Shopify Mağazanızı Güçlendirmek için Klaviyo Nasıl KullanılırShopify mağazanızı güçlendirmek, e-posta gelirinizi artırmak ve e-posta kampanyalarınızı + akışlarınızı otomatikleştirmek için Klaviyo’yu nasıl kullanacağınıza ilişkin kapsamlı kılavuz burada.Rakefet Yacoby Başlangıç ​​· 4 dakika okuma · 15 Mayıs 2023 tarihinde güncelleme

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Shopify Mağazanızı Güçlendirmek için Klaviyo Nasıl KullanılırShopify mağazanızı güçlendirmek, e-posta gelirinizi artırmak ve e-posta kampanyalarınızı + akışlarınızı otomatikleştirmek için Klaviyo’yu nasıl kullanacağınıza ilişkin kapsamlı kılavuz burada.Rakefet Yacoby Başlangıç ​​· 4 dakika okuma · 15 Mayıs 2023 tarihinde güncelleme

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

“Shopify mağazaları için e-posta pazarlaması” denilince aklınıza ne geliyor? Klaviyo’yu doğru mu düşünüyorsun? Klaviyo, e-Ticaret işletmeleri için en popüler e-posta pazarlama uygulamasıdır. Hatta bu konuda uzmanlaşmış ve müşterilerine yardımcı olmak için kullanan yüzlerce Klaviyo acentesi var.

Meşgul bir e-Ticaret sahibiyseniz veya serbest çalışan bir e-posta pazarlamacısıysanız ve Klaviyo pazarlamasını mağazanız için doğru bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz. Bu gönderide Klaviyo’nun ne olduğunu, Shopify mağazanızla nasıl entegre edeceğinizi ve e-posta gelirinizi optimize etmek için hangi özellikleri kullanacağınızı açıklıyoruz.

Hadi dalalım.

[Add Banner Here]

Shopify mağazanız için neden Klaviyo kullanmalısınız?

Klaviyo, Shopify mağazaları için açık ara en popüler e-posta pazarlama platformudur. Klaviyo, 70.000’den fazla e-Ticaret mağazasına hizmet veriyor ve kısa süre önce markaların müşterilerine kısa mesaj göndermesine olanak tanıyan SMS pazarlama özelliklerini kullanıma sundu.

Shopify entegrasyonu, Shopify mağazasındaki en derin uygulamalardan biridir ve mağazaların e-posta pazarlama kampanyalarını özelleştirmesine ve otomatikleştirmesine olanak tanıyan birçok gelişmiş özelliğe sahiptir.

Hâlâ seçeneklerinizi düşünüyor musunuz? İşte işletmeniz için en iyi araca karar vermenize yardımcı olacak hızlı bir Klaviyo ve Drip karşılaştırması.

Klaviyo, Shopify ile nasıl çalışır?

Klaviyo, Shopify mağazanızla senkronize olur ve hedef kitlenizin mağazanızda yaptıkları işlemlere göre e-posta ile pazarlama kampanyaları göndermenize olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  Znaczenie hierarchii wizualnej i wyrównania dla poprawy projektowania interfejsu użytkownika

Klaviyo aşağıdaki e-postaları göndermenizi sağlar:

  • işlem e-postaları (gönderim bildirim e-postaları, onay e-postaları)
  • Pazarlama e-postaları (terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları, yeniden hedefleme kampanyaları, promosyon kampanyaları)
  • eğitim e-postaları (sadakat veya ödül programı, içerik pazarlaması)

Klaviyo ayrıca kitlenizi segmentlere ayırmanıza, kampanyalarınızı A/B testi yapmanıza, belirli segmentlere e-posta göndermenize ve önceden oluşturulmuş güzel e-posta şablonlarını kullanmanıza olanak tanır.

Klaviyo + Shopify’a nasıl bağlanır

Klaviyo pazarlamasını Shopify mağazanıza entegre etmek gerçekten çok kolay. Tek yapmanız gereken Klaviyo uygulamanıza gitmek, tıklayın EntegrasyonlarShopify’ı seçin ve tıklayın Entegrasyon Ekle. Ardından, mağaza URL’nizi (ör. mystore.myshopify.com) eklemeniz, izlemenizi yapılandırmanız ve hangi aboneler ile e-posta ölçümlerini senkronize etmek istediğinizi seçmeniz istenecektir.

İşiniz bittiğinde Shopify mağazanıza yönlendirileceksiniz ve tek yapmanız gereken Uygulamayı yükle, ve hepiniz bitirdiniz!

Bir hata mesajı alırsanız Shopify pazarlama ajansınızla veya Shopify desteğiyle iletişime geçin. Onlar yardım edebilir. Uygulamanın kurulumu ve çeşitli özellikleriyle ilgili daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var? Adım adım Klaviyo kılavuzumuza gidin veya Shopify uzmanlarımızdan biriyle konuşun.

