Shopify Mağazanızı Nasıl Tanıtabilirsiniz: Kanıtlanmış 20 Taktik

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shopify Mağazanızı Nasıl Tanıtabilirsiniz: Kanıtlanmış 20 Taktik

Her işletmenin bir satın alma stratejisine ihtiyacı vardır ve Shopify mağazaları için etkili bir strateji, daha geniş kapsamlı sonuçlara fırsat sağlar.

Örneğin, onları bülteninize kaydolmaya, otomatik yenilemeye abone olmaya veya bir etkinliğe katılmaya zorlayabilirsiniz.

Shopify mağazası sahibi olarak müşterilerle doğrudan ilişkiler kurmanın yanı sıra daha akılda kalıcı bir alışveriş deneyimi yaratma avantajına da sahip olursunuz.

Bu makalede, tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilecek çeşitli taktikleri inceleyeceğiz. Shopify mağazanızı nasıl tanıtacağınızı ve işletmenizin büyümesini nasıl artıracağınızı öğrenin.

#cta-visual-pb#Mağazanızı öne çıkarınShogun Sayfa Oluşturucu ile unutulmaz çevrimiçi deneyimler yaratın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Aşağıdaki taktikler, özellikle mağazanızın dışından gelen müşterilere, dönüşüm huniniz boyunca rehberlik etme ve ardından onları açılış veya ürün sayfalarınıza yönlendirme konusunda mükemmeldir.

Bunlardan bazıları temel nitelikte, bazıları ise satın almaya odaklanıyor. Her birini açıklamak ve anlayışınızı pekiştirmek için örnekler ekledik.

1. Hedef kitlenizi anlayın

Herhangi bir Shopify pazarlama stratejisini uygulamadan önce hedef kitleniz hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmanız gerekir.

Başlamak için kendinize şunu sorun:

 • Müşterilerimin genellikle hangi sıkıntılı noktaları var?
 • Hangi çözümleri sunuyorum?
 • Hedef kitlem nasıl alışveriş yapıyor?
 • En çok hangi tür içerik yankı uyandırıyor ve bunları hangi DTC pazarlama kanallarında dağıtmalıyım?

Hedef tüketicilerinizi derinlemesine anlamak, pazarlama çabalarınızın başarılı olması için zorunludur. yankı uyandırın ve onları harekete geçmeye zorlayın.

Henüz yapmadıysanız, müşterilerinizi neyin motive ettiğini herkesin net bir şekilde anlamasını sağlamak için alıcı kişiliklerinizi oluşturun ve bunları ekibinizle paylaşın.

Doğru kitleyi Shopify mağazanıza daha iyi çekmek için bundan yararlanabilirsiniz.

2. Benzersiz bir marka hikayesi yaratın

Unutulmaz bir marka anlatımıyla hedef kitlenizi büyüleyin.

Buna göre Tüketicilerin %68’imarka hikayeleri satın alma kararlarını etkiliyor ve bu da onların bir bağlantı kurmanın güçlü bir yolu olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, benzersiz bir anlatı organik basın ve yayın için daha fazla fırsat çekmeközellikle “yapışkan” ise.

Resim: Barebone’lar Yaşayan

Açık hava markası Barebone’lar Yaşayan hayırseverlik çalışmalarına dayanan geçmişlerini gururla paylaşıyor.

İnsanları gıda ve doğayla buluşturma misyonunu da eklediğinizde, sosyal açıdan sorumlu yaşamaya değer veren tüketicilerde güçlü bir yankı uyandıran bir hikayeye sahip olursunuz.

Hakkımızda sayfanız, marka öykünüzü oluşturmak için en iyi yerlerden biridir ve birisi şirketiniz hakkında yazmak isterse bağlanabileceği kolay bir sayfa görevi görür.

3. Bir hediye veya yarışma düzenleyin

Hediyeler ve yarışmalar aşağıdakiler için etkilidir: heyecan yaratmak ve katılımı teşvik etmeksayıların da kanıtladığı gibi:

 • Yarışmalar için yarışma açılış sayfalarının keyfini çıkarın daha yüksek dönüşüm oranları (%7,29) normal olanlardan (%2,35) daha fazladır.
 • Diğer e-posta kampanya türleriyle karşılaştırıldığında, yarışmalara yönelik olanlar %45 ile en yüksek ortalama açılma oranına sahiptir.
 • Tipik CTA’larla karşılaştırıldığında, yarışma CTA’ları %3,73 daha yüksek bir dönüşüm oranına sahiptir.
Resim: Misyon Etleri

Misyon Etleri Örneğin yarışma açılış sayfası, katılımcılara 12 aylık serbest dolaşan, otlarla beslenen, antibiyotik içermeyen atıştırmalıklar kazanma şansı sunuyor.

