Shopify Online Store 2.0 Hız ve Tasarım Sorunlarınızı Çözecek mi?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shopify Online Store 2.0 Hız ve Tasarım Sorunlarınızı Çözecek mi?

Birçok marka için temalar, sahip olduğunuz e-ticaret kanalınızı çalışır duruma getirmenin mükemmel bir yoludur.

Ancak işletmeniz belirli bir olgunluk aşamasına ulaştığında değişim zamanı gelmiş olabilir. Örneğin, son derece özel alışveriş özellikleri eklemek veya marka değerini iletmek için yükseltilmiş site tasarımı kullanmak istiyorsanız ihtiyaçlarınız, standart bir e-ticaret temasının veya hatta Liquid kodunun sunabileceklerinden daha ağır basabilir.

Bu noktaya ulaştığınızda tüm işaretler oradadır:

  • Mağazanızın yükleme süresi istediğinizden daha yavaş—özellikle mobil alışveriş yapanlar için
  • Ekibiniz verimli çalışamıyorve küçük ince ayarlar ve düzenlemeler için bile geliştiricilerle çalışmanız gerekir
  • Yerel içerik yönetimi özelliklerini aştınız (meta alanlar ve bölümler gibi)
  • Özel görsel sergilemeniz sınırlıdır (veya çok fazla geliştirme çalışması gerektirir), sitenizin performansını ve pazara sunma süresini olumsuz etkiler
  • Mağazanızda özellikler eksik öne çıkan bir alışveriş deneyimi yaratmak için

Shopify ekosistemindeki markalar muhtemelen bunun farkındadır Shopify Çevrimiçi Mağaza 2.0Satıcılar için yükseltilmiş bir tema mimarisi sunan. Ancak Online Mağaza 2.0, gelişen markanızın dönüşümleri ve geliri ölçeklendirmek için ihtiyaç duyduğu çözüm mü?

Hızlı büyüyen markalar için bu yol ne kadar sağlam? olağanüstü alışveriş yapıp sınırları zorlamak mı istiyorsunuz?

Temalarda (hatta daha hızlı olanlarda) büyüme potansiyelinin bir sınırı vardır

Shopify Temaları her zaman hızlı bir şekilde kutudan çıkar. Ancak sonuçta, ekibinizin gereksinimlerini karşılamak için ürün satıp işlevsellik ekledikten sonra performanslı bir temayı sürdürmek bir sorun haline gelir. Sonuç olarak, yerel e-ticaret temalarıyla çalışırken markaların karşılaştığı büyük sorunlar arasında ödünleşimler yer alıyor:

  • Yerel e-ticaret platformu teknolojisiyle zengin bir site deneyimi tasarlayabilir ve kodlayabilirsiniz, ama sonra yavaş çalışıyor kod şişkinliği ve ağır varlıklar
  • Daha hızlı yüklenmesini sağlamak için bir temayı en ince ayrıntısına kadar azaltabilirsiniz. ancak bu durumda çevrimiçi mağazanız şablonlu görünür ve hissedilir ve ihtiyacınız olan işlevsellikten yoksun olabilir
  • Gerekli işlevsellik için üçüncü taraf uygulamaları ekleyebilirsiniz (sitenizin Liquid Theme dosyalarınız aracılığıyla özelleştirmeleri gerçekleştirememesi durumunda), ancak bu aynı zamanda site hızını da azaltabilir.
Tavsiye Edilen:  Clockedin: Shopify mağazanız için uygulama içinde bir saate sahip olmanın 5 avantajı

Artık yerel e-ticaret temalarının dengelenmesine yardımcı olacak daha fazla seçeneğin ortaya çıktığını görüyoruz. Bu yeni çözümler, satıcıların arka ofislerini sağlam tutmalarına yardımcı olur, ancak müşteriye yönelik esnek bir site katmanını mümkün kılar.

Bugün Shopify Online Store 2.0’ın ne olduğuna, belirli bir büyüme noktasını geçmiş markalar için ne anlama geldiğine ve markaların neden Shogun Frontend’i tercih ettiğine yakından bakıyoruz.

Hadi ona geçelim!

Atlayabilirsiniz:

Shopify Online Mağaza 2.0 nedir?

Shopify Online Store 2.0 (kısaca OS 2.0), satıcıların yalnızca ana sayfayı değil, sitelerindeki her mağaza sayfasını özelleştirmesine olanak tanır.

