Shopify’a Herhangi Bir Sayfa Nasıl Eklenir (Ürün, Koleksiyon ve Daha Fazlası)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shopify’a Herhangi Bir Sayfa Nasıl Eklenir (Ürün, Koleksiyon ve Daha Fazlası)

Shopify mağazanızın boyutu ne olursa olsun (ister geniş bir ürün kataloğu ister düzenli bir tek ürün mağazası olsun) bazı sayfalar oluşturmanız gerekecektir.

Her mağazanın ihtiyaç duyduğu belirli sayfalar vardır: bir ana sayfa, bir Hakkımızda sayfası, bir İletişim sayfası, iade politikalarınızın ayrıntılarını içeren bir sayfa, bir SSS sayfası, çeşitli koleksiyon sayfaları ve elbette ürün sayfaları.

Sayfalarınız müşterinizin satış yolculuğundaki önemli kilometre taşlarını temsil eder.

Yol boyunca markanız, ürünleriniz ve bunun neden onlar için doğru seçim olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinirler.

Yeni Shopify mağazaları, ihtiyaçlarınıza göre düzenlenmeye hazır birkaç standart sayfayla birlikte gelir, ancak her mağazanın neye ihtiyacı olduğunu tahmin etmezler ve satış yapmaya başlayabilmeniz için mağazanızı oluştururken kesinlikle kendi sayfalarınızı eklemeye başlamanız gerekecektir. .

Gerekli tüm sayfalarınızı hazırladıktan sonra, bunları markanıza uyacak ve mağazanız için dönüşümleri artırmaya yardımcı olacak şekilde özelleştirmek isteyeceksiniz.

Sayfa Oluşturucunun devreye girdiği yer burasıdır. Ancak bunun hakkında daha sonra daha fazla konuşacağız.

Bu yazıda şunları ele alacağız:

Öncelikle oluşturacağınız tüm sayfalardan bahsedelim.

#cta-visual-pb#Shopify sayfalarınızı Shogun ile özelleştirinShogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak kod gerektirmeden dönüşümleri artıran ve satışları artıran mağaza sayfaları oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Mağazanız için Shopify sayfalarının türleri

Shopify satıcılarının müşteri deneyimlerini tamamlamak için oluşturması gereken birçok sayfa türü vardır. Shopify mağazanıza eklemek isteyeceğiniz ana sayfalardan bazılarına göz atalım.

 • Ana sayfa. Bu, her türden müşteriye aradıkları ürüne veya bilgiye yönlendirmek için gerekli olan Büyük Merkez İstasyonunuzdur.
 • Ürün sayfaları. Resimler, videolar, açıklamalar, özellikler, teknik özellikler ve ikna edici metin dahil olmak üzere bir ürünle ilgili tüm ayrıntıları veren kesinlikle önemli bir sayfa.
 • Koleksiyon sayfaları. Bu sayfalar, ürünleri sezgisel yollarla gruplandırır; böylece alışveriş yapanlar, kazaklar, kadın ürünleri, babaya hediyeler, sezon indirimindeki ürünler vb. gibi kategorilerde aradıkları şeye kolayca gidebilirler.
 • Hakkında Bize sayfa. Birçok müşteri, alışveriş yaptıkları marka hakkında bilgi edinmek ister, bu nedenle bu sayfa, markaların hikayelerini anlatmasına ve hedef kitlelerinin güvenini kazanmasına olanak tanır.
 • SSS sayfası. Cevaplanmayan sorular, alışveriş yapanları başka yerlere yönlendirebilir; bu nedenle, insanların alışveriş yapmasını sağlamak için en sık sorulan soruları toplamak ve bunları tamamen yanıtlamak önemlidir.
 • İletişim sayfası. Ayrıca, müşterilerin kötü müşteri hizmetleri nedeniyle sizi tamamen silmemeleri için, karşılaştıkları sorunlarla ilgili olarak iletişime geçebilmelerini de sağlamanız gerekir.
 • Politika sayfaları. Müşterilerinizin koşullarınızın tam olarak ne olduğunu bilmesini sağlamak, destek taleplerini azaltmak için çok önemlidir; bu nedenle geri ödeme, iade, değişim ve nakliye politikalarınızı açıkça belirtin.
 • Açılış sayfaları. Ana sayfaların diğer ucunda, açılış sayfaları, ücretli reklamlar, e-postalar, sosyal medya veya ortak siteler gibi geldikleri yerle eşleşen mesajlarla belirli hedef kitleleri hedefler.