Ve bu çok kolay; tek yapmaları gereken, girmek için adlarını ve e-posta adreslerini bırakmak.

4. Bir sadakat programı başlatın

Sadakat programları yalnızca tekrarlanan satın alımları teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda sadık müşterilerin kulaktan kulağa pazarlamasını da teşvik eder.

Aslında markanızla duygusal bir ilişki geliştirmiş olanlar %71 daha muhtemel seni başkalarına tavsiye etmek.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla sadakat programı türüyle, işletmenize en uygun olanı başlattığınızdan emin olun. Örneğin, bir yönlendirme programı, başarılı müşteri yönlendirmeleri için ödüller ve indirimler sağlar.

Resim: Casper

Yatak markasını al Casper’ın Bir Arkadaşına Öner programı: Casper, bu program aracılığıyla müşterilere 75 ABD doları tutarında Amazon hediye kartı kazanma fırsatı sunarken, hakemleri de %25 indirimden yararlanabilir.

5. SMS pazarlamasını kullanın

SMS pazarlaması müşterilere ulaşmak için daha doğrudan ve kişisel bir kanal.

Hedef kitlenizi özel teklifler, promosyonlar ve yeni ürünler hakkında bilgilendirmenin harika bir yoludur.

Yalnızca metinler değil yüksek açılma ve yanıt oranları (sırasıyla %98 ve %45), ancak müşterilerin %91’i sizden de SMS mesajı almak istiyor; bu, pazarlama stratejinize dahil etmenin daha kolay olduğu anlamına geliyor.

Resim: Fantastik Metinler

MaevVeterinerler tarafından formüle edilmiş bir çiğ köpek maması markası olan , günlük vitamin barlarının tanıtımını yapmak için SMS kullanıyor.

Mesajları hem bilgilendirici hem de kişisel; bir marka temsilcisi de kendilerini tanıtıyor. Maev ayrıca müşterinin alışveriş deneyimini kolaylaştıran ilgili açılış sayfasına da bağlantı veriyor.

6. Hedefli e-posta kampanyaları oluşturun

E-posta pazarlaması takip edilecek başka bir güçlü yoldur.

Ankete katılan Tüketicilerin %59’u bu iletişimlerin satın alma kararlarını etkilediğini ve %50’si bu iletişimler sayesinde ayda en az bir kez satın aldıklarını belirtti.

Etkili bir kampanya oluşturmak için E-posta listenizi tüketici tercihlerine ve satın alma geçmişine göre bölümlere ayırın.

Bu onların deneyimlerini kişiselleştirir ve bu da insanları mağazanıza yönlendirir.

Çabalarınızı desteklemek için Shopify e-posta pazarlama uygulamalarına ilişkin bir kılavuzu burada bulabilirsiniz. İlham almak için e-ticaret alanındaki mevcut çeşitli örneklere de göz atabilirsiniz.

7. Blog yazarlarına ve etkileyicilere ulaşın

Tanınmış şahsiyetlerin takipçilerine hitap etmek markanızın erişimini önemli ölçüde genişletebilir.

Pazarlamacılar da buna şiddetle inanıyor ve Bunların %89’u 2023 yılında influencer pazarlama yatırımlarını sürdürmeyi veya artırmayı planlıyorlar.

Tavsiye Edilen:  Videodaki karışma nasıl düzenlenir

Ancak ortak olunacak doğru etkileyiciyi bulmak başlı başına karmaşık bir süreçtir.

Daha spesifik pazar segmentlerinin peşindeyseniz mikro etkileyiciler yeterli olacaktır. Bu arada, daha geniş demografik özellikler daha ünlü biriyle bir anlaşma yapılmasını gerektirebilir.

Hedef kitlenizin kullandığı sosyal platform da bir rol oynuyor.

Örneğin, Instagram’da daha aktiflerse, etkileşimi en üst düzeye çıkarmak için nişinizdeki bir Instagram etkileyicisiyle ortak olun, ardından kampanyanızın açılış veya ürün sayfasına yönlendiren bir bağlantıyı paylaşmalarını sağlayın.

