Shopify Ana Sayfasına ve Ürün Sayfalarına Kolayca Video Ekleme

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shopify Ana Sayfasına ve Ürün Sayfalarına Kolayca Video Ekleme

Son birkaç yıldır perakende hızla çevrimiçi ortama taşınıyor.

Giderek artan bir şekilde, alışveriş yapanlar paralarını gerçek kasa yerine dijital kasaya harcıyorlar (ve sonuç olarak makbuzu alıp hemen geri dönüşüm kutusuna atmayı kaçırıyoruz).

Teknoloji, birkaç arama ve tıklamayla ihtiyacınız olanı bulmanızı her zamankinden daha kolay hale getirdi. Artık öğleden sonranızı ayırmanıza gerek yok; çevrimiçi olarak birkaç dakika içinde kolayca halledebilirsiniz.

Ancak mağaza içi alışveriş deneyimi, çevrimiçi deneyimde olmayan bir şeye sahiptir: fiziksellik.

Gerçek hayatta nesneleri elimizde döndürebilir, renklerini, dokularını yakından inceleyebilir, ağırlıklarını hissedebilir, evimize nasıl sığacaklarını hayal edebiliriz.

Ne yazık ki çevrimiçi alışveriş bunun üstesinden gelemez.

Bununla birlikte, e-ticaret mağazaları, çarpıcı fotoğraflar, ayrıntılı açıklamalar ve harika videolar kullanarak mağaza içi deneyime yakın bir deneyim sağlamak için ellerinden geleni yapabilir.

#cta-visual-pb#Videoları herhangi bir Shopify sayfasına kolayca ekleyinBasit sürükle ve bırak düzenleyicimizle, herhangi bir Shopify mağaza sayfasına video ekleyebilirsiniz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Allbirds ve PANGAIA gibi en iyi performans gösteren Shopify mağazalarına bakıldığında bu açıkça görülmektedir.

Resim: Bütün kuşlar

Ürün görselleri ve açıklamaları son derece önemli olsa da, videolar satışta başarılı da olabilir, başarısız da olabilir. Nedenini öğrenelim.

Videonun mağazanız için neden gerekli olduğuyla başlayacağız.

Shopify mağazanıza video eklemenin avantajları

İnsanlar satın aldıkları ürünleri deneyimlemek isterler. Video pazarlama gerçek hayat ile çevrimiçi ortam arasındaki boşluğu doldurmaya yardımcı olabilir.

RetailDive tarafından yapılan bir anket Tüketicilerin fiziksel mağazalardan ve çevrimiçi mağazalardan alışveriş yapma nedenleri arasında ürünleri görme, dokunma ve hissetme yeteneğinin en üst sırada yer aldığını buldu. Ancak kolaylık, çevrimiçi alışverişi tercih ediyor.

Çevrimiçi alışveriş yapmalarını sağlamak için video pazarlamanın faydaları çok büyüktür.

#cta-paragraph-pb#Shopify’da hâlâ yeniyseniz Shopify’da Satışa Başlamak için Temel Kılavuzumuzla tüm ayrıntıları öğrenin.

Mağaza içi deneyimi yaklaşık olarak değerlendirin

Güçlü arka planlara, muhteşem doğal ışığa ve yüksek çözünürlüklü bir kameraya sahip en iyi ürün fotoğrafları bile, gerçek üç boyutlu bir dünyada yaşayan bir şeyin statik iki boyutlu görüntüleridir.

Videolar konularına hayat verebilir.

Çevrimiçi ortamda kendimiz için bir şeyler deneyimlemeye mümkün olduğu kadar yakındırlar (sanal gerçekliğin ve hatta artırılmış gerçekliğin ek boyutluluğunun dışında).

Video, müşterilerin ürününüze olan etkileşimini artırır.

Alışveriş yapanlar ürün açıklamalarınızı ve görsellerinizi hızlıca gözden geçirebilir, ancak video bu iki formu birleştirerek sürükleyici bir deneyim sunar.

