Şirket Blogunuzu Halkla İlişkiler ve Haberler için Nasıl Kullanabilirsiniz (Doğru Yol)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Şirket Blogunuzu Halkla İlişkiler ve Haberler için Nasıl Kullanabilirsiniz (Doğru Yol)

Yakın zamanda bir içerik pazarlama stratejisi için yönetici desteği aldığınızda, bunun SEO’dan daha fazlası olduğunu belirttim. Şirket blogu gibi kendi içerik platformunuza sahip olmanın da faydaları vardır.

Sahip olunan bir içerik platformu, örnek olaylar gibi satış etkinleştirme içeriği, nasıl yapılır makaleleri gibi müşteri deneyimi içeriği ve şirket haberleri ve halkla ilişkiler (PR) için her zaman boş bir alana sahip olacağınız anlamına gelir.

Sonuçta, böyle bir hizmetle ilgili tek bir basın bülteni yayınlamanın maliyeti genellikle birkaç bin dolardır. Halkla İlişkiler Haberleri veya İş Teli.

Beni yanlış anlamayın; basın bülteni dağıtım merkezleri büyük haberler için harikadır: Resmi mesajları yayınlamanın ve muhabirlere toplu olarak ulaşmanın ölçeklenebilir bir yoludur.

Ancak her şirket duyurusu basın açıklamasına layık değildir. Aslında şirketlerin her yıl yalnızca bir avuç basın bülteni göndermesi yaygındır.

İşte şirketinizin blogu burada devreye giriyor. Haberlerinizi haber yapan muhabirler size bağlantı verecek (böylece bağlantı kurma olanağına sahip olacaksınız) ve insanlar şirketinizin yeni ürünü veya özelliklerini Google’da arattıklarında üst sıralarda yer alacaksınız.

Blogunuzu şirket haberleri ve halkla ilişkiler için nasıl kullanacağınızı düşünürken bunu rehberiniz olarak kullanın:

 • Bir basın bülteninde ve blog yazısında ne olması gerektiğini anlayın.
 • Şirket haberlerinin mevcut içerik stratejinize uyduğundan emin olun.
 • PR blog yazılarınızı ilgi çekici bir şekilde yapılandırın.

Paketten çıkarılacak çok şey var. Bunu görsel formatta tercih ediyorsanız bunun yerine YouTube videomuza göz atın:

Basın Bülteni ve Blog Gönderisi

Duyurunuzun basın bültenine layık olup olmadığını değerlendirirken öncelikle kendinize şunu sorun: Hangi gazeteci veya medya kuruluşunun haberlerinizi haber yapması muhtemeldir ve ne derler?

Hayran olduğunuz yayınlar hakkında biraz araştırma yapın ve ne tür hikayelerle ilgilendikleri konusunda kendinize karşı dürüst olun.

Milyon dolarlık bir finansman turunu tamamladınız mı? Bu kesinlikle en azından TechCrunch ve VentureBeat tarafından ele alınacak bir basın bülteni. Topladığınız miktar, yatırımcıların kim olduğu ve şirketinizin finansmanla ne yapmayı planladığı hakkında rapor verecekler.

Tamamen yeni bir ürün serisi başlatan bilinen bir marka mısınız? Bu basın bülteni en azından sektörünüzdeki ticari yayınların ilgisini çekecektir. Bu muhabirler ürün grubunuzu neden genişlettiğiniz ve iş potansiyelini nasıl gördüğünüz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyeceklerdir.

Tavsiye Edilen:  2023'te Etkili Bir Promosyon Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

İçgüdüleriniz size bir muhabirin duyurunuzu ilginç ancak haber değeri taşımadığını veya yazdığı daha geniş bir haber makalesindeki potansiyel bir bilgi parçası olarak bulduğunu söylüyorsa, bu, duyurunuzun bir blog yazısı için daha uygun olduğunun bir işaretidir.

