş terimle başlayın. Kısa sürede sektör uzmanlığınıza güvenen müşterileriniz ve iş arkadaşlarınız olacak.

1. Geri bağlantı

Backlink, bir web sitesi diğerine bağlandığında oluşturulan bir bağlantıdır. Bu, iyi zamanlanmış, ilginç bir kampanya geliştirmenin ve sunmanın ödülüdür ve biz bağlantı kurucuların can attığı şey budur. Geri bağlantılar küçük güven oluşturuculardır. Bir web sitesine işaret eden her bağlantı, Google’a bir güven sinyali görevi görür, bu nedenle, sizi ne kadar yüksek kaliteli siteler işaret ederse, Google web sitenize o kadar güvenir.

Tavsiye Edilen:  İşletmeler için blog oluşturma: nihai rehber

Hala biraz bulanık mı? Hadi liseye geri dönelim Sadece bir dakikalığına. Yeni ehliyet aldığınız ve özgürlük için can attığınız zamanları ve aile arabasını ödünç almak istediğiniz tüm o zamanları hatırlıyor musunuz? Anne ve babaya beklendiği zamanda ve tek bir çizik olmadan geri verildiği her seferde, anne babanızın size olan güvenini artırdınız. Benzer şekilde, siteniz başka bir siteden her bağlantı aldığında – özellikle daha büyük, daha saygın bir siteyse – Google gururlu bir ebeveyn rolü oynar ve sitenizi bir aramada sıralama konusunda daha özgüvenli hisseder.

2. Etki Alanı Yetkilisi

Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, makul, mantıklı bir insan olduğunuz için Domain Authority tarafından tutuklanamazsınız. Geç kalan öğrencilere ceza vermeye hazır, bir yığın ceza fişi olan küçücük bir internet salonu monitöründen bahsetmiyoruz. Etki Alanı Otoritesi (genellikle DA olarak kısaltılır), bir sitenin arama motoru sonuçları söz konusu olduğunda ne kadar başarılı olduğunun bir ölçüsünü veren bir arama motoru sıralama puanıdır. Bu puan birden 100’e kadar değişir ve daha yüksek puanlar, daha yüksek sıralama yeteneğine karşılık gelir.

Çok sayıda yüksek kaliteli geri bağlantıya (bahsettiğimiz güven oluşturucular) sahip Wikipedia veya Google gibi siteler, Etki Alanı Yetkilisi ölçeğinin en üstünde yer alır. Onları sınıf başkanı veya yıldız oyun kurucu olarak düşünün. Sevilirler, kutlanırlar, mahsulün kaymağıdırlar. Buna karşılık, daha az gelen bağlantıya sahip küçük işletmeler ve web siteleri çok daha düşük bir DA puanına sahip olma eğilimindedir. İnternetin birinci sınıf öğrencisi olan yepyeni web siteleri, her zaman bir Alan Yetkilisi puanıyla başlar.

3. Bağlantı Sermayesi

Bazen “bağlantı suyu” olarak adlandırılan bağlantı değeri, belirli bağlantıların bir sayfadan diğerine değer ve yetki aktardığı fikrine dayanan bir arama motoru sıralama faktörüdür. Bu değer, bağlantı veren sayfanın otoritesi, konuyla alaka düzeyi ve daha fazlası gibi bir dizi faktöre bağlıdır. Eşitliği ileten bağlantılar, Google’ın ve diğer arama motorlarının, birisi bir aramaya girdiğinde bir sayfanın sıralamasını belirlemesine yardımcı olur.

Tavsiye Edilen:  Dijital Pazarlama 2015: Ne Öğrendiniz?

Bağlantı eşitliğini balo tarihleri ​​açısından görüntülemek yararlıdır. Büyük bir gölette küçük bir birinci sınıf öğrencisi olarak balık tutarsanız, kıdemli bir futbolcu tarafından baloya davet edilirseniz, sosyal sermayeniz fırlar ve birdenbire popülerler masasında size de yer vardır! Ama bir randevu bulamayan tuhaf yaşlı kuzeninizle fotoğraf çektirmeye başlarsanız, sosyal olarak görünmez kalırsınız. Randevunuz sosyal merdivende ne kadar yüksekse, sizi o kadar çok insan fark eder. Benzer şekilde, bir bağlantı sayfası ne kadar yetkiliyse, sayfanıza o kadar fazla bağlantı değeri aktarır.

4. NoFollow Bağlantıları

Takipsiz bağlantılar, hedef URL’nin arama motoru sıralamasını etkilemeyen köprülerdir. Ve tabloya fazla bağlantı suyu getirmeseler de, takip edilmeyen bağlantılar bir sitenin bağlantı profilini oluşturmanın önemli bir parçasıdır (ve bir müşteriye sitelerinin ne kadar ilgi gördüğünü göstermeye yardımcı olur). Nofollow bağlantıları, tembel grup proje üyeleri gibidir – gerçekten hiçbir katkıda bulunmazlar, ancak herkesin adı başlık sayfasında olmadıkça proje tamamlanmaz.

5. Bağlantıları Takip Edin

Takip edilen bağlantılar, puan olarak sayılan, bağlantı eşitliğini artıran ve bağlantı verilen sitelerin sayfa sıralamasını yükselterek bir arama sonucunda daha üst sıralarda yer almalarına yardımcı olan bağlantılardır. Bu bağlantılar, en az sevdiğiniz sınıftaki en zeki çocukla çalışmak gibidir. İpuçları, püf noktaları ve bilgileri, notunuzu B’den A’ya yükseltmenize yardımcı olabilir.

Endişelenmeyin, bu terimlerle ilgili bir kısa sınav olmayacak, ancak bunları incelemek, bir dijital pazarlama ajansında ilk gününüzü çok daha kolay hale getirmenize yardımcı olabilir!