Shopify Teması mı arıyorsunuz? İşte Okumanız Gereken 6 Makale

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Shopify Teması mı arıyorsunuz? İşte Okumanız Gereken 6 Makale

Shopify mağazanızı ilk kez kurarken yapmanız gereken ilk şeylerden biri siteniz için bir tema seçmektir.

Ve bu karar oldukça önemli.

Doğru tema başarıya hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Çekici ve gezinmesi kolay bir tasarım seçmek isteyeceksiniz; bu, kullanıcı deneyimini iyileştirir, bu da daha fazla satışa ve işletmenizin daha iyi bir itibarına yol açar.

Ancak yanlış temayı seçerseniz, normalde satın alma işlemi gerçekleştirecek olan birçok ziyaretçi bunun yerine geri çekilecektir.

Shogun’da, Shopify temaları hakkında, nasıl yapılır makalelerinden tema önerilerine ve Shopify tema özelleştirmesine ilişkin kapsamlı bir kılavuza kadar her şeyi kapsayan çok sayıda içerik yayınladık. Aşağıdaki altı parça, özellikle ilk seferde kaçırdıysanız göz atmaya değer.

100’den fazla tema mevcut resmi Shopify tema mağazasıve ayrıca pazaryerlerinde binlercesi daha Tema Ormanı Ve Şablon canavarı.

Ancak önceden oluşturulmuş bu temalardan herhangi birini seçmek yerine mağazanızın temasını kendiniz oluşturmak başka bir seçenektir.

Her popüler tema binlerce olmasa da yüzlerce başka mağaza tarafından kullanıldığından, özel bir tema kendinizi rekabette öne çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Tabii ki dezavantajı, bunun çok zaman alabilmesi ve önceden oluşturulmuş temaların yalnızca birkaç tıklamayla indirilip kurulabilmesidir.

Resim kaynağı: markdunkley.com

Rehberimize ek olarak, bir başka yararlı kaynak da Shopify geliştiricisi Mark Dunkley’dir. kopya kağıdı bu en yaygın Liquid elementlerinin tamamını kapsar.

Tema seçmenin mağazanızı kurmanın en önemli adımlarından biri olduğunu daha önce belirtmiştik. Ancak baskının üzerinize gelmesine izin vermeyin; daha sonra temanızın işe yaramadığını fark ederseniz, onu her zaman değiştirebilirsiniz.

Bu adım adım kılavuzda size bunu tam olarak nasıl yapacağınızı gösteriyoruz.

Temalar için alışveriş yaparken gördüğünüz önizlemelerin, temanın sitenizde tam olarak görünmesi gereken şekilde olmadığını unutmayın.

Shopify platformu, temanızı özelleştirmek için size çok çeşitli seçenekler sunar; böylece kendi kişisel dokunuşunuzu eklemek için renk düzenini değiştirebilir, farklı bölümlerin düzenini karıştırabilir ve başka ayarlamalar yapabilirsiniz.

Resim kaynağı: Shopify

Üstbilginizi, altbilginizi, ödeme sayfanızı ve çok daha fazlasını nasıl özelleştireceğinizi öğrenmek için bu makaleyi okuyun.

Shopify kontrol paneli aracılığıyla kullanabileceğiniz tema özelleştirme seçeneklerini kullanmanın yanı sıra temanızın CSS kodunu düzenleyerek mağazanızın görünümünü daha da özelleştirebilirsiniz.

Ancak temanızın CSS kodunu düzenlerken dikkatli olmanız gerekir.

Sitenizin canlı sürümünde bir hata yaparsanız bu durum ziyaretçilerinizin aktivitelerini aksatabilir. Bu nedenle canlı temanızı çoğaltmanızı ve düzenlemelerinizi kopya kopyada yapmanızı öneririz. Bu şekilde, değişikliklerinizi yayınlamadan önce her şeyin yolunda gittiğinden emin olabilirsiniz.

Bu kılavuz, temanızın CSS koduna nasıl erişeceğinizi gösterir. Daha sonra metne gölge, sayfalara sütun ve ürün açıklamalarına sekme eklemek gibi birkaç alıştırmayı gözden geçireceğiz. Biraz web tasarımı deneyiminiz varsa yardımcı olur, ancak teknolojiye yeni başlayanlar bile biraz araştırma yaparak bunun gibi düzenlemeler yapabilir.

Shopify temaları oldukça uygun fiyatlı olma eğilimindedir. Aslında birçoğunun size hiçbir maliyeti olmayacak.

Bu yazıda ücretsiz olarak sunulan en iyi 10 Shopify temasını inceliyoruz. İşte birkaç önemli nokta:

  • İlk çıkış: Bu tema, ana sayfadaki ekranın üst kısmında tam genişlikte bir arka plan resmi içerir; bu, onu ziyaretçinin dikkatini çekmek ve sunduklarını hemen vurgulamak isteyen tek ürünlü mağazalar için mükemmel kılar.
  • En az: İsminden de anlayabileceğiniz gibi bu tema özellikle basit ve temiz bir tasarıma sahiptir. Sitelerinin görünümünün, ürünlerinin görünümünü etkilemesini istemeyen satıcılar bu temayı sevecek.
  • Tedarik: Supply’ın tasarımının gücü, çok fazla bilgi ve birçok gezinme seçeneğini çok fazla karmaşa olmadan görüntülemenize olanak sağlamasıdır. Elektronik ve otomobil parçası mağazaları gibi geniş kataloglara sahip e-ticaret siteleri için çok uygundur.

Aslında bir mağaza için en iyi tema çoğu zaman bir başka mağaza için en iyi tema olmayabilir.

İşletmenizin ait olduğu sektörün kendine özgü ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin giyim ve moda mağazalarını ele alalım; bu sektörde ziyaretçilerin ürünlerinizi iyice incelemesi özellikle önemlidir. Dolayısıyla görsellerin ağırlıklı olduğu minimalist bir tema çok mantıklı olacaktır.

Mağazanız için düşündüğünüz temaların görünümünün ötesinde, sundukları özellikleri de hesaba katmalısınız.

Kişiselleştirme, giyim mağazaları için hayati bir özelliktir; ürünlerinizin çoğu büyük olasılıkla farklı boyutlarda, renklerde vb. mevcuttur. Ziyaretçilerin bu farklı çeşitlerin fiyatını ve envanterini kontrol etmesi ve neye benzediklerini görmesi kolay olmalıdır. .

Bu nedenle güçlü ürün filtreleme ve özelleştirme seçenekleri sunan temaları öneriyoruz. kodo istediğiniz nitelikler için özel ürün örnekleri oluşturmanıza olanak tanıdığından bu tür bir temanın mükemmel bir örneğidir.

Shopify Mağazanızı Optimize Edin

İster önceden oluşturulmuş bir tema seçiyor olun ister kendi temanızı sıfırdan oluşturuyor olun, bu makalelerden en az biri size değerli bilgiler sunabilmelidir.

Çevrimiçi mağazanızın temasını ayarlayıp işletmenizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirdikten sonra, ziyaretçileri müşterilere dönüştürmek ve rekabeti alt etmek çok daha kolay olacaktır.

Tavsiye Edilen:  E-posta Pazarlamacılığı: Dikkate Alınması Gereken 5 Tür