Shopify Geliştiricilerini mi işe alıyorsunuz? Bilmeniz Gereken Her Şeyi Öğrenin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Shopify Geliştiricilerini mi işe alıyorsunuz? Bilmeniz Gereken Her Şeyi Öğrenin

Bir Shopify geliştiricisi arıyorsunuz ancak projeniz için doğru olanı nasıl bulacağınızdan emin değil misiniz?

Bu Shopify geliştirici eğitiminde size bilmeniz gereken her şeyi öğreteceğiz.

#cta-visual-pb#Shogun Sayfa Oluşturucu ile istediğiniz Shopify sayfa türünü oluşturunShogun’un özelleştirme seçenekleri ve kullanımı kolay düzenleyicisiyle daha başarılı açılış sayfaları oluşturun. Daha fazla bilgi edin

Neden bir Shopify geliştiricisiyle çalışmalısınız?

Bir e-ticaret işine başlarken, ürün pazarınızı doğru şekilde ayarlamak, ürün tedarik etmek, envanteri yönetmek ve bir pazarlama stratejisi oluşturmak da dahil olmak üzere endişelenmeniz gereken pek çok şey vardır.

Kendinizin herhangi bir geliştirme deneyimi yoksa, işin geliştirme kısmını bir uzmanın halletmesine izin vermelisiniz.

Bir geliştiriciyi işe almak, işletmenizin diğer bölümlerini oluşturmaya daha fazla zaman ayırmanıza olanak tanır.

Kaynak: aryupaytech.com

Shopify geliştiricileri, yalnızca Shopify web siteleri için web geliştirmede uzmanlaşır. Bu, Shopify projelerinde çalışma konusunda uzman olmayan geliştiricilere kıyasla benzersiz içgörülere ve geliştirme deneyimine sahip oldukları anlamına gelir.

Shopify’ın nasıl çalıştığını anlıyorlar ve ödeme ağ geçitleri, navigasyon, envanter sistemleri ve ödeme mantığı hakkında kapsamlı bilgiye sahipler.

Kaynak: biztechcs.com

Geliştiriciler, web geliştirmeyle ilgili tüm en iyi uygulamaları bilir ve web sitenizin herhangi bir cihazda kusursuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirler.

Bir geliştirici, web sitenizin en son sektör trendlerini takip etmesini sağlamanın yanı sıra, işinizi başlatmak, yönetmek ve büyütmek için ihtiyaç duyduğunuz her türlü özelliği uygulamanıza da yardımcı olabilir.

Ne istediğinize dair belirsiz bir fikriniz olsa bile deneyimli bir geliştirici, doğru çözümü bulmak için platform hakkındaki kapsamlı bilgisini kullanabilir.

Çoğu durumda, sitenizin dışarıdan yardım almadan istediğiniz gibi görünmesini ve çalışmasını sağlamak için Shogun gibi bir sayfa oluşturma Shopify uygulamasını kullanabileceksiniz. Bu size biraz para kazandıracaktır; ancak yüksek düzeyde özelleştirilmiş işlevsellik veya uzun vadeli site bakımı gibi diğer durumlarda profesyonel bir Shopify geliştiricisinin uzmanlığına ihtiyacınız olacaktır.

#cta-visual-pb#Shogun Sayfa Oluşturucu ile istediğiniz Shopify sayfa türünü oluşturunShogun’un özelleştirme seçenekleri ve kullanımı kolay düzenleyicisiyle daha başarılı açılış sayfaları oluşturun. Daha fazla bilgi edin

Bir Shopify geliştiricisinde nelere dikkat edilmeli?

İşinin ehli olan herhangi bir Shopify geliştiricisi sürüm kontrolünü kullanıyor olmalı, platformun API’si hakkında kapsamlı bilgiye sahip olmalı ve PHP ile JavaScript konusunda iyi bir anlayışa sahip olmalıdır.

Bu temel özelliklerin dışında aşağıdaki özelliklere sahip bir geliştirici bulmaya da çalışmalısınız:

Mükemmel iletişim becerileri

İstediğiniz zaman projenizin durumunun ne olduğunu bilmek istersiniz. Mesajlarınıza yanıt vermesi günler veya haftalar süren, yanıt vermeyen geliştiricilerden kaçının.

İyi bir geliştirici, önümüzdeki hafta veya ay içinde neler başarmayı bekleyebileceğinizi size bildirecek, ayrıca kilometre taşlarını belirleyecek ve bir zaman çizelgesi oluşturacaktır.

Muhteşem bir portföy

Geliştiricinizin portföyü, tercihen sektörünüzdeki e-ticaret işletmeleri için çok sayıda Shopify projesiyle doldurulmalıdır. Portföylerindeki web sitelerine göz atmak için biraz zaman ayırın ve onlar hakkında beğendiğiniz veya beğenmediğiniz şeyleri not edin.

