Shopify İlgili Ürün Önerileriyle AOV’yi Artırın

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shopify İlgili Ürün Önerileriyle AOV’yi Artırın

Amazon bunu yapıyor. Wayfair bunu yapıyor. Best Buy bunu yapıyor.

Sen de yapmalısın.

Niş ne olursa olsun, küçük ve büyük tüm e-ticaret işletmelerinin kullanması gereken bazı pazarlama taktikleri vardır.

İlgili ürünleri müşterilerinizin önüne çıkarmak bunlardan biridir ve ortalama sepet değerinizi artırmanıza yardımcı olabilir..

Üst satış veya çapraz satış yapmanın en iyi yollarından biri, ilgili veya tamamlayıcı ürünleri Shopify ürün sayfalarınızda görüntülemektir.

Ve bu yalnızca e-ticaret mağazanızda “olması güzel” bir özellik değil, aynı zamanda satış sürecinizin hayati bir parçası.

Bu güçlü araç, müşterilerinizi mağazanıza biraz daha uzun süre göz atmaya ve sepetlerine yalnızca bir ürün daha eklemeye teşvik edebilir.

#cta-visual-pb#Mükemmel ürün sayfalarıyla satışları artırınShogun Sayfa Oluşturucu ile en kritik öğelerin tümünü dahil ederek daha fazla dönüşüm için ürün sayfalarınızı özelleştirin.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

İlgili ürünler, basit bir nedenden ötürü popüler bir e-ticaret mağazası özelliği ve pazarlama taktiğidir: Çalışırlar.

Peki bunlar tam olarak nedir?

İlgili ürünler, tüketicinin o anda alışveriş yaptığı yerde görünen ürün önerileridir.

Bu ürünler, söz konusu ana ürünü tamamlayabilir veya geliştirebilir, ana ürünün korunmasına, temizlenmesine veya bakımına yardımcı olabilir veya gelecekte kullanışlı olabilecek yedek parçalar sağlayabilir.

Bunlar, diğer müşterilerin ana ürünle birlikte satın aldığı ürünler olabilir veya olmayabilir.

Sisteminiz, birçok tüketicinin incelenen SKU ile birlikte belirli bir ürünü de satın aldığını tespit ederse, “İnsanlar da Satın Alır” başlığı altında öneriler gösterebilirsiniz.

Bir satıcı olarak bu ürünleri kendiniz ayarlayabilir veya hangilerinin görüntüleneceğini belirlemek için gerçek satış verilerine güvenebilirsiniz.

Örneğin, şampuan satıyorsanız ilgili ürünler eşleşen saç kremi, şampuan fırçası veya saç havlusu olabilir.

Tavsiye Edilen:  GPT-3 API Anahtarı nasıl alınır?

Resim: Sakal markası

Shopify’da, öneriler nesnesi ilgili ürünlerin otomatik olarak oluşturulan listesini vurgulamak için ürün sayfalarında kullanılan bir Liquid nesnesidir.

En uygun ürün önerilerini görüntülemek için veriye dayalı bir yaklaşım kullanabilirsiniz. müşterinizin keşfini iyileştirin yeni ürünler ve satışlarınızı artırın.

İlgili ürün önerilerinin ürün sayfalarının alt kısmında ve ödeme işlemi sırasında gösterilmesi yaygın bir durumdur.

Buradaki fikir, müşterilerinizin satın alma işlemlerine en iyi eklemeleri doğrudan ekranlarında sunarak alışverişe devam etmelerini kolaylaştırmaktır.

Alışveriş yapan kişinin sepetine başka bir ürün eklemesinin hızlı ve kolay olmasının yanı sıra, onları daha önce hiç düşünmedikleri veya aramayı düşünmedikleri ürünlerle de tanıştırır.

Ürün listelemelerinizde ilgili ürün önerilerini kullanmak işletmeniz üzerinde büyük bir etki yaratabilir.

Ama önerileriniz mutlaka ürünler sunmak müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun ve alışveriş alışkanlıklarına göre anlamlıdır.

İyi uygulandığında müşterilerinizle ilişkinizi güçlendirebilir, ortalama sipariş değerinizi (AOV) artırabilir ve alışveriş yapanları web sitenizde daha uzun süre tutabilirsiniz; üstelik daha tatmin edici ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunabilirsiniz.

Alışveriş yapanların ilgisini canlı tutun

Sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğinden gezinmenin ne kadar kolay olduğuna kadar birçok faktör alıcı deneyimine katkıda bulunur.

