Site Bağlantılarını Yaratıcı İçerikle Geliştirme

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Site Bağlantılarını Yaratıcı İçerikle Geliştirme

Site Bağlantılarını Geliştirme Patenti, Site Bağlantılarına Alakalı Metin Eklemekle İlgilidir

Google site bağlantıları ve bunların arkasındaki patentli süreç hakkında yazdım. Hakkında yazdığım ilk yazı Aralık 2006 tarihli bir yazıydı. Google’ın En İyi Arama Sonuçları İçin Dahili Site Bağlantıları Listeleri Bu patent, geçmişte “site bağlantılarını kullanmak için hangi sayfaların seçildiği” gibi soruların yanıtlanmasına yardımcı oldu.

Bu gönderiyi Haziran 2015’ten bir gönderiyle takip ettim. Google, Görsel veya İşlevsel Öneme Göre Arama Sonuçlarında Site Bağlantılarını Nasıl Seçebilir (Güncellendi). Bu bize, “belgedeki görsel ve işlevsel açıdan en önemli köprülere karşılık gelen site bağlantılarını içerebileceğini” söyledi.

Haziran 2020’de verilen site bağlantılarına ilişkin bir patentin (bunun) farklı bir yaklaşımı var ve bize site bağlantılarını geliştirmeyi anlatıyor. Geçici bir patente ve 2013’te daha önce yayınlanmış bir patent başvurusuna dayalı hale geldi. 2017’de dosyalandı, 2020’de verildi. Google’da bir dakikadan fazla bir süredir bunun hakkında düşünüyor. Bu gönderi, site bağlantılarını geliştirmeyi daha ayrıntılı olarak açıklamaktadır.

Site bağlantılarını geliştirmenin ardındaki fikirler nelerdir? Bunlara ilişkin patent bize şunları söyleyerek başlar:

Bu düşünceler göz önünde bulundurularak, bu patent şu diğer içerik kaynaklarının ortaya çıkarılmasına odaklanmaktadır:

Dolayısıyla geliştirme, “Site bağlantılarına alakalı yaratıcı metin ekleme” anlamına gelir.

Bu alakalı test nasıl seçilir ve site bağlantılarına nasıl eklenir veya site bağlantılarının iyileştirilmesi nasıl gerçekleşir?

Çevrimiçi bir kullanıcı çevrimiçi bir arama yaptığında, bir çevrimiçi arama sağlayıcısı çevrimiçi kullanıcıya ön arama sonuçları sağlayacaktır. Çevrimiçi arama sağlayıcısı, birincil arama sonuçlarının yanı sıra çevrimiçi kullanıcıya daha fazla içerik sunabilir. Arama sonuçlarında yer alan web siteleriyle ilişkili çevrimiçi içerik sağlayıcılar bu ekstra içeriği verebilir. Örneğin, bir ilk arama sonucu, bir birinci çevrimiçi içerik sağlayıcı ile ilgili bir birinci veya birincil web sitesini içerebilir.

Birinci çevrimiçi içerik sağlayıcı, çevrimiçi kullanıcı tarafından belirtilen aramayla ilgili veya başka bir şekilde alakalı olan farklı açılış sayfalarını içeren birçok potansiyel ek veya ikincil içerik öğesine sahip olabilir.

Ekstra içeriği kullanıcıya sunmak için içerik sağlayıcı, aramanın ilk veya birincil sonuçlarının yanı sıra kullanıcıya sunulan site bağlantılarına bağlantılar sağlamayı seçebilir. Site bağlantıları sağlayarak, kullanıcı ikincil içeriği tek bir tıklamayla görüntüleyebilir ve bu kullanıcı, ekstra veya ikincil içerik öğeleriyle daha fazla ilgilenebilir. Site bağlantılarının, çevrimiçi kullanıcılara bu tür başka veya ikincil içerik sağlamada çok başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Ancak, arama terimlerinin kapsamlı olduğu bazı çevrimiçi arama türleri için, site bağlantıları, çevrimiçi kullanıcıdan site bağlantısını tıklamasını istemek için çevrimiçi kullanıcıya yeterli bilgiyi veya en alakalı bilgileri sağlamayabilir.