Resim: instagram

Güzellik markası AP CHEM, bu kişisel desteği sergiliyor Adam Livermoreo alanda tanınmış bir figür.

Instagram gönderisinde AP CHEM’in üç ürününün günlük cilt bakımı rutinine nasıl uyduğunu göstererek bu süreçte markayı tanıtıyor.

8. Sosyal medya platformlarından yararlanın

Daha fazla tüketici Sosyal medyada organik marka gönderisi (%40) yerine hedefe yönelik reklam (%49) gördükleri için mükemmel ürünü bulduklarını söylüyorlar.

Ancak bu fark çok büyük olmadığından, çeşitli sosyal platformlardan elde edilen getiriyi en üst düzeye çıkarmak için ikisini birleştirin.

Sosyal hesaplarınızda hem organik hem de ücretli pazarlama için ilgi çekici içerik oluşturarak marka bilinirliği oluşturacak ve sitenize trafik çekeceksiniz.

Size yeni fikirler vermesi için Facebook ve Instagram’daki bu örneklere göz atın.

9. İlgi çekici video reklamlar yayınlayın

Resim: Sıçratmayı kaldır

Video pazarlama son derece etkili bir kanaldır. İnsanların %89’u Bir videonun onları bir noktada bir ürün veya hizmet satın almaya ikna ettiğini belirtmek.

Tüketicilerin %91’i daha 2023’te şunları söyledi: markalardan daha fazla çevrimiçi video görmek istiyorlar.

Bu rakamlar, Shopify mağazanıza ziyaretçi çekmek için web siteniz, sosyal platformlarınız, YouTube ve diğer kanallarınızdaki video içeriğiyle hedef kitlenizin dikkatini çekmenin önemini vurgulamaktadır.

Ürününüzü tanıtan veya hedef kitlenizin duygularına hitap eden bunun gibi e-ticaret video reklamlarıyla başlayabilirsiniz.

Sosyal kanıtın etkileyici gücünden yararlanmak için referans reklamlarına da yer verin.

#cta-visual-pb#Her kampanya için açılış sayfaları oluşturunTrafiğiniz yalnızca dönüşüm oranınız kadar iyidir. Shogun ile dönüşen açılış sayfalarına yatırım yapın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

10. Çevrimiçi reklam platformlarından yararlanın

Gibi çevrimiçi reklamcılık platformlarından iyi şekilde yararlanın Facebook Reklamları, Google ReklamlarıVe LinkedIn Reklamları. Bu portallar size geniş ölçekte ücretli reklamlar yayınlayın dağıtımlarını da yönetirken.

Ayrıca geniş veya kesin hedeflemeyi de barındırarak geniş veya belirli tüketici demografisi, segmenti ve davranışlarının peşinden gitmenize olanak tanır.

İlhama ihtiyacınız varsa ünlü markaların bu Facebook reklamlarına göz atın.

11. İçerik pazarlamasına yatırım yapın

İçerik pazarlaması etkili ve uygun maliyetli bir yoldur markanızın otoritesini oluşturun ve Shopify mağazanızın tanıtımını yapın.

Onun %62 daha ucuz geleneksel pazarlamaya göre daha fazladır ve harcanan her dolar için üç kat daha fazla potansiyel müşteri üretir.

Temel olanları aşağıdakiler etrafında dönen çeşitli içerik pazarlama stratejilerini kullanabilirsiniz:

 1. Yararlı ve kaliteli içerik üretmek
 2. Blog gönderileriniz, resimleriniz ve videolarınız gibi ortamları benimsemek
 3. Alıcının yolculuğu boyunca hedef kitlenizi eğitmek veya etkileşime geçirmek için bunları kullanmak
Resim: Bakır İnek Kahvesi

Sürdürülebilir kahve üreticisi Copper Cow Coffee, blogunda lezzetli tarifler paylaşarak bu stratejiye örnek teşkil ediyor.

Bunlar alışveriş yapanlara yolculukları boyunca rehberlik ediyor ve aynı zamanda temel malzemelerle de bağlantı kuruyor (bunların çoğu Copper Cow ürünleri).

12. SEO’dan Yararlanın

Web sitenize gelen ziyaretçi sayısını en üst düzeye çıkarmak için arama motoru optimizasyonundan (SEO) yararlanın.

