Sıfırdan Etkili Bir Ücretli Reklam Stratejisi Oluşturmak için 7 Usta İpucu [2023]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Sıfırdan Etkili Bir Ücretli Reklam Stratejisi Oluşturmak için 7 Usta İpucu [2023]

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Reklam, satışları artırmanın ve daha fazla müşteri kazanmanın en iyi yollarından biridir. Birçok şirket için ücretli çevrimiçi reklamcılık, pazarlama stratejilerinin önemli bir parçası haline geldi.

Reklamlar son birkaç yılda çok değişti. Videoya odaklanan yeni sosyal platformlar sektörde tamamen devrim yarattı ve TikTok reklamları dikkat süremizi daraltıyor.

Yeni algoritma değişiklikleri organik erişimi tehdit ederken, giderek daha fazla marka ücretli reklam bütçelerini artırıyor. Ve iyi bir sebep için. Dijital reklam kampanyaları, ideal müşteriye internette ulaşmak ve onu pazarlama hunisinden geçirmek isteyen her markanın olmazsa olmazıdır.

Bu yazıda, 600’den fazla pazarlamacıdan oluşan uzman topluluğumuzdan size getirilen, reklamlarınızı nasıl etkili hale getireceğinize dair en iyi ipuçlarından bazılarını özetliyoruz.

Hadi dalalım.

Ücretli reklam nedir?

Ücretli reklamcılık (tıklama başına ödeme reklamcılığı olarak da bilinir), web sitelerine trafik çekmek için kullanılan ve bir reklamverenin bir arama motoruna, sosyal medya web sitesine veya bir çevrimiçi yayın sitesi. Çoğu durumda, reklamveren yalnızca bir kullanıcı bir reklamı tıkladığında ödeme yapar.

[Add Banner Here]

Ücretli reklamcılığın faydaları nelerdir?

Ücretli reklamcılık, yeni bir hedef kitleye ulaşmanıza, marka bilinirliğinizi artırmanıza ve daha fazla müşteri adayı oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca satışları, dönüşüm oranlarını artırmanıza ve müşteriyi elde tutma oranını artırmanıza yardımcı olabilir.

  • Yeni bir kitleye ulaşın – Ücretli reklamlar, işletmenize henüz aşina olmayan ancak sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgilenebilecek kişileri hedeflemek için harikadır. Belirli ilgi alanlarına, demografiye, konuma ve diğer birçok faktöre dayalı olarak belirli kitle segmentlerini de hedefleyebilirsiniz.
  • Marka bilinirliğini artırın – Yeni müşteriler çekmenin yanı sıra, ücretli reklam kampanyaları dönüşüm hunisinin zirvesi için harikadır. Potansiyel müşteriler reklamınızı gördüklerinde henüz sizden satın almaya hazır olmayabilirler. Ancak, ürün veya hizmet kategorinizle alakalı belirli bir anahtar kelimeyi veya anahtar kelime grubunu hedefleyerek akılda kalıcı olabilirsiniz.
  • Daha fazla potansiyel müşteri ve satış elde edin – Ücretli reklam kampanyaları, müşteri yolculuğunun çeşitli noktalarında hedef kitlenize ulaşmanın en kolay yollarından birini sunar. Ayrıca, diğer dijital pazarlama kanallarınızdan aldığınız organik trafikten para kazanma konusunda da harikalar.

Ücretli reklam türleri

Farklı ücretli reklam türleri olduğunu ve her birinin iş hedeflerinize bağlı olarak farklı şekillerde kullanılabileceğini bilmek önemlidir.

ücretli arama

Ücretli arama reklamcılığı (arama motoru pazarlamacılığı veya SEM olarak da bilinir), reklamınızın arama sonuçları sayfalarında görünmesi için ödeme yaptığınız zamandır. Ücretli pazarlamanın en yaygın şeklidir ve kurulumu en kolay olanlardan biridir. Google Ads (eski adıyla Google AdWords), Facebook reklamları, LinkedIn, Twitter ve TikTok dahil olmak üzere birden çok platformda reklam ararsınız.

Başarılı bir ücretli arama kampanyası oluşturmanın ilk adımı, etkili bir anahtar kelime listesi oluşturmaktır; bu, insanların işletmenizin sunduğu ürünleri ararken hangi terimleri kullanacaklarını belirler. Ardından, bu anahtar kelimeler için yaratıcı başlıklar ve açıklamalar yazmak ve tıklama başına ne kadar para harcayacağınızı düşünmek geliyor!