Sonuç olarak, çevrimiçi kullanıcılara daha fazla veya ikincil içerik sunma fırsatları kaçırılabilir. Çevrimiçi kullanıcı, sağlanan site bağlantılarından herhangi birine tıklayamayabilir veya kullanıcı tarafından belirtilen aramaya en uygun site bağlantısına tek bir tıklama ile ulaşamayabilir. Çevrimiçi içerik sağlayıcılar için tıklama sayıları çok önemli olduğundan, tıklama kaybı istenmeyen bir sonuçtur. Ayrıca, çevrimiçi kullanıcıya en alakalı arama sonucunun sağlanamaması da istenmeyen bir sonuçtur.

Ortaya çıkan site bağlantıları ve yaratıcı metin kombinasyonlarının çevrimiçi kullanıcı tarafından belirtilen aramayla daha alakalı olması için, çevrimiçi bir kullanıcıya sunulmak üzere yaratıcı metinleri site bağlantılarıyla ekstra veya ikincil içerikle eşleştirmek için bir yöntem sağlanması arzu edilir.

Bir Site Bağlantısını Bir Reklam Öğesiyle Eşleştirme (Reklamcılık + Organik SEO)

Patent bize bu süreç hakkında şunu da söylüyor:

Yıllardır, Google sözcüleri bize, Ücretli aramayı Organik aramadan ayıran bir Çin duvarından ve ücretli arama kullanımının bir site için organik arama sıralamasını etkilemediğinden bahsetti. Ücretli arama, reklam veren sitelerin URL’lerini ve hangi terimlerle reklam verdiklerini ve ayrıca bir siteye organik trafik çekmek için hangi terimlerin kullanıldığını bildiğinden, bir URL veya site hakkında hem ücretli aramadan hem de organik aramadan öğrenilen bilgileri birleştirmek, bir URL veya site hakkında birçok bilgiyi ortaya çıkarır. Site için site bağlantılarını geliştirirken bilgi eklemek amacıyla ücretli aramalardan elde edilen bilgileri kullanmak, bu bilgileri faydalı bir şekilde birleştirmenin bir yoludur ve bir sitenin organik aramadaki sayfalarının sıralamasını etkilemez.

Aday Reklam Öğeleri Kümesinden Seçilen Bir Reklam Öğesini Alınan Site Bağlantısıyla İlişkilendirerek Site Bağlantılarını Geliştirme

Usul ayrıca, bilgi işlem cihazında bunun yanında ilişkilendirilmiş bir site bağlantısı URL’sine sahip bir site bağlantısının alınmasını içerir. Yöntem ayrıca, alınan site bağlantısı URL’sinin standart hale getirilmesini içerir. Yöntem ayrıca, alınan site bağlantısı için reklam öğelerinin bir aday kümesini oluşturmak üzere standartlaştırılmış site bağlantısı URL’sini reklam öğesi kümelerinden biriyle eşleştirmeyi içerir. Yöntem, filtre kurallarına ve bir puanlama yöntemine dayalı olarak, aday reklam öğeleri kümesinden seçilen bir reklam öğesini alınan site bağlantısıyla ilişkilendirmeyi içerir.

Başka bir yönde, bir bilgisayar sistemi sağlanır. Bilgisayar sistemi, bir işlemci ve işlemcinin yürüttüğü bilgisayar tarafından okunabilen kodlanmış talimatlara sahip bilgisayar tarafından okunabilen bir depolama cihazı içerir. Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar, işlemcinin bellek aygıtında çok sayıda reklam öğesi depolamasına neden olur ve her bir reklam öğesi tek tip bir kaynak bulucu (URL) ile ilişkilendirilir.

Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin, reklam öğelerinin her bir sayısıyla ilişkili her bir URL’yi standartlaştırmasına neden olur. Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin standartlaştırılmış URL’lerin sayısını yaratıcı kümeler halinde kümelemesine neden olur. Her bir reklam öğesi kümesi, her biri kendisiyle ilişkilendirilmiş benzer bir standartlaştırılmış URL’ye sahip olan birçok kümelenmiş reklam öğesi içerir. Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin bilgi işlem cihazında bunun yanı sıra ilişkilendirilmiş bir site bağlantısı URL’sine sahip bir site bağlantısını almasına neden olur.

Bilgisayar tarafından yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin alınan site bağlantısı URL’sini standart hale getirmesine neden olur. Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin, alınan site bağlantısı için bir reklam öğesi aday grubu oluşturmak üzere standartlaştırılmış site bağlantısı URL’sini reklam öğesi kümelerinden biriyle eşleştirmesine neden olur. Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca işlemcinin, filtre kurallarından birine ve bir puanlama yöntemine dayalı olarak, aday reklam öğeleri kümesinden seçilen bir reklam öğesini alınan site bağlantısıyla ilişkilendirmesine neden olur.

Tavsiye Edilen:  Satış Geliştirme Temsilcisi Nedir?

Başka bir yönde, bilgisayar tarafından yürütülebilir talimatlara sahip bilgisayar tarafından okunabilir depolama ortamı sağlanır. Bir birinci bilgi işlem cihazı ve bir bellek cihazı ile ilişkili en az bir işlemci tarafından yürütüldüğünde, bilgisayar tarafından yürütülebilir talimatlar, işlemcinin, her bir reklam öğesinin tek tip bir kaynak bulucu (URL) ile ilişkili hale geldiği birçok reklam öğesini bellek aygıtı içinde depolamasına neden olur. Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin, reklam öğelerinin her bir sayısıyla ilişkili her bir URL’yi standartlaştırmasına neden olur.

Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin standartlaştırılmış URL’lerin sayısını yaratıcı kümeler halinde kümelemesine neden olur. Her bir reklam öğesi kümesi, her biri kendisiyle ilişkilendirilmiş benzer bir standartlaştırılmış URL’ye sahip olan birçok kümelenmiş reklam öğesi içerir. Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin bilgi işlem cihazında bunun yanı sıra ilişkilendirilmiş bir site bağlantısı URL’sine sahip bir site bağlantısını almasına neden olur.

Bilgisayar tarafından yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin alınan site bağlantısı URL’sini standart hale getirmesine neden olur. Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca, işlemcinin, alınan site bağlantısı için bir reklam öğesi aday grubu oluşturmak üzere standartlaştırılmış site bağlantısı URL’sini reklam öğesi kümelerinden biriyle eşleştirmesine neden olur. Bilgisayarda yürütülebilir talimatlar ayrıca işlemcinin, filtre kurallarından birine ve bir puanlama yöntemine dayalı olarak, aday reklam öğeleri kümesinden seçilen bir reklam öğesini alınan site bağlantısıyla ilişkilendirmesine neden olur.

Başka bir yönde, bir site bağlantısını bir reklam öğesiyle eşleştirmek için bir sistem sağlanır. Sistem, bir çok reklam öğesini bir bellek aygıtı içinde depolamak için araçlar içerir; her bir reklam öğesi, tek tip bir kaynak bulucu (URL) ile ilişkilendirilir.

Aday Reklam Öğeleri Kümesini Budama

Sistem ayrıca, yinelenen reklam öğelerinden ve gereksiz reklam öğelerinden en az birini kaldırarak aday reklam öğeleri kümesini budamak için araçlar içerir.

Filtre kurallarından en az birine dayalı olarak, reklam öğelerinin aday kümesinden seçilen bir reklam öğesini alınan site bağlantısıyla ilişkilendirmeye yönelik araçlar ayrıca, demografik kurallar, dil kuralları, coğrafi kurallar, kullanıcı cihazı gibi filtre kuralları için standartlar içerir. kurallar, platform kuralları ve reklamveren kampanya kuralları.

