Shogun Yapay Zeka Metninden En İyi Şekilde Faydalanmak İçin 6 Hızlı İpucu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shogun Yapay Zeka Metninden En İyi Şekilde Faydalanmak İçin 6 Hızlı İpucu

Shogun Sayfa Oluşturucu’yu düzenli olarak kullanıyorsanız, bir başlığa veya metin öğesine kopya eklemeye gittiğinizde ışıltılara (veya isterseniz sihirli peri tozuna) benzeyen bir simge fark etmiş olabilirsiniz. Öyle görünüyor >>> ✨

Bunu sihir açısından düşünmeyi seviyorum çünkü şapkadan çıkan bir tavşan gibi yoktan bir kopya yaratıyor. 🪄

Gerçekte, üretken yapay zeka sizin isteğinizi alıyor ve onu daha önce milyonlarca insanın yazdıklarını taklit edecek bir kopyaya dönüştürüyor. Tıpkı bizim gibi, bu büyük dil modelleri (LLM’ler) okunan harika yazıyı taklit ediyor ve ona kendi yönünü veriyor.

Yapay Zeka Metin özelliğimizi denememiş olanlar için kesinlikle denemelisiniz! Cok eglenceli.

Hemen hemen hiç eğitim almayarak, ürün sayfalarınız, ana sayfalarınız, açılış sayfalarınız ve daha fazlası için gerçekten mükemmel bir kopya çıkarmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun nedeni, yapay zekayı sıradan bir üslupla bir içerik yazarı olarak hareket etmeye önceden yönlendirerek işin bir kısmını sizin için zaten yapmış olmamızdır.

Ancak isteğinizi içeren bir kopya almak için her zaman daha fazlasını yapabilirsiniz. Ve hepsi istemde. O halde hemen konuya girelim.

#cta-visual-pb#Kopyanızı hızla mükemmelleştirinShogun AI Text ile web metninizin tam olarak doğru ses çıkardığından emin olun.Ücretsiz olarak cilalamaya başlayın

AI Metin istemlerinizden en iyi sonuçları nasıl alırsınız?

Kolayca dalıp başlıklar, gövde metni, ürün açıklamaları ve SSS yanıtları oluşturmaya başlayabilirsiniz ancak güvenilir bir şekilde daha iyi sonuçlar elde etmek için bir stratejiye sahip olmak her zaman yardımcı olur.

Hızlı bir öneriyle başlayın

AI Text’i kullandığınızda, otomatik olarak başlayabileceğiniz dört istem önerir. Bu dördünden biri doğru değilse, yenileyin; dört tane daha açılacaktır.

Tavsiye Edilen:  Makinelerin Yükselişi: Yapay Zeka Tarafından Oluşturulan İçeriğin Avantajları

Yani, ne istediğinizi biliyor ancak nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız, yanınızdayız.

Başlık öğeleri için aşağıdakilerden başlayabilirsiniz:

 • En çok satan ürünüm hakkında bir başlık oluşturun…
 • Markam hakkında komik bir başlık yazın…
 • Kara Cuma pazarlama kampanyam için akılda kalıcı bir başlık yazın…
 • Hakkımızda bölümüm için kısa bir başlık yazın…

Metin öğesi için bilgi istemi önerileri şunları içerir:

 • Aşağıdakiler için ikna edici bir ürün açıklaması oluşturun:
 • İlgi çekici ürün öne çıkanlarını oluşturun…
 • İlgi çekici bir ‘Hakkımızda’ bölümü yazın…
 • Şunlar için ilgi çekici bir bülten aboneliği istemi oluşturun:

Beğendiğiniz birini bulduğunuzda, ürün özelliklerinizi, marka değerlerinizi, gönderim seçeneklerinizi, hedef anahtar kelimelerinizi veya dahil etmek isteyebileceğiniz diğer şeyleri açıklayan kullanım durumunuzun ayrıntılarını ekleyin.

Başka bir şey olmasa bile, bu öneriler size yapay zeka istemlerinin doğru sonucu alması için en iyi şekilde çalışan yapıya dair bir ipucu verebilir.

Yeniden oluştur, yeniden oluştur, yeniden oluştur

İnsan metin yazarlarıyla, sonsuz sayıda yeniden yazma talebinde bulunduğunuzda bazı tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Ancak yapay zekayla herhangi bir alınganlık olmaz.

Tükürdüğü ilk (veya 58’inci) şey doğru değilse, Oluştur düğmesine tekrar (ve tekrar tekrar) tıklamanız yeterlidir. Cidden, hiç umursamayacak.

Aynı istemden her seferinde farklı bir sonuç elde edeceksiniz, ancak sonucun beklentilerinize daha yakın olmasını sağlamak amacıyla istemlerinizi iyileştirmek için yeniden oluşturmaları da kullanabilirsiniz.

Bu, yapay zekanın yazma sırasındaki rolünü, yazdığı kitleyi, ürününüz hakkında daha fazla ayrıntıyı, almasını istediğiniz ses tonunu vb. belirtmeyi içerebilir.

