SEO için Web Sitesine Breadcrumb İşaretlemesi Nasıl Eklenir – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:SEO için Web Sitesine Breadcrumb İşaretlemesi Nasıl Eklenir – Showeblogin

İçerik haritası gezintisi: Breadcrumbs veya breadcrumb izi, site yapısını hem kullanıcılar hem de arama motoru tarafından anlamak için geçerli sayfanın hiyerarşisini yatay biçimde görüntüler. Web sitesi ziyaretçiniz, içerik haritası yolundaki son içerik haritasından başlayarak site hiyerarşisinde her seferinde bir seviye yukarı gidebilir.

2023’te kullanıcıların internette kaybedecek vakti yok. Bu nedenle, herhangi bir kullanıcının ilk ziyaretinde kendini anlatan bir web sitesi oluşturmalısınız. Kullanıcılar, özellikle ne aradıklarını çok net bilmiyorlarsa, site gezintinizi çok iyi anlayamayabilirler. bu durumda, İçerik haritası gezintisi kırıntıda listelenen her bir kategoride ve etikette gezinerek kendileriyle ilgili bilgileri bulmalarına yardımcı olur.

Biliyor musun? bu navigasyon yardımı neden çağrıldı? İçerik haritası gezintisi? Adını ünlü Alman peri masalından alan ekmek kırıntısı Hansel ve Gretel. Çıkış yolunu bulamayacakları umuduyla ormanın derinliklerine götürülürler. Ancak zeki Hansel, eve dönüş yolunu bulabilmeleri için yere ekmek parçaları attı.

Bu eğitimde, en iyi SEO sonuçları için WordPress Eklentilerini kullanarak veya eklenti olmadan sitenize kırıntı gezintisi eklemek için adım adım eksiksiz bir kılavuz bulacaksınız.

Breadcrumb Yapılandırılmış Verileri

Breadcrumb yapılandırılmış verileri, sitenizin yapısını bilmek için Google arama motoru tarafından kullanılır. Öte yandan, bir sayfanın üst kısmında, web sitesi ziyaretçisinin o anda sitede nerede olduğunu gösteren küçük bir metin görünür.

Açık SuperWebTricks.combu öğretici kılavuzun yolunu aşağıda verilen şekilde göreceksiniz:

Ev > wordpress > SEO > SEO için WordPress Sitesine Ekmek Kırıntıları Nasıl Eklenir?.

En iyi yanı, Breadcrumb öğe listesindeki her tıklanabilir yolu izleyerek geçerli sayfadan bir sitenin ana sayfasına geri dönebilmenizdir.

Ekmek kırıntıları nedir?

Bir kırıntı, geçerli sayfanın site hiyerarşisindeki konumunu gösterir. BreadcrumbList’te gezinerek site kullanıcılarının web sitenizi anlaması ve keşfetmesi çok yararlıdır.

Tavsiye Edilen:  Dijital Pazarlama ile Küçük İşletmenizi Büyütmenin 4 Yolu

Breadcrumb Yapı Verilerinin Anlamı

BreadcrumbList, genellikle URL’leri (ID), adları ve Konumları kullanılarak açıklanan ve tipik olarak geçerli sayfayla biten, bağlantılı Web sayfaları zincirinden oluşan bir ItemList’tir.

SEO için içerik haritası

Breadcrumb yapılandırılmış verileri, Google’ın web sitenizin yapısını öğrenmesine ve ayrıca sitenizin ziyaretçilerinin sitenizin neresinde olduklarını bilmelerine yardımcı olur.

Breadcrumb, Google SERP’lerinde (Arama Motoru Sonuç Sayfalarında) görünür ve bu nedenle doğru ekleyebilirsiniz. içerik haritası yapı verileri sitenizin sıralamasını yükseltmek için.

İçerik Haritası Formatı

Google Arama, içerik haritası yapılandırılmış verilerini aşağıdaki üç biçimde destekler:

 1. JSON-LD
 2. mikro veri
 3. RDFa

JSON-LD: Verileri Bağlamak için JSON (JSON-LD), daha iyi bir Web yaratarak onu düzenler ve bağlar. Web siteleri arasında standartlara dayalı, makine tarafından okunabilir verilerden oluşan bir ağ oluşturmaya yardımcı olur.

JSON-LD içerik haritası formatı: Google tarafından önerilen. Google, web sayfasına JavaScript kodu veya CMS’ye (İçerik Yönetim Sistemi) katıştırılmış widget’lar tarafından eklenecek JSON-LD verilerini okuyabilir. Bu, bir HTML sayfasının ve öğelerindeki

Mikro veriler: HTML etiketi kullanır "ürün kapsamı" Ve "öğe prop" öğesindeki öznitelik. Ancak, öğesinde de kullanılabilir.

