Shopify Mağaza Sayfalarınızı Optimize Etmeye Yönelik En İyi Uygulamalar

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shopify Mağaza Sayfalarınızı Optimize Etmeye Yönelik En İyi Uygulamalar

Açılış sayfalarının ziyaretçileri alıcılara dönüştürmek için harika olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu yüzden Shopify mağazanızı özelleştirmek için bunları kullanmaya başladınız!

Ancak gelirinizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız yalnızca mağaza açılış sayfası oluşturmak yeterli değildir. Ayrıca her sayfanın optimize edildiğinden emin olmanız gerekir.

Bunu akılda tutarak, bugün şunları ele alacağız:

 • Medyan ve ortalama e-ticaret açılış sayfası dönüşüm oranları (böylece optimizasyon yaparken hedefleyeceğiniz bir karşılaştırma noktası olur) ve
 • Mağazanız için izlemeniz gereken dönüşüm oranı optimizasyonuna yönelik en iyi uygulamalardan bazıları.

#cta-paragraf-pb#Bekle, dönüşüm oranı nedir? Dönüşüm oranı, bir web sayfasını ziyaret eden ve belirli bir hedefi tamamlayan kişilerin yüzdesini ölçer. Örneğin: Ürün sayfanızı 500 kişi ziyaret ederse ve 16 kişi ürünü satın alırsa bu satış sayfasının dönüşüm oranı %3,2 olur.

Ortalama e-ticaret açılış sayfası dönüşüm oranı nedir?

33 milyon dönüşümü analiz ettikten sonra şunu keşfettik: the medyan e-ticaret açılış sayfası dönüşüm oranı: %5,2 2021’de.

Bu, medyanın %4,0 olduğu 2020 yılına kıyasla bir artış.

Araştırma ve görsel kaynak

Bu rakamları kullanarak, e-ticaret dönüşüm oranlarının genellikle yaklaşık %1,81 – %5,2 arasında değiştiğini ölçebiliriz. Medyan aykırı değerlerden daha az etkilenir (sayfaların dönüşümü çok iyi veya çok kötü), Bu nedenle Shopify mağazanızın sayfalarının %5 veya daha yüksek oranda dönüşüm sağlamasına yönelik bir hedef belirlemek iyi olabilir.

Bununla birlikte, bazı e-ticaret açılış sayfaları neredeyse %40’lık dönüşüm oranlarına ulaşıyor! Elbette bunlar aşırı uç noktalardır ancak doğru teklifle büyük hedefler koyabileceğinizi gösterebilir!

Shopify sayfalarınızın dönüşüm oranlarını artırmak için bunları özelleştirmeniz gerekir.

Shopify açılış sayfalarınızı özelleştirmek dönüşümleri nasıl artıracak?

Dönüşüm oranı optimizasyonu, analiz ve geri bildirimlerin yardımıyla ziyaretçinizin davranışını anlayarak dönüşümleri artırmaya yönelik yapılandırılmış bir yaklaşımdır.

Ziyaretçilerin mağazanızın teklifleriyle nasıl etkileşime girdiğini anlayarak, belirli sayfaları özelleştirerek pasif tarayıcıların sayısını artırabilirsiniz. alıcılar.

Öncelikle kendi test ve optimizasyon planınızı oluşturmanız gerekir. Plan, mevcut sayfalarınızın nasıl performans gösterdiğini ve bunları geliştirmek için tasarım öğeleri, site hızı iyileştirmeleri ve satış kopyası gibi hangi küçük ayarları kullanacağınızı belirlemeye odaklanmalıdır.

Bu genellikle A/B testini (bir açılış sayfasının iki sürümü veya “varyantları” arasındaki karşılaştırmayı) içerir.

Sayfalarınızı test yoluyla optimize ederken denemek isteyeceğiniz şeylerin türlerini gözden geçirelim.

E-ticaret mağazanızdaki farklı türdeki sayfaları optimize etmek için uygulanabilir ipuçları

Shopify mağaza optimizasyonunda ve özellikle yüksek dönüşüm oranlarına sahip Shopify sayfaları oluşturmanızda size yardımcı olacak, denemek isteyebileceğiniz şeylerin bir listesini burada bulabilirsiniz:

#1) Hedef kitlenizi anlayın ve özel sayfalarla belirli segmentleri hedefleyin

%92 Tüketicilerin oranı, satın alma işlemi dışındaki nedenlerle bir markanın web sitesini ilk kez ziyaret edecek. Bu ziyaretçileri anlamaya zaman ayırmak çok önemlidir, çünkü onları sitede kalmaya ikna etmek için gereken bilgileri edineceksiniz.