Alınan site bağlantısı URL’sinin kanonikleştirilmesi ayrıca, site bağlantısı URL’sinin site bağlantısı URL’si ile ilişkili bir URL parametresi olsun olmasın taranması, açılış sayfalarının karşılaştırılması ve açılış sayfaları eşleştiğinde parametrenin site bağlantısı URL’sinden kaldırılması için araçlar içerir.

Bunun dışında ilişkilendirilmiş bir site bağlantısı URL’sine sahip olan bir site bağlantısının alınması, ayrıca her biri bunun yanında ilişkilendirilmiş en az bir URL’ye sahip olan birçok site bağlantısının alınması için araçlar içerir.

Alınan site bağlantısı URL’sinin kanonik hale getirilmesi ayrıca, URL parametrelerinin alaka düzeyini gösteren web yöneticisi tarafından sağlanan kuralları işlemek için araçlar içerir.

Reklam öğelerinin her bir sayısıyla ilişkili her bir URL’yi kanonikleştirme ayrıca, ilgili açılış sayfaları arasındaki benzerlikleri belirlemek için reklam öğesiyle ilişkili URL’lerle ilgili açılış sayfalarının içeriklerini karşılaştırma araçlarını da içerir.

Her bir reklam öğesi sayısıyla ilişkili her bir URL’yi kanonik hale getirmek, ayrıca URL parametrelerinin alaka düzeyini gösteren web yöneticisi tarafından sağlanan kuralları işlemek için araçlar içerir.

Aday reklam öğeleri kümesinden seçilen bir reklam öğesini alınan site bağlantısıyla ilişkilendirmek, ayrıca, alınan site bağlantısının eşleşmeyen reklam öğeleri arasından en yüksek eşleşme puanına sahip henüz eşleşmemiş bir reklam öğesiyle eşleştirildiği bir algoritmaya dayalı olarak seçilen reklam öğesini ilişkilendirmek için araçlar içerir.

Aday reklam öğeleri kümesinden seçilen bir reklam öğesini alınan site bağlantısıyla ilişkilendirmek, ayrıca, alınan birçok site bağlantısı ve henüz eşleşmeyen reklam öğeleri arasındaki toplam eşleşme puanlarını en üst düzeye çıkarmak için yapılandırılan optimal bir algoritmaya dayalı olarak seçilen reklam öğesini ilişkilendirmek için araçlar içerir.

Aday reklam öğeleri kümesinden seçilen bir reklam öğesini, bir puanlama yöntemine dayalı olarak alınan site bağlantısıyla ilişkilendirmek, ayrıca, seçilen reklam öğesiyle ilgili birçok gösterimi gösteren bir gösterim puanının belirlenmesi de dahil olmak üzere, bir puanlama sürecine dayalı olarak seçilen yenilikçiyi ilişkilendirmek için araçlar içerir.

Ayrıca, bir site bağlantısı ile reklam metni arasındaki terimlerin benzerliğini gösteren bir ters belge frekansı (IDF) puanı belirlemek anlamına gelir.

Artırıcı Site Bağlantıları Patenti

Enhancing sitelinks patenti şu adreste bulunabilir:

Standartlaştırılmış çevrimiçi belge site bağlantısı oluşturma
Mucitler: Vaibhav Vaish, Venky Ramachandran, David Philip Sisson, Ramakrishnan Kandhan, Pramod Adiddam, Vinod Ramachandran Marur ve Gaurav Garg
Vekil: Google LLC
ABD Patenti: 10.776.435
Verildi: 15 Eylül 2020
Dosyalandı: 19 Nisan 2017

Soyut:

Site Bağlantılarını İyileştirme Nasıl Olur?

Burada açıklanan konu genellikle çevrimiçi içerik ve çevrimiçi reklamcılıkla ilgilidir.

