Shopify SMS Pazarlama ile Sadakat ve Gelir Nasıl Artırılır?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shopify SMS Pazarlama ile Sadakat ve Gelir Nasıl Artırılır?

Mobil cihazlarda geçirilen süre arttı 2020’den itibaren %39,3.

Bu nedenle, e-ticaret markaları SMS pazarlamanın sunduğu müşteri bağlantısı türünü ikiye katlıyor.

SMS müşterilere doğrudan giden bir hattırve doğru kullanıldığında, bir ana markalar için gelir faktörü.

Ama büyük güçle birlikte gelir, gerisini biliyorsun.

Bu nedenle bugün SMS pazarlamanın fırsat potansiyelini, Shopify SMS pazarlaması için kullanılacak en iyi uygulamaları, Shopify SMS başarısına yönelik en önemli ipuçlarımızı ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz.

Veya bir bölüme atlayın:

#cta-visual-pb#Siteniz bir SMS pazarlama kampanyasına hazır mı?Müşteri bilgilerini yakalamak için Shogun’da formlar oluşturun veya Klaviyo hesabınızı bağlayın.Daha fazla bilgi edinin

SMS pazarlaması nedir?

SMS pazarlaması bir mobil ticaret stratejisidir markaların, marka bilinirliği oluşturmak, satışları artırmak veya bir ürünü tanıtmak için mevcut ve potansiyel müşterilere kısa mesaj servisi (SMS) olarak da bilinen kısa mesajlar gönderdiği yer.

Brio’dan gelen bu metin, açık, zamanında ve okunması kolay bir SMS pazarlama mesajının harika bir örneğidir. Kaynak: Özenli

Bu mesajları almak için müşterilerin telefon numaralarını vererek kaydolması ve bir markadan pazarlama mesajları almayı kabul etmesi gerekir.

Aynı şekilde, markaların da bilgilerin kötüye kullanılmamasını sağlamak için gizlilik ve veri yasalarına uyması gerekiyor (bu konuya daha sonra değineceğiz).

SMS pazarlama Shopify satıcıları için neden faydalıdır?

Ortalama bir gün içinde insanlar kısa mesajlarını telefonlarındaki diğer uygulamalardan daha fazla kontrol ediyor. Aslında her üç kişiden biri kısa mesaj okuyacak bir dakika içinde (Hepinizin Rahatsız Etmeyin özelliğinin etkin olması gerekir 👀).

Üstelik 2020’de çok büyük bir Müşterilerin %70’i işletmelerden kısa mesaj almayı tercih etti. Yani insanlar bu mesajları okumakla kalmıyor, aynı zamanda kaydoldum onları almak için.

SMS pazarlaması Shopify satıcıları için güçlü bir fırsattır çünkü müşterilerinizle doğrudan bağlantıda kalmanın bir yoludur, diyor SMS pazarlamasının Kurucu Ortağı ve CMO’su Alex Milligan NuggMD:

“SMS pazarlamayla Shopify satıcıları müşterilerinin akıllarında kalabilir. Mesajlaşma uygulamaları, e-posta gelen kutularına göre çok daha az karmaşıktır, dolayısıyla müşterilerin dikkatini çekmek çok daha kolaydır. Çoğu zaman insanlar SMS’leri önemli olduğunu düşündükleri için kontrol ediyorlar.”

SMS pazarlaması (diğer adıyla kısa mesaj pazarlaması), e-ticaret markalarına aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi avantaj sunar:

 • Mevcut ve potansiyel müşterilerle doğrudan bağlantı kurmak
 • Marka bilinirliği oluşturmak
 • Sağlıklı FOMO’yu teşvik etmek (müşterileri bir indirimden alışveriş yapmak için hızlı hareket etmeye teşvik etmek)
 • Müşteri kaybının azaltılması
 • Müşterilerin ürünlerinizden alışveriş yapmasını kolaylaştırma

Artı, %27 daha fazla işletme 2021’den itibaren genel pazarlama stratejilerinde SMS kullanıyorlar. Başka bir deyişle, SMS pazarlamasının benimsenmesi herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor ancak aynı zamanda daha rekabetçi hale geliyor.

