Shopify’ın Başsızlara Yeni Yaklaşımına Bir Bakış

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Shopify’ın Başsızlara Yeni Yaklaşımına Bir Bakış

E-ticaret markalarını ölçeklendirmek çoğu zaman kendilerini modern ticaret platformlarının sağlayabileceği tavana vururken buluyor.

Giderek artan bir şekilde, benzersiz marka vizyonlarına uygun tamamen özel vitrinler inşa etmek istiyorlar. Ve, Müşterilerin beklentileri her zamankinden daha yüksek (iyi bir sebeple).

Birden fazla kanalı kapsayan ve bunları marka kimliğine bağlayan bir marka deneyimi arıyorlar.

Bunu sağlamak için, standart (hatta özel) bir temayla mümkün olanın çok ötesine geçmelisiniz.

Ürün sayfalarınızın herkesinki gibi görünmesini istemezsiniz. Zengin satış, daha fazla kişiselleştirme, saniyeden kısa sürede sayfa yükleme ve tasarım esnekliği istiyorsunuz.

Neyse ki ileriye dönük markalar için gelecek zaten burada; sadece onu aramanız gerekiyor.

Shopify artık vagonunu başsız ticaret trenine bağladıBu, özellikle zengin müşteri deneyimleri sunmak isteyen e-ticaret markaları için bu geleceğe hazır teknolojiye duyulan güvenin bir işaretidir.

Shopify, Hydrogen ile ölçeklendirme müşterilerine geleneksel ön ucunun yapabileceklerinin dışına çıkma olanağı sunuyor.

Shopify mağazanızı başsız hale getirmeyi düşünüyorsanız Hydrogen bir seçenek olarak karşınıza çıkmış olabilir.

Peki tam olarak ne dır-dir Hidrojen? Başsız kalmanın faydalarını elde etmenize yardımcı oluyor mu? Zamanınızı ayırmanız gereken bir şey mi?

Tüm soruları cevaplayacağız ve şunları ele alacağız:

#cta-visual-fe#Başsız, Shopify Mağazanız için Doğru mu?Hepsi bir arada Ön Uç Platformumuzun başsız kalmanıza daha kolay bir şekilde nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.Daha fazla bilgi edinin

Shopify Hydrogen nedir?

2021’de Unite’da duyuruldu. Shopify Hydrogen, React tabanlı bir çerçevedir—veya geliştirici araçları seti—özel Shopify vitrinleri oluşturmak için bunlar daha kişiselleştirilmiş ve daha performanslıdır.

Shogun gibi Shopify’ın da React.js’yi performanslı e-ticaret vitrinlerinin geleceği olarak benimsediğini görmekten mutluyuz.

Başsız çerçevenin amacı, geliştirme ekipleriniz aracılığıyla özellikle benzersiz Shopify özel ön uç vitrinlerini daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olmaktır.

Shopify, Hydrogen’i başsız ticaret siteleri oluşturmaya yönelik “fikirli ama esnek” çerçeve çözümü olarak görüyor.

Resim: Shopify

Esasen bu bir çok Shopify’ın tema altyapısının ilk V3’ü: özel Shopify vitrinlerinin geleceği.

E-ticaret geliştiricilerinin, yaratıcı vizyonlarına ulaşmak için genellikle her biri taviz veren çeşitli teknolojiler arasında seçim yapması gerekiyordu.

Şimdiye kadar her zaman site hızına öncelik vermeyi seçmeniz gerekiyordu. veya deneyiminizin ne kadar dinamik ve zengin olabileceği. Başsız, artık UX veya hız değiş tokuşunun olmadığı anlamına gelir.

Hydrogen, performanstan ödün vermeden özellikle dinamik alışveriş deneyimleri oluşturmak için çeşitli teknolojileri bir araya getiriyor.

Hızlı başlangıç ​​oluşturma ortamı, akıllı önbelleğe alma, kullanıma hazır bileşenler ve yerleşik önbellek varsayılanlarıyla, e-ticaret geliştiricilerinin bu yeni çerçeveden heyecan duyması şaşırtıcı değil.

Size istediğiniz hızı ve arzu ettiğiniz yaratıcılığı vermeniz amaçlanıyor.