Shopify mağazaları için en iyi 5 Klaviyo özelliği

İşletme sahipleri meşgul insanlardır. E-posta pazarlamalarını manuel olarak yönetecek zamanları yok. Klaviyo, e-posta gelirini artırmanın, dönüşüm oranlarını artırmanın, müşterilerinizi elde tutmanın ve ilgili bir topluluk oluşturmanın en kolay yolunu sunar. İşte Shopify mağazalarına sunduğu en kullanışlı beş özellik:

1. Kolay segmentasyon

Klaviyo, hedef kitlenizi Shopify verilerinize göre segmentlere ayırmanıza olanak tanır. Örneğin, Shopify dönüşümlerinize, satın alma sıklığınıza, satın alınan belirli ürünlere, AOV’ye ve blogunuzda okudukları gönderilere göre çeşitli segmentler oluşturabilirsiniz. Tüm bu veriler her bir müşteri profilinde saklanır ve müşteri etiketlerini kullanarak bu listeleri otomatik veya manuel olarak oluşturabilirsiniz.

Klaviyo’s’u da kullanabilirsiniz. Akıllı Gönderme her e-posta kampanyasını her abone için en uygun zamanda göndermenizi sağlayan özellik. Klaviyo, çok sayıda gerçekten yararlı e-posta akışı oluşturmanıza izin veren birçok yerleşik otomasyona sahiptir:

  • Edinme kaynağına dayalı karşılama serisi
  • Stokta uyarıları
  • indirimli doğum günü mesajları
  • AOV’ye dayalı VIP e-postalar
  • Alışveriş sepeti değerine göre göz atma ve alışveriş sepetini terk etme
  • Etkin olmayan aboneler için gün batımı akışları
Tavsiye Edilen:  SEO Uzmanlarımız ChatGPT'yi Nasıl Kullanıyor?

2. Kolay şablonlar

Daha önce Mailchimp veya başka bir temel e-posta aracı kullandıysanız, ürünlerinizi e-postaya yerleştirmenin ne kadar zahmetli olduğunu bilirsiniz. Klaviyo, her kullanıcının göz attığı veya sepetine eklediği ürünleri sadece birkaç tıklama ile dinamik olarak eklemenizi sağlar. Böylece her müşteri, her e-postada tam olarak göz attıkları ürün çeşidini görecektir.

Araç, öğeleri her bir e-postaya sürükleyip bırakmanıza izin veren, gerçekten kullanımı kolay bir tasarım düzenleyiciye sahiptir. Karmaşık kaynak koduyla uğraşmanıza, ürün resimlerinizi manuel olarak yüklemenize veya her bir e-postayı tabletler ve mobil cihazlar için ayrı ayrı optimize etmenize gerek yok. Bütün bunlar sizin için yapılır.

Özel bir Shopify teması mı kullanıyorsunuz? Yardımcı olabilecek bir tema geliştiricisine mi ihtiyacınız var? Web Tasarım Ajansları listemize göz atın.

3. Güçlü analitik

Klaviyo, tüm önemli ölçümleri izlemenize yardımcı olacak bir ton önceden oluşturulmuş rapora sahiptir.

Klaviyo’nun takip etmediği tek şey yanıtlardır. Size hangi müşterilerin yanıt verdiğini söylemez, bu nedenle bunu müşteri hizmetleri aracınızla takip etmelisiniz.

4. SMS pazarlaması

Shopify, ödeme sırasında telefon numaralarını toplamanıza olanak tanır. Kısa mesaj kampanyaları göndermek için bu numaraları kullanabilirsiniz. Örneğin, sepeti terk eden müşterilere otomatik indirim kodları gönderebilirsiniz. Ayrıca her müşteriye otomatik kargo ve teslimat bildirimleri gönderebilirsiniz. Bülten abonelerinize bir karşılama akışı da gönderebilirsiniz.

Kaynak: iş teli

Profesyonel ipucu: SMS, kasada yeniden pazarlama yapmak için harika bir yol sağlar. Ödeme deneyiminizi iyileştirmenin daha fazla yolunu öğrenmek ister misiniz? Ödeme optimizasyonu kılavuzumuza göz atın.

5. Doğru çok kanallı ilişkilendirme

Klaviyo, çok kanallı pazarlama için kullanmak için harika bir araçtır. Kampanyalarınızın, SMS mesajlarınızın, formlarınızın, sosyal hedeflemenizin ve push bildirimlerinizin her birinin nasıl performans gösterdiğini tam olarak bilmenizi sağlar. Her biri için doğru ilişkilendirmeyi görmenizi ve tüm verilerde kaybolmamanızı sağlar.

Tavsiye Edilen:  2023'te Arkadaşlar Nasıl Ücretsiz İzlenir?

paketler

Klaviyo süper güçlüdür. Halihazırda Klaviyo kullanmadığınız bir Shopify mağazanız varsa, muhtemelen yaptığınız her şeyi bırakıp hemen ona geçmelisiniz. Daha gelişmiş Klaviyo stratejileri öğrenmek ister misiniz? Dünyanın en ünlü e-posta pazarlama uzmanlarından biri olan Chase Dimond ile yaptığımız röportaja göz atın. Klaviyo kullanarak e-Ticaret markaları için 100 milyon doların üzerinde para kazandı.

Shopify’da Klaviyo e-posta pazarlama stratejinizden en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle iletişime geçin ve başarısı kanıtlanmış bir Klaviyo uzmanı veya e-posta pazarlama ajansı ile çalışın.

[Add Banner Here]