Sıfırdan bir WordPress web sitesi oluşturmanın maliyeti nedir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Sıfırdan bir WordPress web sitesi oluşturmanın maliyeti nedir?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Bir WordPress web sitesi oluşturmanın maliyeti genellikle bir tartışma ve kafa karışıklığı konusu haline gelir. WordPress web siteleri oluşturmanın çeşitli yolları olduğundan, tipik geliştirme çözümleriyle ilişkilendirilebilecek yerleşik bir maliyet yoktur.

Bazı geliştiriciler ücretli eklentiler ve temalar kullanırken diğerleri ücretsiz olanları tercih eder. Bu seçimler, geliştiricilerin birlikte çalıştığı bütçeye ve iş gereksinimlerine bağlıdır.

Bir WordPress web sitesi oluşturmanın maliyetini belirlemek zor olabilir. İşte bazı kaba tahminler:

  • Basit WordPress web sitelerinin yıllık maliyeti yaklaşık 70-80 USD’dir. Buna alan adı ve barındırma satın alma maliyeti dahildir. Web sitesine bazı premium özellikler eklemek isterseniz, maliyet 100 doların üzerine çıkabilir.
  • Makul bir trafik akışı bekleyen işletme web sitelerinin yıllık maliyeti 200-250 dolardır. Ek özellikler ve geliştirme maliyetleri bunu 400 doların üzerine çıkarabilir.
  • Birinci sınıf özelliklere sahip yüksek trafikli web sitelerinin maliyeti 500 dolardan fazla olabilir. Çok fazla trafik alıyorsanız, siteyi yönetmek ve sürdürmek, web sitesi bakım maliyetlerini de artırabilir. Buna e-ticaret mağazaları, LMS platformları, SaaS web siteleri ve daha fazlası dahildir. Bu tür web sitelerini oluşturma ve sürdürme maliyeti, trafiğiniz arttıkça ve gereksinimler daha karmaşık hale geldikçe binlerce dolara bile çıkabilir.

Bu maliyetler, daha önce belirtildiği gibi kaba bir tahmindir. Aşağıdaki ayrıntılı bölümlerde bir WordPress web sitesinin ne kadara mal olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

bu blogda

  1. Neden WordPress?​
  2. WordPress web sitesi geliştirme: Maliyet analizi ​
  1. İşletme web siteleri oluşturmanın maliyeti ​
  1. WordPress siteniz için bir uygulama oluşturma ​

Neden WordPress?

İlk olarak, neden WordPress’in en iyi seçeneğiniz olduğunu anlamaya çalışalım.

Bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilen birkaç CMS seçeneği vardır. Shopify, Magento, Wix ve Squarespace, bir web sitesi oluşturmak için yeterince iyi olan birçok CMS platformundan yalnızca birkaçıdır.

Peki WordPress’i farklı kılan nedir?

Başlamak için ücretsiz. WordPress, herhangi bir abonelik veya lisans ücreti ödemeden herkesin kullanabileceği açık kaynaklı bir platformdur.

Ücretsiz olduğu için birçok geliştirici ve şirket, WordPress merkezli araçlar ve çözümler geliştiriyor. Bu, WordPress site sahipleri için çözümler sunan binlerce eklenti ve tema şirketi tarafından açıkça görülmektedir.

Oku: 25+ WordPress hakkında bilinmesi gereken istatistikler ve gerçekler

WordPress ile oluşturulmuş sayısız büyük web sitesi örneği vardır. Ayrıca, platforma yapılan düzenli güncellemelere katkıda bulunan gelişen bir geliştiriciler topluluğuna sahiptir.

Düzenli büyük WordPress sürümleri, platformun genel kararlılığının altını daha da çizer.

Diğer CMS platformları da uygun seçenekler olsa da, aynı düzeyde esneklik sunmazlar. Bu nedenle WordPress, bir web sitesine başlamak ve hatta daha sonra ölçeklendirmek için idealdir.

Tavsiye Edilen:  Evrensel Tasarım ve Pazarlanabilirlik: Web Sitenizin Kapsayıcılığını Nasıl Artırırsınız?

WordPress web sitesi geliştirme: Maliyet analizi

Bir WordPress sitesi geliştirmek için kesin bir fiyat noktası belirlemenin bir yolu yoktur. Bir işletmenin veya bireyin izleyebileceği çok fazla yol var.

Örnek olarak hostingi ele alalım. Barındırma, web sitenizi barındırdığınız şirkete bağlı olarak ayda 3 ABD Doları ile 500 ABD Doları arasında değişebilir.

Bir WordPress sitesi oluşturmanın maliyeti, birçok hareketli parçadan etkilenir.

WordPress site geliştirme maliyetini daha derinlemesine anlamak için her bir web sitesi türüne ayrı ayrı bakalım.

Basit web sitelerinin maliyeti

Basit WordPress web siteleri, herhangi bir premium eklenti veya özellik gerektirmeyen, aksi takdirde inşa edilmesi ve entegre edilmesi hem zaman hem de kaynak gerektiren sitelerdir.