SMS pazarlaması şu şekilde görülmektedir: Müşterilere doğrudan mobil cihazları üzerinden ulaşmanın uygun maliyetli ve hızlı bir yoluneredeyse bundan sorumluydu Web trafiğinin %60’ı 2022’de.

Markaların SMS pazarlamasına dikkatli yaklaşması kritik önem taşıyor. Aşırı müdahaleci olmayan, alakalı ve zamanında mesajlar göndermek, optimum etkileşimin anahtarıdır.

Aksi halde spam olarak işaretlenebilirsiniz.

SMS pazarlaması ve e-posta pazarlaması

SMS ve e-postanın iki farklı kanal olmasının yanı sıra, ikisi sıklıkla birbirine bağlanır. Bunun nedeni, her ikisinin de sahip olunan kişi listesindeki müşterilere bir şeyler “göndermeyi” içermesidir.

Ancak iki kanal arasında aşağıdakiler gibi oldukça az fark vardır:

 1. Ulaşmak: SMS pazarlaması, e-posta pazarlamasına kıyasla daha yüksek bir açılma oranına sahiptir. SMS’in açılma oranı %98’dire-postayla %20’ye karşılık.
 2. Mesajların uzunluğu: SMS mesajları yalnızca 160 karakterden oluşabilir, bu da kısa ve öz olmanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca SMS mesajında ​​gönderebileceğiniz görsel sayısı da sınırlıdır. Çoğu marka yalnızca bir tane içerir. Öte yandan e-postada karakter sınırı yoktur, dolayısıyla dilediğiniz kadar ayrıntı ve görüntü ekleyebilirsiniz.
 3. Etkinleştirme: Markalar yasa gereği müşterilere SMS mesajları almayı tercih etme seçeneği sunmak. Öte yandan e-posta, markaların e-posta listesine eklenmeden önce müşteri onayı almasını gerektirmez. Fakat, markaların sağlaması gerekiyor Müşterilere e-posta listesinden çıkmanın bir yolu.
 4. Zamanlama: SMS mesajları en iyi şekilde insanların telefonlarının yakında olduğu gündüz veya akşam saatlerinde gönderilir. E-postalar herhangi bir zamanda gönderilebilir, ancak e-posta pazarlama sağlayıcınız markanız için en uygun gönderme süresinin ne olduğuna dair fikir vermelidir.

Her iki kanal da hedef kitlenize ulaşmanın etkili yolları olabilir, ancak birini mi yoksa diğerini mi yoksa ikisini birden mi seçeceğiniz büyük ölçüde hedeflerinize ve müşterilerinizin tercihlerine bağlıdır.

#cta-visual-pb#E-ticaret sitenizi SMS pazarlama için optimize edinMüşteri bilgilerini yakalamak veya Klaviyo hesabınızı bağlamak için Shogun’da formlar oluşturun.Daha fazla bilgi edinin

En İyi 7 Shopify SMS pazarlama uygulaması

Shopify’da SMS pazarlamaya başlamak için doğru uygulamayı yüklemeniz gerekir. Aşağıda, SMS stratejinizi oluştururken dikkate almanız gereken birkaç önemli SMS pazarlama uygulaması bulunmaktadır.

Yotpo SMSBump

Yotpo SMSBump, SMS pazarlama kampanyalarınızı otomatikleştirmenize, yönetmenize ve raporlamanıza olanak tanır. Bu uygulama, metin kampanyalarınızı doğrudan Shopify’da oluşturmanıza olanak tanıyan birkaç SMS pazarlama uygulamasından biridir.