Dönüşüm oranlarını artırın

Shopify mağazanıza video eklemek, ürün sayfalarınızın daha fazla alışveriş yapan kişiyi müşteriye dönüştürmesini sağlar. Ürününüzün faydalarını daha net bir şekilde göstererek ortalama sipariş değerinde (AOV) de artış elde edebilirsiniz.

Animoto’nun yaptığı bir ankete göre, Yanıt verenlerin %96’sı Çevrimiçi bir ürün satın almaya karar verirken videoları yararlı bulma.

Aynı anket, ABD’li yetişkinlerin %73’ünün ürünü açıklayan bir video izledikten sonra satın alma olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya çıkardı.

Gelecekteki e-ticaret iadelerini önleyin

Daha da iyisi, ürün ayrıntılarını açıkça göstererek daha az iade göreceksiniz.

Bir anket şunu buldu Tüketicilerin %22’si bunu alıntıladım İade etmelerinin sebebi aldıkları ürünün farklı görünmesiydi.

Ayrıca, çevrimiçi alışverişlerden elde edilen iade oranı %30 veya daha fazla iken, fiziksel mağazalarda bu oran %10’un altındadır.

Resim: Yatırım

Eksiksiz bir görsel açıklama yoluyla ürününüz hakkında ne kadar bilgi sahibi olurlarsa, o ürünü iade etme olasılıkları da o kadar azalır.

Bazı markalar, ürünlerinin diğer müşteriler tarafından daha da eksiksiz anlaşılmasını sağlamak için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği (UGC) kullanarak başarıyı yakaladı.

Bu, hiçbirini kendiniz yapmak zorunda olmadığınız görselleri ve videoları içerebilir (woohoo!).

SEO desteği alın

Video içeren sayfalar, alışveriş yapanların daha fazla vakit geçirdiği sayfalardır.

Bekleme süresi, arama motorlarına belirli arama sorgularına hangi sayfaların en uygun olduğunu gösteren önemli bir ölçümdür.

Alışveriş yapanlar ürün sayfanızda veya blog yayınlarınızda daha fazla zaman geçirirse ve Google’a geri dönmezse, söz konusu sayfanın sıralamasında artış yaşanabilir.

Ancak Google’da sıralamaya girebilecek tek şey site sayfalarınız değildir. Markanızın bir YouTube kanalı varsa videolarınız harika bir video SEO ile arama sonuçlarının üst sıralarında görünebilir.

Ayrıca sadık müşterileriniz videolarınızı paylaşarak haberin yayılmasını sağlayabilir.

#cta-paragraph-pb#Videolar, bu muhteşem Shopify blog örneklerinden bazılarında görebileceğiniz, Shogun Sayfa Oluşturucu’dan kolayca sürükleyip bırakılabilen blog gönderilerine güçlü bir eklentidir.

Kalabalığın arasından sıyrılın

Kısa bir çevrimiçi alışveriş gezisinin de göstereceği gibi, pek çok e-ticaret sitesi, ürünlerinin benzersiz özelliklerini sergilemek için video kullanmaz. Bu, videodan yararlanan herhangi bir perakendeciye avantaj sağlar.

Çevrimiçi alışveriş yapanların kaprisleri söz konusu olduğunda farklılaşma her şeydir.

Her an sizinle aynı ürünleri satan tonlarca başka satıcı bulunabilir. Dolayısıyla kalabalık bir alanda en iyi strateji diğerlerinden daha uzun durmaktır. Video bunu yapabilir.

Sınırlı metin ve görsellerin ürün hikayesinin yalnızca bir kısmını anlatabildiği durumlarda, videolarınız size rekabet avantajı sağlayacak ekstra boyut sağlayabilir.

#cta-visual-pb#Herhangi bir Shopify sayfasına kolayca video ekleyinBasit sürükle ve bırak düzenleyicimiz ile herhangi bir Shopify sayfasına kolaylıkla video ekleyebilirsiniz.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Mağazanız için kullanabileceğiniz ürün videosu türleri

Tek tip ürün videosu yoktur. Farklı mağaza sayfalarında kullanılmak üzere birçok farklı biçimde gelirler.