Onunla oynayın ve ihtiyacınız olanı elde etmek için sohbet etmenin doğru yolunu bulacaksınız.

Hedef kitlenizi tanımlayın

Yukarıda belirttiğim gibi, daha iyi sonuçlar elde etmek için istemleriniz genişletilebilir.

Bunun büyük bir kısmı AI Text’in kendisi için yazması gereken hedef kitleye anlatılmasıdır. Ve bu konuda çok spesifik olabilirsiniz (yukarıdaki resme bakın).

Tavsiye Edilen:  Startup'ınız için Amazon Web Services'i Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Pazarlama ve mesajlarınızın doğru tüketicilere ulaşmasını sağlamak amacıyla alıcı kişiliklerinizi oluşturdunuz. Yaptığınız şeyi yapmanın tek nedeni müşterilerinizdir, bu nedenle robot arkadaşınızın hedef kitlenizin bağlantı kuracağı bir metin yazmasını sağlayın.

Dediğim gibi ilk seferde doğru olmasına gerek yok. İhtiyacınız olan yere ulaşmak için sonsuz sayıda ayar yapabilirsiniz.

Özellikler hakkında spesifik olun

Ürünlerinizi avucunuzun içi gibi anlıyorsunuz. Ancak yapay zeka bunu yapmıyor. Sen söyleyene kadar değil.

Bu nedenle, ürünleriniz hakkında en ikna edici kopyayı oluşturabilmesi için ona üzerinde çalışacak bir şey vermeniz gerekir.

Ürününüzle ilgili birkaç soruyu yanıtladığınızda ihtiyacınız olanı bulacaksınız:

 • Müşterilerinize her zaman bahsettiğiniz özellikler ve avantajlar nelerdir?
 • İnsanlar sattığınız şeyleri neden seviyor?
 • Onu rekabette öne çıkaran şey nedir?
 • Ürününüz ne kadar dayanıklı?
 • Ünlülerin desteği var mı?

Doğru ayrıntıları ekleyin ve ürünlerinizin harika yanlarını gerçekten yakalayan harika bir kopya elde edeceksiniz.

İstediğiniz ses tonunu sorun

Her markanın kanallarda nasıl göründüğüne ilişkin kendi kuralları vardır. Ses tonunuz markanızın metin tabanlı kalbidir ve AI Text tarafından oluşturulan içerikte bile görünmelidir.

Neyse ki AI Text’e belirli bir ses tonu kullanmasını söyleyebilirsiniz.

Varsayılan olarak ses tonu “gündelik”tir ve bu genellikle e-ticaret markaları için uygundur, ancak markanıza daha da yakın bir şekilde eşleşen yeni bir ses tonu önererek bunu daha da ileri götürebilirsiniz.

Markanız canlandırıcı ve enerjik görünüyor mu? Dostça ama bilgilendirici mi? İddialı mı? Şapşal? Kendinden emin? Esprili?

Stili etkilemek için açıklayıcı kelimeler kullanın

Önerilen bazı ipuçlarından da anlayabileceğiniz gibi sıfatlar yapbozun önemli bir parçasıdır.

Yapay zekanın metni yazma şeklini etkilemek için ikna edici, çekici, özlü, merak uyandırıcı, ilgi çekici, komik vb. kelimeleri kullanırız.

O halde, eş anlamlılar sözlüğünüzü çıkarın ve istediğiniz kopyayı elde edecek sıfatları kullanmaya başlayın.

Tavsiye Edilen:  Web Sitesi Tasarım Tutarlılığı: Tutarlı ve Profesyonel Bir Görünüm Nasıl Oluşturulur

Saniyeler içinde ilk taslak kopyayı oluşturmaya başlayın

ChatGPT ve Bard gibi Yüksek Lisans’lar, ilk andan itibaren kulağa oldukça hoş gelen kopyaları döndürmek için güçlü araçlardır.

Ancak robotlar hiçbir zaman ürününüzü sizin kadar iyi anlayamaz. 🤖

Hızlı bir şekilde harika ses veren metinler elde etmek için AI Text’i kullanın, ancak müşterilerinizin bildiği ve sevdiği markaya benzediğinden emin olmak için her zaman tekrar kontrol edin.

Uygun şekilde kullanıldığında, bu araç iş akışınızı büyük ölçüde hızlandırabilir; açılış sayfalarını, ürün sayfalarını, ana sayfaları ve daha fazlasını daha önce harcadıkları zamanın çok daha kısa bir sürede oluşturup başlatmanıza olanak tanır.

Araçlar arasında geçiş yapmanıza gerek yok. Hepsini tek bir yerde tasarlayın ve inşa edin.

#cta-visual-pb#Mağazanız için yapay zeka tarafından oluşturulan kopyayı edininKampanyaları daha hızlı başlatmak için Shogun AI Text ile mağazanız için hızlı bir şekilde ilk taslak kopya oluşturun.Ücretsiz oluşturmaya başlayın