Bu nedenle, açılış sayfası kopyasını yazmaya başlamadan veya hangi görselleri kullanacağınıza karar vermeden önce, İdeal mağaza müşterileriniz hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin.

Bilmek istiyorsun:

 • Neyi başarmak istiyorlar?
 • Neyle mücadele ediyorlar?
 • Neyden korkuyorlar?
 • Neyden utanıyorlar?
 • Neyle gurur duyuyorlar?
 • Kendilerini nasıl görüyorlar?
 • Başkaları tarafından nasıl görülmek istiyorlar?

Amacınız, potansiyel müşterilerinizi kendilerinden daha iyi anladığınız noktaya gelmek olmalıdır!

Daha sonra Shopify mağazanızda her müşteri segmenti için özel açılış sayfaları (çeşitli teklifler için uygun olduğunda) oluşturabileceksiniz. Belirli bir müşteride gerçekten yankı uyandıran bir sayfa.

#2) Müşterinizin dikkatini çeken görselleri test edin

Beyin görüntülerin tamamını olabildiğince hızlı işler. 13 milisaniye— metinden çok daha hızlı. Mağazanızda zengin görseller sergilemek, ziyaretçilerin gözlerini ürünlerinize yönlendirebilir ve ürünün zaten teslim edilmiş gibi hissetmelerine yardımcı olabilir.

Ziyaretçileri harekete geçmeye teşvik etmek için yüksek kaliteli ve duygu uyandıran görseller kullanmak önemlidir. Görseller ürünlerinizi iyi bir ışık altında ve farklı açılardan iyi bir şekilde sunmalıdır.

Shogun müşterisi Aktif Doodie Baba Donanımı Shopify koleksiyon sayfalarında parlak ve net görseller kullanın. Beyaz arka plan aynı zamanda ürünlerin cesur renklerini de vurguluyor.

Görüntü Kaynağı

#cta-visual-pb#Bunun gibi bir ürün koleksiyonu sayfası oluşturmak ister misiniz?Shogun Page Builder’ı kullanarak çarpıcı resimler içeren Shopify sayfalarını sürükleyip bir araya getirin. ÜCRETSİZ deneme sürümünü başlat

#3) Fayda odaklı kopyayı test edin

Potansiyel bir müşteri açılış sayfanıza geldiğinde, bunun onlar için ne anlama geldiği konusunda hemen net olmak istersiniz.

Açıklama kopyanızın net olduğundan ve ürününüzün ana faydasını aktardığından emin olun. Potansiyel müşterinin hayatını nasıl daha iyi hale getirecek?

Satış kopyası İyi çocuklar Mağazanın aşağıdaki Shogun yapımı ürün sayfası, müşterilerinin yavrularının, ürünlerini tükettiklerinde neler yaşayacaklarını açıkça belirtiyor.

Görüntü Kaynağı

Özellikler ve avantajlar arasında bir fark olduğunu unutmayın:

 • Bir özellik bir işlev Bir ürünün faydası, müşterinin sağladığı değerdir. türetilir bir üründen
 • Örnek: “Sandalyenin ayarlarını boyunuza ve duruşunuza (özellik) göre ayarlayın, böylece masanızda rahat ve doğru bir şekilde oturabilirsiniz” (fayda).

Özellikler anlatır, faydalar satarinsanların faydalara göre satın aldıkları anlamına gelir. Bu nedenle mağazanızın sayfalarındaki metinde faydaları vurgulamalısınız.

#4) Kopyayı kısa ve basit tutmak için sayfanızı gözden geçirin

Zor bir dil e-ticarette pek işe yaramaz.

Var güçlü korelasyon okuma kolaylığı, kelime sayısı ve dönüşümler arasında.

Okunabilirliği optimize etmek istiyorsanız araştırmalar, kopyanızı 300 kelimenin altında ve ortaokul anlama düzeyinde (veya daha kolay) tutmaya çalıştığınızı gösteriyor.

Shogun müşterisinin yolu budur Le Col Shopify ‘Çok Yakında’ sayfasını tasarladı. Toplamda yaklaşık 70 kelimeden oluşmaktadır. Kelimelerde hafif, dönüşümlerde yüksek.