En iyi e-ticaret ürün videoları hakkındaki yazımızda kapsamlı bir şekilde paylaştığımız gibi, videoyu hazırlama amacınız, yaptığınız (veya paylaştığınız) ürün videosunun türünü belirler.

1. Ürün lansman videoları

Yeni bir ürün çıktığında bunu duyurmak istersiniz.

Sanatsal çekimler ve dramatik seslendirmeyle, yepyeni şeyinizi pazarlamak için güçlü bir videobu süreçte değerli trafiği teşvik ediyoruz.

Ürün lansman videoları, bir ürünün çok yakında sayfasında veya kendi ürün açılış sayfasında (yukarıdaki gibi) harika çalışır. TKE’LER).

Yeni şeyinizin görünürlüğünü sağlamak için bunları sosyal medyada da kullanabilirsiniz.

2. Özellik duyuruları

Sevdiğiniz bir ürününüz güncellendiğinde müşterilerinizin bunu bilmek isteyeceğinden emin olabilirsiniz. Neden dünyaya tüketmesi ve paylaşması en kolay formatta anlatmıyorsunuz?

Bu, mevcut müşterilerinizden daha fazlasına hizmet eder. İle Ürününüzün sürekli gelişimini gösteren bir örnek olarak şunları da yapabilirsiniz: yeni müşteriler çekmek.

Özellik duyuruları blogunuzda ve sosyal medyada harika çalışır. Bir SaaS şirketiyseniz, uygulama içi mesajlaşma olarak harika çalışacaktır.

3. UGC ve kutu açma videoları

Sadık müşteri tabanınız harika içeriklerin kaynağıdır. Sadece dokunmanız yeterli.

Giyim markaları, müşterilerinin sosyal medyaya eklediği harika fotoğraf ve videoları göstererek harika bir iş çıkarıyor. Müşterileriniz ve markanız için harika bir tanıtımdır.

Sadece izin isteyin ve alışveriş yapanları müşterilere dönüştürecek o videoyu yapıştırın.

Potansiyel müşteriler bundan çok şey elde edebilir heyecan verici ve samimi, kutu açma videolarının karşılayabileceğini ortaya koyuyor. Ürünü kapılarına teslim ettiklerinde onlara neler bekleyebileceklerini gösterecek.

Bu videolar sosyal medyadan geliyor, bu yüzden bunları sosyal medya kanallarınızda yayınlayarak devam edin. Bunun ötesinde, sosyal kanıt olarak ana sayfanıza ve ürün sayfalarınıza güzel bir şekilde sığabilirler.

4. Müşteri yorumları

UGC’nin başka bir biçimi de müşteri inceleme videolarıdır.

Bu değerli sosyal kanıt, müşterilerin ürünlerinizle ilgili deneyimlerinden bahsetmesini sağlar. Satın alma kararı vermeye çalışan müşterilerin güvenilirliğini artırmaya yardımcı olmak.

Müşteri incelemeleri kılavuzumuzda belirttiğimiz gibi, markanız için mutlu müşteri tabanınızdan daha iyi bir pazarlama varlığı yoktur. Bu incelemeleri düşünceli bir şekilde ve sık sık isteyin.

Referans reklamları ve sosyal paylaşımlardan ana sayfalara, ürün sayfalarına ve Shopify açılış sayfalarına kadar mümkün olan her yerde video incelemeleri yayınlanmalıdır.

5. Açıklayıcı videolar veya ürün demoları

Bu videolar ürünü ve yapabileceği her şeyi gösteriyor; ister koşu ayakkabısı ister kahve makinesi olsun.

Ürün sayfalarına ve YouTube kanalına harika bir katkı, demo videoları alışveriş yapanlar için dönüm noktası olabilir satın alma kararını vermeye çalışıyorum.

Ürün türüne ve gösterilene bağlı olarak bu tür videoları içerik pazarlama stratejinizde kullanabilirsiniz.

Nasıl yapılır kılavuzları çok büyük SEO araçları olabilir ve alışılmadık bir ürünü yeni bir pazara tanıtabilirler.

