Şirketinizin LinkedIn Sayfasını Büyütmenin 8 Kolay Yolu

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Şirketinizin LinkedIn Sayfasını Büyütmenin 8 Kolay Yolu

İşletmeniz çoğunlukla B2B ise, LinkedIn sektördeki meslektaşlarınız ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için gerekli bir araçtır. İster yeni bir LinkedIn şirket sayfası oluşturmuş olun, ister takipçi sayınızı artırmanın yollarını arıyor olun, işte başlamanıza yardımcı olacak bazı LinkedIn şirket sayfası ipuçları.

1. Sayfanızın İyi Göründüğünden Emin Olun

Hiç kimse eksik sayfalı, özensiz görünen bir işletmeyi takip etmek istemez. LinkedIn sayfanız estetik açıdan anlamlı olmalıdır; iyi, kısa bir açıklama yazmaya zaman ayırın ve başlığınız ve profil resimleriniz için ilgi çekici görseller kullanın. Sayfanızın profesyonel ve akıcı görünmesini sağlamak için mümkün olduğunca fazla dağınıklığı kaldırın.

Göz ardı edilmesi kolay olan başka bir şey de özel URL’nizdir. Bir sayfa oluşturduğunuzda, varsayılan URL’nin en sonunda bir grup rastgele sayı bulunur. Örneğin, LinkedIn URL’miz: www.linkedin.com/company/marionmarketing sonunda bir grup sayı yerine. URL’nizi özelleştirebilirsiniz Daha profesyonel görünmek ve markanızı kontrol altında tutmak için.

Eski URL’nizi değiştirmeniz durumunda yeni URL’nize yönlendirilmeyeceğini unutmayın. Dolayısıyla, yıllar boyunca çeşitli web sitelerinde, çevrimiçi profillerde veya misafir bloglarda LinkedIn sayfanıza bağlantı verdiyseniz, web geneline dağılmış bozuk bağlantılara sahip olursunuz. Özel URL’nizi değiştirmek zorunda kalmamak için en başından itibaren özel URL’nizden memnun olduğunuzdan emin olun.

2. Çalışanların Katılımını Sağlayın

Şirketinizin sayfasını büyütmenin en kolay adımlarından biri, çalışanlarınızın bunu kişisel profillerinde listelemelerini sağlamaktır. Birisi profilini her kontrol ettiğinde, sizi şirketinizin LinkedIn sayfasına yönlendirecektir. Ayrıca şirket güncellemelerini, blog yazılarını, resimleri vb. kendi kişisel sayfalarında paylaşabilirler. Ne kadar çok etkileşimde bulunurlarsa, şirketin sayfasına o kadar fazla güvenilirlik katarlar.

Bir başka kolay yöntem de e-posta imzalarının altına küçük bir LinkedIn düğmesi eklemelerini sağlamaktır, böylece birisi şirketinizin üyeleriyle yazıştığında şirket sayfanızı kolayca ziyaret edebilir.

Tavsiye Edilen:  Basit Trafik Tahmin Aracımızla Daha İyi İçerik Pazarlama Hedefleri Planlayın

3. Tutarlı Bir Şekilde İyi İçerik Yayınlayın

Takipçileri çekmenin ve elde tutmanın en iyi yollarından biri, iyi içeriği tutarlı bir şekilde paylaşmaktır, ancak çok sık olmamakla birlikte. Hedef kitleniz için alakalı ve değerli içerikle güvenilir bir programda paylaşım yapmak, uzun vadede takipçi kazanmanın en iyi yöntemidir. Acımasız kişisel tanıtım çoğu insanı geri çevirecektir, bu nedenle LinkedIn aracılığıyla B2B pazarlamanızın, onlara sizi takip etmeye devam etmeleri için bir neden verecek yararlı bağlantılar, videolar, infografikler vb. içerdiğinden emin olun.

Daha yapılandırılmış bir yaklaşım için, sosyal medyaya yönelik içeriğin nasıl seçileceğini öğrenmeyi ve ardından bulabileceğiniz en iyi materyalle bir içerik takvimi oluşturmayı düşünün.