Web sitelerinin yükleme hızını, işlevselliğini ve erişilebilirlik özelliklerini kontrol edin.

Kaynak: iihglobal.com

Memnun müşterilerden gelen referanslar

Memnun müşterilerden yeterli sayıda referans ve incelemeye sahip geliştiricileri arayın. Bir geliştiricinin sektörünüzdeki işletmelerden referansları varsa bu daha da iyidir.

Kaynak: shopify.com

Benzersiz ve yenilikçi bir yaklaşım

Küçük farklılıklarla çok benzer tasarımlara sahip çerez kesici web sitelerini öne çıkaran geliştiricileri işe almaktan kaçının. Bunun yerine benzersiz ve yenilikçi bir düşünce tarzı sergileyen bir geliştirici arayın.

Kaynak: wikimedia.org

Memnuniyet garantisi

Siz memnun kalana kadar projeyi sınırsız sayıda yeniden yapmaya istekli bir geliştirici arayın. Bu tür geliştiriciler nadirdir, ancak her kuruşa değer.

Geliştirme sonrası destek planı

Bir geliştirici web sitenizi doğru şekilde kursa bile ilerleyen süreçte çeşitli farklı sorunlar ortaya çıkabilir.

Geliştiriciniz web sitenizin nasıl çalıştığını en iyi şekilde anlayacağından, projeyi tamamladıktan sonra bakım ve destek için hazır olmalarını isteyeceksiniz.

Shopify geliştiricisi nasıl işe alınır?

Bir Shopify geliştiricisini işe almak için atmanız gereken adımlara bakalım.

Neyi başarmak istediğinize dair bir fikriniz var

Tüm ince ayrıntıları çözmenize gerek olmasa da geliştiricinin ne yapmasını istediğinize dair genel bir fikriniz olması gerekir.

Mağazanızın nasıl görünmesini istiyorsunuz? Hangi işlevlere ve özelliklere ihtiyacınız var?

Çözülmesi gereken sorunlar var mı?

Öğelerini web sitenize dahil etmek istediğiniz farklı çevrimiçi mağazalardan birkaç örneğe sahip olmak, geliştiricinize çok yardımcı olacaktır.

Adaylarla görüşmeye başladığınızda konuşacağınız noktaların hazır olması için tüm bunları kağıda dökün.

Bütçe belirleyin

Bir geliştirici aramaya başlamadan önce ne kadar para harcayabileceğinizi bulmanız gerekir. İdeal bir dünyada, elinizdeki bütçeyle istediğiniz her şeyi elde edebilirsiniz, ancak durum her zaman böyle değildir.

Kesinlikle onsuz yapamayacağınız birkaç özelliğe karar verin ve ardından sahip olunması güzel olanlardan bazılarını listeleyin. Bu, başlangıçta istediğiniz her şeyi almaya gücünüzün yetmediği durumlarda projenizin tüm temel unsurları kapsamasını sağlayacaktır.

Kapsamlı araştırma yapın

İyi bir izlenim bırakan ilk geliştiriciyle yetinmeyin. Binlerce Shopify geliştiricisi var.

Sektörünüzdeki insanlardan öneriler isteyin, Shopify forumlarıve görüşler, referanslar ve incelemeler için Quora ve Reddit’i kontrol edin.

Portföylerini, incelemelerini ve sosyal medya profillerini inceleyerek potansiyel adaylar hakkında kapsamlı araştırma yapın. Müşterilerine e-posta göndermeyi ve geliştiriciyle çalışırken ne tür bir deneyim yaşadıklarını sormayı düşünün.

En iyi adaylarla röportaj yapın

Kriterlerinize en iyi uyan adaylardan oluşan kısa bir liste oluşturun ve her biriyle bir telefon görüşmesi veya yüz yüze toplantı planlayın.

Görüşme sırasında geliştiricilere hedeflerinizin ne olduğunu bildirin ve ardından onlara projenizin ne tür teknik bilgi içereceğini sorun. Size bir açıklama yaptıklarında, bu bilgiye gerçekten sahip olduklarını gösteren çalışma örneklerini görmenizi isteyin.

Ne bildiklerini, neler yapabileceklerini ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için projenize nasıl yaklaşmayı planladıklarını açıkça anlatabilen geliştiricileri arayın.

Projeyi seçtiğiniz geliştiriciyle tartışın

Çevrimiçi mağazanız için doğru geliştiriciyi buldunuz. Harika!

Artık projeyi daha detaylı tartışmak için bir toplantı yapmanın zamanı geldi. Geliştiriciyle bir video görüşmesi yapın ve projenizin tamamını baştan sona tartışın.