Resim kaynağı: Çarpıcı Dergi

Mevcut Shopify mağazalarının, başlamak için kontrol panelinden Hydrogen’i bir satış kanalı olarak eklemeleri ve GitHub hesaplarını bağlamaları yeterlidir.

Shopify Oksijen nedir?

Uygun bir şekilde adlandırılan Oxygen, Shopify’ın Hydrogen vitrinleri için barındırma çözümüdür.

Oxygen, dünya çapında dağıtılan barındırma sunucuları ile markaların kesintisiz ticaretten beklediği yükleme hızlarını sağlar.

Oxygen, başarılı flaş satışlar veya gerçekten büyük başarı yakalayan sosyal kampanyalar için mağazanızın büyük miktardaki trafiği yönetmesine yardımcı olmak üzere tasarlandı.

Büyük markalar bile çok sayıda ziyaretçi topladıklarında sitelerini çökertebilirler; bu nedenle Oxygen, mükemmel site performansını korumanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Shopify kontrol panelindeki Hidrojen satış kanalına Oksijen eklemek de çok kolaydır.

Shopify Hydrogen nasıl çalışır?

Diğer başsız çözümler gibi Hydrogen de son derece performanslı ve sonsuz şekilde özelleştirilebilir çevrimiçi mağaza ön yüzleri oluşturmak için bir React çerçevesi kullanıyor.

Shopify’a göre Hydrogen’i geliştirdiler çünkü JAMStack çerçevelerinin platform için en uygun olmadığını gördüler.

Resim: Shopify

Geleneksel Liquid tabanlı Shopify temanızdan Hydrogen React Shopify mağazasına geçtiğinizde, e-ticaret mağazanızın ön ucu yalnızca arka uca API’ler aracılığıyla bağlanır.

Hidrojen, başsız kullanıma daha sorunsuz bir geçiş için doğrudan arka ucunuza haritalanan önceden oluşturulmuş bileşenlere ve kancalara sahiptir.

Storefront API, markaların daha önce güvendikleri Shopify uygulamalarının yerini alarak belirli üçüncü taraf entegrasyonlarını yeni vitrinlerine bağlamasına olanak tanır.

Ve o Vite’a güveniyor “sunucu tarafı oluşturma (SSR), hidrasyon ara yazılımı ve istemci bileşeni kod dönüşümleri için.”

Shopify mağazaları için Hidrojeni (ve Oksijeni) kontrol panelinden eklemek kolaydır.

Tavsiye Edilen:  Eğitimde Nişinizi Nasıl Bulabilirsiniz (5 Basit Adım ve Fikir)

Shopify çerçeveleri: Liquid vs React

Hydrogen çerçevesine geçmek, Shopify’ın şablonlama dili Liquid’i geride bırakarak açık kaynaklı JavaScript çerçevesi React.js’yi tercih etmek anlamına gelir.

Shopify gibi Shogun Frontend de başsız vitrinlerin geleceği olarak React’a yatırım yaptı.

Liquid’in büyük ölçüde Shopify tema geliştirmeyle sınırlı olduğu durumlarda React yaygın olarak kullanılıyor ve giderek daha popüler hale geliyor.

Bu, markaların şirket içi işe alım sırasında bilgili geliştiricileri daha kolay bulabileceği ve uygulama konusunda yardımcı olacak birçok uzman ajansın bulunduğu anlamına gelir.

Hydrogen sayesinde ekibiniz artık özel Shopify temaları oluşturmak ve değiştirmek için Liquid’i kullanmayacaktır.

React çerçevesi nedir?

Facebook tarafından geliştirilen React bir JavaScript kullanıcı arayüzü geliştirme kütüphanesidir son yıllarda oldukça popüler hale gelen yeniden kullanılabilir bileşenler, yüksek performanslı yetenekler ve geliştirme kolaylığı.

açık kaynak topluluğu React’ı geliştiren ve sürdüren şirket, bunu bildirime dayalı, bileşen tabanlı ve “Bir Kez Öğrenin, Her Yere Yaz” olarak tanımlıyor.

Her ön uç geliştiricinin duymaktan hoşlandığı gibi, React “etkileşimli kullanıcı arayüzleri oluşturmayı zahmetsiz hale getiriyor.”