Bu sayfalar sayesinde potansiyel ve mevcut müşterilerinize satış yolculuklarının hangi aşamasında ihtiyaç duyuyorlarsa tam olarak ihtiyaç duydukları bilgileri sağlayabilirsiniz.

Şimdi bu sayfaları Shopify mağazanıza adım adım eklemeye nasıl başlayacağınıza bakalım.

Shopify’a yeni sayfalar nasıl eklenir?

Mağazanızı oluşturmaya başlamak için sayfalara ihtiyacınız var. Her türlü sayfa.

Ürün ve koleksiyon sayfalarına geçmeden önce en temel sayfalardan başlayalım.

Shopify’da SSS sayfanız, Bize Ulaşın sayfanız veya politika sayfalarınız olsun birkaç basit adımda nasıl sayfa oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Tavsiye Edilen:  Instagram Kılavuzları Nasıl Kullanılır (İçerik Oluşturucuları için)

1. Adım: Shopify kontrol panelinizde oturum açın

“Öncelikle kokpite girelim. Zaten favorilerinizde değilse shopify.com’a gidin ve tıklayın Giriş yapmak.

2. Adım: Çevrimiçi Mağaza > Sayfalar’a gidin

Artık Shopify kontrol panelinizde olduğunuza göre şuraya gidin: Online mağaza Seçeneklerinizi genişletmek için sol taraftaki Sonra tıklayın Sayfalar.

Halihazırda oluşturulmuş bazı sayfalarınız varsa, bunların görüneceği yer burasıdır.

3. Adım: “Sayfa ekle” düğmesini tıklayın

Sayfanın sağ üst köşesinde sizi çağıran kullanışlı küçük bir düğme bulacaksınız. Sayfa ekle.

Bu düğmeye tıkladığınızda kendinizi sayfa oluşturma ekranında bulacaksınız.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde Shopify mağazanıza video ekleme kılavuzumuzda kullandığım sayfayı göreceksiniz; bu yazıyı tamamladıktan sonra kontrol etmeniz gerekir.

4. Adım: Yeni sayfanıza başlık verin ve içerik eklemeye başlayın

Artık yeni sayfanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Başlığınızı ekleyin ve sayfa içeriğini aşağıdaki alanlara eklemeye başlayın.

Bu noktada hangi sayfayı oluşturduğunuzu bilmelisiniz, ancak Shopify boş başlık alanında birkaç yararlı öneride bulunur (“örn. Bize ulaşın, Beden tablosu, SSS”).

Ayrıca mevcut Shopify temanıza ve şablon üreten uygulamalara (Shogun Page Builder gibi) dayalı olarak sayfa için kullanmak istediğiniz tema şablonunu da seçebilirsiniz.

Bu ayrıntıları ekledikten sonra sayfanızın Google gibi arama motorlarında nasıl görüneceğini de düzenleyebilirsiniz.

Otomatik olarak başlığınızı ve sayfa içeriğinizi çeker, ancak bu, başlığı, meta açıklamayı ve URL tanıtıcısını düzenlemenize izin vererek SEO’nuz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar. Daha iyi optimizasyon için bunları düzenlemelisiniz.

Shopify burada başlık etiketlerinin ve meta açıklamaların uzunluğuna ilişkin yönergeler içerir ancak meta verilerinizin Google tarafından kesilmesini veya yeniden yazılmasını önlemenize yardımcı olabilecek ekran görüntüsünde karakter sınırlamaları sağladım.