SEO öne çıkıyor %1.000 daha fazla trafik sosyal medyadan daha ve seni ağlayabilirim Harcadığınız her dolar için 2,75 ABD doları. Etkili ürün sayfası SEO’su için:

 1. Anahtar kelime araştırmanızı yapın
 2. Daha yüksek sayfa yükleme hızları için üçüncü taraf uygulamaların kullanımını en aza indirin ve görüntüleri sıkıştırın
 3. Satın alma amacına yönelik anahtar kelimeler ve kelime öbekleri içeren başlıklar kullanın

Bunlar ve diğer uygulamalar organik arama görünürlüğünüzü artıracak ve alakalı arama sorgularından daha fazla potansiyel müşteri çekecektir.

Topluluk duygusunu geliştirmek için müşterilerinizle kişisel bağlantılarınızı geliştirin.

Spesifik nişiniz veya sektörünüz için sosyal medya gruplarını, çevrimiçi toplulukları ve forumları belirleyin ve orada varlık geliştirin.

Değerli görüşlere katkıda bulunun, yardım sunun ve üyelerle etkileşime geçin markanızı bir otorite olarak kurmak.

Güvenilirliğinizi sağlamlaştırdıktan sonra onları, sorunlarına çözüm sunan ilgili sayfalara yönlendirebilirsiniz.

Resim: Erik

ErikHindistan merkezli bir vegan güzellik markası, varlığını neredeyse ikiye katladı güzellik, kadın ve yaşam tarzı etrafında şekillenen 78 toplulukla (toplamda 3,9 milyon üyeden oluşan) etkileşim kurarak cilt bakımı sohbetlerine katılabilirsiniz.

14. Çevrimdışı fırsatlardan yararlanın

Sektör etkinlikleri, konferanslar, ticari fuarlar ve diğer profesyonel buluşmalar, potansiyel müşterilerle kişisel olarak etkileşim kurmak için zengin fırsatlar sunar.

Onlar senin şansın Ürünlerinizi ve uzmanlığınızı sergileyin ve sektörünüzdeki diğer liderlerle bağlantı kurun.

Resim: Shopify

Kylie Kozmetikünlü Kylie Jenner’ın güzellik markası, Shopify’da çalıştı Los Angeles’ta 25.000 ziyaretçi toplayan bir pop-up mağaza açmak.

Müşteriler Kylie’nin yatak odasının bir kopyasını görebildi ve etkinliğe özel ürünler satın alabildi.

15. Yerel radyo veya televizyonda reklam verin

Radyo ve televizyon geleneksel medya araçlarıdır. sizi coğrafi olarak hedeflenen veya çeşitli kitlelerle buluşturur.

Canlı röportajlarda, ev alışveriş programlarında, gösterilerdeki ürün yerleştirmelerde yer alabilir veya bunları yalnızca reklam platformu olarak kullanabilirsiniz.

Resim: Youtube

Ön ödemeli mobil servis sağlayıcı Kriket KablosuzÖrneğin, sadık müşterilerin referanslarını gösteren bir TV reklamı hazırladı ve hatta bu reklamları, onların nerede bulunduğunu gösterecek kadar ileri götürdü.

Tavsiye Edilen:  İnovasyonun Geleceği: Startup'lar Değişimi Nasıl Yönlendiriyor?

Bu, o konuma yakın olan potansiyel alıcılarla bir bağlantı kurdu.

16. Ücretli arama ağı reklamlarına yatırım yapın

Ücretli arama ağı reklamları şöyle: Google Reklamları arama motoru sonuç sayfalarının (SERP’ler) en üstünde görünmenize yardımcı olur Hedef müşterilerinizle alakalı sorgular için.

Teklifinizi daha fazla arama kullanıcısının önüne çıkarırlar ve ziyaretçileri mağazanıza yönlendirirler.

Shopify reklam çalışmalarınızı en üst düzeye çıkarmak için ücretli trafiğinizi, ziyaretçilere daha sorunsuz bir dönüşüm yolu sağlayan özel açılış sayfalarına da gönderin.

Diğer şirketlerin bu PPC açılış sayfalarına bir göz atın ve bunların nasıl etkili bir şekilde kullanıldığını görün.

17. Konuk bloglama

Konuk blog yazmak, genellikle geri bağlantı oluşturmaya (böylece SEO çabalarını artırmaya) yönelik bir taktiktir, ancak aynı zamanda Shopify markanız hakkındaki farkındalığı yaymak için de harika bir yöntemdir.