Hydrogen, sunucudan tüm verileri almak yerine hem tarayıcıdan hem de sunucudan sayfa oluşturmaya izin veren React Sunucu Bileşenlerini (RSC) kullanır.

Bu fikir odaklı iş akışı, sayfa öğelerini oluşturmak için gereken veri miktarını azaltarak sayfa yükünü artırır. Bununla birlikte RSC, başsız gelişiminize daha fazla karmaşıklık da katabilir.

#cta-visual-pb#Ekibinizi Hydrogen vitrininizi oluşturma konusunda güçlendirinShopify Hydrogen ile baş döndürücü mağazalar için Shogun Page Builder Advanced, tüm ekibinizin muhteşem mağaza sayfalarını daha hızlı oluşturmasına olanak tanır.Daha fazla bilgi edinin

Shopify Hydrogen ile başsız kalmanın artıları ve eksileri

Her teknolojide olduğu gibi Shopify’da Hydrogen kullanmanın avantajları ve dezavantajları vardır.

Bu artıları ve eksileri tek tek inceleyelim.

Shopify Hydrogen’in Avantajları

Shopify’ın büyük projelerinin arkasına koyduğu işlerin miktarı göz önüne alındığında Hydrogen’in sevilecek pek çok yanı var. Gelişimin bu aşamasında birkaç temel avantajı vardır.

 • React.js: Shopify, dinamik, hızlı ve özelleştirilmiş ticaretin geleceği olarak React.js’ye onay damgasını vurdu. Shopify, React’a yatırım yapıyorsa bu sektör için büyük bir açıklamadır. E-ticaretteki bir sonraki büyük şey olarak React.js’ye daha fazla güvenilirlik kazandırıyor.
 • Bir başlangıç ​​kiti alırsınız: Hydrogen ile başlayanlar, kutudan çıkar çıkmaz birden fazla başlangıç ​​şablonuna ve temel bir demo mağazasına sahip olurlar. Burada görebilirsin başlangıç ​​kitinde neler bulunur (düşünün: düğmeler, geçişler, gezinme). Öğeleri kesinlikle kendiniz oluşturmanız gerekecek olsa da, başlangıçta önceden oluşturulmuş bileşenlere sahip olmak büyük bir avantajdır.
 • Ekibiniz Hidrojene katkıda bulunabilir: Shopify, Hydrogen’in geliştirilmesine yardımcı olmak için ecomm geliştirme topluluğundan yardım bekliyor. Bu konu üzerinde çalışacak özellikle güçlü bir şirket içi geliştirme ekibiniz varsa Shopify’ın desteğiyle ürün vizyonunu en erken aşamalardan itibaren şekillendirmeye yardımcı olabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz bileşenleri yeniden kullanabilirsiniz: Bir başlangıç ​​kiti mevcut olduğundan, yola çıktığınızda, nihai sitenizde ihtiyaç duyduğunuzda tekrar tekrar kullanabileceğiniz ilk öğeleri oluşturacaksınız.
Resim: Shopify
 • Bazı önceden oluşturulmuş uygulama bağlantıları mevcuttur: Mağazalar sevdikleri Shopify uygulamalarının çoğunu yanlarında getiremese de şu anda Hydrogen ile entegre olan bir avuç uygulama mevcut. Buna Sanity ve Contentful gibi CMS çözümlerinin yanı sıra Klaviyo, Gorgias, Recharge, Nosto ve daha fazlası gibi en iyi uygulamalar da dahildir.

Shopify Hydrogen’in Dezavantajları

Gelişimin bu erken aşamasında Hidrojen hala mükemmel olmaktan uzaktır.

Shopify zamanla Hidrojeni geliştirmek için çalışmalara başlayacak olsa da şu anda bu işe girişmenin hâlâ birkaç büyük dezavantajı var.