Shopify SEO en iyi uygulamaları gönderimizde ne yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

5. Adım: Sayfa görünürlüğünü ayarlayın

‍Son olarak sayfanızın Gizlenmiş veya Görünür mağazanızda.

Sayfanızı kaydettiğinizde otomatik olarak görünür hale gelir, ancak daha sonra da görünür olacak şekilde simgesini tıklayarak da ayarlayabilirsiniz. Gizlenmiş ve yükselmesini istediğiniz tarihi ekleyin.

Bitirdikten sonra tıklayın Kaydetmek. Bir sayfa oluşturdunuz, tebrikler!‍

Shopify’a ürün sayfası nasıl eklenir?

Ürün sayfalarınız her şeyin gerçekleştiği yerdir; güzel resimleriniz, düşünceli metinleriniz ve tasarım kararlarınız, alışveriş yapanları ya satın almaya ikna eder ya da devam ederler.

Shopify’da oluşturduğunuz her ürün otomatik olarak bir sayfa alır. Dolayısıyla ürün sayfaları oluşturmak, temel sayfalarınızdan (yukarıda ele alınan) farklı şekilde gerçekleşir.

Shopify’da adım adım ürün sayfasını nasıl oluşturacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Adım: Soldaki kontrol paneli menüsünde Ürünler’e gidin

Shopify kontrol panelinizde şuraya gidin: Ürünler sol taraftaki menüde.

Burası tüm ürün verilerinin tutulduğu ve envanteri takip edebileceğiniz yerdir. Amacımız doğrultusunda sadece bir ürün ekleyeceğiz ve ayrıntılarını dolduracağız.

Adım 2: “Ürün ekle” butonuna tıklayın

‍Sağ üst köşede, Ürün ekle düğme. O şeye tıkladığınızda, en küçük ürün ayrıntılarının dünyasına ışınlanacaksınız.

3. Adım: Ürün başlığını, açıklamasını ve görsellerini ekleyin

Ürün detay sayfasına ulaştığınızda ilk göreceğiniz şeyler Başlık, TanımVe Medya.

Başlığa ürününüzün adını ekleyin, güçlü bir ürün açıklaması oluşturun ve onları satın al düğmesine tıklamaya yönlendirecek muhteşem ürün fotoğrafları ve diğer medyaları ekleyin.

Birden fazla satış kanalı kullanıyorsanız (Facebook, Instagram, Walmart, Amazon veya Satın Al Düğmesi gibi) bu yeni ürünün görüneceği kanalları da tanımlayabilirsiniz.

Artık ürün sayfanızın çoğunu oluşturacak bilgileri eklediğinize göre sıra ürününüzle ilgili küçük ayrıntılara geldi.

Tavsiye Edilen:  Pinterest pazarlaması için daha etkili içerik oluşturmak için ChatGPT'yi kullanma

4. Adım: Tüm ürün ayrıntılarınızı girin

Tüm küçük detayları düzenlemediyseniz ürünlerinizi satamazsınız. Ürünlerinizi düzenlemenize, envanterinizi takip etmenize, nakliye maliyetlerini belirlemenize ve çok daha fazlasına yardımcı olurlar.

Satışa başlayabilmeniz için ürün verilerinize ekleyebileceğiniz her şey şunlardır:

 • Fiyatlandırma, karşılaştırmalı fiyat ve ürün başına maliyet
 • SKU numarası, barkod ve envanter takibi
 • Kategori, tür satıcısı, koleksiyonlar ve etiketler gibi ürün özellikleri
 • Gönderi ağırlığı ve gümrük bilgileri
 • Ürün çeşitleri (beden ve renk gibi)
 • Tema şablonu ve SEO ayrıntıları
 • Meta alanlar (derecelendirme ayrıntıları gibi)

Tüm ürün ayrıntılarınız eklendiğinde, ürünü ve sayfasını mağazanıza eklemek için Kaydet’e tıklayın. Şimdi bunu tüm ürünleriniz için yapın, artık hazırsınız!

