Shopify Fiyatlandırması 2023: Ayrıntılı Maliyet Dökümü!

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Shopify Fiyatlandırması 2023: Ayrıntılı Maliyet Dökümü!

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Shopify’da kendi çevrimiçi işinizi kurmak istiyor ancak fiyatlandırma planları konusunda kafanız mı karışıyor?

Anladık!

Herhangi bir plan satın almaya gelince, para harcamadan önce arka plan araştırması yapmalı ve faydalarını değerlendirmeliyiz. Aksi takdirde çok büyük bir kayıp olur. Ve asıl kafa karışıklığı, ekstra hizmetler için aylık planlarla ek tutarı ödemeniz gerektiğini gördüğünüzde ortaya çıkar.

Biz de sizleri bu kafa karışıklığından kurtarmak için Shopify’ın fiyatlandırma planlarını bu yazımızda detaylı bir şekilde anlattık.

Başlayalım.

Shopify Planları: Bir Bakışta

Fiyatlandırma Planları Maliyetler İçin en iyisi
başlangıç $5/ay Sosyal medyada Ürün Satışı
Temel $39/ay Acemi girişimciler
Shopify 105 $/ay İşletmeleri ölçeklendirme
Gelişmiş $399/ay orta-büyük işletmeler
Shopify Plus Özel fiyatlandırma Kurumsal işletmeler

( Profesyonel İpucu: Her pakette %50’ye varan indirim elde etmek için Shopify’ın yıllık planını seçin.)

Şimdi, işletmenize nasıl fayda sağlayacağını kontrol etmek için her bir fiyatlandırma planını değerlendireceğiz –

1. Başlangıç ​​Planı (5$/ay):

Shopify’ın başlangıç ​​planı, küçük girişimciler için en cep dostu pakettir.

Başlangıç ​​Planı

Ayda sadece 5 ABD Doları ile, üzerinden ürün satmak için mükemmel olan küçük bir mağaza oluşturabilirsiniz. sosyal medya, e-posta, SMS uygulamalarıve hedef kitlenizin sanal olarak bulunduğu her yerde. İhtiyacınız olan tek şey, yalnızca bir ürün resmi ve çevrimiçi satış yoluyla ilk paranızı kazanmak için çekici bir teklif.

Temel Faydalar:

 • Satışa başlamak için bir ürün görseli ve açıklaması almanız yeterli.
 • Shopify’ın Linkpop aracı, ürünleri Instagram, Facebook, Pinterest, Snapchat, Tiktok vb. sosyal kanallar aracılığıyla satmanıza yardımcı olacaktır.
 • Sınırsız ürün sayfası
 • Terk edilmiş Sepet kurtarma
 • Shopify uygulamalarına erişin
 • Sipariş yönetimi
 • Analitik ve Raporlama
 • Shopify Müşteri desteği

2. Temel Plan (39$/ay):

Bu, Shopify’ın sunduğu en popüler plandır. Shopify’ın temel planı, ürün yönetiminden sipariş karşılamaya kadar mağazanızı işler hale getirmek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Tavsiye Edilen:  Satışlarınızı Artırmak İçin Shopify Ücretsiz Kargo Nasıl Kurulur?
Temel Plan

Ürünleri satış için özelleştirebileceğiniz, 4 adede kadar envanter konumu ve 2 personel hesabı ekleyebileceğiniz, blog oluşturma özelliklerini etkinleştirebileceğiniz ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz bu paketin maliyeti ayda yaklaşık 39 ABD dolarıdır.

Temel Faydalar:

 • Özelleştirilebilir vitrin
 • 4 adede kadar envanter konumu
 • 2 personel hesabı
 • Yerleşik blog oluşturma özellikleri
 • Ücretsiz SSL sertifikası
 • uluslararası satış
 • Temel satış raporları

( Feragatname: Shopify şimdi müşterilere, Temel Shopify Planını 3 ay boyunca 1 ABD Doları karşılığında alacağınız özel bir fırsat sunuyor. Anlaşmayı kapmak için buraya tıklayın. )

3. Shopify Planı (105$/ay)

Shopify Plan, tüm temel özelliklerle birlikte daha gelişmiş özellikler sunar. Bu plan temel olarak, 5 personel hesabı ve daha düşük işlem ücretleri ile gelişmiş raporlar alacağınız büyüyen işletmelere yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Shopify Planı