Resim: Bakır İnek

Copper Cow, ürünlerinin ne yaptığını netleştirmek için kısa nasıl yapılır videoları (ve GIF’ler) ile çok şey yaptı.

6. Ürün karşılaştırma videoları

Rekabette öne çıkmanın nihai yolu onlarla kafa kafaya mücadele etmektir.

Alışveriş yapanlarınıza tam olarak göstererek Ürününüzün piyasadaki benzer ürünlerle karşılaştırılmasıonun yıldız özelliklerini ve getirdiğiniz kaliteye olan güveninizi gösterebilirsiniz.

Alışveriş yapanlar çoğu zaman benzer ürünler arasında karar vermeye çalışırlar, dolayısıyla bu, iç tartışmayı çözmenin zorlayıcı bir yolu olabilir.

Bu videolar çok uzaklara yayılabilir.

#cta-paragraph-pb#Dönüşüm oranlarınızı artırmaya başlamak için çarpıcı videolarla tamamlanan harika Shopify açılış sayfalarını nasıl oluşturmaya başlayacağınızı öğrenin.

Shopify mağaza sayfalarına nasıl video eklenir?

Bugünlerde hepimiz ürün galerisinde videolar görmeyi bekliyoruz.

Burası Shopify mağazanıza video yüklemek için harika bir yerdir. Ancak bu, mağazanıza video eklemeye yönelik birçok olasılıktan yalnızca biridir.

Harika ürün videoları oluşturmak için zaman ve enerji harcadıysanız, daha fazla alışveriş yapan kişinin görebilmesi için bunları yayınlamalısınız.

Bu nedenle Shopify ana sayfanıza, ürün lansmanı açılış sayfalarınıza, özel teklif sayfalarınıza ve ürün koleksiyonu sayfalarınıza video eklemelisiniz; çok fazla seçenek var!

Gerçekten harika bir videoda ne kadar çok göz yakalarsanız, o kadar fazla dönüşüm elde etme olasılığınız da artar.

YouTube videolarını adım adım Shopify’a yerleştirme

YouTube, videolarınızı barındıran en yaygın platform olduğundan onu örnek olarak kullanacağız. Videolarınızın YouTube veya Vimeo gibi üçüncü taraf bir barındırma sitesinde barındırılması önerilir.

Kendi MP4 dosyalarınızı Shopify’a yükleyebilirsiniz ancak bahsettiğimiz üçüncü taraf barındırma hizmetlerinden birini kullanmak en iyisidir.

Bu şekilde, sitenizi çıkmaza sokmak yerine video barındırma yükünü özel bir ortağa aktarabilirsiniz. Ayrıca, videolarınızı Google’da iyi sıralanabilecek sağlam bir platformdan pazarlamanıza da olanak tanır.

Bu nedenle videolarınızı Shopify’a eklemeden önce bu hizmetlerden birine yükleyin.

1. Adım: Video URL’sini kopyalayın

İlk olarak kullanmak istediğiniz videoyu bulup URL’sini kopyalamanız gerekir.

Resim: Afiyet olsun/YouTube

YouTube’un paylaşım seçenekleri altında bir yerleştirme seçeneği olsa da, yerleştirmenin tamamen mobil duyarlı olduğundan emin olmak için bunu başka bir yere götürmek isteyeceksiniz.

Bu da bizi bir sonraki adıma getiriyor.

2. Adım: Videonuzu duyarlı hale getirin

Mobil yanıt verme yeteneği, her zamankinden daha fazla alışveriş yapan kişinin telefonlarına tıklaması nedeniyle zamanla daha da kritik hale geliyor.

Videonuzun cihazlardaki bir değişikliğe iyi yanıt vereceğinden emin olmak için şuraya gidin: Duyarlı Bir Şekilde Yerleştirin tamamen duyarlı bir yerleştirme pasajı kodu oluşturmak için.

Bu basit site, tam olarak ne diyorsa onu yapmanıza olanak tanır; videoları duyarlı olacak şekilde yerleştirin.