Buradaki yöntemler ve sistemler, bir içerik sağlayıcı veritabanında depolanan ve belirli site bağlantılarıyla eşleşen ilgili yaratıcı metin öğelerinin (“reklam öğeleri”) etkinleştirilmesini sağlar. “Geliştirilmiş site bağlantısı” olarak adlandırılan, çevrimiçi bir kullanıcıya sunulan sunum, site bağlantısı hakkında daha ilgili bilgiler sağlar.

Tipik bir içerik sağlayıcı/reklamveren, anahtar kelimeler, coğrafyalar veya dillerle ilişkili yüzlerce veya binlerce reklam içeren bir içerik sağlayan ağ veya sistem sağlamış olabilir.

Bu reklam öğelerinden bazıları, içerik sağlayıcının bir kampanyaya eklemeyi seçebileceği bir dizi site bağlantısıyla alakalı olabilir. Site bağlantıları ve reklam öğeleri aynı içerik sağlayıcıyla ilişkilendirildiği sürece, site bağlantılarının eşleştirildiği reklam öğeleriyle aynı reklam kampanyasından, reklam grubundan veya başka bir varlıktan kaynaklanması veya bunlara ait olması gerekmez. İçerik sağlayıcı açısından bakıldığında, site bağlantıları için reklam öğelerini yönetmek ve çoğaltmak külfetli olabilir.

Tavsiye Edilen:  Neden web geliştirme projeleri için dış kaynak kullanmalısınız?

Reklam öğesi ve site bağlantısı eşleşmesinin manuel yönetimi, reklam öğelerinden veya kampanyalardan birinin duraklatılması veya değiştirilmesi gerektiğinde de tutarlılık sorunları yaratabilir.

Bir Reklam Yönetim Sistemi (AMS) Ve Kullanıcılar Tarafından Kullanılan Kullanıcı Erişim Cihazları

AMS Kullanarak Site Bağlantılarını Geliştirme

Bu patent, Bilgilerin Reklam Yönetim Sistemi aracılığıyla nasıl aktığı konusunda önemli ayrıntılara giriyor ve ücretli aramada çalışıyorsanız, verileri nasıl topladığı ve alanlara içerik atadığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için patenti baştan sona okumanın bir değeri olabilir.

Bir Kullanıcı Tarafından Belirtilen ‘Öğeler’ İçin Yapılan Bir Aramadan Ortaya Çıkan Temsili Arama Sonuçları

Yukarıda açıklandığı gibi, bir kullanıcı çevrimiçi bir arama yaptığında, arama sağlayıcısı ile ilişkili bir reklam sistemi (AMS gibi), kullanıcıya sunulmak üzere reklamlarda daha fazla içerik sağlayacaktır. Örneğin, bir kullanıcı tarafından belirtilen bir arama, reklamveren tarafından belirlenen bir açılış sayfasına bağlantı olan doğrudan bir sonuç verebilir.

Bu patent bize, bu tür içeriğin reklamı yapılan açılış sayfası için bir site bağlantısında görünebileceğini söyler:

Birincil sonucu tamamlamak için, içerik sağlayıcı ve AMS birkaç ekstra veya ikincil sonuç site bağlantısı sağlar ve geliştirme bir site bağlantısı içerir. Ancak, tek başına site bağlantılarında görünen metinler, bir kullanıcının site bağlantılarından herhangi birine tıklayıp tıklamamaya karar vermesine yetecek kadar bilgi içermeyebilir.

Mevcut açıklamaya göre, örnek bir ekran görüntüsü, bir kullanıcı tarafından belirtilen “öğeler” aramasından kaynaklanan temsili arama sonuçlarını gösterir. Kullanıcı tarafından belirtilen bir arama, reklamveren tarafından belirlenen bir açılış sayfasına bağlantı olan bir ön sonuç verir.

Birincil sonuç, bir bağlantının yanı sıra açıklayıcı bir reklam içerir. Anlık sonuçların yanı sıra, arama, site bağlantıları da dahil olmak üzere birkaç veya ikincil sonuç verebilir. Site bağlantılarıyla birlikte görünen, açıklayıcı metinlerdir (“reklam öğeleri” veya “yaratıcı metinler” olarak anılır).