Aradıklarını hızla bulmak ve yeni bir şey keşfetmenin mutluluğunu yaşamak, marka izleniminizde rol oynar.

Müşterilerinizin doğrudan bir ürün sayfasından satın alma işlemini gerçekleştirmesini isteyebilirsiniz, ancak bu yolculuğa önerilen bazı öğeleri eklemek markanıza ve alışveriş yapanlarınıza fayda sağlayabilir.

Doğru ürünleri önererek, bu öneriler hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayan müşterilerin web sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlayabilirsiniz.

: Hemen çıkma oranınızı gözlemleyin (birinin ayrılmadan önce web sitenizde ne kadar kaldığı). Düşük bir hemen çıkma oranı ve daha yüksek dönüşüm oranları, içeriğinizin alakalı ve ilgi çekici olduğunu gösterebilir.

Kullanıcı deneyimini iyileştirin

Buna göre Perakende Müşteri DeneyimiTüketicilerin %63’ü internetten alışveriş yaparken kişiselleştirilmiş bir deneyim bekliyor.

Markaların onların davranışlarını ve alışkanlıklarını anlaması ve baştan sona kişiye özel alışveriş yolculukları sunması gerektiğine inanıyorlar.

Bu, müşterilerin çevrimiçi mağazanızı incelerken hedefli pazarlama ve kişisel bir dokunuş beklediği anlamına gelir.

Müşterilerinize daha önce görüntüledikleri, sepetlerine ekledikleri ve hatta satın aldıkları ürünleri tamamlayan ürünleri göstererek bu beklentileri karşılayabilirsiniz.

Kullanıcı deneyimi iyileştirildiğinde müşterinin mutlu olma olasılığı artar. Ve mutlu müşteriler? Daha fazlasını satın alıyorlar.

AOV’yi artırın

Kişiselleştirilmiş ürün önerileri artabilir senin mağazanın AOV.

Salesforce’a göreürün önerileri siparişlerin %24’ünü ve gelirin %26’sını artırıyor; bu da ürün önerilerinin daha yüksek kazançlarla nasıl bağlantılı olduğunu gösteriyor.

İlgili ürünleri sergileme taktiği, çapraz satış veya üst satış olarak kategorize edilebilir, ancak ikisi oldukça farklı kavramlardır.

Çapraz satış Müşterinin düşündüğü ana ürünü tamamlayan ilgili öğelerin vurgulanmasını içerir.

Ek satış Bir müşteriye, görüntülediği ürünün daha pahalı bir versiyonunu göstermenizdir.

İlgili ürünler bölümünden birini veya her ikisini de önerebilirsiniz.

Başarılı çapraz satışla müşterileriniz ürünleri sepetlerine ekleyecektir. Başarılı bir ek satışla müşterileriniz daha pahalı bir ürün satın alacaklardır.

Her iki durumda da sipariş değeri artar ve geliriniz de artar.

İlgili ürünleri potansiyel müşterilerinizin önüne çıkarmanın birkaç harika yolunu burada bulabilirsiniz.

En yaygın ilgili ürün modülü Araç Bir ürün sayfasının alt kısmında.

Bu bölüm, özellikle daha fazla bilgi edinmek isteyen müşterileri yakalamak için genellikle birincil ürün bilgilerinizin altına gider.

İşte ana öğeyi tamamlayan ürünleri paylaşan Nomad Botanicals’tan bir örnek.

Resim: Göçebe Botanikleri

Ürün sayfalarından birine gidin ve tamamlayıcı ürün önerilerini görmek için aşağı kaydırın.

Bunlar genellikle küçük resmi, öğenin adını ve fiyatını gösterir.

Target bunun bir başka mükemmel örneğidir.

İlgili ürünler, kullanıcının baktığı öğenin tüm önemli detaylarının arkasına yerleştirilir. Bu nedenle, önerilen ürünlerin üzerinde ayrıntıları, beden tablolarını ve nakliye bilgilerini görüyoruz.

Resim: Hedef

Target’in önerdiği ürünlerde ilginç olan şey, kullanıcıların giyim markasına veya tarzına göre ilgili ürünleri kontrol edebilecekleri sekmelerin de bulunmasıdır.

Daha az yaygın olmasına rağmen, önerilen ürünleri görünür hale getirmenin akıllı bir yolu, kullanarak mağazanın kenar çubuğu.

Örneğin, PANGAIA, ana ürün sayfasında gezinirken müşterilerin önünde eşleşen ürünleri gösteriyor:

Resim: PANGAYA

: Kendinizi bir ürün sayfasının kenar çubuğuyla sınırlamayın. Web sitenizdeki birden fazla sayfanın kenar çubuğunda önemli öğeleri görüntüleyebilirsiniz. blog gönderileri.