Görüntü Kaynağı

#5) Sayfanızın metin yazımında olumsuzluklardan kaçının

E-ticaret açılış sayfalarının diğer sektörlere göre daha duygusal olma eğiliminde olduğunu biliyor muydunuz?

Ortalama olarak hemen hemen her duygunun daha yüksek seviyelerini gösterirler.

Bu eğilim geçen yıl da devam etti ve e-ticaret işletmelerinin her türlü duygusal dil kullanımını artırmasıyla devam etti. Öyle görünüyor ki artış olumsuz dil özellikle sertti:

 • Öfke: +%8,9
 • Korku: +%6,5
 • Üzüntü: +%8,1

Bu kadar çalkantılı bir yıl olduğu göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil. Ancak e-ticaret sayfaları söz konusu olduğunda üzüntü veya korku gibi duyguları uyandırmak dönüşüm oranlarını olumsuz yönde etkileyebilir.

Bu sırada, sevinç ve beklenti duygularını uyandırmanın dönüşüm oranlarındaki artışla ilişkili olduğu görüldü. Sayfanızın satış kopyasını yazarken bunu aklınızda bulundurun.

Kontrol et TKE’LER Aşağıdaki Shogun yapımı açılış sayfası. “İyi Taraf” ve “Neşeye Sebep Olabilir” gibi olumlu kelimeler kullanarak açılış sayfalarının metnini keyifli ve okunması kolay hale getirme konusunda daha da ileri gidiyorlar.

Tasarım ve görsellerdeki parlak renkler de olumlu içeriği tamamlıyor.

Görüntü Kaynağı

#6) İlgi çekici sosyal kanıt ekleyin

Psikoloji ve pazarlama profesörü Robert Cialdini iknanın altı ilkesini formüle etti; bunlardan biri sosyal kanıttır:

Ne yapacağımızı bilemediğimizde başkalarının ne yaptığına bakarız.

Potansiyel bir müşteri ürününüzü satın alma konusunda emin olmadığında muhtemelen başkalarının fikirlerini arar. Aslında, %62 Alışveriş yapanların oranı, alışveriş yaparken yorumları en önemli faktör olarak görüyor.

Bu nedenle, aşağıdaki şekillerde mümkün olduğu kadar çok sosyal kanıt sağlamak çok önemlidir:

 • Ürün derecelendirmeleri
 • Musteri degerlendirmeleri
 • Müşteri referansları
 • “Görüldüğü Gibi” medya rozetleri
 • Diğer ilgili bilgiler (örn. kimlik bilgileriniz, başarılarınız, müşteri sonuçlarınız vb.).

Vahşi Dünya Shogun tarafından oluşturulan açılış sayfalarında çeşitli sosyal kanıt türlerini kullanan Shopify mağazasının harika bir örneğidir.

Sınırlı içerikli köpek maması açılış sayfasında video referansları, ürün derecelendirmeleri ve müşteri incelemeleri yer alıyor.

Görüntü Kaynağı

Ayrıca, Müşteri incelemeleri ve ürün derecelendirmeleri söz konusu olduğunda, bunları kurcalamanın cazibesine karşı koyun. Sahte görünen mükemmel bir skor istemezsiniz. Bunun yerine, yorumlarınızı ele alın ve 5 yıldızın altında bir deneyim olduğunda işleri düzeltmek için halka açık olarak elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı gösterin.

#cta-visual-pb#Kendi Shopify açılış sayfalarınız için sosyal kanıt oluşturmak ister misiniz?Ürün incelemeleri gibi Shogun’a ekleyebileceğiniz öğelere göz atın. Öğeler Kitaplığı’na bakın

#7) Ücretsiz gönderim sunmanın etkisini test edin

Kimse kasaya gidip büyük nakliye ücretleriyle karşılaşmaktan hoşlanmaz.

Aslında, alışveriş sepetlerini neden terk ettiklerini öğrenmek için çevrimiçi alışveriş yapanlarla anket yapıldığında, %25 Bunlardan bazıları nakliye gibi ekstra maliyetleri gösterdi.

Üstelik kanuna göre Walker Sands’in araştırmasıücretsiz gönderim, çevrimiçi alışverişlerde 1 numaralı etkendir ve altı yıldır üst üste bu şekildedir.