Örneğin, daha fazla veya ikincil sonuç, site bağlantısını ve yaratıcılığı içerir. Geliştirme, site bağlantısı ve hayal gücünden, marka, site bağlantısı ve yenilikten ve sonuç, site bağlantısı ve buluştan oluşur. AMS, kullanıcılara en alakalı reklamları sağlamaya çalışır.

Bir içerik sağlayıcı, kullanıcı tarafından sıralanan aramayla ilgili URL’lerle (örneğin, farklı veya ikincil sonuçlar oluşturan) ilişkili birçok açılış sayfasına sahip olabilir. Her açılış sayfası (ve ilişkili URL), kendisiyle ilgili yaratıcı metinlere sahiptir.

Bu yaratıcı metinler, reklamverenin web sitesindeki diğer açılış sayfalarıyla (ve URL’lerle) de ilişkilendirilebilir. Mevcut açıklamanın örnek bir düzenlemesinde, AMS, birleştirilmiş reklam öğesi ve URL’nin kullanıcı tarafından gerçekleştirilen aramayla alaka düzeyini artırmak için reklam öğelerini URL’lerle eşleştirir.

Site Bağlantısını Yaratıcı İçerikle Geliştirme

Gelişmiş Site Bağlantıları

Yöntem, bir kullanıcı tarafından yapılan bir aramada, bir ön sonuç ve daha pek çok ikincil sonuçla (“uzantı” olarak da anılır) açıklanır. Ancak, reklam öğelerinin ve site bağlantılarının saklanması ve standart hale getirilmesi gibi bazı adımlar, bir kullanıcı tarafından yapılan bir aramadan önce gerçekleştirilebilir. Burada kullanıldığı şekliyle “kanonikleştirme”, birden fazla olası temsili olan verileri “standart”, “normal” veya kanonik bir forma dönüştürme sürecini ifade eder.

AMS, reklamveren tarafından belirtilen her site bağlantısıyla ilişkilendirilmiş bir reklam öğesi adayı kümesi oluşturur ve bir reklam veritabanında depolar. Her site bağlantısının ve her reklam öğesinin kendisiyle ilişkilendirilmiş bir URL’si vardır. Bu süreç, eşdeğerlik için farklı gösterimleri karşılaştırabilir, farklı veri yapılarının sayısını sayabilir, tekrarlanan hesaplamaları ortadan kaldırarak çeşitli algoritmaların verimliliğini artırabilir veya anlamlı bir sıralama düzeni dayatmayı mümkün kılabilir.

Mevcut açıklamanın bir düzenlemesinde AMS, tüm reklam öğelerini bir aday setinin parçası olarak site bağlantısıyla aynı URL ile ilişkilendirir. Başka bir örnek düzenlemede AMS, reklam öğesi URL’lerinin reklam öğesi kümeleri halinde gruplandırılmasını sağlayacak URL’lerin özelliklerini belirlemek için reklam öğesi URL’lerini standart hale getirir. Reklam öğesiyle ilişkili URL’lerin kanonik hale getirilmesi, açılış sayfaları arasındaki önemli benzerlikleri belirlemek üzere ilgili açılış sayfalarının içeriklerini karşılaştırmak için site bağlantılarıyla ilişkili açılış sayfalarının analiz edilmesi dahil olmak üzere çeşitli şemalar aracılığıyla gerçekleştirilebilir; burada önemli benzerlikler, önceden tanımlanmış kurallar veya parametreler kullanılarak belirlenir.