4. Bir Vitrin Sayfası Oluşturun

Vitrin Sayfaları ana şirket sayfanızdan oluşturabileceğiniz, belirli ürün veya hizmetleri gösteren ekstra sayfalardır. Kullanıcılar işletmeyi takip etmeden Vitrin Sayfalarını takip edebilir, bu da belirli hedef kitlelere hitap edebileceğiniz anlamına gelir. Vitrin Sayfası oluşturmanın sayısız yolu vardır. Ayrıca normalde şirket sayfanızı takip etmeyen kişileri yavaş yavaş çekmenin mükemmel bir yoludur.

5. Mevcut İstemcileri Kullanın

Müşterilerinizden sayfanızı takip etmelerini isteyin; sonuçta onlar zaten yaptığınız işin hayranıdırlar ve yazılarınızı ve makalelerinizi paylaşmaya, sayfanıza yeni rastlayan birinden daha eğilimlidirler. Zaten elde etmek için çok çalıştığınız bir kitleye ulaşmak hiç akıllıca değil.

6. LinkedIn Gruplarına Katılın

LinkedIn Grupları profesyonellerin içgörüleri paylaşmak ve birbirleriyle ağ kurmak için bir araya gelebileceği bir özelliktir. Sektörle ilgili gruplara katılarak ve düşüncelerinizi paylaşarak ve tartışmalara katılarak aktif katılım sağlayarak etkileşimi artırın.

Kendi LinkedIn Grubunuzu oluşturarak kendi topluluğunuzu bile oluşturabilirsiniz. Hatırlanması gereken en önemli şey, bu yöntemi kullanarak başarılı olmak için üyelere değerli bir şey sağlıyor olmanız gerektiğidir. Topluluklarda güven ve itibar oluşturmak, ziyaretçileri sayfanıza yönlendirecektir.

Tavsiye Edilen:  2023'TE NEW YORK CITY'DEKİ EN İYİ HALKLA İLİŞKİLER FİRMALARI

7. Ücretli Reklamcılık

LinkedIn, sayfaların içeriklerini öne çıkarmalarına veya “sponsorluk yapmalarına” izin verir veya daha basit seçenekler Dinamik ve metin reklamlar gibi. Hangisini seçerseniz seçin, sosyal medya reklam kampanyanıza son derece spesifik olacak şekilde ince ayar yapılabilir. LinkedIn insanları hedefleyebilir aşağıdaki gibi faktörlere dayanmaktadır:

 • Firma Adı
 • Şirket büyüklüğü
 • Endüstri
 • Takipçi sayısı
 • İş unvanı/görevi
 • İş kıdemi
 • Yılların Deneyimi
 • Okullar
 • Dereceler ve çalışma alanları
 • Yetenekler
 • Gruplar
 • Yaş
 • Cinsiyet
 • Konum

Bu faktörlerin (ve listelenmeyen daha fazlasının) birleşimiyle, çekmek istediğiniz hedef kitleye tam olarak ulaşmak kolaydır.

Çevrimiçi potansiyel müşteri oluşturmanız mı gerekiyor? Bu ücretsiz e-Kitabı indirerek bugün bir çevrimiçi pazarlama kampanyasının nasıl yürütüleceğini öğrenin!

8. Kanallar Arası Promosyon

İlgili tüm pazarlama kanallarınıza bir LinkedIn düğmesi yerleştirdiğinizden emin olun. Buna e-postalar, haber bültenleri, iş blog gönderileri, diğer sosyal platformlar, şirket web sitesi ve daha fazlası dahildir. URL’yi kartvizitlere, broşürlere vb. bile ekleyebilirsiniz. Şirketinizin web sitesindeki tüm blog gönderileriniz, okuyucunun isterse kişisel LinkedIn sayfasında yayınlayabilmesi için “LinkedIn’de paylaşma” seçeneğini içermelidir. . Bu basit ama her yerde bulunan varlık, büyüyen sayfanızın tanıtımındaki boşlukları doldurabilir.

Görünürlüğü artırmak için bu ipuçlarından birkaçını veya tamamını uygularsanız, işletmenizin takipçilerinin artması organik olarak gerçekleşebilir. B2B pazarlama stratejileri açısından LinkedIn, kuruluşunuzun sosyal medya pazarlama başarısı açısından son derece hayati öneme sahiptir.

Bu LinkedIn pazarlama ipuçlarını kullanacak en iyi pazarlama şirketini mi arıyorsunuz? WIX’a bugün ulaşın sosyal medya pazarlama hizmetlerimizle işinizi nasıl büyütebileceğimizi öğrenmek için.