Önemli özellikler:

 • SMS kampanyaları: Müşterileri tercihlere, davranışlara ve diğer demografik verilere göre hedefleyin.
 • Otomasyon: Kolayca zamanında kampanyalar oluşturmak için terk edilmiş sepet hatırlatıcıları, hoş geldiniz mesajları ve doğum günü dilekleri gibi otomatik tetikleyiciler ayarlayın.
 • Liste yönetimi: Segmentlere ayırma, analiz etme ve dışa aktarma araçlarıyla SMS abone listenizi kolayca yönetin.
 • Analiz ve raporlama: Açılma oranları, TO ve dönüşüm oranları gibi ölçümler de dahil olmak üzere kampanyalarınızın nasıl performans gösterdiğine ilişkin bilgi edinin.
 • Entegrasyonlar: SMSBump, ReCharge, Klaviyo, Yotpo, Privy, ReConvert ve Recart gibi e-posta pazarlama çözümlerini çalıştırır.
 • SMS sohbeti: Soruları yanıtlamak veya destek sağlamak için müşterilerle SMS aracılığıyla iki yönlü görüşmeler gerçekleştirin.
Tavsiye Edilen:  İki Haftalık Ödemenin Nasıl İşlediğine İlişkin 4 Dakikalık Kılavuz

Fiyatlandırma

 • Kurulumu ücretsiz: Kampanya oluşturucu ve planlayıcı, özelleştirilebilir otomatik mesajlar, tüm abonelik araçları, hedef kitle segmentasyonu, 7/24 e-posta ve sohbet desteği içerir
 • Büyüme planı: Aylık 19 ABD doları ve tüm Ücretsiz özelliklerin yanı sıra sınırsız ücretsiz katılım anahtar kelimeleri, sınırsız A/B testi, saat dilimi tabanlı mesajlar ve gönderen olarak işletme adını içerir
 • Başbakan planı: Aylık 59 ABD doları ve tüm Büyüme özelliklerinin yanı sıra satın almak için tıkla, akıllı tahmine dayalı segmentasyon, markalı özel kısa URL< ve Shopify POS entegrasyonunu içerir
 • Güç merkezi planı: Aylık 199 ABD doları ve tüm Prime özelliklerinin yanı sıra bir işe alım uzmanı ve aylık SMS stratejisi oturumlarını içerir

Shopify’da Yotpo SMSBump’ı kullanmaya nasıl başlayacağınız hakkında daha fazla bilgi için şuraya göz atın: bu makale burada.

Dipnot

Shopify SMS pazarlama kampanyalarınızı Postscript’in sezgisel kampanya oluşturucusuyla başlatın ve yönetin.

Önemli özellikler:

 • SMS kampanyaları: Promosyon teklifleri, hatırlatıcılar ve diğer hedefli mesajlar gibi abonelere SMS pazarlama kampanyaları oluşturun ve gönderin. Ayrıca otomatik mesajlar da gönderebilirsiniz, böylece doğum günü veya hoş geldiniz mesajı göndermeyi asla unutmazsınız.
 • Abone yönetimi: Davranış veya demografik bilgilere göre SMS abone listenizi ve segmentinizi koruyun.
 • Entegrasyonlar: Postscript Gorgias, Klaviyo, Zapier, Privy, Sumo ve daha fazlasıyla çalışır.
 • Uyma: Kampanyalarınızın TCPA ve GDPR düzenlemeleriyle uyumlu olduğunu bilmenin içiniz rahat olsun.
 • Analitik: En iyi sonuçları elde etmek için kampanyalarınızı izleyin ve optimize edin.