Örnek: İşte bu web sayfasının mikro veri biçimindeki kırıntı örneği: - Zengin Sonuç Testi – Mikro Veri için tıklayınız

SEO için WordPress Sitesinde İçerik Kırıntıları Nasıl Eklenir

 1. WordPress
 2. SEO < /li> ›
 3. SEO için WordPress Sitesinde Breadcrumbs Nasıl Eklenir

RDFa: Özniteliklerde Kaynak Açıklama Çerçevesi (RDFa), kullanan bir HTML5 uzantısıdır. HTML etiketi öznitelikleri Kişiler, Yerler, Etkinlikler, Tarifler ve İncelemeler gibi şeyleri işaretlemek için.

RDFa, HTML sayfasının hem hem de bölümlerinde yaygın olarak kullanılır. Ancak, Blogger BlogSpot Blog kullanıyorsanız, nasıl ekleneceğini ayrıca ele aldık. Blogger Blog Gönderisindeki içerik haritaları.

Örnek: İşte bu web sayfasının RDFa biçimindeki kırıntı örneği: - Zengin Sonuçlar Testi için buraya tıklayın – RDFa

SEO için WordPress Sitesinde Breadcrumbs Nasıl Eklenir

  < li property="itemListElement" typeof="ListItem"> WordPress

 1. SEO
 2. SEO için WordPress Sitesinde Breadcrumbs Nasıl Eklenir

Breadcrumbs için gerekli özellikler

Google, BreadcrumbList'te (@type ListItem) aşağıdaki gerekli özellikleri destekler:

 • öğe (URL veya Thing'in bir alt türü)
 • ad (Metin)
 • pozisyon (Tamsayı)

WordPress Sitesine Breadcrumb Ekleme

Temel olarak iki yöntem yani kullanarak sitenize ekmek kırıntıları ekleyebilirsiniz. Eklentiler veya Manuel web sitenize kod ekleme onları/şablon. Bununla birlikte, temanızın yerleşik kırıntı özelliğine sahip olup olmadığını ve bir eklenti veya kılavuz kullanarak kırıntı eklemeye gerek olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Breadcrumb Özellikli WordPress Temaları

Eklentiler olmadan sitenize ekmek kırıntısı gezinme bağlantıları göstermek için yerleşik özelliklerle birlikte gelen temaların listesi aşağıdadır:

Breadcrumbs eklemek için WordPress Eklentileri

Aşağıdaki en iyi eklentiler, WordPress (WP) sitenize içerik haritası eklemenize yardımcı olur:

 1. Yoast SEO
 2. Hepsi Bir Arada SEO
 3. Derece Matematik SEO
 4. İçerik haritası NavXT
 5. Esnek Kırıntı
 6. WooCommerce Kırıntıları
 7. SEOPress – Site İçi SEO
 8. kırıntı
 9. Ekmek kırıntısını yakala
 10. İçerik haritası bloğu

Bunlar, web sitenize kırıntı izi eklemenize yardımcı olan en iyi 10 eklentidir. Lütfen siteniz için hangisinin en iyi olduğunu bize bildirin.

İşlev Koduyla İçerik Kırıntıları Oluşturun

Ekmek Kırıntılarını Manuel Olarak Ekleyin: WP sitenize kod ekleyerek kolayca ekmek kırıntıları ekleyebilirsiniz. fonksiyonlar.php dosya.

Bildiğimiz gibi Google, ekmek kırıntılarını önerir. JSON-LD biçimiişte SuperWebTricks.com'un Showeblogin'e kırıntı eklemek için kullandığı işlev kodu.

Sitenize eklenti olmadan içerik haritası izi eklemek için, bu işlev kodunu functions.php dosyasına ekleyin: -

// İçerik haritası izleri ekle BAŞLAT. /** * Ücretsiz Breadcrumbs Güncelleme Kodu * @author Showeblogin * @authorURL www.SuperWebTricks.com */ if ( ! function_exists( 'swt_breadcrumbs' ) ) ) : function swt_breadcrumbs() { if ( is_single()) {?> functions.php dosyasını kaydedin ve keyfini çıkarın!

Bu kodları functions.php dosyanıza ekledikten sonra, herhangi bir gönderi URL'sini aşağıdakilerin yardımıyla kontrol edebilirsiniz. Google Zengin Sonuç Testi.