Basit web siteleri genellikle 3-6 sayfadır ve zamanla gelişen dinamik özellikler yoktur. Bu web siteleri, herhangi bir ücretli eklenti veya tema olmadan bir hafta içinde oluşturulabilir. Başlamak için tek ihtiyacınız olan bir alan adı ve barındırma planıdır.

Bir barındırma planı seçme bu durumda tamamen beklediğiniz trafiğin türüne bağlıdır. Her ay yalnızca birkaç bin ziyaretçi alacak yeni bir web sitesi için pahalı bir barındırma planı seçmek mantıklı olmaz.

Site Alanı ayda 4 ABD dolarından başlayan fiyatlarla barındırma planları sunar. Böyle bir plan, yeni ve basit bir WordPress web sitesine başlamak için idealdir.

Bir alan adı genellikle yılda 5-10 ABD Doları tutarındadır. Basit web siteleri genellikle premium eklentiler ve temalar kullanmadığından, toplam maliyet yalnızca alan adı ve barındırma için harcadığınız tutardır.

Basit web siteleri bu nedenle yıllık 50-60 ABD Doları arasında bir maliyete sahiptir. WordPress, özellikle basit bir web sitesi oluşturuyorsanız, öğrenmesi basit bir CMS’dir.

Bazı eklenti özelliklere sahip basit web sitelerinin maliyeti

WordPress, eklentilerin yardımıyla özellik eklemeyi çok kolaylaştırır. İster iletişim formu ister açılır pencere olsun, bu basit özellikler ücretsiz veya ücretli eklentilerle web sitelerine kolayca entegre edilebilir.

Bu konuda faydalı özellikler sağlayan bazı ücretsiz eklentiler şunları içerir:

  • İletişim Formu 7: WordPress sitelerine iletişim formları eklemek için. Bu, iletişim formlarına çeşitli özel alanların eklenmesine izin veren ücretsiz bir eklentidir. Ayrıca çeşitli entegrasyon seçeneklerine sahiptir ve web sitesi sahiplerinin sahip olduğu tüm form ihtiyaçları için çok etkilidir.
  • bulut parlaması: Web sitenizin hızını ve güvenliğini optimize etmek için. Siteniz için bazı temel performans ayarları almak üzere eklentiyi yükleyebilirsiniz. Güvenlik optimizasyonu için şunları yapabilirsiniz: Cloudflare’da ücretsiz bir hesap oluşturun ve web sitenize bağlayın.
  • elementor: Özel tasarlanmış sayfalar oluşturmak için. Elementor, ücretsiz sürümünde bir ton özellik sunar. Ayrıca, web sitesi sahiplerinin ücretsiz sürümden en iyi şekilde yararlanmasına olanak tanıyan diğer eklentilerle bir ton entegrasyona sahiptir.
Tavsiye Edilen:  Web Sitenizi Hızlandırmanın Birkaç Hızlı Yolu

Böyle bir web sitesinin maliyeti, kullandığınız eklentilerin maliyetine bağlı değildir. Ücretsiz eklentiler bile oldukça iyi özelliklere sahip bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Göz önünde bulundurmanız gereken daha büyük maliyet, sitenizin barındırmasıdır. Yeni özellikler ve eklentiler ekledikten sonra siteniz yüklenemeyebilir. olması gerektiği kadar hızlı. Gerekli bant genişliğine ve performans eklentilerine sahip bir barındırma planı seçmek iyi bir fikir olabilir.

Böyle bir web sitesinin maliyeti yılda 100-120 dolar arasında olabilir.

Ticari web siteleri oluşturmanın maliyeti

İşletme sahipleri, yalnızca içeriği olan statik web sitelerini sevmezler. Birçok şirket, tüm çevrimiçi işlerini web siteleriyle kurar.

Bu, çevrimiçi kurslar veya ürünler satmak anlamına gelse de, bu tür işlevler WordPress içinde kolayca elde edilebilir. Bu web siteleri, gerekli bakım nedeniyle daha pahalıya mal olur.

İşletme web sitesi sahipleri için birkaç kullanım durumunu tartışıyoruz.

portföy web siteleri

Portföy web siteleri, çeşitli hizmetler sunan işletmeler içindir. Emlakçılardan mimarlara ve dijital ajanslardan finansal danışmanlara kadar, hizmet işletmelerinin her zaman portföy web siteleri vardır. Müşterilere ve müşterilere sağladığınız tüm hizmetleri sunmanın en iyi yoludur.

Portföy web siteleri genellikle belirli kullanım durumlarına hizmet etmek için tasarlanmış premium temalarla oluşturulur. Web sitesi sahipleri genellikle Envato ve ThemeForest gibi popüler WordPress pazarlarından hazır temalar satın alır.

Bu tür temalar, bir portföy web sitesi için gereken tüm özelliklerle birlikte gelir. Farklı kullanım durumları için oluşturulmuş şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir tema satın almak istemiyorsanız, bu tür web sitelerini ücretsiz olarak oluşturmanın bir yolu da vardır. Astra ve Neve gibi temalar, ücretsiz şablonları doğrudan web sitenize aktarmanıza olanak tanır. Bu şablonlar genellikle Elementor ve Beaver Builder gibi sayfa oluşturucu eklentileriyle ve hatta Gutenberg gibi yerel oluşturucularla entegre edilir.