Kopyaladığınız URL’yi alıp kullandığınız platforma ait alana yapıştırmanız yeterli. YouTube otomatik olarak açılıyor, bu yüzden onu takıp tıklayacağız Göm.

Resim: Duyarlı Bir Şekilde Yerleştir

3. Adım: Duyarlı yerleştirme kodu pasajını kopyalayın

Video küçük resmi, altında bir yerleştirme pasajıyla birlikte açılacaktır. Şimdi yerleştirme kodunun tamamını seçin ve kopyalayın.

Daha önce de belirttiğim gibi, YouTube’un kendisi bir yerleştirme kodu oluştursa da bu en duyarlı kod değildir ve bunu doğru yapmak için ekstra çaba gösterdiğiniz için memnun olacaksınız.

Şimdi bu videoyu Shopify mağazanıza taşıyalım.

4. Adım: Shopify yöneticinizde oturum açın ve sayfanızı bulun

Shopify mağazanızda oturum açın ve kontrol panelinizden şuraya gidin: Çevrimiçi Mağaza > Sayfalar.

Yeni videonuzu eklemek istediğiniz sayfayı bulun ve tıklayın.

Tamam, neredeyse geldik. Bunu bitirmek için sadece bir adım daha.

5. Adım: “Video ekle” simgesini tıklayın ve yerleştirme kodunu ekleyin

Mağaza sayfanızda çok sayıda biçimlendirme simgesi bulacaksınız. Video kameraya benzeyen simgeye tıklayın.

Kalıcı bir pencere açılacak ve duyarlı video yerleştirme kodunuzu yapıştıracaksınız ve Video ekle düğme.

Voila; Shopify sayfanıza bir video eklediniz! Şimdi sadece tıklayın Kaydetmek resmileştirmek için.

#cta-visual-pb#Videoları herhangi bir Shopify sayfasına kolayca ekleyinBasit sürükle ve bırak düzenleyicimizle, herhangi bir Shopify mağaza sayfasına video ekleyebilirsiniz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Shopify ana sayfanıza nasıl video eklenir?

Shopify’da ana sayfanızı düzenlemek biraz farklıdır. Tekil bir sayfa olduğundan ana sayfa şablonunuzu tema düzenleyicide özelleştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için şuraya gitmeniz yeterli: Çevrimiçi Mağaza > Temalar ve tıklayın Özelleştirmek Mevcut temanızdaki düğmeye basın.

Tema düzenleyicinin sol tarafında Bölüm ekle’ye tıklayın ve Video öğesini seçin. Otomatik olarak sayfanın altına eklenecektir.

Öğeyi sayfada istediğiniz yere sürüklemek için altı nokta simgesini tıklayıp basılı tutun.

Son olarak Video öğesini seçerken ekranın sağ tarafında ayarlarını göreceksiniz. Video URL’sini girin, alternatif metin ekleyin, tam genişliğe değiştirin ve kenar boşluğu, dolgu ve renkler gibi şeyleri güncelleyin.

Sayfayı kaydedin; videonuz artık ana sayfada gösterilecektir.

Shopify ürün sayfalarınıza video ekleme yolları

Ürün sayfalarınıza video eklemek için bunu birkaç şekilde yapabilirsiniz. Videoyu ürün galerinize veya ürün açıklamanıza ekleyebilirsiniz.

Öncelikle Ürünler’e gidip videonun eklenmesini istediğiniz ürünü bulmak isteyeceksiniz.

Öncelikle galeriye, ardından ürün açıklamanıza nasıl video ekleyeceğinizi göstereceğiz.

Ürün galerinize video eklemek için aşağıdaki Medya bölümüne gidin ve tıklayın URL’den ekle. Orijinal video URL’sini ekleyin (yerleştirme koduna gerek yoktur).

Daha sonra videoyu galeride istediğiniz yere sürükleyebilirsiniz. Örneğin galerinin başına sürükleyerek öne ve ortaya yerleştirebilirsiniz.

Bu değişiklikleri yaptıktan sonra sayfanızı kaydetmeyi unutmayın; artık hazırsınız.