Her Yerdeki Bölümler olarak bilinen markalar, herhangi bir sayfaya bölüm ekleyebilir ve bölümleri yukarı ve aşağı taşıyabilir. Bir geliştiricinin yardımıyla da özel bölümler ekleyebilirsiniz.

(Resim Kaynağı)

2.0’ın bir parçası olarak Shopify, site performansıyla ilgili sorunlarla mücadele etmek için daha hızlı temalar sunarak markalara bir tema içinde çalışırken özelleştirme konusunda biraz daha hareket alanı sağladı.

Bu güncellemeler harika olsa ve çok daha fazla esneklik sağlasa da, satıcıların karşılaştığı büyük ve temel sınırlamaları çözüyor mu?

Shopify OS 2.0 neden uzun vadede sitenizin performansıyla ilgili sorunları çözemeyebilir?

Shopify Online Store 2.0 şüphesiz dikkate değer güncellemeler sunarken, günün sonunda hâlâ bir tema çerçevesinde çalışıyor olacaksınız. Başka bir deyişle, küçük kazanımlar olsa bile site performansının ve sitenizin tasarımını nasıl özelleştirebileceğinizin hâlâ sınırları vardır:

Bir temanın (daha hızlı olanı bile) hâlâ performans sınırları vardır

Temalar, büyüyen markaların sektörlerinde iz bırakmaları ve yerlerini almaları için harika bir alan sunuyor. Ancak OS 2.0 ile sunulan Dawn, Sense ve Studio gibi daha hızlı temaların hâlâ sınırları var.

E-ticaret mağazanıza yeni başlıyorsanız Shopify OS 2.0 temasıyla başlamak çok mantıklı olabilir. Ancak daha olgun markalar, yükseltmeden sonra bile performansta (mevcut temalarında yaşadıklarına benzer şekilde) ödün verme konusunda zorluk yaşayabilir.

Tavsiye Edilen:  7 Yaygın Web Sitesi Yeniden Tasarım Hatası

Temalar, doğası gereği, ağırlaşmaya başlamadan önce ancak belirli sayıda widget’ı, eklentiyi ve üçüncü taraf uygulamayı işleyebilir, site performansında gecikmelere neden olur. Yavaş siteler daha az satışla bağlantılıdır: Sayfa yükleme süresinde bir saniyelik bir gecikme bile olumsuz sonuçlar doğurabilir. dönüşümleri %20’ye kadar etkiler.

Ayrıca, site performansını optimize etmek için Google tarafından oluşturulan ve desteklenen bir teknoloji standardı olan aşamalı web uygulamasının (PWA) performans ve yeteneklerinden hala önemli ölçüde yoksundurlar.

E-ticaret ajansı Build Grow Scale’in kurucusu Matthew Stafford, çoğu temanın dönüşümler düşünülerek oluşturulmadığını söylüyor:

“Temaların çoğu, dönüşüm oranına aşina olmayan geliştiriciler tarafından oluşturuldu, ancak [brands] özellikler soruyorum. Ama ne [merchants] geliştirici borcunun olup olmadığının farkında değilim [with themes]. Geliştirici bunun farkında ama bunun siteyi diğer ucunda nasıl etkileyeceğini düşünmüyor.”

Markaların bir temada arzu ettiği alışveriş deneyimini yaratmak için gereken özel kod, ekstra geliştirici yardımı gerektirir.

Kalıp Fabrikası Kurucu ortak Duncan Fairley, e-ticaret markalarının genellikle temalarla çalışırken bu durumla karşılaştıklarını söylüyor:

“Özellikle Shopify’da, arayüzlerinden korkarak yaşayan birçok e-ticaret mağazası sahibiyle tanıştık…Şablonlar normalde çok modüler olacak şekilde tasarlanmadığından, küçük site güncellemeleri bile önemli geliştirme projeleri haline gelir. Pek çok mağaza, daha büyük site yeniden tasarımları yapana kadar özellik oluşturmayı erteledi.”

Dahası, siteniz için yenilikçi bir alışveriş aracını elle kodlasanız bile, müşterilerin site performansının düşük olmasından dolayı başlangıçta geri dönüşünü göremeyebilirsiniz.