Tüm bu bilgileri bir kez yerleştirdikten sonra, ücretli arama kampanyalarınızı optimize etmek, tıklama başı maliyet (TBM), dönüşüm oranı ve genel YG (Yatırım Getirisi) gibi performans metriklerine dayalı değişiklikler yapmakla ilgilidir.

Kampanyalarınızı yürütmek için yardıma mı ihtiyacınız var? 2023’te çalışmak için en iyi ücretli medya ajansları listemize göz atın.

Sosyal medya reklamcılığı

Sosyal medya reklamcılığı, sosyal medya platformlarında ücretli reklam verme şeklidir. Ürünleri, hizmetleri ve markaları tanıtmak için kullanılabilir. Sosyal medya reklamları (bazen sponsorlu gönderiler veya tanıtılan gönderiler olarak adlandırılır), kitlenizle farkındalığı ve etkileşimi artırmak için kullanılır.

Sosyal medya reklamcılığı, çok sayıda kişiye anında ulaşmanızı sağlar. Maksimum etki için reklam kampanyalarınıza metin, resim, video ve diğer multimedya öğelerini ekleyebilirsiniz. Sosyal medya reklamları ayrıca belirli kitleleri ilgi alanlarına göre hedefleme yeteneğine sahiptir ve site ziyaretçilerinizi yeniden hedeflemenin daha iyi bir yolunu sunar.

Banner reklamlar

Banner reklamlar, web sayfalarında görünen grafik reklam birimleridir. En yaygın görüntülü reklam türleridir ve statik veya animasyonlu olabilirler. Yalnızca metin içerebilirler veya bir resim veya video içerebilirler. Genellikle dikdörtgen şeklindedirler ve basit bir tasarıma sahiptirler.

Yerel reklamlar

Yerel reklamlar, yanlarına yerleştirildikleri içerikle uyum sağlayacak şekilde tasarlanan ve onları görüntülü reklamlardan daha çekici ve daha az rahatsız edici hale getiren reklamlardır. Geleneksel banner reklamlar kadar büyük ve gösterişli değiller ama daha organik görünüyorlar, böylece kullanıcılarınızın dikkatini çekmede daha etkili olabiliyorlar. Markalar, bunlar için yerleşim bulmak üzere genellikle Google Görüntülü Reklam Ağı’nı kullanır.

Tavsiye Edilen:  Influencer pazarlama kampanyaları için AI tarafından oluşturulan içerik
Kaynak: tabu

İşte bu yıl işinizi büyütmenize yardımcı olacak en iyi e-ticaret reklam stratejileri.

7 Gelişmiş ücretli reklamcılık ipucu

1. Benzer hedef kitleler kullanın

Benzer hedef kitle, mevcut bir müşteri veya müşteri adayı listesine benzer bir hedef kitle oluşturduğunuzda ortaya çıkar. Son iOs 14 güncellemesi, yeniden hedeflemeyi zorlaştırdı ve Facebook reklamlarını kullanan birçok markayı etkiledi. Benzer hedef kitleler, doğru kullanıcılara ulaşmak ve daha fazla satış elde etmek için alternatif bir yol sağlar.

Benzer hedef kitle oluşturmanın birkaç yolu vardır. Bunun bir yolu, e-posta bölümlerinizi indirmek ve bunları listeler halinde Facebook’a yüklemektir. Bu şekilde, alışveriş sepetini terk etmeniz, tarayıcıyı terk etmeniz, mevcut müşterileriniz veya tekrarlanan müşterileriniz için benzer bir hedef kitle oluşturabilirsiniz.

Kaynak: Exponea

2. Markalı anahtar kelimelere teklif verin

Markaların yaptığı en büyük hatalardan biri, çok rekabetçi olan sektör anahtar kelimelerine teklif vermeye başlamalarıdır. Bu, reklam bütçelerini oldukça hızlı bir şekilde tüketebilir. Amazon veya eBay gibi yerlerde ürün satıyorsanız, muhtemelen insanlar sizi Google’da arıyordur.

Dolayısıyla yapabileceğiniz en iyi şey, markalı anahtar kelimeler için teklif vermektir. Örneğin Nike, “Nike ayakkabılar” veya “Nike + ürün adı” gibi terimler için teklif verirdi. Bu, satın alma amacı en yüksek olan kullanıcıları hedeflemenize yardımcı olacaktır.