Önerilen ürünler sayfası, koleksiyon veya kategori sayfasına benzer.

Buradaki fikir, benzer öğeleri toplamak ve bunları yardımcı olmak için özel bir sayfaya koymaktır. arama motorları koleksiyonlarınızı bulur ve müşterileri en çok ilgilendikleri ürünlere yönlendirin.

Resim: Sırt

Ayrıca daha büyük mağazaların da dikkate alması gerekir. Kullanıcı bazlı öneriler oluşturma özellikle şu anda hesaplarında oturum açmış kişiler için.

Bu şekilde geçmişte inceledikleri veya satın aldıkları ürünlere dayalı ürün önerileri alacaklar.

Makbuzlar ve takip e-postaları, üst satış ve çapraz satış için mükemmel fırsatlardır.

Yapabilirsiniz Alışveriş yapanlara daha fazla öğenizi tanıtınönerilerinizi paylaşın ve marka bilinirliğini artırın.

Örneğin Audible, kitap indirme işleminin hazır olduğunu bildiren e-posta bildiriminde sesli kitap önerilerini paylaşıyor.

Resim: Gerçekten İyi E-postalar

Bir satın alma işlemi gerçekleştiren müşteriler, harcama niyetinde olduklarını zaten kanıtlamışlardır; bu nedenle, onlara daha fazla satış yapmak yalnızca hafif bir itme gerektirmelidir.

Süpermarketlerin ödeme sırasındaki ikramlara benzer şekilde, tüketiciler satın alma işlemlerini tamamlarken ilgi çekici ürünleri sergileyebilirsiniz.

Önemli olan onların sepete eklemelerini kolaylaştırmaktır ve devam eden alıcı deneyimlerini kesintiye uğratmaktan veya rahatsız etmekten kaçının.

REI, alışveriş sepetinin içindekilerle doğrudan ilgili olan beş veya altı önerilen ürünü göstererek harika bir iş çıkarıyor.

Resim: REI

Gördüğünüz gibi, sepette bir Hidro Şişe varken, öneriler bölümünde başka birçok varyasyon da görünüyor.

Bazı öğeler birbiriyle pek ilgili değildir ancak bu, çeşitlilik amacıyla kasıtlı olabilir.

Walmart’ta alışveriş, alışveriş deneyimi boyunca ilgili ürünlerin eklenmesinin çeşitli örneklerini ortaya koyuyor. Bunun bir örneği alışveriş sepetinde görülüyor.

Resim: Walmart

Aynı zamanda oldukça doğru: Sepete bir bebek yükseltici koltuğu ekledikten sonra, anında bir avuç benzer seçenek daha doldurdu.

Gördüğünüz gibi ilgili ürünler modülü aynı zamanda bir nevi müşterileriniz için karşılaştırma aracı.

6. Ürün sayfalarına “Müşteriler Ayrıca Satın Aldı” bölümünü ekleyin

İlgili ürünler widget’ında küçük bir değişiklik, Başkalarının ne satın aldığını görmek, müşterilerin onu satın almayı düşünmesine neden olabilir. Sosyal kanıtın varlığı sayesinde.

Amazon, müşterilerin belirli bir ürünü inceledikten sonra satın aldıkları şeyleri de paylaşmalarıyla ünlüdür.

Yıldız derecelendirmelerini ve fiyatları vurgularken alıcıların dikkatini çekeceği kesin olan hızlı ve temiz bir ürün listesine sahiptir.

Resim: Amazon

Bu yapılandırma çok güçlü çünkü çevrimiçi alışveriş yapanlar diğer alışveriş yapanların görüşlerine çok güveniyorlar.

Tüketiciler, kendileri satın almadan önce (yorumlara bakarak) başkalarının satın aldıkları üründen memnun kalmasını sağlamak isterler. Ayrıca arkadaşlarının ne satın aldığını da öğrenirler (ağızdan ağza).

Son olarak, fırsatları kaçırmamak istiyorlar (yani, eğer birçok insan bu diğer ürünleri alıyorsa, belki de almalılar).

#cta-visual-pb#En iyi müşteri deneyimi için ürün sayfalarınızı özelleştirinMüşterileri satın alma düğmesine yönlendirmek amacıyla ürün sayfalarınız için mükemmel düzeni oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın. özgür

Neden ilgili ürün sayfalarını kullanmanız gerektiğini ve bunları müşterilerinizin karşısına çıkarmanın bazı yöntemlerini tartıştık.