Ücretsiz gönderim sunmak her zaman mümkün değildir ancak dönüşümleri artırmak için bunu bir araç olarak deneyebilirsiniz.

Ve eğer bunu sunabiliyorsanız, bunu açılış sayfanızda açıkça belirttiğinizden emin olun!

#8) Para iade garantisi uygulamayı deneyin

Çevrimiçi bir mağazadan alışveriş yaptığınızda ürünü bizzat inceleyemezsiniz, dolayısıyla daha fazla sürtüşme yaşanır. Beklentileri karşılamazsa ne olur?

Bu yüzden bu şaşırtıcı değil ücretsiz iade veya değişim, çevrimiçi alışverişlerin ikinci en büyük etkenidir.

İnsanların satın alma konusunda kendilerini yeterince güvende hissetmelerini istiyorsanız, sorgusuz sualsiz para iade garantisi sunmak büyük bir fark yaratabilir.

Bu, 30, 60 veya 90 günlük bir garanti anlamına gelebilir. Bazı e-ticaret markaları da ömür boyu garanti sunuyor. Nihayet, %15 Çevrimiçi alışveriş yapanların oranı, alışveriş sepetlerini terk etmelerinin nedeni olarak ödeme güvenliğiyle ilgili endişelerini belirtiyor.

Shogun müşterisi Rumpl ziyaretçilerinin gezdikleri ürünlere dokunamayacağını veya hissedemeyeceğini biliyor, bu nedenle ürünlerini 100 gece risksiz deneme ve ücretsiz iade imkanı sunuyor. Aşağıda vitrinlerinde bunu nasıl belirttiklerine bakın:

Müşterilerinin algılanan riskini ele almak ve güvenle alışveriş yapmalarına yardımcı olmak için 100 gecelik risksiz deneme olanağı sunuyorlar Ve ücretsiz iade.

Resim kaynağı

#9) Değer odaklı birden fazla harekete geçirici mesaj düğmesi görüntüleyin

Harekete geçirici mesajlar, ziyaretçilerinizi yeni bir müşteri veya sürekli alıcı olma yolunda atmaya davet ettiğiniz adımdır.

Bu nedenle, açılış sayfanızda, kullanıcıların sayfadan atlamasını sağlayarak dikkatini çeken birden fazla harekete geçirici mesaj düğmesinin bulunduğundan emin olun:

 1. CTA’nızın genel renk düzeninizle kontrast oluşturduğundan emin olun
 2. Göz alıcı CTA düğmelerinin çevresinde nefes alma alanı sağlayın
 3. Eylemi açıkça teşvik eden kelimeler ve ifadeler kullanın

Potansiyel müşteri metni okumadan sayfayı kaydırsa bile harekete geçirici mesaj düğmesinin gözden kaçırılmamasını istiyorsunuz. Sayfadaki her düğmenin tamamen aynı ve net bir sonraki adıma (örneğin, “Koleksiyonu satın alın”) yönelik olması da bir optimizasyon stratejisidir.

Nathan Müşterileri mağazalarının koleksiyon sayfasından ürün sayfalarına yönlendirmek için çok çeşitli eylem odaklı CTA’lar kullanıyor. Ayrıca markanın logosuyla aynı renk olan turuncu renkli, oldukça görünür CTA’lar kullanıyorlar.

#10) Ürünlerinizin değerini gösterecek videolar ekleyin

Ürünlerinizin müşterilerinizin sorunları çözmesine nasıl yardımcı olabileceğini ortaya çıkarmak için mağazanızın sayfalarındaki videoları kullanmak, Shopify dönüşümlerinizi artırmanın harika bir yoludur. İnsanların %96’sı açıklayıcı bir video izledi Bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için %84’ü bu şekilde satın almaya ikna olduklarını söyledi.

Videolar aynı zamanda referansları göstermenin de harika bir yoludur; marka otoritesi oluşturmanın ve güveni artırmanın bir başka önemli yolu.

#cta-mini-pb#Shopify mağaza sayfalarınıza video eklemek ister misiniz? Shogun’un Öğeler Kitaplığı’na ekleyebileceğiniz tüm öğeleri keşfedin.

#11) Mağaza açılış sayfalarınızın hızlı yüklenmesini sağlayın

Sayfa hızı düşündüğünüzden daha önemlidir.