Fiyatlandırma

 • Kurulumu ücretsiz: Otomasyon, sınırsız segment, abone edinme araçları, yardım merkezi erişimi ve benzersiz ücretsiz numara içerir
 • Büyüme planı: Aylık 100 ABD Doları ve tüm Ücretsiz özelliklerin yanı sıra sınırsız katılım anahtar kelimelerini, canlı sohbet ve e-posta desteğini, tüm abone edinme araçlarını ve sınırsız entegrasyonları içerir
 • Profesyonel plan: Aylık 500 ABD doları ve tüm Büyüme özelliklerine ek olarak bir işe alım uzmanı, özel bir CSM, öncelikli destek, özel entegrasyonlar, özelleştirilebilir katılım araçları ve markalı kısa bağlantı içerir

Postscript ayrıca 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

Klaviyo

Klaviyo, Shopify, BigCommerce, WooCommerce ve daha fazlası için bir e-posta pazarlama ve SMS pazarlama platformudur.

Önemli özellikler:

 • SMS kampanyaları: Postscript’e benzer şekilde Klaviyo, markaların abonelere SMS kampanyaları oluşturup göndermesine ve terk edilen sepet hatırlatmaları ve sipariş onayları için otomatik akışlar oluşturmasına olanak tanır.
 • Segmentasyon ve kişiselleştirme: Abonelerinizi davranış, demografi ve satın alma geçmişi gibi kriterlere göre farklı gruplara ayırın. Bu, mesajlarınızı kişiselleştirmenizi ve daha fazla etkileşim ve satış sağlamanızı kolaylaştırır.
 • Entegrasyonlar: Klaviyo, Facebook Reklamcılığı, Recharge, Zendesk, Swell Rewards, Smile.io ve Aftership ile entegre olur.
 • Analitik: Açık oranlar, TO ve gelire ilişkin gerçek zamanlı analizlerle SMS pazarlama kampanyalarınızın performansına ilişkin değerli bilgiler elde edin.

Fiyatlandırma

 • Kurulumu ücretsiz: E-posta ve SMS kampanyaları + otomatik akışlar, formlar ve anlık bildirimler, segmentasyon ve kişiselleştirme, tahmine dayalı analizler ve A/B testleri ve daha fazlasını içerir
 • E-posta planı: Aylık 20 ABD doları ve Ücretsiz planın tüm özelliklerini içerir; ayrıca sözleşme veya katılım yok ve ek sohbet desteği yok
 • SMS planı: Aylık 15 ABD doları ve çok kanallı otomatik akışlar, iki yönlü görüşmeler, özelleştirilebilir raporlar ve ilişkilendirme ile SMS katılım formlarından oluşan bir kitaplık içerir
💡 For Klaviyo users, you can build custom forms within Shogun Page Builder to automatically send customer data to your Klaviyo account.

Kartloop

Cartloop, sizi müşterilere anlamlı bir şekilde bağlayacak araçlarla, SMS pazarlamasına diyalog odaklı, kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sunar.

Önemli özellikler:

 • İki yönlü SMS yetenekleri: Cartloop, müşterilerle gerçek zamanlı olarak sohbet etmenize olanak tanıyan konuşma tarzı SMS iletişimi sunar. Bu, etkileşimin kurulmasına ve daha güçlü müşteri ilişkileri kurulmasına yardımcı olur.
 • Otomasyonlar: Cartloop’un otomasyonları sayesinde yarım bırakılan sepet takiplerini veya sipariş onay mesajlarını bir daha göndermeyi unutma konusunda endişelenmeyin. Müşterilerin doğru mesajı doğru zamanda almalarını sağlamak için davranış veya tercih tetikleyicileri ayarlayın.
 • Segmentasyon: Daha kişiselleştirilmiş kampanyalar oluşturmak için müşterileri satın alma ve göz atma geçmişine göre segmentlere ayırın.
 • Entegrasyonlar: Cartloop, Kontör Ödemeleri, SMS Pazarlama, Gorgias, Klaviyo, Zendesk ve Carthook ile entegre olur.
 • Analitik: Ayrıntılı metrik raporlarıyla SMS pazarlama kampanyalarınızın nasıl performans gösterdiğini görün.
 • Özel destek: Cartloop, kampanya kurulumu, en iyi uygulamalar ve optimizasyon konularında yardım gibi konularda uzman ekibinden özel destek sunar.