Sizi Amazon’da bulmuş ve ürününüzü doğrudan sitenizden satın almak istiyor olabilirler. Veya marka hikayenizi öğrenmek ve ürünlerinizin neyden yapıldığını görmek istiyorlar.

3. Video, gidilecek yoldur

Video içeriği, açık ara en ilgi çekici içerik türüdür. Kısa bir videoda tüm hikayeyi anlatabilirsiniz. Ayrıca, e-Ticaret reklam kampanyaları için en yüksek reklam yatırım getirisine sahiptir.

E-ticaret markaları, Facebook, Instagram, Pinterest ve Amazon gibi pazar yerlerindeki reklamları için videoyu kullanır.

Oluşturabileceğiniz birçok farklı video türü vardır:

  • Marka hikayenizi anlatın
  • Markanızın özelliklerini sergileyin
  • Kullanıcı tarafından oluşturulan fotoğrafları kullanın
  • Influencer çekimlerini kullanın
  • Ürününüzü kullanan müşterinizin kaydını gösterin
  • Ürünlerinizin nasıl yapıldığını gösterin
  • Bağışladığınız veya katkıda bulunduğunuz bir amacı sergileyin

İşte Allbirds’ten harika bir Facebook reklamı örneği:

4. UGC ve etkileyici içeriği kullanarak yeniden hedefleyin

Ürününüzü tanıtmanın en güçlü yolu, ürün incelemeleri ve önerileridir. tüketicilerin %55’i kullanıcı tarafından oluşturulan resimlere diğer tüm reklam biçimlerinden daha fazla güvenin. Ayrıca araştırmalar gösteriyor ki kadınların %86’sı alışveriş önerileri için sosyal medyayı kullanın.

Kullanıcılarınızın fotoğraflarına veya videolarına reklamlarınıza yer verin. Ürününüzü kullanarak kendi videolarını oluşturmaları için etkileyicileri işe alın. Gelişmekte olan markaların, etkileyici videoları reklamları olarak defalarca kullandığını gördük.

İşte Burrow’dan etkileyici bir video reklam örneği.

Not: Her zaman müşterinin veya etkileyicinin içeriğini kullanmak için izin aldığınızdan ve herhangi bir telif hakkı ihlali olmadığından emin olun.

5. Yeni sosyal platformlarda lansman yapın

Facebook ve Instagram, e-Ticaret için en iyi reklam platformları olmaya devam ederken, giderek daha doygun ve pahalı hale geliyorlar. Reklam harcamalarınızın çok daha büyük bir etki yaratabileceği daha yeni gelişen platformları arayın.

Örneğin, Facebook’ta yeterince satış veya yeterince yüksek bir ROAS (reklam harcamalarından elde edilen gelir) göremiyorsanız, Instagram’ı test etmelisiniz. Pinterest, reklamların çok daha hedefli ve daha ucuz olabileceği başka bir seçenek olabilir.

Ürünlerinizi zaten Amazon’da satıyorsanız, ücretli Amazon reklamcılığı Facebook veya Google’dan çok daha ucuz olabilir ve çok daha iyi sonuçlar verebilir. Amazon reklamları, pazardaki organik satışlarınızda da size yardımcı olabilir.

Kısacası, ortalama bir reklam harcaması getirisi ile yetinmeyin. Daima mevcut olan en yeni reklam türünü veya platformunu test edin ve işletmeniz için uygun bir reklam kanalı olup olmadığına bakın.

6. Pazarlama dönüşüm hunisinin her bölümü için kampanyalar oluşturun

E-Ticaret markalarının yaptığı bir diğer büyük hata da kampanya kurulumlarıdır. Bazı markalar belirli tatiller, etkinlikler veya ürün lansmanları etrafında ara sıra kampanyalar oluşturur ve aradıkları sonuçları görmezler.

Reklam kampanyalarınızı oluşturmanın en iyi yolu, pazarlama huninize göredir. Her kampanya, dönüşüm hunisinin farklı bir bölümünü (üst, orta ve alt) hedeflemelidir.

Her birini parçalayalım.

Dönüşüm hunisinin üstü (TOFU) – bunlar erken keşif aşamasında olan insanlardır. Ürünlere bakıyor olabilirler ancak henüz aktif olarak alışveriş yapmıyorlar. Ürününüzü sergileyen ancak hikayenize daha çok odaklanan eğitici kampanyalar kullanın. Teşvik ettiğiniz daha büyük bir amacı sergileyin veya bir etkileyicinin kutu açılışını yapın.