Artık bu önerileri Shopify mağazanıza eklemeyi düşünmenin zamanı geldi.

Bunu yapmanın üç ana yolu vardır:

  • Bu işlevselliğe yerleşik bir tema kullanarak
  • İlgili bir ürünler uygulamasını kullanarak
  • Bir bölüme kodlayarak

Yerleşik ilgili ürün önerileri widget’ına sahip bir Shopify mağaza teması kullanmak, bu önerilerden yararlanmanın kolay bir yoludur.

“Satın almadan önce deneyebileceğiniz” için, ilgili ürünler bölümünün düzeninin ve sunumunun markanıza uygun olduğundan emin olabilirsiniz.

Birçok Shopify teması bu yerleşik işlevselliği sunar ve şunları yapmanıza olanak tanır: temanızı özelleştirin ihtiyaçlarınıza göre.

Çevrimiçi Mağaza 2.0 temaları, yerleşik öneri bölümleriyle modaya uygun stiller için en iyi seçimdir.

Birçok vintage tema bu özelliği eklemek için kolayca özelleştirilemez, ancak bazıları (örneğin İlk çıkış) bu işlevselliği sağlayacak şekilde güncellendi.

İlgili ürünler için kullanabileceğiniz birkaç temayı burada bulabilirsiniz.

Shopify’dan Şafak (Özgür)

Bu şık, minimalist tema, görsel olarak çekici olan ve müşterilerin ürünlerinizi görmesine olanak tanıyan, medya odaklı bir tasarıma sahip ürünleri ön plana çıkarır.

Dawn, özelleştirilebilirlik ve hız, hızlı kurulum ve mağazanızı sallamak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Burada çalışırken görün.

Resim: Shopify

Görünmez Temalarla Yayın (280$)

Bir diğer trend tema olan Broadcast ise görsel tasarımı ve net çizgileriyle ürünlerinize ışık tutuyor.

Bu tam özellikli temayla uygulamalardan ve eklentilerden kurtulun ve tek tıklamayla sepete ekleme, hızlı satın alma, ek ürün satışları ve daha fazlasının keyfini çıkarın. Burada çalışırken görün.

Resim: Shopify

Shopify’dan El İşi (Özgür)

Bu klasik tema, sade tasarımı ve güzel tipografisiyle mağazanıza zarif bir görünüm ve his sunar.

Aramızdaki kodlama bilmeyenler için mükemmel olan Craft, esnek tasarımı ve özelleştirme seçenekleri sayesinde sıfır kodlama gerektirerek gelişmiş özelleştirmeler sağlar. Burada çalışırken görün.

Resim: Shopify

2. Bir uygulamayı kullanın

Temaları değiştirmek istemiyorsanız veya ilgili ürün sayfalarını mağazanıza eklemek için kod yazmanız gerekiyorsa, bunun için bir uygulama var—aslında, incelenecek koca bir mağaza var Shopify Uygulama Mağazası.

En popüler uygulamalardan bazıları şunlardır:

Bir uygulamayı kullanmak, ilgili ürünleri, önerileri veya “Müşteriler Ayrıca Satın Aldı” bölümlerini ürün sayfalarınıza hızlı ve kolay bir şekilde eklemenize olanak tanır.

Bir uygulamayı kullanmak için:

1) Shopify App Store’da oturum açın.

2) Yüklemek istediğiniz uygulamayı bulun ve tıklayın.

3) Uygulama listeleme sayfasında “Uygulama ekle”yi tıklayın.

4) Shopify yöneticinizde “Uygulamayı yükle”ye tıklayın.

Uygulama yüklendikten sonra Shopify yöneticinizdeki Uygulamalar sayfasından görüntüleyebilir ve kullanabilirsiniz.

3. Kodu kullanarak veya bir geliştiricinin yardımıyla bölümü kendiniz ekleyin

Kod konusunda bilginiz varsa veya Shopify mağazanızı özelleştirmenize yardımcı olacak bir geliştiriciniz varsa Shopify’a bir “öneriler” nesnesi ekleyerek ilgili ürünler bölümünü ekleyebilirsiniz.

Öneriler nesnesi, müşterilerinize otomatik olarak oluşturulan ilgili ürünlerin listesini görüntülemek için ürün sayfasında kullanılan bir Liquid nesnesidir.

İle bu bölümü oluşturbunu doğrudan Shopify mağazanızın arka uç koduna eklemeniz gerekir.