Hala emin değil misiniz? İşte basın bülteni ve blog yazısına layık haberlerin bazı örnekleri:

 • Yepyeni bir ürün grubu bir basın bülteninde yer almalı… ancak yeni bir özellik veya işlevsellik bir blog yazısında yer almalıdır.
 • Başka bir markayla yeni bir ürün veya hizmet piyasaya süreceğiniz bir iş ortaklığı bir basın bülteninde yer almalıdır… ancak yeni bir müşteri destek platformuyla bir satıcı ortaklığı bir blog yazısında yer almalıdır.
 • Gelir artışı gibi finansal rakamlar bir basın bülteninde yer alır… ancak mobil uygulamanızın 500 indirme sınırına ulaşması bir blog yazısı için en uygunudur.
 • Sektörünüzdeki bir trendin sinyalini veren 10.000’den fazla kullanıcınızın verilerinin analizi ilginç bir basın bülteni oluşturacaktır… ancak e-posta listenizdeki 100 kişiye yapılacak bir anket eğlenceli bir blog yazısı olacaktır.

Blogunuzda bir haber duyurduğunuzda bunu yine de muhabirlere sunabilirsiniz. Aslında onlarla bir ilişki kurmanın iyi bir yolu. Bu notu, sektörünüzden haber yapan bir muhabire kişisel olarak göndermenin ne kadar özgün ve hatta yararlı olabileceğini bir düşünün: “Size bir bilgi vermek istedim, kullanıcılarımıza ait veriler ve bunların alandaki son trendlerle nasıl bağlantılı olduğu hakkında bilgiler yayınladık. .”

Bu, muhabirlerin akıllarında kalmanıza yardımcı olabilir. Alanınızdaki bir trendle ilgili bir makale üzerinde çalışıyorlarsa fiyat teklifi almak için sizinle iletişime geçebilirler. Ve daha büyük bir haberiniz olduğunda, dikkat etme olasılıkları daha yüksektir.

Bir şeyin iyi bir basın bülteni mi yoksa blog yazısı mı olduğunu belirleme konusunda daha fazlasını mı istiyorsunuz? Yardımcı YouTube videomuza göz atın:

İçerik Stratejiniz İçinde Şirket Haberleri

Şirket haberleri diğerlerinin arasında bir sütun olmalıdır. Genel olarak içerik sütunlarınız şöyle görünebilir:

 • Sektörünüzdeki düşünce liderliği veya olaylar
 • Vaka çalışmaları gibi satışların etkinleştirilmesi
 • Nasıl yapılır içeriği gibi müşteri deneyimi
 • Şirket haberleri ve duyuruları
Tavsiye Edilen:  Kullanıcı kılavuzları için etkili içerik hazırlamada ChatGPT'nin rolü

İyi bir içerik stratejisi her zaman kendinizden bahsetmek yerine hedef kitlenize yardım etmeye odaklanmayı içerecektir. Gerçek düşünce liderliğinden müşteri desteğine kadar doğru şekilde yapılmış hedef kitle odaklı içeriğin birçok örneği vardır.

Örneğin, risk sermayesi şirketi First Round Capital’ın saygın bir şirketi var. Birinci Tur İncelemesiKuruculara iş stratejisi ve işe alma kararlarında yardımcı olmaya yönelik uzun makaleler yayınlayan. Bazen bunlar yöneticilerin derinlemesine profilleridir ve bazen de çeşitli iş fonksiyonları için kapsamlı bir şekilde araştırılmış taktik kitaplarıdır.

Sonra var Zendesk’in blogu, müşteri deneyimi sektörünü kapsayan bir kaynak. Blog gönderileri ayrıca, kullanıcılarına Zendesk platformunu kullanma konusunda eğitimler veya tavsiyeler sunmak için müşteri destek içeriğinden de yararlanıyor.

Hedef kitlenizin ihtiyaçlarının önce geldiğini ve şirket haberlerinin ikinci sırada geldiğini unutmayın. Hedef kitleniz blogunuzu yalnızca kendiniz hakkında konuşmak için kullandığınızı fark ederse, o zaman bunun onlar için hiçbir anlamı yoktur ve geri gelmeye devam etmeleri için de bir neden yoktur.

Kullanıcılarınızın yararlanabileceği bir duyurunuz olduğunda blogunuzu kullanın.

O Blog Yazısını Yazmak

Artık blog yayınına değer haberiniz olduğuna ve bu daha büyük bir içerik stratejisinin parçası olarak çalıştığına göre, mümkün olan en iyi blog yazısını yayınladığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Duyurunuzun heyecan verici olduğundan ve kullanıcılarınızın bundan nasıl yararlanabileceğinin açık olduğundan emin olun.