Shopify’da ürün açıklamasına video nasıl eklenir?

Ürün açıklamasına iki şekilde video ekleyebilirsiniz. Zengin metin düzenleyiciyi kullanarak yukarıda belirttiğim adımların aynısını kullanabilirsiniz.

Veya “split” komutunu kullanarak net bir bölünme oluşturmak için HTML kodu yoluna gidebilirsiniz. Bunu yapmak için <> simge HTML’yi göster.

Ardından, ürün açıklama metninin ardından ve ardından video yerleştirme kodunuzu yazın.

Ürün sayfanızı kaydedin; videonuz ürün açıklamanızda görünecektir!

Videolarınızı kontrol panelinden Shopify’a eklemek çok zor olmasa da basit değildir (bu nedenle bu blog yazısının tamamı).

Ancak bunu yapmanın daha kolay bir yolu var.

Shogun ile videoları Shopify’a kolay yoldan yerleştirme

Shogun Sayfa Oluşturucu ile Shopify mağaza sayfalarınıza video eklemek ÇOK KOLAY. Kelimenin tam anlamıyla, video öğenizi istediğiniz yere sürükleyip bırakın.

Ürün sayfalarınızı Sayfa Oluşturucu’da düzenlemek için tıklamanız yeterlidir. Sayfa ekle kontrol panelinde Ürün sekmesine tıklayın ve arama yaparak ürününüzü bulun.

Sayfa Oluşturucu’da düzenlemeye başlamak için Shogun’a aktar.

Düzenleyiciye girdikten sonra, ürün açıklamanızın altındaki video öğesini ürün galerisine, ürün başlığının üstüne veya istediğiniz herhangi bir şeye sürükleyip bırakabilirsiniz.

Sadece bu simgeyi alın ve istediğiniz konuma sürükleyin

Video URL’nizin eklenmesiyle videonuz eklendi

Öğeniz yerleştirildikten sonra video URL’nizi kenar çubuğundaki öğe menüsüne yapıştırmanız yeterlidir. Burada en boy oranı ve nasıl oynatıldıkları gibi video ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

Stiller menüsünde kenar boşluklarında, dolgularda, kenarlıklarda ve daha fazlasında değişiklikler yaparak tam istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Burada videonuzun duyarlı olmasını sağlamak için özel bir yerleştirme kodu oluşturmanıza gerek yok. Çoktan bitti.

Mağaza sayfalarınıza video eklemek artık çok daha kolay.

Shogun Sayfa Oluşturucu ile oluşturduğunuz herhangi bir sayfaya, video öğesini sürükleyip bırakarak video ekleyebilirsiniz. Karmaşık talimatlara gerek yok; sadece istediğiniz yere koyun.

Mağazanız Shopify videosuyla artık daha ilgi çekici hale geldi

Shopify mağazanıza nasıl video eklerseniz ekleyin, bunun mağazanız üzerinde kalıcı bir etkisi olacağı kesindir.

Bir mağaza sahibi olarak göreviniz, Müşterilerinizle etkileşim kurmanın ve onları bilgilendirmenin en etkili yolları. Video bu amaca mükemmel bir şekilde uyuyor.

Ve bunun anahtarı artan satışlar, daha az getiri ve daha iyi sıralamalar.

Mağaza sayfalarınızı kolay yoldan özelleştirmek istiyorsanız Shogun Sayfa Oluşturucu size yardımcı olabilir.

Videoları, görselleri, satış geri sayım sayaçlarını, haritaları, ürün koleksiyonlarını ve çok daha fazlasını yalnızca sürükleyip yerlerine bırakarak ekleyin; kod gerekmez.

#cta-visual-pb#Shopify sayfalarınıza kolay yoldan video ekleyinShogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak videoları kolayca yerlerine sürükleyip bırakarak herhangi bir sayfayı özelleştirin.Şimdi ücretsiz tasarlamaya başlayın

Tavsiye Edilen:  Bir profesyonel gibi video senaryosu nasıl yazılır?