: Bazı temalar önceden ayarlanmış ürün önerileriyle birlikte gelir. Aşağıdaki adımlar, henüz bu işlevselliğe sahip olmayan temalar için süreç boyunca size yol gösterecektir.

1. Adım: Temanızda düzenlenecek kodu bulun

Shopify’da ilgili ürünleri etkinleştirmek için bir miktar kod yüklemeniz gerekir. Şu yöne rotayı ayarla Çevrimiçi Mağaza > Temalar ve seç Kodu Düzenle açılır menüden.

Bir sonraki ekranda, altında TemalarDaha sonra BölümlerAramak ürün.sıvı bölüm.

Bu pencerede şuna benzeyen kod parçasını arayın:

{% bölümü ‘ürün şablonu’ %}

Arama çubuğunu açmak için ctrl + f tuşlarını kullanın. Muhtemelen kodun üst kısmına yakın bir yerde olacaktır.

Önerilen ürün kodunuzu buraya eklemeniz gerekecek.

Adım 2: Gerekli kodu yapıştırın

Artık kodu ekleyeceğiniz bölümü bulduğunuza göre klavyenizde “enter” tuşuna basarak kodunuzu yapıştırabileceğiniz yeni bir satır oluşturun.

İşte girmek istediğiniz şey:

{% bölümü ‘ürün önerileri’ %}

Not: Bu, aşağıdaki kodun kodudur: İlk çıkış tema. Temalarınız buna ne ad verdiklerine göre değişebilir; bazıları önerilen ürünleri veya diğer varyasyonları kullanacaktır.

Bu kod, Shopify ile ilgili ürünlerin ürün sayfalarınızda çalışmasını sağlayacaktır. Yapıştırdıktan sonra şöyle görünmeli:

Tıklamak Kaydetmek.

Daha sonra, az önce etkinleştirdiğiniz şey için yeni bir bölüm oluşturmanız gerekecek. Aşağıya doğru kaydır Bölümler ve tıklayın Yeni bir bölüm ekle.

İstendiğinde yeni bölümünüze “ürün önerileri” adını verin. Kelimelerin arasındaki çizgiyi unutmayın.

Tıklamak Bölüm oluştur.

4. Adım: Kullandığınız tema için ürün önerileri kodunu ekleyin

Bölümü oluşturduğunuzda, adı verilen yeni bir sekme açılacaktır. ürün-önerileri.liquid bazı varsayılan kodları içerir.

En son sürümü kullanıyorsanız İlk çıkış versiyonda burada olması gereken kod zaten mevcut. Eski bir sürüm kullanıyorsanız, işte kod (GitHub’dan) yapıştırmak isteyeceğiniz.

Bazı popüler temalar için diğer kodlar:

Uygun kodu ekledikten sonra tıklayın. Kaydetmek.

Yeni özelliğin temanıza bağlı olarak çalışmasını sağlamak için ek kod değişiklikleri olabilir. Gerektiğinde Geliştirme ekibinize danışın.

Son olarak Shopify ile ilgili ürünleri gerçek çevrimiçi mağazanızda etkinleştirmek için şuraya geri dönün: Online mağaza yöneticinizde ve tıklayın Özelleştirmek temanızın yanında.

Bir sonraki ekranda, seçmek için açılır menüyü kullanın. Ürünler Daha sonra Varsayılan Ürün.

Bir göreceksin Ürün önerileri soldaki gezinme menüsündeki sekme. Üzerine tıkladığınızda kutuyu işaretleyeceğiniz bir bölüm açılacaktır. Dinamik önerileri göster.

Tıklamak Kaydetmek. Artık Shopify ürün sayfalarınızda ilgili ürünleri göreceksiniz.

Gösterilen ilgili ürünlerin aynı koleksiyondaki ürünler olacağını unutmayın.

Yani bir kullanıcı “Sonbahar” ürünlerini görüntülüyorsa ilgili ürünler de “Sonbahar koleksiyonunda” gösterilecektir.

Ürün sayfalarınızda ilgili ürünleri öne çıkarmak, müşterilerinizin yeni ürünler keşfetmesine, gelirinizi artırmanıza ve web sitenizdeki etkileşimi ve dönüşüm oranlarını artırmanıza yardımcı olmanın harika bir yoludur.

Bu önerileri sunmanın birden fazla yolu sayesinde mağazanız, markanız ve müşterileriniz için en iyi yöntemi bulabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Mağazanızı yüksek dönüşüm sağlayan öğelerle geliştirinShogun Sayfa Oluşturucu ile hayallerinizdeki Shopify mağazasını oluşturun; kod gerekmez.Ücretsiz oluşturmaya başlayın