Okuyun: WordPress Block Editor (Gutenberg) nasıl çalışır?

Bu tür web siteleri medya açısından zengindir ve uygun yönetim ve bakım gerektirir. Harika bir barındırma sağlayıcısı seçmenin yanı sıra, web sitenizi Cloudflare veya başka bir hız optimizasyon aracıyla da entegre etmelisiniz.

Bir portföy web sitesinin maliyeti yıllık 150-180 dolar civarındadır.

E-ticaret siteleri

WordPress bunu çok kolaylaştırır e-ticaret sitesi oluştur WooCommerce’e teşekkürler. Basit ve yerel WordPress web sitenizi bir e-ticaret mağazasına dönüştürmenize izin veren ücretsiz bir eklentidir.

Görünüşte, WooCommerce ücretsiz bir eklenti olduğu için bir e-ticaret mağazası oluşturmak kolay ve ücretsiz görünüyor. Gerçekte, çevrimiçi mağazanın düzgün çalıştığından emin olmak için WooCommerce çevresinde gerekli olan birçok işlevsellik ve tasarım vardır.

Buna ödeme ağ geçidi entegrasyonu, eklentiler, temalar ve çeşitli diğer öğeler dahildir performans optimizasyon araçları. Çok fazla ürün ve çeşidi olan mağazalar ayrıca düzenli yönetim gerektirir. WP Buffs ve ManageWP gibi WordPress yönetim şirketleri, web sitesi bakımı ve bakımı için uygulamalı bir yaklaşım benimsemek istemiyorsanız siteleri yönetmek için harika araçlardır.

Tavsiye Edilen:  TCP/IP Modeli ve Farklı Katmanları Nedir?

Bir e-ticaret sitesi geliştirmenin maliyeti yıllık 120-130 ABD dolarıdır. Trafiğiniz artarsa ​​bu tahmin yükselebilir. Site yeniyse ve büyük bir trafik hacmi olası değilse, mütevazı bir barındırma planı seçebilir ve web sitesini daha düşük bir fiyatla oluşturabilirsiniz.

ÖYS web siteleri

Çevrimiçi öğrenme her yerde yaygınlaştıkça LMS web siteleri çok popüler hale geldi. İşletmeler, ödeme yapan kullanıcılara öğrenme kaynakları ve içeriği sağlayan web sitelerini kolayca oluşturabilir.

Böyle bir web sitesi WordPress ile kolayca oluşturulabilir. gibi bir eklenti Öğretmen LMS’si WordPress kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu eklenti, web sitesi sahiplerinin kurs içeriği oluşturmasını ve yayınlamasını çok kolaylaştırır.

Üyelik eklentilerinin yardımıyla kurs içeriğinize erişimi daha da yönetebilirsiniz.

Bu web sitelerinin oluşturulması zaman alabilir. Ayrıca, kullanıcıların ders içeriğine her zaman kolayca erişebilmelerini sağlamak için web sitenizin bakımı iyi yapılmalıdır.

Bir LMS web sitesi geliştirmenin maliyeti yılda yaklaşık 180-200 ABD dolarıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, daha yüksek bir barındırma planına yükselttikçe maliyet artabilir.

Okuyun: Bir WordPress web sitesiyle bir LMS uygulaması nasıl oluşturulur?

WordPress siteniz için bir uygulama oluşturma

WordPress web siteleri oluşturmak kolaydır. Ancak aynı şeyi mobil uygulama yapmak için söylemek zor.

Bununla birlikte, bir WordPress web siteniz varsa kullanabileceğiniz temiz bir çözüm var.

AppMySite bir mobil uygulama üreticisi bu, web sitenizi bir mobil uygulamaya dönüştürmenize yardımcı olur. WooCommerce ile uyumludur ve destekler özel gönderi türleri üçüncü taraf eklentiler tarafından oluşturulmuştur.

üzerinde oluşturduğunuz uygulamalar iOS ve Android uygulama oluşturucu platformu yereldir ve uygulama mağazalarında yayınlanabilir. Zaman alıcı ve pahalı olabilen özel geliştirmenin aksine, AppMySite sürdürülebilir fiyatlandırma planları sunar ve geliştirmeyi anında erişilebilir kılar.

WordPress web sitesi sahiplerinin kodlama yapmadan bir uygulama oluşturmaya başlamasının en kolay yoludur.

Sonuç olarak

Web sitesi sahiplerinin WordPress’i seçmesinin büyük bir nedeni, ücretsiz olmasıdır. WordPress’i kurmak herhangi bir maliyet gerektirmez. Ancak, istikrarlı ve hızlı bir web sitesi kurmak ve çalıştırmak, bir miktar yatırım gerektirir. Bu makale, sıfırdan bir WordPress web sitesi oluşturmanın maliyetini açıklamaktadır. Web sitenizi ölçeklendirdikçe, ilgili maliyetler yalnızca daha iyi performans ve bant genişliği ihtiyacı nedeniyle artacaktır.