 • Sıfırdan oluşturduğunuz, geliştirici ağırlıklı bir iş akışı: Kod ağırlıklı bir girişim olarak bu Shopify çerçevesi size başsız kalmanın avantajlarını sunarken her şeyin Hydrogen’deki geliştiriciler tarafından oluşturulması gerekir. Bu, teknik olmayan ekip üyelerinizin değişiklik yapmak için sitenin ön uç katmanına erişemeyeceği anlamına gelir. 2022 yol haritasında kısa veya uzun vadeli sürükle ve bırak araçları mevcut değil. Sonuçta bu çözüm, personelde halihazırda mevcut (ve önemli miktarda) geliştirici kaynağı bulunan e-ticaret ekipleri için en iyisi olabilir.‍
 • Henüz mağaza önizlemesi yok: Kendiniz bir önizleme ortamı oluşturmak veya yeni sayfa oluşturma çözümlerinden birini kullanmak istemediğiniz sürece, oluşturmakta olduğunuz Hidrojenle çalışan mağazanın gerçek zamanlı önizlemesini göremezsiniz. Bu, teknik olmayan e-ticaret ekibi üyelerinizle uygulamayı zorlaştırabilir.
 • React Sunucu Bileşenlerini Kullanır: Başka bir deyişle Hydrogen’in çıktısı statik bir aşamalı web uygulaması (PWA) olmayacak. Bu nedenle geliştiricilerinizin Shopify sunucusu için geliştirme yapması gerekecektir. Bir kenar çubuğu olarak React Sunucu Bileşenleri çok moda ve yenidir (“beta” olarak düşünün). Çok güzel bir fikir olmasına rağmen henüz geliştiricilerin çoğunluğu tarafından tam olarak benimsenmedi.
 • Kendi CMS’nizi bağlamanız gerekecek: Shopify, CMS işlevselliğini Hydrogen mağaza vitrinlerine getirmek için Sanity ile birlikte çalışıyor. Sanity, ekiplerin düşük kodlu içerik yönetimi için içerik verilerinin (resimler, metinler, videolar) şemalarını oluşturmasına olanak tanıyan üçüncü taraf, geliştirici odaklı bir CMS’dir.
 • Uygulama desteği bugün minimum düzeydedir: Shopify nihai uygulama desteğinin sinyalini verdi ancak üçüncü taraf uygulama ekosisteminde henüz çok erken. Henüz her şey için kullanılabilen API’ler mevcut değil. Kullanmak istediğiniz her Shopify uygulaması için ara yazılımı kendiniz oluşturmanız gerekir.
 • Yalnızca web vitrinlerini destekler. Şu anda Hydrogen, akıllı cihazlar, mobil uygulamalar ve video oyunları gibi diğer türde özel vitrinler oluşturmak için kullanılamamaktadır.
 • Hidrojen, Sıvının yerini almaktan çok uzak: Shopify temalarına yatırım yapan bu kadar çok satıcı varken, dikkati Shopify Liquid temalarından ve bu temaların şu anda hizmet verdiği teknik olmayan kitleden uzaklaştırmak büyük bir değişim. Hydrogen’e başsız bir çözüm olarak bakıyorsanız, bir süre daha Liquid’i geride bırakamayacağını göz önünde bulundurmalısınız.
Tavsiye Edilen:  Kusursuz Orijinallik için Turnitin AI Tespit Denetleyicisi Nasıl Kullanılır

Uzmanlara göre hidrojenin artıları ve eksileri

“Shopify’ın Hidrojenini kullanmanın en büyük avantajı Shopify tarafından yapılmış olmasıdır, bu da derlemenizi hızlandırın ve kurulum sürecini hızlandırın. Sorun şu ki, aynı zamanda sizi Shopify’a kilitlerbu da ilk etapta başsız kalmanın bazı noktalarını ortadan kaldırıyor.

– Dan ArrowsmithÖn Uç Geliştirici şirketinde Sualtı tabancası

“Shopify’ın Hydrogen’i, başsız bir platformla çalışmaya başlamayı kolaylaştırıyor. Onun son derece geliştirici dostu sayfalar oluşturmak ve yönetmek için. Fakat, geliştirici olmayanlara CMS açısından pek bir şey sunmuyor. Çoğu markanın anında düzenleme yapması, içerik eklemesi ve yeni sayfalar oluşturması gerekeceğinden bu çok büyük bir tuzaktır. Çoğu başsız platformla karşılaştırıldığında özellikleri çok hafif ve henüz emekleme aşamasında, bu da çok küçük bir destek ekosisteminin olduğu anlamına geliyor.”

