Shogun ile Ölçekli Çoklu Mağaza Tasarımı

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shogun ile Ölçekli Çoklu Mağaza Tasarımı

Bir e-ticaret markasını büyütmek küçük bir başarı değildir. Bunu etkili bir şekilde gerçekleştirmek için harika bir organizasyon, akıllı pazarlama ve doğru stratejik araçlar gerekir.

Büyüdükçe tek vitrinin ötesine geçmek mantıklı gelmeye başlar.

Markalar ayak izlerini diğer ülkelere doğru genişletiyor veya büyüyen kataloglarını ek, daha yönetilebilir vitrinlere bölüyor.

Markalar, Shopify veya BigCommerce’de birden fazla hesap oluşturarak büyüyen bir işletmeyi yürütmenin lojistiğini daha yönetilebilir hale getirebilir.

Bu çoklu mağazaların tasarımını da çok daha kolay hale getirecek bir yöntemimiz var.

Bu yazıda markaların birden fazla mağaza oluşturmasının nedenlerinden ve tasarım süreçlerini daha verimli hale getirmek için Shogun Sayfa Oluşturucu’daki içerik senkronizasyonunu nasıl kullanabileceklerinden bahsedeceğiz.

#cta-visual-pb#İçerik oluşturmayı birden fazla vitrinde ölçeklendirinDaha büyük markalar için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, ekibinizin alt markalarınız ve çeşitli vitrinler arasındaki içeriği kolaylıkla senkronize etmesine olanak tanır.Başla ücretsiz bina

Markaların birden fazla vitrine ölçeklenmesinin nedenleri

Markaların e-ticaret platformlarında birden fazla hesap oluşturmasının birkaç nedeni vardır. Bunun merkezinde markanın yeni bölgelere veya kardeş markalara doğru büyümesi yer alıyor.

Kendi ülkeniz dışında satış yapmaya başladığınızda yeni mağazalar açmak gerekli hale gelir.

Uluslararası alanda genişlemek yeni tüzel kişilikler yaratmak anlamına gelebileceğinden, yeni vitrinlere ihtiyaç vardır. Üstelik envanterin bölgeye göre izole edilmesiyle siparişin yerine getirilmesi çok daha kolay bir iş haline geliyor.

Markalar, farklı bölgeler için ayrı mağazalar oluşturarak, bu ülkelerdeki hedef kitleye benzersiz bir şekilde hizmet edecek pazarlama mesajları oluşturabilir.

Alt markalara uyum sağlamak için yeni mağaza hesaplarına da ihtiyaç varmega içecek ürünleri şirketinde olduğu gibi Dünya Çapında PMIHem Stanley hem de Aladdin markalarını içerir.

PMI örneğinde, markalamayı iki kimliğe bölerek benzer ürünlerle ayrı benzersiz kitleleri hedefleyebilirler.

Her iki durumda da birden fazla vitrine sahip olmak, markaların oluşturması gereken sayfa sayısını katlayarak iş yüklerini sürdürülemez seviyelere ölçeklendirmek anlamına geliyor.

Tavsiye Edilen:  Platformlar Arası Uygulama Geliştirme: Modern Araçlar ve Platformlar

Ancak Shogun Page Builder kullanıcıları için markanızı birden fazla vitrine çıkarmak, çalışmalarınızın aynı hızda büyümesi gerektiği anlamına gelmez.

Bir sayfa oluşturduğunuzda, onu diğer mağazalarınızın herhangi biriyle kolayca senkronize edebilirsiniz.

Gelin bu özelliğe daha detaylı bakalım…

Shogun Sayfa Oluşturucu ile içeriği mağazalar arasında senkronize edin

Birden fazla mağazayla ölçeklenen markaların mümkün olan her yerde verimlilik bulması gerekiyor.

Sayfaları mağaza mağaza tasarlamak yerine, ilk mağazanız için oluşturduğunuz harika sayfalardan herhangi birini işlettiğiniz diğer herhangi bir mağazayla senkronize edebilirsiniz.

Ardından bu sayfaları diğer mağazalarınızdaki ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirin.

Sayfa Oluşturucu’nun içerik senkronizasyonuna kimler erişebilir?

İçerik senkronizasyonu yalnızca Sayfa Oluşturucu Gelişmiş planımızda mevcutturBu aynı zamanda birleştirilmiş faturalandırma, özel bir destek ekibi, kullanıcı izinleri ve denetim günlükleri gibi çok mağazalı markaları ölçeklendirmek için hayati önem taşıyan diğer özellikleri de içerir.

İçerik senkronizasyonunu etkinleştirmek için tüm mağazaların Sayfa Oluşturucu Gelişmiş planında olması gerekir.

İçerik birden fazla mağazada nasıl senkronize edilir

Page Builder Advanced kullanıcıları için içeriği birden fazla mağaza arasında senkronize etmek son derece kolaydır.

Sadece şuraya gidin: Mağazalar kontrol panelinizin üst kısmı boyunca. Ardından, hızlı bir şekilde diğerine geçmek için yönettiğiniz tüm mağazalar arasında gezinin. Mağazaya git düğme.

Bu şekilde yalnızca mağazalar arasında geçiş yapmakla kalmaz, aynı zamanda diğer mağazalarınız da Gelişmiş plandaysa içeriği mağazalar arasında senkronize edebilirsiniz. Sadece tıkla Mağazaları senkronize et sağ üst köşede.

Hepsi Gelişmiş planda olduğu sürece senkronizasyon için istediğiniz kadar mağaza seçebilirsiniz.

Buradan kopyalanacak belirli sayfaları seçebilirsiniz. Her iki mağazada da bulunan sayfalar için senkronizasyon, senkronizasyonun alıcı tarafındaki sayfanın yerini alır.

Senkronize edilecek sayfalarınızı seçtiğinizde, Öğeleri senkronize et, ve yarışlara gidiyorsun!

Parçacıklar, modeller ve özel öğeler gibi belirli sayfalar önceden seçilecektir. Bunlar sayfaların düzgün çalışması için gereklidir; bu nedenle bunları da senkronize ettiğinizden emin olun.

Tavsiye Edilen:  Pazarlama Planınızda Etkileşimli Testlerin Gücü

Senkronizasyon tamamlandığında kontrol panelinizde (ve e-postanızda) sizi diğer mağazaya geçmeye davet eden bir uyarı görünecektir.

Üzerine kopyalanan sayfalar otomatik olarak taslak durumuna ayarlanır ve yayınlamadan önce gerekli değişiklikleri yapmanıza olanak tanır.

Mağazalar arasında hangi içeriği senkronize edebilirsiniz?

Sayfa Oluşturucu İleri düzey kullanıcılar, tek bir tıklamayla her tür içeriği bir mağazadan diğerine aktarabilir. Bu içerir:

 • Sayfalar
 • Blog Makaleleri
 • Ürün Sayfaları
 • Koleksiyon Sayfaları
 • Parçacıklar
 • Özel Öğeler
 • Veri Koleksiyonları

Böylece yeniden kullanılabilir harika parçalar, özel öğeler ve benzersiz veri koleksiyonları oluşturmak için yaptığınız tüm çalışmalardan, fazladan çalışmanıza gerek kalmadan mağazalarınızda yararlanabilirsiniz.

#cta-visual-pb#İçerik oluşturmayı birden fazla vitrinde ölçeklendirinDaha büyük markalar için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, ekibinizin alt markalarınız ve çeşitli vitrinler arasındaki içeriği kolaylıkla senkronize etmesine olanak tanır.Öğrenin Daha

İçerik senkronizasyonu sorunlarını giderme

Senkronizasyonda sorun mu yaşıyorsunuz? En yaygın sorunlardan bazılarının çözümlerini burada bulabilirsiniz:

 • Sayfa görünmüyor. Bu, sayfanın kaynak depodan hedef depoya zaten senkronize edildiği anlamına gelmelidir. Durum böyle değilse Shogun desteğine başvurun.
 • “Önceki senkronizasyondan sonra kaynak ve hedef sayfa değişti”. Daha önce senkronize edilen içeriğin kaynak veya hedef depoya taşınması, adlar ve URL’ler arasında artık eşitlik olmadığını gösterir
 • “Hedef ürün bulunamadı”. Ürün sayfalarını senkronize etmeye çalışırken bu sistem mesajı çıkıyor. Bu, alıcı mağazada söz konusu ürünün bulunmadığı anlamına gelir. Ürünü hedef mağazaya eklemeniz yeterlidir; sayfayı senkronize edebileceksiniz.
 • Kaynak snippet sürümü daha yeni”. Hedef mağazadaki snippet sürümü mevcut mağazadaki sürümden daha yeni.
 • Hedef sayfa sınırına ulaşıldı” veya “Sayfa sınırına ulaşıldı“. Hedef mağazanın sayfa sınırına ulaşıldı ve sayfaların içe aktarılmasının kaldırılması, silinmesi veya ek sayfaların satın alınması gerekiyor.

Yardım merkezi makalemizden bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tavsiye Edilen:  Güzellik Salonları & Spa İçin Yerel SEO Hizmeti Neden Önemlidir?

Page Builder Advanced ile başka neler yapabilirsiniz?

İçeriği birden fazla mağaza arasında senkronize etme yeteneği, Gelişmiş planımızın öne çıkan bir özelliğidir, ancak aynı zamanda kullanıcıların iş akışlarını basitleştirmelerine ve işlerini daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olan birçok başka özelliği de içerir.

Bunlar şunları içerir:

 • Birleştirilmiş faturalandırma. Tüm Sayfa Oluşturucu hesaplarınız tek bir yıllık faturada birleştirilir.
 • Daha büyük takımlar. 10’dan fazla kullanıcı koltuğuyla tüm ekibinizi geliştirme konusunda güçlendirin.
 • Kullanıcı İzinleri. Rollerine uygun kullanıcı izinlerini ayarlayarak ekibinizi yönetin.
 • Daha fazla sayfa. Sınırsız bir şekilde oluşturmaya devam edebilmeniz için bir güçlendirici sayfa paketi edinin.
 • Geliştirici araçları. Vizyonunuzu oluşturmak için benzersiz özel kodlu öğeler ve veri koleksiyonları oluşturun.
 • Shopify Hydrogen için Sayfa Oluşturucu. Hydrogen ile başıboş dolaşan mağazalar, mağazalarını sezgisel bir sayfa oluşturucuyla oluşturabilir.

Markanızı verimli bir şekilde genişletmek için bugün yükseltin

Birden fazla vitrine yayılan markalar için Page Builder Advanced, verimli bir şekilde ölçeklendirmek için ihtiyaç duyduğunuz plandır.

Mevcut mağazanızda kolayca senkronize edebileceğiniz mükemmel bir şablonunuz olduğunda her mağazayı sıfırdan oluşturmanıza gerek yok. Geriye kalan tek şey yeni kitleniz için birkaç küçük değişiklik yapmak.

Çünkü ölçeklenen markaların onlarla birlikte ölçeklenen çözümlere ihtiyacı var.

#cta-visual-pb#İçerik oluşturmayı birden fazla vitrinde ölçeklendirinDaha büyük markalar için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, ekibinizin alt markalarınız ve çeşitli vitrinler arasındaki içeriği kolaylıkla senkronize etmesine olanak tanır.Başla ücretsiz bina