Sorunlardan bahsettiğinizden ve geliştiricinin görüşünü istediğinizden emin olun. Projeyi daha yönetilebilir hale getirmek ve işlerin ilerlemesine yardımcı olmak için kilometre taşları oluşturun.

Projeyi başlat

Projeye başlamadan önce her iki tarafın da işine yarayacak bir ödeme planı hazırlamanız gerekir. Geliştirici büyük olasılıkla bir depozito isteyecektir.

Depozitoyu ödedikten sonra geliştirici projeniz üzerinde çalışmaya başlayacaktır.

Geliştiricinin tamamladığı her aşamayı incelediğinizden emin olun ve ödemeleri yalnızca sonuçlardan tamamen memnun kaldığınızda bırakın.

Shopify geliştiricisi nerede bulunur?

Bu bölümde kaliteli Shopify geliştiricilerini bulabileceğiniz en iyi yerleri ele alacağız.

Shopify Uzmanları dizini

Shopify’ın kendine ait dizin Shopify işletmeleriyle çalışma konusunda uzmanlaşmış geliştiriciler, tasarımcılar ve serbest çalışanlar. Dizinde listelenen yüzlerce geliştirici var. Burada her geliştiricinin konumunu, fiyatını ve derecelendirmesini bir bakışta inceleyebilirsiniz.

Kaynak: shopify.com

Shopify Buluşmaları

Geliştiricilerle şahsen tanışmayı tercih ediyorsanız katılabilirsiniz. Shopify Buluşmaları, Platformun iş ortakları tarafından düzenlenen Shopify odaklı etkinlikler. Shopify Meetup’ları dünyanın her yerinde düzenlenmektedir ve muhtemelen bulunduğunuz yere yakın bir Meetup bulmakta sorun yaşamazsınız.

Yaklaşan tüm Meetup etkinliklerinin programını bulabilirsiniz Burada.

Kaynak: shopify.com

çalışma

çalışma Shopify geliştirici işlerini yayınlamak için mükemmel bir yerdir. Orada çok sayıda Shopify geliştiricisi var ve bunların bazıları yaptıkları işte mükemmel.

Ancak Upwork, serbest çalışanları üzerinde kapsamlı bir tarama yapmadığından (Shopify Experts dizininden farklı olarak), kaliteli bir geliştirici bulmanız biraz zaman alabilir.

Kaynak: upwork.com

Upwork’te bir geliştiriciyi işe almak, kaçınılmaz olarak projeniz için bir iş ilanı oluşturmayı içerecektir. İyi bir geliştiricinin ilgisini çekme şansını en üst düzeye çıkarmak için iş ilanınıza aşağıdakileri dahil etmek isteyeceksiniz:

  • Arkaplan bilgisi – Potansiyel adayların siz, şirketiniz ve ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayın. Hedefleriniz ve hedef kitleniz hakkında biraz bilgi verin.
  • Projenizin özeti – Projeyle neyi başarmak istediğinize dair kesin bir açıklama yapın.
  • Teslimat – Geliştiricilere, proje tamamlandığında ne tür bir teslimat beklediğinizi bildirin (örneğin, eksiksiz bir web sitesi).
  • Mevcut varlıklar – Herhangi bir tasarım yönergeniz, marka renkleriniz, web sitesi kopyanız veya logonuz varsa adaylara bunu bildirin.
  • Zaman aralığı – Projeniz için bir son tarih eklediğinizden emin olun. Geliştirme projeleri söz konusu olduğunda gecikmelerin neredeyse kaçınılmaz olduğunu unutmayın; bu nedenle, gerçekte ihtiyacınız olandan daha sıkı bir son teslim tarihi kullanın.

Toplam

Başka bir serbest çalışma platformu, ancak Upwork’e kıyasla serbest yetenekler için çok daha yüksek standartlara sahip. Toplam tüm serbest çalışanlarını kapsamlı bir şekilde tarar.

Platformun tarama süreci dil ve kişilik testlerini, derinlemesine beceri incelemesini, canlı alıştırmaları ve test projelerini içerir. Başvuru sahiplerinin yalnızca %3’ü platformun tarama testini geçiyor; bu da Toptal’dan işe alım yaptığınızda en iyinin en iyisiyle çalışacağınız anlamına geliyor.

Ancak bunun çok yüksek bir bedeli var.

Kaynak: toptal.com

Clutch.co

Debriyaj var olan en iyi dijital ajansları listelemeye adanmış bir dizindir. E-ticaret geliştirme bölümünde şu anda 8.600’den fazla ajans listeleniyor.