Temel Faydalar:

 • 5 personel hesabı
 • Analitik sayfası, mali rapor, canlı görüntü, envanter raporu ve çok daha fazlasını içeren daha gelişmiş iş performansı raporları
 • Shopify Market’e erişim
 • Uluslararası Ticaret

4. Gelişmiş Plan (399$/ay)

Gelişmiş Shopify planı, işlerini bir sonraki seviyeye taşımak isteyen orta ve büyük ölçekli işletmeler için idealdir. Tüm Shopify planı özelliklerine ek olarak işletmenizin büyümesini hızlandırmak için ekstra gelişmiş işlevler elde edeceksiniz.

Gelişmiş Plan

Temel Faydalar:

 • 15 personel hesabı
 • Taşıyıcı tarafından hesaplanan gönderim
 • En kapsamlı raporlar ve analizler
 • Fiyat yüzdesi ayarlamaları yoluyla farklı pazarlardaki ürün fiyatlarını kontrol edin

5. Shopify Plus (Özel Fiyat, 2.000 ABD Dolarından başlayan fiyatlarla)

Shopify Plus Planı

Halihazırda talep gören bir işletmeniz varsa ve büyük bir e-Ticaret çağından yararlanmak için birinci sınıf e-Ticaret desteğini dört gözle bekliyorsanız, Shopify Plus arkanızı kollar.

Temel Faydalar:

 • Shopify Kuruluş yöneticisi
 • Gelişmiş Shopify Yöneticisi
 • özelleştirilebilir ödeme
 • Shopify API kaynakları
 • Özel bir yönetici
 • Uluslararasılaşma
 • Shopify POS Profesyoneli
 • Shopify Plus Akademisi

Shopify’ın Ek Ücretleri Var mı?

Fiyatlandırma planlarının yanı sıra, bu platformla işinizi büyütmek istiyorsanız Shopify sizden ekstra ücret alır. Diyelim ki mağazanızı Shopify’ın premium temalarıyla yükseltmek veya özel bir alan adı eklemek istiyorsunuz; ek maliyeti aylık ücretlerle birlikte ödemeniz gerekir. Bu platformda profesyonel, çekici görünümlü bir mağaza işletmek istiyorsanız Shopify’ın size ne kadara mal olacağını burada göreceğiz.

Tavsiye Edilen:  Sesteki arka plan gürültüsü nasıl kaldırılır

Etki Alanı Maliyeti:

Shopify’da özel bir alan adı satın almak istiyorsanız, bunun size yaklaşık maliyeti olacaktır 15-30$. Ancak zaten mevcut bir alan adınız varsa mevcut Shopify mağazanıza aktarabilirsiniz.

Unutmayın, Lite planındaysanız alan adını değiştiremezsiniz.

Temalar ve Tasarım Maliyeti:

Shopify bazı ücretsiz temalar ve şablonlar sunar. Dürüst olmak gerekirse, en son pazar trendlerini sürdürmek için çok eskiye dayanıyorlar. Bu nedenle, ücretli temalarını seçmelisiniz. Ve Shopify’ın ücretli şablonları, 150 ila 350 ABD Doları.

İşlem ücretleri:

İşte internette en çok sorulan soru geliyor – Shopify herhangi bir işlem ücreti alıyor mu?

Evet öyle. Shopify Payments dışında başka bir ödeme ağ geçidi (Üçüncü taraf ödemeleri) kullanıyorsanız tercih ettiğiniz planlara bağlı olarak fazladan ödeme yapmanız gerekir. Örneğin –

 • Temel Plan: %2 ücret
 • Shopify Planı: 1 ABD doları ücret
 • Gelişmiş Plan: %0,5 ücret

Şimdi, kredi kartıyla ödeme kabul ederseniz, Shopify sizden doğrudan kar marjına ulaşan bir miktar ücret alır.

 • Temel Plan: %2,9 +0,3 çevrimiçi ve %2,7 çevrimdışı
 • Shopify Planı: %2,6 + 0,3 çevrimiçi ve %2,5 çevrimdışı
 • Gelişmiş Plan: $2,4 + %0,3 çevrimiçi ve %2,4 çevrimdışı

Uygulamalar ve Entegrasyonlar

Shopify’ın yerleşik özelliklerinden memnun değilseniz her zaman üçüncü taraf uzantılar ve uygulamalar ekleyebilirsiniz. Shopify’ın Uygulama Pazarı sayesinde, 3k+ uygulama işinizin büyümesi için. Bazıları ücretsizdir ve ücretli seçenekler şu tarihten itibaren başlar: 10 dolar bir kere.