#cta-visual-fe#Ödün vermeden son derece hızlı bir e-ticaret deneyimi oluşturunShogun Frontend ile tam olarak hayal ettiğiniz e-ticaret sitesini nasıl elde edebileceğinizi görün. Daha fazla bilgi edin

Temaların hâlâ tasarım kısıtlamaları var

OS 2.0 ile markalar, sitelerindeki herhangi bir sayfanın herhangi bir yerine yeni bölümler ekleyebiliyor; bu da Shopify satıcıları için büyük bir artı.

Tavsiye Edilen:  Güçlü Bir Kişisel Ağ Kurmanın Faydaları

Ancak bu bölümlerde değişiklik yalnızca açılır menüler, onay kutuları ve metin alanları aracılığıyla yapılabilir. Sitenizi özelleştirebilirsiniz, ancak yalnızca temanızın izin verdiği ölçüde.

Yani, yeni bir alışveriş özelliği veya son derece özelleştirilmiş sayfa tasarımı için vizyonunuz varsa, bu yine de kodun gerçekleşmesini ve bunu siteye uygulamak için bir geliştiriciyle birlikte çalışma zamanını gerektirecektir. Kısacası, 2.0 güncellemesi sizi daha fazla esnekliğe giden yolun bir parçası haline getiriyor, ancak e-ticaret ekibinizin mağaza içeriği hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için hâlâ biraz çalışması gerekecek hızlıca.

(Resim Kaynağı)

Genel olarak hız ve tasarım sorunlarının belirtilerini temalarla tedavi edebilirsiniz, ancak zorluk gerçekten bir site mimari sorun.

#cta-visual-fe#Hiçbir tasarım kısıtlaması olmadan ne yaratırsınız?Shogun Frontend ile tam olarak hayal ettiğiniz e-ticaret deneyimini yaratın. Daha fazla bilgi edin

Markalar bunun yerine neyi seçiyor?

E-ticaret markaları her zaman hızlı yüklenen bir site arasında seçim yapmak zorunda kalmıştır veya görsel olarak çekici olanlardan biri.

Ancak bugünlerde daha fazla marka, hizmet olarak ön uç platformları aracılığıyla ilerici web uygulamaları (PWA’lar) gibi daha yeni, yenilikçi teknolojiler lehine yeni özel temalardan vazgeçiyor.

Markaların büyüdükçe PWA’lara yatırım yapmasının en büyük nedenlerinden bazıları şunlardır:

Benzersiz site hızını deneyimleyin

PWA’lar rakipsiz site hızı sunar Ve Sınırlandırılmamış tasarım potansiyeli (daha sonra tasarım potansiyeli hakkında daha fazla bilgi). Tam olarak hayal ettiğiniz gibi tasarlanmış, son derece hızlı bir siteye sahip olabilirsiniz taviz vermeden.

Nasıl? PWA’lar yalnızca tamamen yüklenir bir kere. Bu, sonraki her sayfa tıklamasında sitenin değişmesi gereken bölümlerinin sorunsuz bir şekilde değiştirildiği ve sayfadan sayfaya tıklamaların anında hissettirildiği anlamına gelir.

Pek çok marka, prestijli güzellik markası gibi e-ticaret deneyimlerini güçlendirmek için Shogun Frontend gibi ön uç platformlarını tercih ediyor TULA Cilt Bakımı. Shogun Frontend destekli sitelerini başlattıktan sonra, TULA site hızında %35 oranında artış gördü.

Shogun Frontend ile TULA, performansı veya sayfa yükleme süresini etkilemeden dinamik bir alışveriş deneyimi yaratabilir.

#cta-paragraph-fe#TULA’nın başsız yolculuğu ve markanın lansman gününden bu yana gördüğü sonuçlar hakkında daha fazla bilgi edinin. Örnek olay incelemesini okuyun

Hem müşteriler hem de Google, hızlı e-ticaret sitelerini takdir ediyor. Google bunu yapmasa da teknik olarak PWA oldukları için siteleri ödüllendirin, hız bir sıralama faktörüdür. Yavaş bir site yalnızca dönüşüm oranınıza zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda mağazanızın arama sonuçlarındaki görünümüne de zarar verebilir.

Esnek site tasarımı özelliklerinin keyfini çıkarın

Tasarım açısından bakıldığında, PWA’lara sahip markalar site performansı konusunda endişelenmeden zengin görseller, dinamik özellikler ve sağlam içerik ekleyebilir. PWA’larla şunları yapabilirsiniz: ikisi birden güzel tasarlanmış bir mağaza ve inanılmaz hızlı yükleme süreleri.