Özel bir e-ticaret geliştirme ajansı, tüm projenizi baştan sona planlayabilir ve tamamlayabilir. Genellikle her biri tasarım veya geliştirmenin belirli bir alanında uzmanlaşmış birden fazla uzmana sahiptirler.

Bir ajansı işe almak size genellikle daha iyi ve daha kapsamlı bir hizmet sunsa da, bir serbest çalışanı işe almakla karşılaştırıldığında çok daha pahalıya mal olacaktır.

Kaynak: debriyaj.co

Shopify geliştiricisini işe almanın maliyeti nedir?

Şu ana kadar muhtemelen bir Shopify geliştiricisini işe almanın size ne kadara mal olacağını öğrenmek istiyorsunuz.

Genel olarak bir geliştiriciye ne kadar harcamanız gerektiği projenizin boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olacaktır.

Maliyetleri tahmin ederken geliştirici, trafik ve satış hedeflerinizin yanı sıra özellik ve işlevsellik gereksinimlerinizi de dikkate alacaktır. Tamamen özel bir tasarıma ihtiyacınız varsa, bir şablonla başlamaya kıyasla projenizin toplam maliyeti daha yüksek olacaktır.

Ürün veya müşteri verilerini içe aktarmaya, özel entegrasyonlara, metin yazarlığına veya SEO’ya ihtiyacınız varsa geliştirme maliyetleri de artacaktır.

Küçük projeler genellikle 3.000 ila 5.000 ABD Doları arasında bir fiyata gider. Orta ölçekli bir proje için 10.000$’a kadar ödeme yapmayı düşüneceksiniz.

Büyük, karmaşık projeler sizi 10.000 ila 100.000 ABD Doları arasında bir yere koyacaktır.

bir Shopify geliştiricisi işe alın

E-ticaret işletme sahiplerinin, çevrimiçi mağazalarının çalışır durumda kalmasını ve satış üretmesini sağlamak için birçok farklı görevi yerine getirmesi gerekir. Shopify geliştiricisi, sahiplerin web sitesi geliştirme ve çevrimiçi mağazanın işletilmesi sırasında ortaya çıkabilecek çeşitli teknik sorunlar konusunda endişelenme zorunluluğundan kurtulmasına yardımcı olabilir.

Mükemmel bir Shopify geliştiricisinin mükemmel iletişim becerilerine, harika bir portföye, memnun müşterilerden gelen referanslara ve benzersiz ve yenilikçi bir yaklaşıma sahip olması gerekir. Ayrıca geliştirme sonrası destek de sunmaları gerekir.

Bir Shopify geliştiricisini işe alırken neyi başarmak istediğinize dair bir fikriniz olduğundan emin olun. Geliştirme projeniz için bir bütçe belirleyin ve hiçbir koşulda ödün veremeyeceğiniz temel özelliklere karar verin.

Mevcut Shopify geliştiricileri hakkında kapsamlı araştırma yaptığınızdan emin olun. Öneriler, incelemeler ve referanslar bulmak için sektör forumlarının yanı sıra Reddit ve Quora’ya da göz atın.

En iyi adaylardan oluşan bir kısa liste oluşturun ve her biriyle bir toplantı planlayın. Her aday ve gelişime yaklaşım biçimleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışın. Belirli bir geliştiriciye karar verdikten sonra projenin tamamını onunla tartışın.

Kilometre taşlarını belirleyin ve bir ödeme planı üzerinde anlaşın. Projeye başladıktan sonra tamamlanan her aşamayı gözden geçirdiğinizden ve ödemeleri yalnızca işten tamamen memnun kaldığınızda onayladığınızdan emin olun.

Shopify geliştiricilerini arayabileceğiniz pek çok yer var. Shopify Experts dizinine göz atarak başlayın. Geliştiricilerle yüz yüze tanışmayı denemek için Shopify Buluşmalarına da katılabilirsiniz. Upwork ve Toptal gibi serbest platformlar da başka bir seçenektir. Özellikle Upwork, uygun fiyatlı geliştiriciler bulmanın harika bir yoludur.

Son olarak Clutch gibi ajans dizinlerinde çok sayıda e-ticaret geliştirme ajansı bulabilirsiniz. Shopify mağazanızı geliştirme söz konusu olduğunda bunun büyük olasılıkla en maliyetli seçenek olacağını unutmayın.

#cta-visual-pb#Shogun Sayfa Oluşturucu ile herhangi bir Shopify sayfa türünü oluşturun Shogun’un özelleştirme seçenekleri ve kullanımı kolay düzenleyicisiyle daha başarılı açılış sayfaları oluşturun. Daha fazla bilgi edin

Tavsiye Edilen:  Dijital Pazarlama Yoluyla Serbest Yazarlık Becerilerinizden En İyi Şekilde Yararlanma