#cta-visual-pb#Shogun ile daha iyi ürün sayfaları oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak kod gerektirmeden dönüşümleri artıran ve satışları artıran mağaza sayfaları oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Shopify’a koleksiyon sayfası nasıl eklenir?

Tıpkı ürün sayfalarında olduğu gibi koleksiyon sayfaları da yeni bir ürün koleksiyonunun oluşturulmasıyla oluşturulur.

Koleksiyonlar, kendi kriterlerinize göre bir araya getirilen ürün gruplarıdır. Bunlar, “knits” ürün etiketine sahip tüm ürünler, 50 ABD doları veya daha düşük fiyatlı tüm hediye edilebilir ürünleriniz veya yeni piyasaya sürülen bir ürün grubu olabilir.

Ne istersen.

Ürünleri tek tek manuel olarak ekleyerek veya oluşturduğunuz belirli kurallara göre süreci otomatikleştirerek oluşturulabilirler.

Shopify’daki koleksiyon sayfaları belirli bir ürün koleksiyonunu gösterir. Bunlar bir başlık, bir açıklama ve isteğe bağlı bir resim (başlıktaki başlığın arka planı görevi gören) içerir.

Alışveriş yapanlar, çok sayıda ürün sayfasını tek tek değerlendirmek yerine, istediklerini daraltmak için koleksiyon sayfalarınıza bakabilir.

Shopify’a koleksiyon sayfası eklemek kolaydır ve bunu Shopify koleksiyonlarına ilişkin ayrıntılı kılavuzumuzda ayrıntılı olarak ele alıyoruz.

Kısaca adımlar şu şekilde:

 • Aşama 1: Ürünler > Koleksiyonlar’a gidin ve Koleksiyon oluştur’a tıklayın
 • Adım 2: Koleksiyon başlığını, açıklamasını ve resmini ekleyin
 • Aşama 3: Koleksiyon sayfasının SEO’sunu düzenleyin
 • 4. Adım: Koleksiyon türünüzü seçin (manuel veya otomatik)
 • Adım 5: Ürünlerinizi ekleyin
 • Adım 6: Kaydet’i tıklayın

‍İşiniz bittiğinde, ilk sayfanız buna benzer bir şeye benzeyebilir.

Elbette markanızı yansıtacak şekilde özelleştirerek çok daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Örneğin, PANGAIA’nın koleksiyon sayfaları oldukça minimalist kalarak çarpıcı ve kullanıcı dostu olmayı başarıyor.

Markalarına uyuyor ve doğrudan istenen ürüne gitmeyi kolaylaştırıyor.

Shogun Sayfa Oluşturucu ile özel Shopify sayfaları nasıl eklenir?

Shogun ile Shopify mağazanıza sayfa eklemek çok kolaydır. Henüz Sayfa Oluşturucunuz yoksa, başlamak çok kolay.

Sezgisel bir sürükle ve bırak görsel düzenleyicisiyle belirli Shopify sayfalarına ürün ve koleksiyonlar ekleyebilir ve maksimum dönüşüm potansiyeli için herhangi bir sayfayı özelleştirebilirsiniz.

Şimdi, Shogun Sayfa Oluşturucu ile sayfaları nasıl ekleyeceğinizi ve özelleştireceğinizi burada bulabilirsiniz.

1. Adım: Shopify’dan Sayfa Oluşturucu uygulamanıza gidin

Sayfa Oluşturucu mağazanıza eklendiğinde şuraya gitmeniz yeterlidir: Uygulamalar Shopify kontrol panelinizde tüm Shopify uygulamalarınızı bulacaksınız.

Shogun Sayfa Oluşturucu’ya tıklayın.

Adım 2: “Yeni oluştur”a tıklayın

Sayfa Oluşturucu kontrol panelinizden, Yeni oluşturmak düğmesine basın ve seçin Sayfa. Bu sizi şablon menüsüne götürecektir.

Ayrıca Sayfa Oluşturucu ile doğrudan Shopify tema düzenleyicisinden erişilebilen Shopify tema bölümleri de oluşturabilirsiniz.