– Chris ChingCEO’su Elektrik Enjin

#cta-visual-fe#Başsız, Shopify Mağazanız için Doğru mu?Hepsi bir arada Ön Uç Platformumuzun başsız kalmanıza daha kolay bir şekilde nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.Daha fazla bilgi edinin

Shopify markaları neden başsız kalmayı düşünüyor?

Daha kişiselleştirilmiş ve performanslı Shopify mağazaları isteyen birçok ileri görüşlü marka var.

Hidrojen bu talebe doğrudan bir yanıttır.

Markanız ölçeklenirken Shopify’ın büyümesinin yaygın sorunlarına yönelik geçici çözüm, genellikle özel bir Shopify temasına yatırım yapmaktır.

Son zamanlarda markalar, kafasız ticarete ve bunu daha iyi, uzun vadeli bir çözüm olarak başarmanın çeşitli yollarına bakıyor.

Başsız olmanın avantajları bir zamanlar yalnızca büyük geliştirme kaynaklarına veya geniş ceplere sahip markalar için mevcutken, artık her tür marka için daha ulaşılabilir hale geliyor.

Markaların daha önce aralarında seçim yapmak zorunda kaldığı benzersiz kullanıcı deneyimi ve hız avantajları artık başsız ticaretle masada.

Bununla birlikte, bazı markalar hem yukarıda belirtilen dezavantajlar nedeniyle hem de başka neler sunulduğunu görmek için mağazalarını başsız hale getirmek için Shopify ekosisteminin dışına bakmak isteyebilir.

Shopify Hydrogen’e başsız alternatifler nelerdir?

Hydrogen, başsız ticaret konusunda heyecan yaratmadan önce birçok alternatif zaten mevcuttu.

Bir seçenek, şekillendirilebilir bir yapıya sahip olmaktır. Bir diğeri ise hizmet olarak ön uç (FEaaS) çözümü seçmektir.

Her ikisine de hızlıca bakalım.

Şekillendirilebilir ticaret rotası

Başsız mimarinin her parçasını oluşturma ihtiyacı nedeniyle sıklıkla şekillendirilebilir ticaret olarak anılan bu seçenek, markalara hangi hizmetleri kullanacakları konusunda oldukça fazla kontrol sağlıyor.

Bu kontrol, yüksek düzeyde teknik ve yönetimsel karmaşıklığı beraberinde getirir.

Yapınızı uygulamak ve sürdürmek için kafasız bir ajansın teknik becerilerine ihtiyacınız olacak, ayrıca ekibinizin mimariyi oluşturan tüm hizmetleri yönetmesi gerekecek.

Kendi başsız yapınızı oluşturmak teoride harika görünse de pratikte bakımı size daha fazla zaman ve paraya mal olacaktır.

Hizmet Olarak Ön Uç (FEaaS)

Satıcı odaklı hepsi bir arada ön uç platformunu kullanmayı tercih ederek şunları elde edebilirsiniz: türünün en iyisi teknoloji (React, sınıfının en iyisi CDN, yerel CMS ve önceden oluşturulmuş ara katman yazılımı) olmadan kendiniz bestelemenin karmaşıklığı.

Tavsiye Edilen:  Bir videodaki kötü ses kalitesi nasıl düzeltilir?

Başka bir deyişle, endişelenmenize gerek yok:

 • E-ticaret yığınınızın her bileşeni için birden fazla satıcının ve sözleşmenin sürekli yönetimi
 • Ön uçunuzun modüler parçalarıyla ilgili karmaşık kararlar (e-ticaret ekibinizin buna ihtiyacı olmayabilir veya gözetimini istemeyebilir)
 • Devam eden bakım ve uyumluluk için büyük bir geliştirme ekibine ihtiyaç duyulması ve
 • Yığındaki her bileşenin maliyeti (CMS vb.)

Mağazanız hızlı bir şekilde ölçekleniyorsa ve e-ticaret ekibinize daha fazla esneklik ve zengin görsel mağazacılık fırsatları sağlamak istiyorsanız, ayrıca Hydrogen’in vaat ettiği hızı istiyorsanız, birleşik bir ön uç platformu için mükemmel bir seçim olabilirsiniz.