Shopify POS Profesyoneli:

Her Shopify planı, Lite POS ile birlikte gelir. Ancak ekstradan gitmek istiyorsanız, Shopify POS pro’yu ekstra maliyetle tercih edebilirsiniz. 89 dolar.

Geliştirici Maliyeti:

Şimdi, zaten büyümüş bir işletmeniz varsa ve işletmelerle rekabet etmek istiyorsanız, sizin için profesyonel bir mağaza tasarlayacak bir geliştiriciye ihtiyacınız var. Geliştiricilerin saatlik ücretleri 15$ ve 100$ saate kadar çıkabilirsiniz.

Shopify Ücretsiz Deneme Sunuyor mu?

Shopify neredeyse ücretsiz bir deneme sunuyor. alabilirsin 3 günlük ücretsiz deneme prim planlarında. Tercih ettiğiniz Shopify planını seçebilir ve tüm özelliklerini kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Ücretsiz denemeyi almak için kart bilgilerinizi eklemeniz gerekmez.

Shopify, ilk günlerinde 90 günlük ücretsiz deneme sunuyordu. Ancak yüksek talep ve artan popülaritesi nedeniyle deneme süresi değişmeye devam etti. Son zamanlarda 14 günden 3 güne düşürüldü.

Tavsiye Edilen:  Hiçbir Zaman Eskimeyecek 6 Viral Video Pazarlama Örneği

Neyse ki Shopify, ilk kez kullananlara yeni bir fırsat sunuyor. Ücretsiz deneme süreniz sona erdiğinde şu adresten Shopify’ın Başlangıç ​​veya Temel planına abone olabilirsiniz: $1/ay 3 aylık. Bu, işletmenizi Shopify ile 90 gün boyunca yalnızca 3 ABD Doları karşılığında yönetebileceğiniz anlamına gelir. Kullanıcıların tam anlamıyla hiçbir ücret ödemeden tüm premium özelliklerini kontrol etmeleri için yeterli zaman. Teklif süresi sona erdiğinde, düzenli ücretler ödemeniz gerekecektir. Ayrıca istediğiniz zaman daha yüksek bir plana yükseltebilirsiniz.

Shopify Satın Almaya Değer mi?

İşte milyar dolarlık soru: Shopify buna değer mi?

Araştırmalarımıza ve deneyimlerimize göre, yalnızca çevrimiçi satış yapmaya çalışıyorsanız Shopify’ın harika bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Şu an itibarıyla Shopify’ın elinde milyonlarca başarı öyküsü var ve şu anda dünya çapında 1,75 milyon satıcıya güç veriyor.

Bu nedenle, bir e-Ticaret pazarlamacısı olarak geleceğinizin hayalini kuruyorsanız, Shopify’ın harika bir yol arkadaşı olabileceğine hiç şüphe yok.

Ancak unutmayın, Shopify’da satış yapmak kolay değildir. Rakipler arasında öne çıkmak için sabra ve doğru stratejiye ihtiyacınız var. Dinlenme, sıkı çalışmanıza bağlıdır!

İlgili Okuma:

Son Sözler: Hangi Shopify Planını Seçmelisiniz?

Yeni başlıyorsanız, ücretsiz denemeye gitmenizi öneririz. Shopify’ın tüm incelikli özelliklerini kontrol ettikten sonra, artık ücretli planına geçebilirsiniz.

Pekala, seçimimiz hakkında konuşalım. Shopify’ın Temel plan, 4 envanter konumu, terk edilmiş sepeti kurtarma ve uluslararası satış gibi premium özellikleri yalnızca 29 ABD dolarına alacağınız yer. Ve Shopify’ın yeni anlaşmasına göre, 3 ay boyunca 1 dolardan alacaksınız. Yani kazan-kazan!

Ancak zaten büyüyen bir işiniz varsa, daha iyi bağlılık için gelişmiş planı tercih etmelisiniz.

Bu arada, Shopify Fiyatlandırması ile ilgili herhangi bir sorunuz var mı? Aşağıya yorum bırakmayı unutmayın.