Bilgilendirici ve değerli konuk içeriği yazın katkıda bulunduğunuz sektör web siteleri veya blogları için.

Her parçanın sonuna, okuyucuları sitenize yönlendirecek ilgili açılış veya ürün sayfasına yönlendiren bir bağlantı içeren biyografinizi ekleyin.

Resim: Girişimci Organizasyonu

Jean Thompsonsahibi ve CEO’su Seattle Çikolata Şirketiyazdı bir blog yazısı Girişimciler Örgütü adına şirketinin mirasının nasıl sürdürülebilirlik üzerine inşa edildiğini anlatıyor.

Sonunda, gönderisi biyografisine ve Seattle Chocolate’ın web sitesine bağlantı vererek tanıtımını en üst düzeye çıkarıyor.

18. Bağlı kuruluş pazarlaması

Bağlı programlar Müşterileri mağazanıza yönlendiren kişi veya kuruluşları teşvik etmek için komisyonları kullanın.

Bu fırsatları aynı zamanda önemli ve etkili kişilere de sunabilirsiniz.

Onlara açılış veya ürün sayfalarınıza benzersiz, paylaşılabilir ve izlenebilir bağlantılar sağlayın; daha sonra bunları hedef kitleleriyle paylaşsınlar ve trafik ve satışları artırdıkları için onları ödüllendirin.

Resim: Amazon Ortakları

Örneğin Amazon Associates programı, bağlı kuruluşların kaydolmasına, ürün önerileri sunmasına ve komisyon kazanmasına olanak tanır.

Etkisi de çok büyük E-ticaret devinin satışlarının %53’ü bağlı kuruluş pazarlamasından geliyor.

19. Tamamlayıcı işletmelerle işbirliği yapın

Teklifleri sizin tekliflerinizi tamamlayan işletmelerle ortak olun. Birbirinizin ürün veya hizmetlerinin çapraz tanıtımını yapın ve hedef kitlelerini de sayfalarınıza yönlendirin.

Bu, erişiminizi şu şekilde genişletmenizi sağlar: iki farklı hedef segmentten faydalanmak.

Resim: Bakır İnek Kahvesi

Copper Cow Coffee, işbirliklerinden de iyi bir şekilde yararlanıyor GoNanalar. İki marka, kendi imzalı ürünlerini bir araya getirerek sınırlı sayıda üretilen Pumpkin Spice Latte Banana Bread’i yarattı.

Blog yazılarına da sayfalarına bağlantılar serpiştirdiler.

20. Kredi kartı ödülleri sunun

“Kredi kartı yönlendirme programları, aktif kredi kartı üyelerini ailelerine ve arkadaşlarına yönlendirmeye teşvik etmek için harikadır. Örneğin, Capital One Venture üyeleri başarılı yönlendirmeler karşılığında ücretsiz seyahat puanları kazanıyor. Bir kredi kartı şirketiyle harika bir deneyim yaşadığımızda bunun hakkında konuşuruz ve tüm tarafların fayda sağladığı bir yönlendirme programına sahip olmak, yeni üyelerle sözleşme imzalamanın harika bir yoludur.”

— Joshua Sunucu, Thrivelab Kurucu

Markanız bunu yapabilecek durumdaysa, kart sahiplerine özel bir indirim veya başka avantajlar sunmak için bir kredi kartı şirketiyle ortaklık kurmayı düşünün.

Çoğu zaman kredi kartı şirketleri, tüketicileri bir karta kaydolmaya teşvik etmek için program avantajlarını tanıtırlar.

Resim: Metrobank

Bu, markanız ve çevrimiçi mağazanız için ücretsiz tanıtım içerebilir.

Her kampanya için özel açılış sayfaları nasıl oluşturulur?

Çeşitli tanıtım stratejileriniz ne kadar etkili olsa da kampanyanız için yeterli olmayabilir.

Shopify, Facebook veya başka bir kanalda olsun, satın alma çabalarınız için özel e-ticaret açılış sayfaları oluşturmak da bir zorunluluktur.

Bu açılış sayfaları, müşteri yolculuğunuzu birbirine bağlamanıza ve Shopify web sitenize girişi daha uyumlu hale getirmenize yardımcı olur.