Fiyatlandırma

 • Kurulumu ücretsiz
 • SMS Pazarlama: 100$/ay
 • SMS Danışmanı: 500$/ay

Omnisend

Omnisend, e-ticaret markalarının birden fazla kanalda etkileşimi ve satışları artırmasına yardımcı olan kapsamlı bir pazarlama otomasyon platformudur.

Tavsiye Edilen:  İçerik Pazarlamasından Ne Tür Sonuçlar Bekleyebilirim?

Önemli özellikler:

 • Çok kanallı pazarlama: E-posta, anlık bildirimler, WhatsApp ve Facebook Messenger gibi ek SMS kanalları üzerinden otomatik kampanyalar oluşturun ve gönderin.
 • Kişiselleştirme: Aboneleri davranış, demografi ve satın alma geçmişi gibi kriterlere göre gruplara ayırın.
 • Otomasyon: Sepeti terk etme hatırlatmaları, hoş geldiniz serileri ve geri kazanma kampanyaları gibi müşteri davranışlarına göre tetiklenen mesajlar ve kampanyalar oluşturun.
 • Entegrasyonlar: Omnisend, Gorgias, Justuno, Recharge, Aftership, LoyaltyLion ve Loox ile çalışır.
 • Raporlama: Omnisend, en iyi sonuçları yinelemenize ve optimize etmenize yardımcı olmak için kampanya performansına ilişkin ayrıntılı ölçümler sağlar.
 • A/B Testi: Hangi mesajların ve tasarımların en etkili olduğunu belirlemek için kampanyalarınızın farklı versiyonlarını çalıştırın.

Fiyatlandırma

 • Kurulumu ücretsiz: Ayda 500 e-posta ve 60’a kadar global SMS, profesyonel e-posta şablonları, açılır pencereler ve kayıt formları, önceden oluşturulmuş iş akışları ve otomasyonlar, 7/24 canlı destek içerir
 • Standart plan: Aylık 16 ABD doları ve tüm Ücretsiz özelliklerin yanı sıra ayda 6.000 e-posta ve 60’a kadar uluslararası SMS ve ayda 400 ABD dolarından başlayan bir müşteri başarı yöneticisi dahildir
 • Profesyonel plan: Aylık 59 ABD doları ve tüm Standart özelliklerin yanı sıra sınırsız e-posta ve ücretsiz global SMS, ayda 400 ABD dolarından başlayan müşteri başarı yöneticisi, gelişmiş raporlama ve 7/24 öncelikli destek içerir

Yeniden düzenle

Recart, e-ticaret markalarının son derece kişiselleştirilmiş SMS pazarlama kampanyalarıyla satışlarını artırmasına yardımcı olan güçlü bir etkileşimli ticaret platformudur.

Önemli özellikler:

 • Facebook Messenger pazarlaması: Sepetini terk eden veya sipariş veren bir müşteriye yanıt vermek için Facebook Messenger’da otomatik mesajlar oluşturup gönderin.
 • SMS kampanyaları: Müşteri davranışına göre kişiselleştirilmiş SMS mesajları gönderin.
 • Sepetten vazgeçme kurtarma: Recart’ın sepeti terk etme özelliği, kişiselleştirilmiş mesajlarla kaybedilen satışları kurtarmanıza yardımcı olur.
 • Entegrasyon: Recart, Wheelio, Optimonk, Privy, Justuno, Facebook Messenger ve Klaviyo ile çalışır.