Google yürüttüğünde sayfa hızı araştırmasıhemen çıkma oranı üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu buldular.

Sayfaların yüklenmesi on saniye kadar sürdüğünde, hemen çıkma oranı olasılığı %123 artar! Bu, tabloda çok sayıda kaçırılan dönüşüm anlamına geliyor.

Şimdi şunu anlayın: Bir mobil açılış sayfasının tamamen yüklenmesi için geçen ortalama süre 15 saniye. Bu yüzden çevrimiçi mağazaların ne kadar para kaybettiğini hayal edebiliyor musunuz?

Sayfa hızınızı şu şekilde artırabilirsiniz:

 1. CSS, JavaScript ve HTML’nin küçültülmesi,
 1. Görsellerinizin kaliteden ödün vermeden mümkün olduğunca küçük olacak şekilde optimize edilmesi,
 1. Sunucu yanıt süresinin iyileştirilmesi.

Sayfa hızı söz konusu olduğunda her saniyenin önemli olduğunu unutmayın.

#12) Mobil görünümünüzün optimize edildiğinden emin olun

Mobil trafik hesaplarının şunlar olduğunu biliyor muydunuz? Tüm küresel İnternet trafiğinin %54’ü?

Asya ve Afrika gibi bazı bölgelerde mobil trafik payı daha da yüksektir (sırasıyla %63 ve %69).

Bu, açılış sayfanız mobil cihazlar için optimize edilmemişse muhtemelen ziyaretçilerinizin en az yarısına hitap edemeyeceğiniz anlamına gelir.

Bu nedenle, bir açılış sayfasını yayınlamadan önce nasıl göründüğünü kontrol ettiğinizden emin olun:

 1. Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar
 2. Bir akıllı telefon
 3. Tablet

Shogun Sayfa Oluşturucu bunu kolaylaştırır. Farklı cihazlarda nasıl göründüğünü görmek için açılış sayfanızın ön izlemesini yapabilirsiniz.

#13) Açılış sayfanızda A/B testi yapın

A/B testi, mağazanıza daha fazla ziyaretçi çekme konusunda neyin işe yarayıp neyin yaramadığını nasıl tanımlayabileceğinizdir. Bunu yapmak için:

 1. Aynı sayfanın iki varyantını oluşturursunuz: A varyantı ve B varyantı.
  Bu sayfalar bir öğe dışında tamamen aynı görünmelidir. Test ettiğiniz unsur budur.
 1. Trafiği ikiye bölersiniz ve %50’sini A varyantına, %50’sini ise B varyantına gönderirsiniz.
 1. Verileri belirli bir test süresinden sonra (istatistiksel anlamlılık için) analiz eder ve kazanan varyantı/öğrenmeleri korursunuz.

Yalnızca test etmenin son derece önemli olduğunu unutmayın. bir bir seferde öğe. Aksi halde dönüşüm oranlarındaki farklılığa neyin sebep olduğunu bilemezsiniz.

İdeal olarak şunları yapmalısınız: Her zaman olmak Dönüşüm oranındaki küçük artışlar zamanla arttığından açılış sayfalarınızda A/B testleri çalıştırmak.

Üstelik, sürekli bir şeyi test ediyorsanız, arada bir, dönüşüm oranınız üzerinde önemli bir etkiye sahip olan ve daha fazla mağaza sayfasına uygulanabilecek büyük bir bilgiye rastlamanız kaçınılmazdır.

Devam edin ve optimize edin!

İlerlediğimiz kadarıyla, ortalama e-ticaret açılış sayfası dönüşüm oranı %5,2’dir. Ancak bu makaledeki en iyi uygulamalardan bazılarını uygulamak, çok daha yüksek dönüşüm sağlamanız için yeterli olabilir!

Genel olarak Shopify açılış sayfaları “ayarla ve unut” değildir; devam eden işleri yaşıyorlar. En iyi sonuçları elde etmek için bunları sürekli olarak optimize edebilirsiniz.

Ama teoriyle yetinelim. Öğrendiklerinizi uygulamaya koymanın zamanı geldi.

#cta-visual-pb#Shogun Sayfa Oluşturucu’yu ÜCRETSİZ deneyinShopify mağaza sayfaları oluşturmaya başlayın senin yolun ve dönüştürün! Başlamak

Tavsiye Edilen:  Amazon Web Services ile Sunucusuz Uygulamaların Oluşturulması Kolaydır