Başlangıç ​​noktalarından biri, şirketinizin haberleriyle ilgili özel bilgi sahibi olan bir muhabirmişsiniz gibi davranmaktır. Objektif olmaya çalışın ve hedef kitlenize en anlamlı bilgileri sunabilmek için derinlere inin. İşte bir çerçeve:

Haberi açıkça ifade eden dikkat çekici bir başlık yazın

Bunu eşit derecede dikkat çekici ve SEO fırsatı olarak düşünün. Kitlenizi okumaya ikna etmek isteyeceksiniz ve ayrıca başlıkta ürün veya özellik adınızı kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz, böylece kullanıcılar ürününüz için bir Google araması yaptığında blog yayınınız sıralanacaktır.

Aşağıdaki yaygın formatlardan birkaçıyla bunu basit tutabilirsiniz:

 • için <Ürün Adı> ile tanışın
 • Yeni <Özellik Adı> ile Yapın
 • <Özel Sebep> ile Ulaştık
 • Yeni Bize <İlginç Trend>‘i Anlatıyor

Gönderinin amacını eklemek, kullanıcılarınıza duyurunun onlar için ne anlama geldiğini kolayca anlatacaktır.

Blog yazınızda spesifik olun

Blog yazınız yeni bir özellikle ilgiliyse, yeni özelliğin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını mutlaka açıklayın. Bunu neden başlatmaya karar verdiğinizin, bunun kullanıcı deneyimi için ne anlama geldiğinin ve neyi başarmayı umduğunuzun arka planını anlatın.

Blog gönderiniz şirket verileriyle ve bunun sektör trendiyle nasıl bağlantılı olduğuyla ilgiliyse, ekibinizin bu bilgiyi nasıl toplayıp analiz ettiğine dair birkaç paragraf yazdığınızdan emin olun. Gözlemleri ekleyin ve bilgilerin paylaşılabilir olmasına yardımcı olmak için bazı istatistikleri veya önemli gerçekleri madde işareti formuna koymayı düşünün.

Liderliğinizin veya meslektaşlarınızın parlamasını sağlamak için bu fırsatı kullanın. Duyurduğunuz özellik veya ortaklık üzerinde çalışan bir departman liderinden veya başka bir meslektaşınızdan fiyat teklifi alın.

Görsel medyayı dahil edin

Metninizi geliştirmek için görseller kullanın. Yeni bir ürünün fotoğraflarını, yeni özelliğin nasıl çalıştığını gösteren GIF’leri ve kullanıcı deneyimine ilişkin kısa bir videoyu ekleyin. Bu sizin haberiniz, dolayısıyla duyuruyu öne çıkarmak için en iyi görsellere erişebilmelisiniz.

Ahrefs iyi bir iş çıkarıyor kırmızıyla vurgulanmış kutuları kullanma kontrol panelindeki yenilikleri göstermek için. Sürekli glikoz izleme şirketi Levels, yalnızca uygulama ekran görüntülerini kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda glisemik tepki çizelgeleri araştırma çalışmalarından.

Kullanıcıları ek bilgilere yönlendirin

Bu, kullanıcıların daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için harika bir fırsattır. Fiyat ve kullanıcıların ürünü ne zaman ve nereden satın alabileceği gibi bilgileri eklediğinizden emin olun. Blogunuzdaki ilgili haberlere veya diğer ilgili makalelere bağlantı verin. Yazılım kullanıcılarınızın sorun giderme için nereye başvuracaklarını bilmeleri için yardım makalelerini sıraya koyduğunuzdan emin olun.

Muhabirlerin size ulaşmak isteyeceğini düşünüyorsanız, doğrudan pazarlama ekibinize gidecek bir iletişim formuna bağlantı eklemeyi düşünün.

Sorunuz mu var?

Şirket haberlerinin genel içerik stratejinize nasıl uyduğunu düşünmeye devam ederken sorularınız için bize her zaman ulaşabilirsiniz. Twitter DM’lerimiz açıklar.

İçeriğinizi bir sonraki aşamaya taşımak istediğinizde özel bir teklif üzerinde ortak olabilmemiz için bizimle iletişime geçin.