TOFU anahtar kelimeleri: “koşu ayakkabısı nereden alınır” veya “ayaklarınızı terletmeyen koşu şovları”

Dönüşüm hunisinin ortası (MOFU) – Bunlar, aktif olarak alışveriş yapan ve farklı ürünleri karşılaştıran kişilerdir. Ürün özelliklerinizi sergilediğiniz bir karşılaştırma kılavuzuyla onları hedefleyin. Rekabetten nasıl daha iyi olduğunuzu açıklayın.

MOFU anahtar sözcükleri: “Nike vs Adidas koşu ayakkabıları”

Dönüşüm hunisinin altı (BOFU)– bunlar alçakta asılı duran meyveler, en yüksek niyete sahip ziyaretçiler. Ürünleri karşılaştırmayı bitirdiler ve bir şeyler satın almak istiyorlar. Hatta markanızı arıyor olabilirler veya daha önce sitenizde alışverişi tamamlamayı veya alışveriş sepetini terk etmiş olabilirler.

BOFU anahtar sözcükleri: “Nike ayakkabılarda en iyi fiyat” veya “Nike Air Max 90 en iyi fiyat”

7. İçeriğe dayalı reklamcılık kullanın

İçeriğe dayalı reklamcılık, kullanıcının görüntülemekte olduğu makalenin içeriğine dayalı olarak bir reklamın görüntülenmesidir. Bu, kullanıcının markanın sitesinde yaptığı işlemlere (hangi ürünleri görüntüledikleri, sepete ne ekledikleri vb.) göre hedeflendiği davranışsal reklamcılıktan farklı bir yaklaşımdır.

Tavsiye Edilen:  Kişisel marka bilinci oluşturma için yapay zeka tarafından oluşturulan içerik

E-ticarette içeriğe dayalı reklamcılık, ürününüzle ilgili belirli makale konularını seçebileceğiniz Google’ın Görüntülü Reklam Ağı aracılığıyla yapılır. Ardından, negatif anahtar kelimeler de dahil olmak üzere kullanmak istediğiniz anahtar kelimeleri seçer ve reklamınızı yayınlarsınız.

İçeriğe dayalı reklamcılığın avantajı, kullanıcı takibi olmadığı için gizlilik düzenlemeleriyle kısıtlanmamasıdır. Ayrıca daha az maliyetlidir ve reklam öğelerinizi test etmenin ve çok sayıda veriyi hızla elde etmenin ucuz bir yolunu sunar.

Bazen bağlam, kullanıcının davranışından daha önemlidir. Örneğin, yemek yapmayı seviyorsunuz ve en sevdiğiniz yemek tarifini arıyorsunuz. Bir yayıncı sitesine giriyorsun ve iki reklam görüyorsun.

İlk reklam davranışa dayalıdır ancak tamamen bağlam dışıdır:

İkinci reklam mükemmel bir eşleşme.

Kaynak: InstaSayfası

Etkili bir ücretli reklam kampanyası oluşturmak için 11 adım

1. Hedeflerinizi belirleyin

Başlamadan önce, ücretli reklamcılık için hedeflerinizi belirlemeniz önemlidir. Her zaman sonunu düşünerek başlamalısın. Hedeflerinizi önceden tanımlayarak, bu hedeflere daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacak daha etkili bir strateji oluşturabileceksiniz.

Başlamak için kendinize şu soruları sorun:

  • Kampanyamdan ne istiyorum?
  • Amacı nedir?
  • Kime ulaşmaya veya çekmeye çalışıyorum?
  • Ne tür sonuçlar arıyorum?
  • Bu kampanya için son tarih nedir?

Her platformda her kampanya için izleyeceğiniz belirli TPG’leri seçmek de önemlidir.

