Shopify Özelleştirmesi: Yaygın Değişiklikler ve Zorluklar

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shopify Özelleştirmesi: Yaygın Değişiklikler ve Zorluklar

Shopify temanızı özelleştirmek, mağazanıza yeni bir görünüm kazandırmanın hızlı bir yolu olabilir. Yeni mağazalar için Shopify özelleştirmeleri veya ince ayarları markanızı farklılaştırmayı, ürünleri göz alıcı hale getirmeyi ve müşterilerin ilgisini çekmeyi kolaylaştırabilir.

Ancak multimilyon dolarlık gelire sahip markaları ölçeklendirmek genellikle basit değişikliklerden çok daha fazlasını arıyor.

Sonunda Shopify web sitenizde kolay özelleştirmelerin ötesinde mümkün olanın sınırlarını zorlamak istersiniz. Özel özellikleri veya şablonları kodlamak için bir ajans veya özel bir geliştirici kiralayabilirsiniz, ancak bu her zaman sürdürülebilir, uzun vadeli bir çözüm değildir.

Zamanla, alışılmışın dışında temaları ve küçük Shopify özelleştirmelerini aştığınızı fark edebilirsiniz.

Neyse ki, başsız ticaretle daha fazla esneklik veya ayrı (daha esnek) bir ön uç seçeneğiniz var. Burada, eğer kendinizi zorluyorsanız, bu yeni ortaya çıkan seçeneğin sizin için neden harika olabileceğini ele alacağız.

#cta-visual-fe#Tam tasarım kontrolüBir saniyeden kısa sayfa yükleme hızıyla Shopify siteniz üzerinde tam kontrol sahibi olun.Daha fazla bilgi edinin

Ölçeklenen satıcılar küçük Shopify özelleştirmelerini aşıyor

Deneyimli Shopify mağaza sahipleriyle sohbet ettiğimizde genellikle şunları isterler:

  • Standart Shopify özelleştirmeleriyle mümkün olandan daha fazla yaratıcı özgürlük ve tasarım esnekliği mağazalarının bir sonraki evrimini hayal ederken
  • Artık taviz yok: markalar, zengin satış fırsatları konusunda sınırlama olmayan, yüksek performanslı siteler istiyor (düşünün: saniyeden kısa yükleme süreleri) ve
  • Kampanya ve promosyonları hızlı bir şekilde başlatma yeteneği

Shopify’ın kapsamlı özelleştirme yetenekleri olsa da sınırları da vardır.

Shogun Ajans Ortağı olarak Helixian’ın Bill Dzadon şunları paylaşıyor:

“Büyüyen satıcılar kaçınılmaz olarak yerel Shopify ortamının sınırlamalarıyla karşı karşıya kaldığında, bunun genellikle üç şeye indirgendiğini görüyoruz: Site performansı, UI/UX özelleştirmeleri ve/veya Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO).

Tavsiye Edilen:  TikTok Business ve Oluşturan Hesap | Fark ne?

Peki sizi çalışır hale getiren üçüncü taraf entegrasyonları? Dzadon, acentelerinin bu durumların sıklıkla tüccarları geride tutmaya başladığını gördüğünü belirtiyor:

“Shopify’ın uygulama pazarı, yeni satıcıların hızlı bir şekilde ayağa kalkıp çalışmaya başlaması için harika olsa da, büyüdükçe ve çevik kararlar almaları gerektiğinde markalar için ciddi sorunlara neden olabilir. Satıcıların, işlevsellik kazanımlarını her uygulamanın getirdiği performans maliyetine göre tartması gerekiyor.”

Diğer en yaygın zorluklardan bazıları şunlardır:

Öğe özelleştirme

Shopify’ın ürün özelleştirmeleri için 100 değişkenlik bir sınırı vardır. Bu çok gibi görünse de deneyimli satıcılar bunun hızlı bir şekilde artabileceğini biliyor. Bir ürün (örneğin bir pantolon gibi) birden fazla renkte gelebilir ve her rengin tüm bedenlerde olması gerekir. 15 renk seçeneği ve sekiz beden ile halihazırda 120 ürün çeşidine sahipsiniz.

Ayrıntılı ödeme özelleştirmesi

Bu yalnızca Shopify Plus’ta uygun şekilde mevcuttur ve mağaza ödemenizin görünümünü ve işlevselliğini değiştirmek için Liquid’de kodlama gerektirir. Ödeme işleminiz mağazanızın dönüşüm ve büyüme yeteneğini artırabileceği veya bozabileceği için bu çok büyük bir fırsattır ve neden birçok satıcı Shopify’a özgü olanın ötesinde değişiklikler arar.

Standart varsayılan temanın ötesine geçmek

Son olarak, çoğu satıcı aynı popüler Shopify temalarını temel alıyor ve bunlar genellikle çok basit veya alışveriş yapanlarınız tarafından tanınabilir oluyor.

Helixian’dan Bill Dzadon’un paylaştığı gibi:

Ayrı bir ön uç size uzun vadeli esneklik sağlar

Shopify’da kullanıma hazır birçok özelleştirme seçeneğinden daha fazla büyüdüğünüzü hissettiğiniz büyüme aşamasına ulaşırsanız, başsız ticaret, ihtiyacınız olan esnekliği elde etmenin en iyi yolu olabilir.

Bir mağazanın arka uç kısmı “başsız” hale gelen kısımdır. Ön uç ve arka uç, API’ler aracılığıyla iletişim kurar.

#cta-paragraph-fe#Başsız ticaret, çevrimiçi mağazanızın ön ucunu (müşterilerinizin etkileşim kurduğu şey) güçlendirmek için arka uçtan (satışları kolaylaştıran perde arkası işlevi) ayrı bir teknoloji kullanmak anlamına gelir. Daha fazlasını buradan öğrenin.

Mağazanızı yavaşlatmadan yaratıcılığı serbest bırakın

Mağazanızı başsız bırakmak, site ziyaretçilerine daha iyi bir alışveriş deneyimi sağlamaya yardımcı olan zengin mağazacılık gibi geleneksel e-ticaret platformlarında mümkün olmayan işlevlere erişmenizi sağlar.

Daha da iyisi, bu tasarım esnekliğini site yükleme sürelerinden veya mobil performanstan ödün vermeden elde edebilirsiniz.

Aşamalı Web Uygulaması (PWA başsız ticaret) aracılığıyla başsız hale gelerek, geleneksel e-ticaret sitelerine kıyasla çok büyük hız avantajları elde edersiniz.

Müşteriler için, PWA’ların sayfa yüklemeyi işleme şekli nedeniyle, PWA kullanan sayfalar arasındaki tıklamalar neredeyse anında gerçekleşir. Bu, müşterilerinize hız kesmeden benzersiz bir alışveriş deneyimi sunan, görsel açıdan zengin bir siteye sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, başsız kalmadan önce OneBlade, sayfadan sayfaya yükleme sürelerinin 12 saniyeye yaklaşmasıyla yavaş site hızlarıyla mücadele ettiğinden sitelerine video veya zengin medya ekleyemiyordu.

Bu site OneBlade tıraşı kadar pürüzsüz.

Sadece başsız kalmakla kalmadı sayfadan sayfaya yükleme sürelerini %83 oranında azaltınancak sitenin her yerine zengin ürünler eklemeyi başardılar. Artık bir müşteri farklı ürün seçenekleri arasında tıkladığında, sayfadaki resimler seçimlerine uyacak şekilde dinamik olarak güncelleniyor.

Bu işlevsellik, yalnızca Shopify’daki geleneksel e-ticaret platformlarıyla mümkün değildi ve site performansında herhangi bir değişiklik olmadan her tıraş makinesi modelinin 3D görüntülerini ekleyerek daha da yaratıcı olmayı başardılar.