3. Adım: Sayfa şablonunuzu seçin veya sıfırdan başlayın

Shogun’un ana sayfalar, Hakkımızda sayfaları, İletişim sayfaları, koleksiyon sayfaları, ürün sayfaları, blog yazıları ve daha fazlası için kullanabileceğiniz 70’in üzerinde önceden hazırlanmış şablonu vardır.

Tavsiye Edilen:  Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsüne Yenilik Getirmek

Bir şablon kullanmayı veya sıfırdan yepyeni bir sayfa oluşturmayı seçebilirsiniz.

Belirli bir ürün veya koleksiyon sayfası oluşturmak istiyorsanız şuraya gitmeniz yeterlidir: Ürün veya Toplamak Bu sayfaları doğrudan Shopify’dan Shogun’a aktarmak için sekmeler kullanın.

Hangisini seçerseniz seçin, editör sayfasına yönlendirilmeden önce sayfa adınızı ve URL bilgisini tanımlayacaksınız.

4. Adım: Shopify sayfanızı özelleştirmeye başlayın

Düzenleyicide, dönüşümleri artıracak mağaza sayfaları oluşturmak için kullanabileceğiniz sayfa öğeleri kitaplığına tam erişime sahip olacaksınız.

Bonus adımı: Shopify’a ürün nasıl eklenir?

Shopify ürünleriniz Shogun’da yerleşik olduğundan istediğiniz sayfaya hızlı bir şekilde eklenebilir.

Ürün Kutusu öğesini istediğiniz yere sürükleyin, öne çıkarmak istediğiniz ürünü seçin ve ardından ürün resimleri, ürün başlığı, ürün fiyatı ve ürün incelemeleri gibi istediğiniz özellikleri çekmeye başlayın.

Shopify sayfalarınızı Shogun ile özelleştirme

Düzenleyicinizin sağ tarafında sayfanızı yapılandırmak, zengin içerik eklemek, Shopify ürün ayrıntılarını görüntülemek, potansiyel müşteri yakalamayı artırmak ve daha fazlası için kullanabileceğiniz sayfa öğelerini bulacaksınız.

Herhangi bir öğeyi doğrudan sayfanıza sürükleyin ve oluştururken nasıl göründüğünü görün.

Ürün kutusunu bir sayfaya eklediğinizde (yukarıda gördüğünüz gibi), bir sayfaya hızlı bir şekilde koleksiyon eklemenizi sağlayan tüm Shopify öğelerine veya görseller, başlıklar, fiyatlar, çeşitler, yorumlar gibi belirli ürün öğelerine erişebilirsiniz. sepete ekle düğmesi ve daha fazlası.

Her bir öğenin nasıl çalıştığı ve sayfada nasıl göründüğü konusunda tam kontrole sahip olursunuz.

Hangi Shopify temasını kullanıyor olursanız olun, tam olarak hayal ettiğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Özel Shopify sayfalarıyla daha iyi dönüşüm sağlayın

Shopify’da yeni sayfalar oluşturmak, ister Shopify yönetici kontrol panelinizde yapın, ister Shogun Sayfa Oluşturucu ile daha özel bir rota izleyin, basittir.

Shopify’dan seçtiğiniz tema ve düzenleyicinin yetenekleriyle sınırlısınız. Sayfanızı bir sonraki seviyeye taşımak için her sayfayı müşterileriniz için benzersiz bir deneyim yaratacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Shogun Sayfa Oluşturucu ile mağaza sayfalarınızın nasıl görüneceği ve nasıl hissettireceği üzerinde daha kısa sürede ve kodla uğraşmanıza gerek kalmadan tam kontrole sahip olursunuz.

Mağazanız kısa sürede inanılmaz görünecek.

#cta-visual-pb#Tüm Shopify sayfalarınızı Shogun ile özelleştirinShogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanarak kod gerektirmeden dönüşümleri artıran ve satışları artıran mağaza sayfaları oluşturmaya başlayın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın