Shogun Sayfa Oluşturucu İçin Shopify Online Store 2.0 Ne Anlama Geliyor?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shogun Sayfa Oluşturucu İçin Shopify Online Store 2.0 Ne Anlama Geliyor?

Shopify alanındaysanız bu terimi duymuş olabilirsiniz Çevrimiçi Mağaza 2.0 son zamanlarda.

Bu yıl Shopify Unite’da “bugüne kadarki en büyük güncellemelerden biri” olarak duyurulan Shopify’ın Çevrimiçi Mağaza 2.0’ı, kullanıcıların temalarıyla etkileşim kurma biçiminin yeniden geliştirilmesidir.

Ancak pek çok mağaza aradaki farkı anlamayacak bile.

Pek çok Shopify mağazasının kullandığı İlk çıkış teması nedeniyle bu değişiklikleri mağazalarının günlük işleyişinde göremeyecekler.

Bu yazıda Online Mağaza 2.0’ın ne olduğunu ve Shogun Sayfa Oluşturucu için ne anlama geldiğini hızlıca açıklayacağım. (Spoiler: Her şey yolunda!)

#cta-visual-pb#Shopify mağazanızı kolayca özelleştirinİster bir mikro işletme ister büyük bir marka işletiyor olun, Shogun ile kod gerekmeden muhteşem bir özel Shopify mağazası oluşturabilirsiniz. özgür

Çevrimiçi Mağaza 2.0 nedir?

Shopify Çevrimiçi Mağaza 2.0 (Kısaca OS 2.0) yalnızca ana sayfayı değil, tüm mağaza sayfalarınızı özelleştirme olanağını açar.

Ana sayfanızda değişiklik yapmak için Shopify’ın tema özelleştirme düzenleyicisini kullanmaya aşinaysanız OS 2.0’ın kullanıma sunulmasının mağazanızın geri kalanı için ne anlama geldiğini hayal edebilirsiniz.

Her Yerde Bölümler olarak anılan bu özellik sayesinde artık bölümler ekleyebilir ve bunları düzenleyicideki herhangi bir sayfada yukarı ve aşağı taşıyabilirsiniz.

Bir geliştiricinin yardımıyla mağazanızın tamamında kullanılacak özel bölümler de ekleyebilirsiniz.

Çevrimiçi Mağaza 2.0 ile her sayfaya bölümler ekleyin ve özelleştirin

Bu, Shopify ile yapabilecekleriniz açısından büyük bir adım olsa da düzenleyicilerinin özelleştirme yetenekleri çok sınırlıdır ve yalnızca temanızın kuralları dahilinde ince ayar yapmanıza olanak tanır.

Bununla birlikte, bu, Shogun Sayfa Oluşturucu’nun gelecekteki heyecan verici özellikleri anlamına gelen güçlü bir güncellemedir.

Değişiklikler geliştiriciler için daha anlamlıdır. Güncelleme, tema şablonlarının temel yapısını değiştirerek bunları Liquid yerine JSON’da kodlanmış bölümlere ve bloklara ayırdı.

Bu, geliştiricilerin ve uygulamaların satıcılar için daha etkili bir şekilde geliştirme yapmasına olanak tanıyarak Shopify ekosistemine ek esneklik kazandırır.

Shogun Sayfa Oluşturucu için ne anlama geliyor?

Shopify’a sayfa oluşturma özelliklerinin eklenmesi Shogun gibi markalar için korkutucu bir ihtimal gibi görünse de durum tam tersidir.

Sayfa Oluşturucu, Shopify mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyarak platformu kullanan diğer tüm mağazalar arasında öne çıkmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Çevrimiçi Mağaza 2.0 gibi güncellemeler, mağazanızın diğerlerinden öne çıkmasını sağlamak için iki aracın el ele çalışmasına olanak tanır.

Sayfa Oluşturucu, Çevrimiçi Mağaza 2.0 ile sorunsuz bir şekilde çalışır

Bunun gibi büyük güncellemeler ortaya çıktığında bunların mağazanız üzerinde bir etkisi olup olmayacağını anlamak önemlidir.

Endişeye gerek yok. Sayfa Oluşturucu tüm OS 2.0 temalarıyla sorunsuz bir şekilde çalışır.

Her zaman olduğu gibi, ister standart bir tema ister OS 2.0 teması olsun, en sevdiğiniz temayı seçebilir ve markanıza uyacak şekilde özelleştirmek için Shogun’u kullanabilirsiniz.

Yeni tema editörü harika ama…

Bu güncellemenin büyük bir haber olduğuna şüphe yok. Shopify kontrol paneliniz aracılığıyla herhangi bir sayfada küçük değişiklikler yapabilmek son derece değerlidir.

Çünkü mağazanız ana sayfanızdan daha büyük.

Bununla birlikte, yeni düzenleyici yalnızca temanızı özelleştirmeye kadar ileri gidiyor.

Mevcut temanıza göre yeni bölümler oluşturabilir ve bunları sayfada yukarı ve aşağı taşıyabilirsiniz. Veya bir geliştiricinin mağazanızda kullanmak üzere yeni bölümler oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak bölümlerinizi özelleştirmeye gelince seçenekler sınırlıdır.

Bölümler sayfa şablonlarınızda yukarı ve aşağı taşınabilir

Birçok bölümde değişiklik yalnızca birkaç açılır menü, onay kutusu ve metin alanı aracılığıyla yapılabilir. Özelleştirme seçenekleriniz temanızın izin verdiği ölçüde sınırlıdır.

Temanızın sınırlarını aşan benzersiz mağaza sayfaları oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu, kod olmadan özelleştirmeye yönelik en iyi seçenek olmaya devam ediyor.

Ufuktaki yeni özellikler

Shopify, Online Store 2.0 ile platformunu, Shogun’un platformla entegrasyon yöntemimizi daha da geliştirmesine olanak tanıyacak şekilde açtı.

Shogun’un ürün ekibi, Shopify’ın OS 2.0 ile başlattığı çalışmanın üzerine inşa edilecek yeni özellikler üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.

2022’nin başlarında yapılacak heyecan verici yeni özellik duyuruları için bizi takip etmeye devam edin!

#cta-visual-pb#Tamamen özel Çevrimiçi Mağaza 2.0’ınızı oluşturmaya başlayınHangi temayı kullanırsanız kullanın, onu benzersiz markanızı yansıtacak şekilde özelleştirebilirsiniz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Tavsiye Edilen:  Serbest Yazar Olarak Güçlü Bir Müşteri Tabanı Nasıl Oluşturulur