Alternatif bir şemada, reklam öğesiyle ilişkili URL’lerin standart hale getirilmesi, reklam öğesiyle ilişkili URL’nin reklam öğesiyle ilişkili URL ile ilişkilendirilmiş bir URL parametresi olsun veya olmasın taranmasını, açılış sayfalarının karşılaştırılmasını ve açılış sırasında parametrenin reklam öğesiyle ilişkili URL’den kaldırılmasını içerir. sayfalar eşleşir. Ayrıca, reklam öğesiyle ilişkili URL’lerin standart hale getirilmesi, URL parametrelerinin alaka düzeyini belirten web yöneticisi tarafından sağlanan kuralların uygulanmasını içerebilir. Standartlaştırmadan sonra AMS, bir küme içindeki reklam öğeleri aynı standart URL’yi paylaşacak şekilde reklam öğesi kümeleri oluşturur. AMS daha sonra koleksiyonları bir küme arama tablosuna kaydeder.

AMS, reklam kampanyalarıyla ilgili verileri bir kampanya veri tabanında veya deposunda saklar. Kampanya verileri, çeşitli açılış sayfalarıyla ilişkili site bağlantılarını içerir. Site bağlantısı URL’lerini yaratıcı URL’lerle eşleştirmeden önce, site bağlantısı URL’leri, aksi takdirde bir kullanıcıyı her bir URL ile ilişkili nihai açılış sayfasına yönlendirmek açısından önemsiz olan site etkinliğini kaydetmek ve raporlamak için kullanılan URL’lerdeki reklamveren yönlendirmelerini ve diğer parametreleri tanımlamak ve hesaba katmak için standartlaştırılır.

Bir standartlaştırma şemasının bir düzenlemesinde, AMS, bağlantı URL’sini parametre ile ve parametre olmadan tarayarak ve ardından eşleşmeler için her yinelemede açılış sayfalarını karşılaştırarak karşılık gelen bir açılış sayfasını tanımlamak için önemli olmayan bağlantı URL’si parametrelerini tanımlar.

Taramadan sonra açılış sayfalarının eşleştiği yerde, parametre kaldırılır. Bir düzenlemede AMS, açılış sayfası amaçlarıyla URL parametrelerinin alaka düzeyi hakkında web yöneticisi tarafından sağlanan kuralları uygular. AMS, bir kullanıcı aramasının ardından birçok ilgili site bağlantısını tanımlar ve belirtilen site bağlantılarıyla eşleşmesi için aday reklam öğesi kümeleri için kaydedilmiş reklam öğesi kümesi arama tablosuna başvurur.

Tavsiye Edilen:  Alexa ve Google Asistan Neden Ticari Chatbot'ların Geleceği Değil?

Ayrıca veya site bağlantılarını reklam kampanyalarıyla ilişkilendirmeye alternatif olarak, site bağlantıları reklam grupları gibi diğer varlıklarla da ilişkilendirilebilir.

Reklam öğelerinin bir aday grubu belirlendikten sonra, AMS, reklam öğelerinin eşleşmelerini aramaya göre hariç tutulan veya uygunsuz bulunan site bağlantılarına bırakmak için reklam öğesinin belirli bir site bağlantısına uygunluğuyla ilgili özel filtre kuralları ve politika kontrolleri uygular. kullanıcı tarafından belirtilir. Filtre kurallarına veya politika kontrollerine örnek olarak demografik, coğrafi ve dil kontrolleri (örneğin, reklam öğesinin kullanıcının cihazının konumuna uygun olduğundan emin olmak için), kullanıcı cihazı ve platform kuralları ile aday reklam öğelerinin uyumlu olduğundan emin olmak için yapılan kontroller dahildir. reklam kampanyasının durumu ile.

Başka bir örnek düzenlemede AMS, belirli bir site bağlantısı için bulunan reklam öğeleri arasındaki fazlalıkları ve yinelemeleri kaldırmak için veri tekilleştirme gerçekleştirerek ve mevcut aday kümesinin boyutu ve reklamdaki iyileştirmenin tahmini ölçüleri gibi diğer politika kontrollerini uygulayarak aday reklam öğeleri kümesini budar. TO (“tıklama oranı”). Belirli bir site bağlantısıyla olası eşleştirme için bir dizi aday reklam öğesi belirlendikten sonra AMS, reklam öğesi eşleştirmeyi gerçekleştirir. Gelişmiş bir site bağlantısı oluşturmak için bir reklam öğesi belirli bir site bağlantısıyla eşleştirildikten sonra AMS, kullanıcıya sunulmak üzere geliştirilmiş site bağlantısını temsil eden verileri kaydeder.