#cta-visual-fe#Başsız, Shopify Mağazanız için Doğru mu?Hepsi bir arada Ön Uç Platformumuzun başsız kalmanıza daha kolay bir şekilde nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.Daha fazla bilgi edinin

Shopify Hidrojen SSS’leri

Shopify Hidrojen ve Oksijen nedir?

Hydrogen, Shopify’ın başsız ticaret çözümüdür ve Oxygen, Hydrogen tarafından inşa edilen mağazalara yönelik barındırma teklifidir.

Shopify Hydrogen ücretsiz mi?

Teknik olarak evet, Hydrogen, Shopify mağazanıza ücretsiz olarak eklenen bir eklentidir.

Ama gerçekte, Hidrojen deponuzu oluşturmaya başladığınızda birçok teknik geliştirme kaynağına ihtiyacınız olacak başsız hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için.

Hydrogen ile Shopify başsız fiyatlandırmasının gerçek sayısı, başsız mimarinizi oluşturmak için kullandığınız üçüncü taraf hizmetlerden, kiraladığınız şirket içi teknik uzmanlığa, kullandığınız ajansa ve devam eden bakım maliyetine kadar birçok bireysel faktöre bağlıdır.

Hydrogen, mağaza içeriğini yönetmek için büyük ölçüde teknik ekip üyelerine güvendiğinden, zaman maliyeti ve sürekli geliştirme de dikkate alınması gereken bir husustur.

Hidrojen kesinlikle daha büyük tüccarlara yöneliktir, özellikle de onunla birlikte çalışmanız gereken e-ticaret geliştirme ekibiyle birlikte.

Şekillendirilebilir ticarete veya tamamen sıfırdan oluşturulan başsız yapılara benzer şekilde, Hydrogen yapılarıyla çalışmak ve bunların bakımını yapmak için muhtemelen mühendislerden oluşan daha büyük bir şirket içi geliştirme ekibine ihtiyacınız olacak.

Shopify Hydrogen kullanıma hazır mı?

2021’in 4. çeyreği itibarıyla Geliştirici önizlemesi kullanıma sunuldu, bu da Hydrogen’i hemen deneyebileceğiniz anlamına geliyor ki bu harika bir şey.

Bahsedilen, şu anda geliştirici önizlemesinin tam da bu şekilde olduğu anlaşılıyor: deneme amaçlı bir önizleme ve beta. Allbirds bu teknolojiyi deneyen öncü markalardan biri oldu.

Ancak Hidrojenin tam vizyonunun gerçekleşmesi/yayınlanması biraz zaman alabilir.

Daha büyük soru şu: Uzun vadede, Hidrojen ile inşaat yapmaya kararlıysanız, Markanızın e-ticaret ekibi %100 geliştirici odaklı bir iş akışı üzerinde çalışmayı göze alabilir mi?

Temel olarak, Hydrogen’e bağımlıysanız iş akışlarınızın nasıl görünmesi gerektiğini düşünmeniz gerekir.

Teknik olmayan ekip üyelerinize daha fazla esneklik vermeyi ve markanızın dahili geliştirme ekiplerine diğer gelir getirici faaliyetler (web kanalınız dışında) için yer açmayı hedefliyorsanız Hydrogen, üstlenmek istediğinizden daha fazla gözetim ve teknik sorumluluk sunabilir. .

E-ticaretin bir sonraki evrimi hızlı başsız mağazalardır

Shopify’ın başsız dünyaya geçerek gösterdiği gibi, e-ticaretin geleceği onundure.

Hidrojen, başsız bir çözüm olarak öngördüğü şeye dönüşmek için bazı gelişmelere sahip olabilir, ancak daha fazla e-ticaret markasını, müşteri deneyimini ilk sıraya koyan hızlı vitrinlere doğru hızlandırmak için çalışıyor olmaları heyecan verici.

Pazarlama ekiplerinin arka uç işlevlerini etkilemeden vitrinlerinde büyük, etkili değişiklikler yapmasını isteyen markalar için çözüm Shogun Frontend’dir.

#cta-visual-fe#Hepsi bir arada Ön Uç Platformunun markanız için denetimsiz bir yaklaşım olup olmadığını görünShogun ile ışık hızında performansa sahip, çarpıcı, yüksek dönüşüm sağlayan, kafasız bir ön uç elde edin Başlangıç ​​aşaması. Daha fazla bilgi edin