#cta-visual-fe#Tam tasarım kontrolüBir saniyeden kısa sayfa yükleme hızıyla Shopify siteniz üzerinde tam kontrol sahibi olun.Daha fazla bilgi edinin

Promosyonları anında çalıştırın

Mağazanızın ön yüzünü özellikle esnek bir şeyle değiştirmek, Shopify mağazanızın pazara çıkış süresinin sahipliğini geri alabileceğiniz anlamına gelir.

Pazarlama ekibinizin site sayfaları oluşturmak için geliştiricinin uygunluğunu beklemesine gerek yoktur; bu durum, zamana duyarlı kampanyaları planlama, başlatma ve yürütme yeteneğinizi büyük ölçüde yavaşlatabilir.

Kaliteli bir ön uç platformu, daha fazla kontrol ve çok daha az kodla sayfaları görsel olarak oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu, pazarlama ekibinizin alışveriş yapan kişinin göreceği şeyin gerçek görünümünü görmesini sağlar.

Yaklaşan kampanyaların tüm yönleri üzerinde kontrol sahibi olmak (tüm önemli site sayfası tanıtımlarının işaret ettiği şeyler dahil), bu, promosyonları hızlı bir şekilde başlatmayı ve gelir elde etmeyi çok daha kolay hale getirir (ecomm ekibinizin tüm hedefi).

Geleneksel e-ticaret platformunuza esnek bir kullanıcı arayüzü eklediğinizde, site düzenlemelerinin tüm ekibiniz için çok daha erişilebilir olduğunu göreceksiniz.

Nomad’a göre başsız kalmak onlara siteleri ve büyüyen katalogları üzerinde çok daha fazla kontrol sağladı. Kodlama gerekmeden yeni sayfalar ve özel açılış sayfaları oluşturabilirler; bu da her şeyi Shopify’ı tek başına kullandıklarından çok daha hızlı yapabilecekleri anlamına gelir.

Bu iPhone 13 Pro Max Modern Deri Kılıf ürün sayfası, bu sayfayı gezen müşterilerin aklına gelebilecek soru veya düşüncelere göre tamamen özelleştirilmiştir.

Artık pazarlama ekibi, geliştirici ekiplerinin herhangi bir girdisi olmadan bir kampanya hazırlayabilir, özel bir koleksiyon oluşturabilir ve ertesi gün bu koleksiyona trafik çekmeye başlayabilir.

Shogun Frontend sitenizi başsız hale getirmeyi kolaylaştırıyor

Başsız ticaretin Shopify mağazanızı büyütmek ve geliştirmek için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği sağlayabileceğini düşünüyorsanız Shogun Frontend, web sitenizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilecek çözümdür. Shopify’da başsız olmanın nasıl sağlanacağını kapsayan tam bir kılavuz hazırladık.

Eskiden esnek, özelleştirilebilir bir mağaza oluşturmak için tek seçeneğiniz onu kendiniz oluşturmaktı. Sitenizin ön yüzünün tamamını sıfırdan kodlamak uzun zaman alır ve bu kadar çalışmadan sonra bile hayal ettiğiniz en kaliteli müşteri deneyimini sağlamayan bir şeyle karşılaşabilirsiniz.

Sıfırdan özel bir ön uç oluşturmanın aksine (birçok karmaşık, modüler seçenek gerektirir), Shogun Frontend, inanılmaz site deneyimleri oluşturmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi elde ettiğiniz birleşik bir platformdur.

CMS’den Deneyim Yöneticisine, API’lere ve ara katman yazılımlarına kadar her şey paket halinde ve dahil edilmiştir ve hepsi türünün en iyisi teknolojidir.

Baş ağrısı olmadan başsız kalmanın harika bir yolu olabilir. Bir sonraki büyük DTC markası olmak için ölçeklenirken sizi parça parça veya küçük Shopify optimizasyonlarından uzaklaştırır.

#cta-visual-fe#Sayfadan sayfaya yükleme sürelerini ve dönüşümleri iyileştirinShogun Frontend, sorunsuz ticaret çözümünüzdür.Hemen deneyin