Shogun Sayfa Oluşturucu ile Shopify açılış sayfası oluşturmak için kontrol panelinize gidin, fareyle üzerine gelin Yeni oluşturmak ve tıklayın Sayfa açılır menüde.

Burada çeşitli Shogun şablonları veya hesabınıza kaydettiğiniz denenmiş ve test edilmiş şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir şablon seçtikten sonra sayfa adınızı ve yolunuzu girin. Birden fazla açılış sayfası oluşturmayı planlıyorsanız URL’lerinizi stratejik olarak oluşturun.

Örneğin, sayfa yolunuz olarak “2023 sonbahar indirimi”ni kullanabilirsiniz.

Açılış sayfanızdaki dikkat dağıtıcı unsurları sınırlamak için temanızın üstbilgisini ve altbilgisini kaldırmayı seçerek ziyaretçilerin merkezi CTA’nıza çıkış fırsatlarını azaltabilirsiniz.

Bir kez tıkladığınızda Standart sayfa oluştur düğmesini kullanarak kullanışlı sürükle ve bırak düzenleyiciyi kullanarak açılış sayfanızı istediğiniz özelliklere göre oluşturabilirsiniz.

Açılış sayfalarınızı oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç en iyi uygulama:

 1. Yüksek dönüşüm sağlayan açılış sayfalarının örneklerini inceleyin: Bu, doğru yapı, tasarım öğeleri ve içerik gibi hangi öğelerin dönüştürüldüğünü daha iyi anlamanıza yardımcı olur.
 2. Açılış sayfası oluşturucuları kullanın: Bu araçlar, açılış sayfası oluşturmayı kolaylaştırır ve görsel olarak çekici, dönüşüm odaklı sonuçlara olanak tanır. Shogun bu kategoride güçlü bir seçenektir.
 3. Kopyanızı ve tasarımınızı optimize edin: Açılış sayfanızı ve reklam içeriğinizi uyumlu hale getirerek dönüşüm yolunu kolaylaştırın. SEO ve kullanıcı deneyimi (UX) için de optimizasyon yapın.
 4. Kapsamlı, şeffaf ve özlü olun: Teklifinizin cazip yönleri hakkında konuşun, ancak sınırlamaları konusunda da açık olun. Bu, alıcı beklentilerinin belirlenmesine yardımcı olur ve kafa karışıklığını önler.
 5. Güçlü CTA’lar öne çıkarın: İlgi çekici ve dikkat çekici CTA’lar oluşturun. Eylem odaklı bir dil ekleyin ve onu öne çıkarmak için mağazanızın temasıyla zıt bir renk kullanın.
 6. Sosyal kanıt gibi güven göstergelerini dahil edin: Açılış sayfalarınızda müşteri referanslarını ve incelemelerini sergilemek güvenilirlik, güven ve alıcı güveni oluşturur.
 7. A/B testi: Açılış sayfanızın başlıkları, görselleri ve CTA’larıyla sürekli denemeler yapın. Küçük değişiklikler bile dönüşüm oranlarınızı artırabilir.
Tavsiye Edilen:  Daha Fazla İnceleme Nasıl Toplanır: 15 Etkili Strateji

Tüm temel noktaları ele alarak, insanların Shopify işletmesini tanıtma konusunda sorduğu bazı genel soruları yanıtlayacağız.

Shopify mağazamın reklamını yapmanın en iyi yolu nedir?

Bu cevap hedef kitlenize ve bütçenize bağlıdır. En çok hangi pazarlama kanallarına yanıt verdiklerini ve bu kanalları kullanmanın maliyetini düşünün.

En iyi sonuçları elde etmek için dikkatli planlamayı biraz denemeyle birleştirmeniz gerekir.

Sosyal medya ve arama motoru reklamcılığının yanı sıra etkileyici işbirliği ve e-posta pazarlaması gibi çeşitli platformları deneyin.

Shopify mağazamı ücretsiz olarak nasıl tanıtırım?

Shopify mağazanızın ücretsiz reklamını yapmak için kullanabileceğiniz bazı kanallar şunlardır:
1. Organik sosyal medya pazarlaması
2.SEO
3. E-postayla pazarlama
4. Çevrimiçi topluluklar

Bu kanallar mevcut müşteri tabanınızı harekete geçmeye itebilir ve çevrimiçi görünürlüğünüzü genişletebilir.