Fiyatlandırma

 • 21 günlük ücretsiz deneme: Geçiş ve katılım, ücretsiz numara, sınırsız abone, mobil ve masaüstü açılır pencereleri, otomasyonlar ve kampanyalar ile ücretsiz SMS ve multimedya mesajlaşma (MMS) gönderimlerini içerir
 • Başlangıç ​​planı: Aylık 299 ABD doları ve Ücretsiz programdaki her şeyin yanı sıra 23 bin SMS veya 8,8 bin MMS dahildir
 • Profesyonel plan: Aylık 499 ABD doları ve Başlangıç ​​planının her şeyinin yanı sıra 41,6 bin SMS veya 15,4 bin MMS dahildir
 • Ölçek planı: Aylık 999 ABD doları ve Pro planındaki her şeyin yanı sıra 100 bin SMS veya 33,3 bin MMS dahildir

Recart 21 günlük ücretsiz deneme sunuyor.

Ateş Püskürtme

Firepush, SMS pazarlama kampanyaları, e-posta kampanyaları ve anlık bildirimlerle e-ticaret markalarının hedef kitlelerini oluşturmasına ve satışları artırmasına yardımcı olur.

Önemli özellikler:

 • Çok kanallı pazarlama: E-posta, anlık bildirimler ve daha fazlası gibi ek SMS kanalları üzerinden otomatik kampanyalar oluşturun ve gönderin.
 • Kişiselleştirme: Aboneleri davranış, demografi ve satın alma geçmişi gibi kriterlere göre gruplara ayırın.
 • Otomasyon: Sepeti terk etme hatırlatıcıları, geri kazanma kampanyaları ve daha fazlası gibi müşteri davranışlarına göre tetiklenen mesajlar ve kampanyalar oluşturun.
 • Entegrasyonlar: Firepush, Loox, Growave, Privy, PageFly ve GemPages ile çalışır.
 • Raporlama: Firepush, en iyi sonuçları optimize edebilmeniz için kampanya performansına ilişkin ayrıntılı ölçümler sağlar.

Fiyatlandırma

Firepush’un fiyatlandırma hesaplayıcısı mesaj göndermek istediğiniz müşteri sayısını girmenize olanak tanır ve ihtiyaçlarınıza göre bir plan önerir.

#cta-visual-pb#E-ticaret sitenizin SMS pazarlama başarısına hazır olduğundan emin olunMüşteri bilgilerini yakalamak için Shogun’da formlar oluşturun veya Klaviyo hesabınızı bağlayın.Daha fazla bilgi edinin

Shopify SMS pazarlamasında başarıya yönelik en önemli ipuçları

Shopify SMS pazarlamasında başarılı olmak için güçlü bir kampanyanın özelliklerini ve bu kanalın etkili bir şekilde nasıl kullanılacağını anlamak önemlidir.

İşte bir sonraki SMS kampanyanızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu.

1. SMS pazarlamayla hedeflerinizi tanımlayın

SMS’e mümkün olan en kısa sürede başlama fikri sizi cezbedebilir, ancak dikkatli olun. Müşterilere rızası olmadan kısa mesaj göndermek veya bir strateji muhtemelen geri tepecektir.

Yerine, SMS pazarlamayla neyi başarmak istediğinizi belirleyin ve stratejinizi oradan oluşturun.

Yaklaşan yıllık indiriminizi duyurmak ister misiniz? Dönüşümleri artırmak mı istiyorsunuz?

Diğer pazarlama kampanyalarında olduğu gibi, SMS kampanyalarınızın arkasındaki “neden”i belirleyin ve oradan ilerleyin.

2. Mesajınızın ritmine dikkat edin

SMS açılma oranları ve yanıt oranlarının şu anda gerçekleşmesine rağmen Sırasıyla %98 ve %45bu, müşterilerinize günde, hatta haftada birkaç mesaj göndermeniz gerektiği anlamına gelmez.

Müşterilere ayda iki veya üç mesaj göndererek başlayınve deneyin beşe kadar çalışın. Farklı gönderme zamanlarıyla da denemeler yapın.

SMS kampanyalarınızı yukarıdaki platformlardan biri üzerinden yürütüyorsanız, markanız için en iyi ritmi belirlemenize yardımcı olacak ayrıntılı ölçümlere erişebileceksiniz.