2. Hedef kitlenizi tanımlayın

Kitlenizi tanımlamak için üç farklı hedefleme düzeyi düşünmeniz gerekir:

  • demografi: Müşteriniz hakkında yaş, cinsiyet ve konum gibi temel gerçekler.
  • Psikografik: Müşterinin davranışını neyin yönlendirdiğinin anlaşılmasını sağlayan daha zengin bir veri seti. Örneğin, 9-12 yaş arası çocuklar için bir oyuncak satıyorsanız, onları ürününüz için iyi bir potansiyel müşteri haline getirecek daha spesifik ilgi alanlarını belirlemek için psikografik verileri kullanabilirsiniz. Bu, favori filmler veya TV şovları gibi şeyleri içerebilir.
  • ilgi alanları: Bunlar, bir kullanıcının çevrimiçi olarak tükettiği veya etkileşimde bulunduğu belirli içerik türleridir (spor takımları veya hobiler gibi). Bu ilgi kategorilerini, reklamları bu ilgi alanlarına göre hedefleyerek reklam kampanyalarında kullanabilirsiniz.
Ücretsiz Pazarlama Stratejisi Şablonumuzu Alın

Bu araştırmayı yapmak önemlidir çünkü hedef kitlenizin nerede takıldığını bilmeniz gerekir. En çok trafiği nereden aldığınızı görmek için Google Analytics’inizi kontrol edin. Bunu öğrendikten sonra, platformunuzu seçme zamanı.

2. Doğru platformu seçin

Hedef kitlenizi belirledikten sonra, nerede reklam yapacağınıza karar verme zamanı. Halihazırda sosyal medyada mevcut bir varlığınız yoksa, şimdi bir hesap oluşturmanın ve bir takipçi kitlesi oluşturmaya başlamanın tam zamanı olabilir.

Platform seçiminiz büyük ölçüde ne kadar para harcamak istediğinize bağlı olacaktır. Genel olarak konuşursak, Google Reklamları ve Facebook Reklamları en uygun fiyatlı olanlardır. Facebook reklamlarının maliyeti ortalama olarak tıklama başına 0,97 ABD dolarıdır.

Pinterest Reklamları ve LinkedIn Reklamları genellikle pahalıdır. Harcayacak daha fazla paranız varsa, Taboola veya Outbrain gibi platformlar aracılığıyla yerel reklamlara yatırım yapmalısınız.

4. Reklamınız için kopya ve reklam öğeleri oluşturun

Reklamınız için doğru görseli ve metni kullanın ve sizden satın alma olasılığı en yüksek olan müşterilerin ilgisini çekecek ilgi çekici bir teklif içerdiğinden emin olun.

250 e-Ticaret Reklam Öğesi Slayt Destesini Alın

Her reklamdaki mesajın hedef kitleye uygun olduğundan emin olun ve farklı olmaktan korkmayın! Bir fikir bir platformda iyi çalışıyorsa, onu diğer platformlarda da deneyin. Aynı reklam kampanyasının farklı sürümlerini, biri diğerlerinden öne çıkana kadar farklı platformlarda test edin.

5. Bir açılış sayfası oluşturun

Açılış sayfası, kullanıcının bir reklama tıkladıktan sonra geldiği sayfadır. Açılış sayfaları, kullanıcıları bir sonraki eylemi yapmaya yönlendirmek için kullanılır. Bu, sitenizdeki mevcut bir sayfa veya her belirli reklam için oluşturduğunuz yeni bir sayfa olabilir. Google Reklamlarımızdan biri için yakın zamanda oluşturduğumuz bir örneği burada bulabilirsiniz.

Açılış sayfaları, ziyaretçileri müşterilere dönüştürecek şekilde tasarlanmalıdır. Kullanıcıların ürün veya hizmetinizin faydalarını ve bundan sonra ne yapmaları gerektiğini kolayca anlayabilmesi için mobil cihazlar için optimize edilmiş ve kolay okunabilir olmalıdır.

Tavsiye Edilen:  Google Eylül 2023 Temel Güncellemesi: Bilmeniz Gereken Her Şey

6. Zorlayıcı Bir Teklif Kullanın

Kitlenizin taahhütte bulunması için ikna edici bir neden sunmanız gerekir. Fayda ne kadar somutsa o kadar iyidir. İşte bazı fikirler:

  • Ürün veya hizmetinizde indirim sunun. Bu, özellikle çok özel indirimler (ör. web seminerlerinde %15 indirim) veya satın alınan hacme göre kademeli indirimler (ör. 10 birim satın alın ve %25 indirim kazanın) sunabiliyorsanız etkilidir.
  • Ücretsiz deneme veya ücretsiz bir ürün sunun. Ürününüz veya hizmetiniz için bir e-kitap, web semineri, deneme süresi verebilirsiniz. Bu şeylerin size hiçbir maliyeti yoktur, ancak hâlâ araştırma aşamasında olan potansiyel müşteriler için çok büyük bir değeri olabilir. Finansal taahhütte bulunmadan önce ürünlerinizi/hizmetlerinizi kullanmanın nasıl bir şey olduğu hakkındaki sorularını yanıtlamaya yardımcı olabilirler.
  • Bir alana bir bedava – müşterilerinizi ürününüzden daha fazla satın almaya ikna edin.

7. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanın

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, hedeflemenizi genişletmenin en iyi yoludur. Daha belirgindirler ve sıralamaları daha kolaydır ve daha az rekabete sahiptirler, bu da daha iyi sıralamalar elde edebileceğiniz ve tıklama başına daha az ödeyebileceğiniz anlamına gelir. Ve uzun kuyruklu anahtar kelimeler daha hedefli olduğundan, satışa dönüşme olasılıkları çok daha yüksektir.

Örneğin, ayakkabı satıyorsanız, “Los Angeles’ta mavi spor ayakkabı” kelimesini hedefleyen bir reklam, “spor ayakkabı” kelimesini hedeflemenize göre daha fazla gösterim ve daha düşük maliyetle potansiyel müşteri elde edecektir.

8. Kitle hedefleme seçeneklerinizi ayarlayın

Kampanyanızı oluşturup anahtar kelimelerinizi hazırladıktan sonra sıra hedefleme seçeneklerinizi oluşturmaya gelir. Bu, kampanyanız için çok önemlidir çünkü reklamlarınızı ilgili kitleye göstermezseniz herhangi bir dönüşüm elde edemezsiniz.

Hedeflemek istediğiniz hedef kitle türünü seçin veya e-posta listenizden e-posta adreslerini yükleyerek kendi müşteri listenizden veya potansiyel müşteri listenizden özel bir hedef kitle oluşturun. Çok spesifik (dar) bir hedef kitleyle başlayın ve ROAS oradaysa, hedefinizi yavaş yavaş daha büyük kitlelere genişletin.

9. En ilgi çekici organik içeriğinizi yeniden kullanın

Bir başka harika ipucu da organik içeriğinizi kullanmak ve bunu bir reklama dönüştürmektir. Size çok zaman kazandırabilir ve etkileşimi sayfanıza geri çekerseniz, organik erişiminizi artırmak için reklam dolarınızı kullanabilirsiniz.

Bu nedenle, (gösterim ve etkileşim açısından) en iyi performansı gösteren sosyal medya gönderilerini bulun ve sitenize veya sosyal medya sayfalarınıza trafik çekmek için reklamlar oluşturun. Aynı stratejiyi, Google Reklamlarını kullanarak organik blog yayınlarınıza destek vermek için kullanabilirsiniz.

Kaynak: SakalMarkası

10. Reklam performansını iyileştirmek için bölme testi kullanın

Bölünmüş test, reklam kampanyanızın hangi öğelerinin en iyi şekilde çalıştığını öğrenmenin harika bir yoludur.

Test reklam metnini, açılış sayfalarını ve hedeflemeyi ve ayrıca farklı reklam türlerini bölebilirsiniz. Örneğin, metin reklamları video reklamlarla karşılaştırabilir veya hatta her iki reklam türünde de farklı harekete geçirici mesajlar deneyebilirsiniz.

11. Sonuçlarınızı düzenli olarak gözden geçirin

Kampanyalarınızı optimize edebilmek için sonuçlarınızı düzenli olarak gözden geçirmeniz gerekir. Kampanyalarınızdan istediğiniz sonuçları aldığınızdan emin olun. Göz önünde bulundurmanız gereken çok çeşitli KPI’lar ve ölçümler vardır:

  • kalite puanı
  • Tıklama oranları
  • Sosyal medya etkinliği
  • Gösterimler
  • Ulaşmak
  • Dönüşüm başına maliyet

özet

İşte aldın. Ücretli reklamcılığın temellerini, sıfırdan kampanya oluşturmayı ve bazı gelişmiş reklam optimizasyon taktiklerini ele aldık. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kampanya türü ve sosyal ağ vardır, bu nedenle her seferinde bir kanalla başlayın ve ilerledikçe genişletin.

Hedeflemenizi geliştirmek, en alakalı anahtar kelimeleri bulmak ve ROAS’ınızı iyileştirmek için yardıma ihtiyacınız varsa, nişinizde kanıtlanmış deneyime sahip 600’den fazla uzman pazarlamacımız var. Mükemmel pazarlamacıyı bugün Mayple aracılığıyla bulun!