Shogun, E-ticareti Herkes İçin Demokratikleştirmek Amacıyla 35 Milyon Dolar Topladı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shogun, E-ticareti Herkes İçin Demokratikleştirmek Amacıyla 35 Milyon Dolar Topladı

Yaklaşık altı yıl önce kurucu ortağım Nick ve ben Shogun’u bir yan proje olarak başlattık.

Shogun, Ruby on Rails web siteleri için sürükle ve bırak editörü olarak başladı. Amacımız, pazarlama ekiplerine geliştiricilere ihtiyaç duymadan web sitelerinde değişiklik yapma gücü veren bir ürün yaratmaktı. (Ve belki de arada bir akşam yemeği masraflarını karşılamaya yetecek kadar para kazanabilirsiniz.)

Ne yazık ki Rails web sitelerine yönelik uygulamamız pek ilgi görmedi. Geri bildirim istediğimizde tanıdığımız bir ajans, e-ticaret sektörü için kaliteli sayfa oluşturucuların eksikliği konusunda bizi uyardı. Bu öngörüden yararlandık ve uygulamamızın Shopify mağazaları için bir sürümünü oluşturmaya karar verdik.

Shogun Page Builder’ı Shopify App Store’da yayınladıktan kısa bir süre sonra müşteriler akın etmeye başladı. O günden bu yana hızla büyümeye devam ettik.

Bugün UNTUCKit, NOMAD, Timbuk2, We Make Websites, DYODE ve Lucid dahil olmak üzere 15.000’den fazla ajans ve marka Shogun Page Builder’ı kullanıyor.

Dünya çapında 100’den fazla ülkedeki e-ticaret mağazalarının çevrimiçi vitrinlerini oluşturma ve özelleştirme konusunda Shogun Sayfa Oluşturucu’ya güvenmesinden onur duyuyoruz. Shopify Plus Sertifikalı Uygulama Ortağı olarak Shopify App Store’da 2.100’den fazla olumlu yoruma ve 4,8 yıldız derecelendirmesine sahip olmaktan gurur duyuyoruz.

Şimdi başka bir kilometre taşını duyurmanın heyecanını yaşıyoruz: Shogun, Accel liderliğinde, Başlatılmış Sermaye, VMG Partners ve Y Combinator’ın katılımıyla B Serisi finansmanda 35 milyon dolar topladı.

Accel’in ortaklarından Ethan Choi, “Arkasında üç büyük laik rüzgar olan bir şirketle karşılaşmanız nadirdir” dedi. “Shogun, 1. e-ticaretin patlaması, 2. düşük kod sayesinde olağanüstü bir büyüme yaşıyor” -geliştirici olmayanlar için yazılımı demokratikleştiren kodsuz hareket ve 3. müşteriler için daha iyi bir son kullanıcı deneyimi sağlayan başsız ticaret dalgası.”

Tavsiye Edilen:  2023 İçin En İyi 7 e-Ticaret Platformu Derecelendirildi ve İncelendi

Bu finansman, markaların Amazon gibi e-ticaret devlerine olan bağımlılıklarını azaltmalarına ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kendi benzersiz çevrimiçi deneyimlerini oluşturmalarına yardımcı olacak araçlar geliştirmeye ve yenilik yapmaya devam etmemize yardımcı olacak.

Ek olarak, beş yıllık sektör bilgimiz ve pazarlama ve mağazacılık ekibi üyelerinin sıkıntılı noktalarına ilişkin derin anlayışımızla yeni bir ürün piyasaya sürdük: Şogun Ön Ucu.

Shogun Frontend, kurumsal düzeyde deneyim yönetimi ve bir saniyeden kısa sürede sayfa yükleme için oluşturulmuş uçtan uca başsız bir ticaret çözümüdür. Başsız bir ticaret sistemi ve ilerici web uygulaması mağazası oluşturmanın karmaşıklıklarını ve avantajlarını alır ve bunu ekibin erişebileceği, yeni nesil bir e-Ticaret deneyimi platformuna (eXP) paketler.

Bu yılın başlarında COVID-19 hızla yayıldı ve birçok perakendecinin fiziksel operasyonlarını kapatmasına ve satış stratejilerini yeniden düşünmesine neden oldu. Perakendeciler, mağazalarını hızlı bir şekilde çevrimiçi hale getirmek için araçlarımızı kullandı; aksi takdirde katlanacakları satış kayıplarını azaltmalarına yardımcı oldu. Pandeminin başlangıcından bu yana Shogun Page Builder’ın temel kullanımında %50’lik bir artış gördük.

Pandemi, e-ticarette bundan sonra artmasını beklediğimiz hızlı büyümeyi ateşledi. Tüm perakendecilerin markaları için benzersiz çevrimiçi deneyimler oluşturmasına yardımcı olacak ürünler oluşturma misyonumuza devam edeceğiz.

“Finbarr ve Nick birlikte çalışmayı sevdiğimiz türden kuruculardır. Akıllı, mütevazi, ürün odaklı ve müşteri takıntılı” dedi Choi. “Accel ve ben, tüccarları müşterileri için olağanüstü e-ticaret deneyimleri yaratma konusunda destekleme misyonlarında onlarla ve tüm Shogun ekibiyle ortak olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Shogun ekibi yalnızca Sayfa Oluşturucu ve Ön Uç’ta iki olağanüstü ürün oluşturmakla kalmadı, aynı zamanda her düzeyde olağanüstü yetenekleri kendine çeken özel bir şirket ve kültür yarattı.”

Bu yolculukta ekibimize ve vizyonumuza destek olan herkese teşekkür ederiz. E-ticaret sektörüne yatırım yapmaya devam etmekten ve markaların müşterilerinin sevdiği deneyimler yaratmasına yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.

Tavsiye Edilen:  BT Güvenliğinin Önemi ve İlgisi

Bunu mümkün kılan ekip üyelerimize ve ortaklarımıza gerçekten değer veriyoruz ve e-ticareti herkes için demokratik hale getirene kadar ilerlemeye devam edeceğiz.