3. Metin şablonlarından yararlanın

SMS mesajlarınızı şablon haline getirmek yalnızca oluşturma sürecinizi hızlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda mesajlarınızın tam istediğiniz gibi görünmesini sağlayacaktır.

Antropoloji’den alınan bu örnek, biçimlendirmenin önemini göstermektedir:

Kaynak: Özenli

Chamberlain Coffee’den gelen bu mesaj, mesajlarınıza nasıl resim ekleyebileceğinize dair harika bir örnek:

Kaynak: Özenli

Farklı formatlarla denemeler yapın, ancak önemli mesajlarınızı şablon haline getirmek, zamandan tasarruf etmenin ve tutarlılığı sağlamanın harika bir yoludur.

Tavsiye Edilen:  Hatalı Pazarlama Analitiklerini Düzeltme ve Veri Bütünlüğünü Sağlama

4. CAN-SPAM ve TCPA Eylemlerini öğrenin

Sitenizde veri toplama konusunda izin almaya benzer şekilde, aynı şey SMS pazarlaması için de geçerlidir.

Müşteriler bu koruma kapsamında korunmaktadır. Telefon Tüketicisini Koruma Yasası (TCPA)önceden kaydedilmiş sesli mesajları, otomatik aramayı ve SMS kullanımını kısıtlayan.

Müşterilere mesaj göndermeden önce onlardan izin almanız gerekir; aksi takdirdekadar potansiyel para cezalarıyla karşı karşıya kalırsınız Olay başına 1.500$ TCPA kapsamında.

CAN-SPAMdiğer taraftan, tüm ticari mesajları veya “temel amacı ticari bir ürün veya hizmetin tanıtımına yönelik ticari reklamı olan her türlü elektronik posta mesajını” kapsamaktadır.

Bu şu anlama gelir:

 • Aldatıcı veya yanlış bilgi kullanmayın
 • Yanıltıcı konu satırları (e-posta) kullanmayın
 • Bir reklam olarak açıkça iletiliyor

İle kontrol ettiğinizden emin olun uluslararası uyumluluk yasaları SMS kampanyanıza başlamadan önce.

5. Müşterilerin vazgeçmesini kolaylaştırın

Uyum ile uyum sağlamak, Müşterilerinizin SMS kampanyanızdan kolayca vazgeçmelerine izin vermelisiniz.

Bu genellikle müşterinin “DUR” gibi bir kelimeyle yanıt vermesini isteyerek yapılır ve bu kelimeye, iptalini onaylayan otomatik bir yanıt gönderilir.

Kaynak: Özenli

Birkenstock’tan alınan bu örnek, müşterilerin kendilerini SMS listesinden nasıl çıkarabileceklerini açıkça ortaya koyuyor.

6. SMS mesajlarınızı kişiselleştirin

Müşterilerinize genel, sıkıcı bir e-posta göndermezsiniz, değil mi? Aynı durum SMS mesajları için de geçerlidir.

Kurucu ortağı Arham Khan, kişiselleştirilmiş SMS mesajlarının yalnızca dikkat çekici olmakla kalmayıp, aynı zamanda müşterilerinizle gerçek bir bağ kurmasını da sağladığını söylüyor. Pixated:

“SMS pazarlaması belki de her şeyden çok müşteri tabanınızla ilişkinizi sürdürmek ve güçlendirmek için inanılmaz bir araçtır. Metinler doğası gereği daha sıradan olduğundan ve yanıtlanması daha kolay olduğundan, markaların müşterilerle daha cana yakın dinamikler oluşturmasına yardımcı oluyor ve bu da onları 1:1 diyaloğa daha elverişli hale getiriyor.”