Bunun nedeni ön ucun arka uçtan ayrı olmasıdır. Arka ofis işlevselliğini etkilemeden veya kesintiye uğratmadan ön uçta değişiklikler yapabilirsiniz.

Bu, sitenizin her iki ucunun da hızlı ve bağımsız hareket etmesini sağlar ama yine de tutarlı bir şekilde.

Shogun Frontend ile markalar Canlı Önizleme ile içerik oluşturup yayınlayabilir, böylece mağazanızın pikseline kadar tam olarak hayal ettiğiniz gibi olduğundan emin olabilirsiniz.

Zengin medya ve görselleri e-ticaret sitenize kolayca ekleyin; olmadan Tanklama sahası performansı.

Arka plan videosu ve animasyonlar gibi yüksek çözünürlüklü ortamların yanı sıra kaydırma efektleri, benzersiz imleçler ve daha fazlası gibi dinamik tasarım öğelerini eklemek kolaylaşıyor.

E-ticaret sitenize eklemeyi hayal ettiğiniz tüm tasarım bileşenleri nihayet bir ön uç platformuyla mümkün.

Peki tasarım ve hız esnekliği? Dönüştürüyor! Örnek olarak, Lüks tıraş markası OneBlade, marka hikayesini anlatmak için büyük ölçüde yüksek çözünürlüklü görsellere ve dinamik tasarıma güveniyor. Shogun Frontend sitesini başlattıktan sonra, OneBlade aktif yeniden dolum aboneliklerini %579 oranında artırmayı başardı.

Bu göz alıcı arka plan videosu OneBladeShave.com markanın hikayesini ilgi çekici bir şekilde anlatmasına yardımcı olur.

#cta-paragraph-fe#OneBlade’in Shogun Frontend ile başsız ticaret yolculuğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Örnek olay incelemesini okuyun

#cta-visual-fe#Performans ve tasarım esnekliği Shogun Frontend ile bir aradadırMarkanızın her ikisini de nasıl başarabileceğini görün. Daha fazla bilgi edin

Site genelinde değişiklikleri kolaylıkla yapın

Pek çok e-ticaret ekibi için, küçük bir değişiklik bile (örneğin bir meta alanda) temayla oluşturulmuş bir sitedeki geliştiricilerin yardımını garanti eder. Shopify’ın işletim sistemi 2.0’ı gibi bir şeyde de durum böyle olmaya devam edecek.

Bir temada kapsamlı değişiklikler yapmaya çalışmak, sitenizin temel işlevleriyle ilgili sorunlara, temaya özgü widget’ların veya eklentilerin sitenizden kaldırılmasına vb. neden olabilir.

Ancak PWA’larla (özellikle Shogun Frontend destekli PWA’larla) teknik olmayan ekip üyeleri, geliştirici yardımına gerek kalmadan site genelinde güncellemeleri kolaylıkla yapabilir.

Yerel içerik yönetim sistemimiz, e-ticaret ekiplerinin geniş ölçekte değişiklikler yapması ve hatta ürün kataloğu güncellemelerini otomatikleştirmek gibi eylemleri etkinleştirmesi için tasarlanmıştır.

#cta-mini-fe#İlgili: PWA Performansını Ölçme: Veri Bütünlüğü ve Yatırım Getirisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Markanızın geleceğine yatırım yapmak

Genel olarak Shopify Online Store 2.0, markalar için harika gelişmeler sunuyor ve bu hoş bir yükseltmedir ancak markanız olgunlaştıkça karşılaştığınız tasarım ve hız ödünleşimi sorunlarını çözmeyebilir. Bu uzun vadeli bir düzeltme değil.

Shogun Frontend gibi hizmet olarak ön uç platformları, e-ticaret sitenizi yenilikçi teknolojiyle geleceğe hazırlamanıza olanak tanır (okuyun: siteniz sizinle birlikte gelişebilir) ve hız, tasarım ve içerik yönetimi sınırlamalarının getirdiği zorlukların üstesinden gelmenizi sağlar.

Hepsinden iyisi, yeniden platform oluşturmayı önlemek için Shopify’ı arka uç tercihiniz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

#cta-visual-fe#Hayal ettiğiniz e-ticaret deneyimini elde etmeye hazır mısınız?Markanızın Shogun Frontend ile nasıl büyüyebileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Daha fazla bilgi edin