Çoğu zaman, belirli bir site bağlantısıyla eşleştirilebilecek birkaç reklam varyantı olabilir. Örnek bir düzenlemede, AMS, belirtilen site bağlantıları ve ilgili aday reklam öğeleri arasında eşleşme permütasyonları oluşturarak ve her bir permütasyona, önerilen her eşleşmenin “uyumunun” göreli değerini yansıtan puanlar atayarak reklam öğesi eşleştirmesi gerçekleştirir.

Puan, reklam öğesinin bir hafta gibi yakın bir zaman diliminde kaç kez gösterildiğinin bir ölçüsü olan gösterim puanı ve terimler arasındaki benzerliğin ölçüsü olan bir IDF puanı gibi çeşitli sinyallere dayalı olabilir. bir site bağlantısı metni ve bir yaratıcı metin.

İki veya daha fazla site bağlantısının iki veya daha fazla reklam öğesiyle eşleştirildiği bir düzenlemede, her bir aday site bağlantısıyla ilişkilendirilen uygulanabilir tüm reklam öğeleri, gösterim sayısına göre sıralanır.

Burada kullanıldığı şekliyle “gösterim sayısı”, reklam öğesi gibi bir öğenin çevrimiçi kullanıcılara sunulma sayısını ifade eder. Ardından, her site bağlantısı, henüz eşleşmemiş ve en yüksek puana sahip bir reklam öğesiyle eşleştirilir.

Kalan site bağlantıları, tüm site bağlantıları reklam öğeleriyle eşleşene kadar sonraki en yüksek puanlı reklam öğeleriyle eşleştirilir. Böyle bir yöntemin kullanılması, bir grup site bağlantısının bir dizi aday reklam öğesiyle optimum şekilde eşleştirilmesi pahasına, tek bir eşleşmenin en üst düzeye çıkarılmasıyla sonuçlanabilir. Bir düzenlemede, bu yöntem kullanılırsa, önceden tanımlanmış bir eşiğin altında olan bir toplam eşleşme skoru belirlenir, AMS daha genel olarak optimal bir eşleştirme algoritması kullanır.

Global olarak optimal eşleştirme algoritması aşağıdaki gibi uygulanır. Örneğin, bir aramaya yanıt olarak bir kullanıcıya iki site bağlantısı S1 ve S2 sağlanacaktır. S1’in, maç puanları 10 ve 8 olan iki (yinelenmeyen) C1 ve C2 reklam öğesiyle eşleştirilebileceğini varsayalım. Benzer şekilde, S2 de C1 ve C2 ile eşleştirilebilir, ancak karşılık gelen 8 ve 2 maç puanlarıyla, bir eşleştirmede ilk yaratıcı eşleşme puanının optimize edildiği şema, sonuçta ortaya çıkan ilişkilendirme, 12 puanla S1-C1 ve S2-C2’dir.

Site Bağlantılarını Geliştirme Sonuç

Patent, bağlantı analizine ve ikili grafiklere bir göz atıyor ve reklamı yapılan içeriğin gelişmiş bir site bağlantısı için reklam öğesi olarak nasıl kullanılabileceğine daha fazla odaklanıyor. Daha zengin site bağlantıları sağlamak için reklamlardan ve organik arama sonuçlarından gelen bilgilerin birleşimi ilginçti ve organik ve ücretli arama arasındaki duvarın bu tür bilgilerin paylaşılmasını engelleyeceği düşünüldüğünden, bu benim gözümden kaçan bir şeydi. Bu patente ve daha önce incelediğim bir patente göre: Google Artırılmış İçeriği Nasıl Oluşturabilir?,ikisi arasında bilgi paylaşımı mümkündür ve muhtemelen gerçekleşebilir.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.