Kampanyalarınızı kolayca kişiselleştirmenin birkaç yolu şunlardır:

 • Hedef kitlenizi segmentlere ayırın: Müşterileri gruplandırmak ve ilgili mesajları, indirimleri ve indirim ayrıntılarını göndermek için müşteri verilerini (satın alma geçmişi ve alışveriş tercihleri ​​gibi) kullanın.
 • Müşteri adlarını kullanın: E-postaya benzer şekilde, [firstname] SMS mesajlarınızdaki etiket, anında kişiselleştirme ve bağlantı sağlar.
 • Konuşkan olun: Arkadaşlarınıza ve ailenize gönderilen mesajlar gibi, mesajlarınızı da samimi ve konuşkan tutun. Apt 2B örneğinde olduğu gibi marka sesinizin parlamasına izin verin:
Kaynak: Özenli

7. Harekete Geçirici Mesajı Temizle

SMS mesajınız, abonelerinize ne yapmalarını istediğinizi söyleyen net bir harekete geçirici mesaj içermelidir.

Bu, web sitenizi ziyaret etmek, indirim kodunu kullanmak veya True Religion’daki şu örnek gibi mesajınızı arkadaşlarıyla paylaşmak olabilir:

Kaynak: Özenli

Shopify SMS SSS’leri

Shopify’da SMS pazarlamasını nasıl etkinleştiririm?

Shopify ödeme sayfanızda SMS bildirimlerini etkinleştirerek bu müşterileri seçtiğiniz SMS pazarlama yazılımınıza yönlendirebilirsiniz.

Bunu yapmak için:

 1. Git Ayarlar senin içinde Shopify Yönetici kontrol paneli.
 2. Seçme Ödeme ve hesaplar kontrol panelinin sol tarafında.
 3. Bul Pazarlama seçenekleri bölüm.
 4. SMS onay kutusunu seçin. Mağaza politikalarınızı SMS pazarlamasına uyum sağlayacak şekilde güncellemeniz gerekiyorsa (ör. Kullanım Şartlarımutlaka yapın.
 1. Şuraya gidin: Teslimat adresi telefon numarası altındaki bölüm Müşteri Bilgilerive seçin İsteğe bağlı. Bunu yapmak, ödeme sırasında telefon numarası toplama alanının görünür olmasını sağlar. SMS katılımı müşteriler için her zaman isteğe bağlı olmalıdır.
 1. Seçme Kaydetmek. SMS pazarlamaya hazırsınız!

Shopify SMS’imi nasıl özelleştiririm?

Shopify’da SMS bildirimlerinizi özelleştirmek için bir SMS uygulaması seçmeniz gerekir (yukarıda paylaştıklarımız gibi!).

Daha sonra, bunu yaptıktan sonra, geri dönün. Ayarlar > Bildirimlerve özelleştirmek istediğiniz SMS mesajının türünü seçin.

SMS uygulamanız, söz konusu yazılımı kullanarak nasıl kişiselleştireceğiniz konusunda size talimat verecektir.

Shopify SMS pazarlaması yapıyor mu?

Evet! Ödeme düzeyinde SMS onayını açmalısınız. Nasıl etkinleştirileceğine ilişkin adımlar için yukarıya bakın.

#cta-paragraph-pb#En iyi ödeme deneyimini oluşturmanıza yardımcı olmak için gerçek Shopify satıcılarının ödeme özelleştirmelerine bakın.

Shopify SMS pazarlamasıyla müşterilerle doğrudan bağlantı kurun

SMS pazarlaması, e-ticaret markalarının müşterilerle etkileşim kurması, ilişkiler kurması ve sonuçta satışları artırması için güçlü bir araçtır.

Diğer pazarlama kanallarında olduğu gibi, markanız için SMS pazarlamasına ayak uydurmak biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak denemeye devam edin.

Erken ve sık sık geri bildirim isteyin ve oradan yineleyin.

#cta-visual-pb#Siteniz SMS pazarlama kampanyasına hazır mı?Müşteri bilgilerini almak veya Klaviyo hesabınızı bağlamak için Shogun’da formlar oluşturun.Daha fazla bilgi edinin