Shopify’ın reklamını yapmanın en ucuz yolu nedir?

En düşük fiyat noktasında bilinirliğinizi en üst düzeye çıkarmak için daha önce tartışılan ücretsiz kanalların tam potansiyelinden yararlanın.

Tıklama başına ödeme (TBÖ) reklamlarını yayınlamak, reklam harcamanızı belirleyebileceğiniz için uygun maliyetli de olabilir. Bütçenizi sıkı bir şekilde izlemeyi unutmayın.

Shopify mağaza tanıtımının sonuçlarını görmek ne kadar sürer?

Sonuçların ortaya çıkma süresi, pazarlama stratejiniz, hedef kitleniz, rekabetiniz ve ürünleriniz dahil olmak üzere birçok faktöre bağlı olarak değişir.

Örneğin, ölçülebilir SEO sonuçları genellikle üç ila altı ay platformlar arasında.

Ancak önemli olan kampanyalarınızı tutarlı bir şekilde takip edip analiz etmek, iyileştirme alanlarınızı tespit etmek ve gerekli düzenlemeleri yapmaktır.

Shopify mağazaları için uygun maliyetli promosyon stratejilerinden bazıları nelerdir?

Bütçe dostu reklamcılık için içerik pazarlamasından yararlanabilirsiniz. Sadık müşterileri ve onların hakemlerini indirimle teşvik ettiğiniz için tavsiye programları da harikadır, bu da kar marjlarınızı sağlıklı tutar.

Shopify mağazamı tanıtmak için profesyonel bir pazarlamacı tutmam gerekli mi?

Bu karar iş gereksinimlerinize bağlıdır ancak her zaman gerekli değildir.
Eğer maddi gücünüz yetiyorsa, profesyonel bir pazarlamacı paha biçilemez bir uzmanlık sunabilir ve size çok zaman kazandırabilir.

Ancak paradan tasarruf etmeye çalışıyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey, tartıştığımız stratejileri bulmak ve uygulamak için kapsamlı araştırma, planlama ve deneylerdir.

Shopify mağazasının tanıtımını yaparken kaçınılması gereken bazı yaygın hatalar nelerdir?

Shopify’daki pazarlama çalışmalarınıza zarar verebilecek bazı tipik hatalar şunlardır:
1. Kötü tanımlanmış bir hedef kitleye sahip olmak: Hedef müşterileriniz hakkında içeriden ve dışarıdan bilgi edinmek çok önemlidir, çünkü bu bilgi, tanıtım çabalarınızın başarılı olup olmayacağını belirler.
2. Müşteri etkileşimini ihmal etmek: Alışveriş yapanlarla derin ilişkiler geliştirmek için onlarla çeşitli platformlarda düzenli olarak etkileşime girmelisiniz.
3. Tek bir pazarlama kanalına güvenmek: Birden fazla tamamlayıcı kanal, erişiminizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Örneğin, yaygın görünürlük için sadakat programlarınızı sosyal platformlarda ve çevrimiçi topluluklarda tanıtabilirsiniz.
4. Verileri izlememek ve analiz etmemek: Pazarlama boşluklarını belirlemek ve stratejik ayarlamalar yapmak için çabalarınızın performansını izleyin. Google Analytics gibi bir araç kullanmak, önemli e-ticaret ölçümlerini kolayca izlemenize yardımcı olacaktır.

Shopify mağazanızı etkili bir şekilde tanıtmak, çeşitli stratejileri birleştiren çok yönlü bir yaklaşım gerektirir.

Ancak bu makalede özetlenen taktikleri uygulamadan önce şu önemli noktaları unutmayın:

 1. Müşterilerinizi tanımak en önemli önceliktir.
 2. Birden fazla stratejiyi ve pazarlama kanalını birleştirerek daha iyi sonuçlar elde edin.
 3. Açılış sayfaları alıcının yolculuğunu kolaylaştırır; bu nedenle yukarıda paylaşılan en iyi uygulamaları izleyin.
 4. Çabalarınızı düzenli olarak takip edin, boşlukları tespit edin ve ardından stratejinizi ayarlayın.

Biraz deneme ve ısrarla Shopify işletmenizin rekabetçi e-ticaret ortamında gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

#cta-visual-pb#Gurur duyabileceğiniz bir mağazanın tanıtımını yapınShogun Sayfa Oluşturucu ile hayallerinizdeki web sitesini yaratın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın