Size İlham Verecek 27 E-ticaret Misyon Beyanı Örneği

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Size İlham Verecek 27 E-ticaret Misyon Beyanı Örneği

Misyon beyanınız markanızın temel taşıdırşirket kültürünüzü ve karar alma sürecinizi var etme ve etkileme nedenini özetlemektedir.

Onun mesajı Yalnızca birkaç kelime veya cümle kullanarak hedef kitlenizle bağlantı kurun ve yankı uyandırın.

İyi bir misyon beyanı hazırlamak zor olabilir, ancak size nasıl yapılacağını öğreteceğiz.

Size bir misyon beyanı yazmanın temellerini anlatacağız ve dünya çapındaki en iyi markalardan bazı örnekleri paylaşacağız.

Sonunda, kendi yazınızı yazmak için sağlam bir temele (ve bol miktarda güvene) sahip olacaksınız.

#cta-visual-pb#Misyonunuzu her sayfada sergileyinMisyonunuzu somutlaştıran bir web sitesi oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Misyon beyanı nedir?

Özünde, misyon beyanınız şirketinizin amacını kamuya açık bir şekilde aktarır.

Birincil işlevinizi ve hedeflerinizi kapsar ve genellikle bunun arkasındaki motivasyonları ve takip eden eylemleri açıklar.

Misyon beyanınızı okuduktan sonra tüketiciler ne yaptığınızı, neden yaptığınızı ve şirketinizin belirtilen misyonunu nasıl sürdürdüğünü anlamalıdır.

Açık bir misyon beyanının önemi

Harika bir misyon beyanı, motivasyonlarınızı ve hedeflerinizi basitçe ifade etmenin ötesine geçer; kuruluşunuzun temeli olarak hareket eder.

Bu ifade bir direktif olabilir, Kararlarınızın işletmenizin inançlarıyla uyumlu olmasını sağlamak.

Ayrıca, şirketinizdeki iki kritik paydaşa da büyük fayda sağlayabilir ve onları etkileyebilir: müşteri ve çalışan.

Çalışanlar amaç odaklı bir işyerine değer verir

Gallup bunu bildiriyor Tam zamanlı işgücünün %46’sı artık Z kuşağından ve Y kuşağından oluşuyor.

Ayrıca buldular Bu çalışanlar, işverenin liderliğinde etiğe, şeffaflığa, çeşitliliğe ve kapsayıcılığa değer veriyor.

Z kuşağı ve Y kuşağı, güçlü ahlaki değerlerin yanı sıra çalışmalarının insanlar ve dünya üzerinde olumlu bir etki bırakmasını da istiyor.

Şirketinizin misyon beyanı bu değerlerin iletilmesine yardımcı olsa da, elbette bunları uygulamaya koymalısınız.

Amaca yönelik olmak güçlü tüketici desteğini çeker

Günümüz tüketicileri destek verecekleri işletmeleri seçerken daha fazla sorumluluk sahibidir.

Kararları, sürdürülebilirlik veya şirketinizin hayır işleri gibi özellikleri dikkate alır. Bu etik hedeflerin iş faaliyetlerinizi yönlendirmesine izin vermek, sizinle müşterileriniz arasındaki boşluğu kapatabilir.

Tavsiye Edilen:  E-Ticaret Web Sitesi Trafiğinizi ve Satışlarınızı Arttırmak için 9 İpucu

Zeno’nun 2020 Amacın Gücü Çalışması 75’ten fazla marka değerlendirildi ve dünya çapında sizi güçlü bir amaca sahip bir şirket olarak algılayan tüketicilerin şunlar olduğu ortaya çıktı:

 • Sizden satın alma olasılığı dört kat daha fazla
 • Herhangi bir hataya veya kamuoyunun onaylamamasına rağmen sizi savunma olasılığı altı kat daha fazladır
 • Ailenize ve arkadaşlarınıza sizi onaylama ve sizden bahsetme olasılığı 4,5 kat daha fazla
 • Size güvenme olasılığı 4,1 kat daha fazla

Bu istatistikler kuruluşunuzun amacı ile potansiyel performansı arasındaki ilişkiyi vurgular.

Ancak aklınızda bulundurun Çabalarınız özgün olmalı ve misyon beyanınız aracılığıyla samimiyeti iletmeniz şarttır..

Bunu yapmak, daha sağlam bir marka itibarı oluşturabilir ve işletmenizin kârlılığını ve uzun vadeli başarısını etkileyebilir.

Misyon beyanı ve vizyon beyanı

Şunun farkında olun: misyon ifadesi birinden farklı görüş ifade.

Esasen, sizin Vizyon, işletmenizin uzun vadeli hedeflerini ifade ederGörevinizi sürdürürken genellikle beş, 10 veya daha fazla yıllık bir süreyi kapsar.

İnsanlara, şirketinizin nerede olmasını istediğiniz veya bu hedeflere ulaştığınızda bırakmak istediğiniz etki hakkında bir fikir verir.

Senin Bu arada misyon, neyin eyleme geçirilebilir olduğuna daha çok odaklanıyor– yani kim, ne ve neden.

İlk etapta bir şirket kurma nedeniniz etrafında inşa edilmiştir ve aynı zamanda vizyonunuzun temeli olarak da hizmet edebilir.

Örneğin, işletmenizin evde yetiştirilen, sağlıklı tariflerden yapılan rahat yiyecekler sattığını hayal edin. Ancak aynı zamanda büyük bir restoran zinciri olmayı da arzuluyorsunuz.

Misyonunuz ve vizyonunuz şöyle görünebilir:

 • Misyon: Müşterilerimize evde yetiştirilen rahat yemeklerin sadece keyifli değil aynı zamanda sağlıklı olabileceğini göstermeye kendimizi adadık.
 • Görüş: Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sağlık odaklı ilk 10 restoran zincirinden biri olmak.

Markanıza rehberlik edecek mükemmel bir misyon beyanı nasıl yazılır?

Tüm temel bilgiler ele alındıktan sonra, misyon beyanınızı hazırlamaya başlamanın zamanı geldi. İşte süreci kolaylaştıracak bazı ipuçları.

Misyon bildiriminize neleri dahil etmelisiniz?

Öncelikle görevinizin neleri içereceğini düşünün. Bu unsurları hesaba kattığınızdan emin olun:

 1. Amaç: Bu sizin “nedeniniz”, yani bir iş kurma nedeniniz. Bunu ve kim olduğunuzu anlatan kısa bir cümle yazarak başlayabilirsiniz.
 2. Temel değerler: Neyi temsil ettiğinizin veya şirketinizin temsil etmesini istediğiniz ideallerin bir listesini yapın.
 3. Ürünler ve servisler: Teklifiniz, yaptığınız şeyi temsil eder. Hangi müşteri sorunlarını çözdüklerini ve bunların amacınız ve değerlerinizle uyumlu olup olmadığını belirleyin.
 4. Kitle: Kime satış yapıyorsunuz veya yardım etmeyi umuyorsunuz? Misyon bildiriminizin onların deneyimleriyle örtüştüğünden emin olun.
 5. Anahtar farklılaştırıcılar: Şirketinizi ve markanızı oluştururken öne çıkmak hayati önem taşır. Sizi rakiplerinizden ayıran şey nedir?
 6. Marka hedefleri: Müşterilerinizde veya genel olarak dünyada bırakmak istediğiniz kalıcı izlenimi düşünün. Bu, görevinizi belirlemenize yardımcı olabilir.
Tavsiye Edilen:  E-Ticaret SEO Stratejileri - E-Ticaret Web Sitesi İçin En İyi SEO Uygulamaları

Yukarıdaki nitelikleri belirledikten sonra, bunları kapsayan kısa bir mesaj yazmaya başlayabilirsiniz.

Taslağınızı kısa tutmaya çalışın (örneğin bir veya iki cümle) ve ekibinize danışmayı unutmayın; Sonlandırmadan önce onların da açıklamaya inandıklarından emin olun.

Misyon beyanınız ne kadar uzunlukta olmalı?

Bu sorunun cevabı özneldir ve evrensel olarak doğru bir cevabı yoktur.

Pek çok marka misyon beyanlarını 50 veya daha az kelimeyle aktarıyor. Ancak genellikle şunu öneririz: 100 kelimeden kısa tutmak.

Misyon beyanınızda nelerden kaçınmalısınız?

Ayrıca şirketinizin misyonunu geliştirirken dikkat etmeniz gereken bazı uyarılar vardır:

 • Bunu uzun ve sıkıcı hale getirmeyin. Karmaşık bir ifade amacınızı kısa ve öz bir şekilde aktarmalı ve hedef kitlenizin ilgisini çekmelidir.
 • Jargondan kaçının ve basit bir dil kullanın. Mesajınıza sektöre özel veya teknik terimlere yer vermek, ulaşmak istediğiniz kişileri uzaklaştırabilir.
 • Genel olmayın veya klişeler kullanmayın. Benzersiz olmak marka oluşturmak için çok önemlidir ve aynı zamanda misyonunuzun ekibinizi harekete geçmeye zorlamasını da istersiniz. Yavan ve basmakalıp sözlerden vazgeçin.

Misyonunuz, çalışanınızın işe alımında yer alan veya hedef kitleniz için web sitenizde gösterilen zorunlu bir ifadeden daha fazlasıdır.

Ona ekstra kişilik aşılayın ki insanlar sizinle çalışmaya veya çabalarınızı desteklemeye ve gurur duyarak ayrılmaya kendilerini mecbur hissetsinler.

Bunu başarmak için şunları yapabilirsiniz:

 • Temel bir ahlak anlayışınız olsun. Şirketinizin kültürünü ve dünyayla etkileşimde nasıl davranacağını şekillendirebilecek temel bir inanca odaklanın.
 • İlgi çekici medya kullanın. Misyonunuzun görsel bir temsilini sağlayan bir video, misyonunuzun çalışanlarınız ve hedef kitleniz arasında daha güçlü bir yankı bulmasına yardımcı olabilir.
 • Sürekli bir hatırlatma sağlayın. Personelinize, iş istasyonları için kupa, poster veya fare altlığı gibi küçük bir öğe göndermek, işletmenizin neyi temsil ettiğine odaklanmalarına yardımcı olabilir.
 • Yedekle. Taleplerinizi yerine getirmeye hazır olun. Örneğin misyonunuz sürdürülebilir malzemeler kullanmak üzerine kuruluysa, bunu farklı toplulukları kapsayan hayırseverlik çabalarıyla tamamlayabilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  AWS Outposts - Çalışma, Avantajlar ve Kullanım Örnekleri

#cta-visual-pb#Misyonunuzu her sayfada sergileyinMisyonunuzu somutlaştıran bir web sitesi oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Kendinize ilham verecek 27 misyon beyanı örneği

Kendinizinkini yaratmanıza yardımcı olmak ve ilham vermek amacıyla aşağıdaki misyon beyanlarını topladık. Bunlar, bazıları kendi sektörlerinde lider olan dünyanın her yerindeki markalardan geliyor.

Not: Aksi belirtilmediği sürece tüm ekran görüntüleri ilgili markanın web sitelerinden alınmıştır.

Büyük markaların en önemli misyon beyanları

Piyasadaki en büyük markalara, en heyecan verici ama basit terimlerle ifade edilen eşit derecede büyük misyonlar rehberlik ediyor.

Nike

Nike’ın Misyonu basit: “Dünyadaki her sporcuya ilham ve yenilik getirmek” (onların ifadeleri aynı zamanda bir vücuda sahip olan herkesi sporcu olarak tanımlıyor).

Şirket bunu, birinci sınıf sporcularla ortaklıklar kurarak, onların üst düzey kıyafetleriyle ve aktif bir yaşam tarzını teşvik ederek gözle görülür bir şekilde gerçekleştiriyor.

Amazon

Amazon Dünyanın en müşteri odaklı şirketi, Dünyanın en iyi işvereni ve Dünyanın çalışmak için en güvenli yeri olmaya çabalıyoruz.”

Bu misyona dört temel inanç rehberlik eder:

 1. Rakip odaklılığa karşı müşteri takıntısı
 2. Buluş tutkusu
 3. Operasyonel mükemmelliğe bağlılık
 4. Uzun vadeli düşünme

Şirketin çabaları, e-ticaret operasyonlarının yanı sıra teknoloji, eğlence ve çevresel girişimlere yönelik girişimleriyle de tam olarak sergileniyor: İklim Taahhüdü.

Tesla’nın

Tesla’nın misyonlarını kısa bir açıklamayla aktarıyor:

“…dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmak.”

Şirket ürettiği her yeni elektrikli araçla “benzinli arabalara göre sürüşün daha iyi, daha hızlı ve daha eğlenceli olabileceğini” kanıtlamaya devam ediyor.

Elma

Resim: Görev beyanı

Apple’ın misyonuCEO Tim Cook’un ilk kez 2018’de dile getirdiği “en iyi kullanıcı deneyimini sunma” konusuna odaklanıyor. [their] Yenilikçi donanım, yazılım ve hizmetler aracılığıyla müşterilere.”

Şirket, her yeni ürün lansmanında da gösterdiği gibi, bunu aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Şu anda Apple şunu vurguluyor: etik ve uyumlulukCook, “Kolay olmasa bile doğru olanı yapıyoruz” dedi.

İş yönetimi politikaları, bu taahhüdün yanı sıra aşağıdakilere yönelik girişimleri de zorunlu kılmaktadır:

 • Ulaşılabilirlik
 • Eğitim
 • Çevre
 • Ve dahası

Coca Cola

Coca Cola misyonlarını yalnızca altı kelimeyle aktarıyor:

“Dünyayı yenileyin. Bir fark yarat.”

Şirket bunu dünya çapında sattığı içeceklerin yanı sıra sürdürülebilirlik girişimleri ve aşağıdaki gibi sosyal programlar aracılığıyla başarıyor:

 • Çevre dostu ambalaj kullanmak
 • Toplumun güvenli içme suyuna, sanitasyona ve hijyene erişimini iyileştirmek
 • Kadınların güçlendirilmesi
 • Ve dahası

Shopify

e-ticaret devinin misyonu şu ifadeyle özetleniyor:

“Ticareti herkes için daha iyi hale getirmek.”

İnsanların kendi işlerini kolayca kurmasına, yürütmesine ve büyütmesine izin vererek yaptıkları da tam olarak budur.

En iyi küçük işletme misyon beyanları

Aşağıdaki misyon beyanları, ilham, teşvik ve vizyon sözcükleri bulabileceğiniz küçük işletmelerden gelmektedir.

Barebone’lar Yaşayan

Bu amaca yönelik marka “seni neyin beslediğiyle ilgili. Gerçekten. Mecazi olarak. İçtenlikle.”

Barebones Living, açık hava ve doğa merkezli deneyimlere ve hayırsever çalışmalara odaklanarak misyonunu somut bir şekilde ortaya koyuyor.

Göçebe

Göçebe’nin “Akıllı telefonun kılıcın 21. yüzyıldaki eşdeğeri olduğu” inancı misyonlarının temelini oluşturuyor.

Yani marka, “akıllı telefonunuzun ihtiyacınız olduğunda orada olmasını sağlayacak ürünler geliştirmeyi” amaçlıyor.

Şirketin temel değerleri olan “birinci sınıf malzemeler, dayanıklılık ve detaylara verilen önem” bu bağlılığı daha da güçlendiriyor.

Bakır İnek Kahvesi

Bakır İnek Kahvesi, sürdürülebilir kahve markasışuna yönlendirilir:

“…herkesin evinde yapabileceği kafe kalitesinde latteler için %100 doğal malzemeler kullanarak yüksek kaliteli Vietnam kahvesini herkes için erişilebilir hale getirin.”

Ürün seçenekleri ve özelleştirilebilir paketler bu arayışı gerçeğe dönüştürüyor.

Misyonları ve müşterilerin işlerini yürütmede nasıl merkezi bir rol oynadığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sürdürülebilirliği ve sosyal etkiyi vurgulayan misyon beyanları

Aşağıdaki misyon beyanları, çevreye, dünyaya ve sürdürülebilir bir geleceğe gösterilen özeni vurgulayarak sürdürülebilirlik ve sosyal etkiye odaklanmaları nedeniyle seçilmiştir.

PANGAYA

PANGAYA varlığı şu şekilde özetlenen bir DTC malzeme bilimi şirketidir:

“Dünyaya olumlu bir geleceği birlikte tasarlamak.”

Bunu, “gündelik yaşam tarzı ürünleri aracılığıyla çığır açan tekstil yeniliklerini ve patentlerini dünyaya getirerek” yapıyorlar.

Üstelik ürünleri “moda/giyim ve doğa endüstrisinin çevre sorununu çözmek” için üretiliyor.

Patagonya

Patagonya Misyonlarını “bir grup dağcı ve sörfçü tarafından başlatılan bir işi ve teşvik ettikleri minimalist tarzı yansıtan” dört temel değere ayırıyor.

Bu sütunlar şunlardır:

 1. En iyi ürünü oluşturun: Marka, işlevsel, tamir edilebilir ve dayanıklı ürünleri önceliklerinin başında tutuyor.
 2. Gereksiz zarara neden olmaz: Patagonya, mümkün olduğu ölçüde etik ve sürdürülebilir iş uygulamalarını benimser ve karbon ayak izini azaltmaya yönelik içgörülerini paylaşır.
 3. Doğayı korumak için işi kullanın: Keşfettikleri çevre sorunlarını çözmeye çalışırlar.
 4. Sözleşmeye bağlı değil: Patagonya başarısını dünyayı keşfetmenin ve takdir etmenin yeni yollarını bulurken eğlenmeye borçludur.

Aveda

Bu güzellik markası Ayurveda köklerine sahip olan şirket, misyonunu sürdürülebilirlik etrafında topluyor.

Aveda’nın taahhüdü “yaptığımız ürünlerden topluma geri verme yöntemlerimize kadar yaşadığımız dünyaya özen göstermektir.”

Şirket bu yüce hedefi, %100 vegan ürünler yaratmak, meme kanseri araştırma girişimleri ve sorumlu ambalaj kullanmak da dahil olmak üzere birçok yolla takip ediyor.

REI

REI “amaçlarının herkes için ömür boyu açık hava sevgisini uyandırmak olduğunu” açıkça ifade ediyor.

Kooperatif, “kendimizi en iyi bulduğumuz yerin vahşi, evcilleştirilmemiş ve doğal yerler olduğu” inancı üzerine inşa edildi.

Bu sözlerini, çok çeşitli dış mekan ekipmanlarıyla, kârdan çok amaca öncelik vermeleriyle ve aşağıdaki gibi girişimlerle destekliyorlar:

 • Kongreyi iklim, eşitlik ve koruma konularında harekete geçmeye teşvik etmek
 • Kârlarının yarısından fazlasını çalışanlara, üyelere ve kâr amacı gütmeyen ortaklara geri vermek

En iyi perakendecilerin ve toptancıların misyon beyanları

Bu misyon beyanları, çoğu tüketicinin aşina olduğu önde gelen perakendecilerden ve ev isimlerinden geliyor. Yaşam tarzı, kalite ve seçime çok fazla odaklanıldığını göreceksiniz.

Walmart

Walmart’ın misyon beyanı, “yardım etmek[…] insanlar paradan tasarruf ediyor ve daha iyi yaşıyorlar” kısa ama etkili bir cümledir.

Şirketin tüketicilerine sağladığı genel perakende ve e-ticaret deneyiminin özü budur.

Hedef

Hedef misyonlarını basit bir şekilde yerine getirir:

“Tüm ailelerin günlük yaşamın neşesini keşfetmelerine yardımcı olmak.”

Perakende devi, tüm müşterilerine mağazalarında eğlenceli ve kolay bir alışveriş deneyimi sunarak bu taahhüdünü yerine getiriyor.

Costco

Bu toplu mağazanın basit görev:

“…Üyelere sürekli olarak kaliteli mal ve hizmetleri mümkün olan en düşük fiyatlarla sunmak.”

Costco, son derece uygun toptan satış maliyetleriyle sunulan yiyecek, içecek ve ev malzemeleri seçimlerini sürdürüyor.

IKEA

IKEA’nın iş misyonu şirketin temel işlevine odaklanıyor:

“…iyi tasarlanmış, işlevsel ev mobilyalarından oluşan geniş bir yelpazeyi, mümkün olduğu kadar çok insanın satın alabileceği kadar düşük fiyatlarla sunmak.”

Bu ifadeyi geniş mobilya ve ev eşyaları yelpazesinde somutlaştırıyorlar.

Ayrıca misyonları şirketin “birçok insan için daha iyi bir günlük yaşam yaratmak” vizyonunun üzerine kuruludur ve bu vizyonun bir örneğini oluşturmaktadır.

Yiyecek ve içecek markalarının misyon beyanları

Aşağıdaki misyon ifadeleri, sağlık ve sürdürülebilirliği haklı olarak vurgulayan yiyecek ve içecek markalarından gelmektedir.

Starbucks

Starbucks “insan ruhuna ilham vermeyi ve beslemeyi amaçlıyor – tek seferde bir kişi, bir fincan ve bir mahalle.”

Bu niyet, şirketin sunduğu ürünlerde, mağaza düzeninde ve çok sayıda kahvehane lokasyonunda kolaylıkla gözlemlenebilir.

Ben ve Jerry’nin

Bağlantılı refah kavramı üzerine kurulan dondurma markasının genel misyonu üç ayrı bölüme ayrılmıştır:

 1. Ürün: Ben & Jerry’s’i üst düzey ürünler üretmeye iten “En kaliteli dondurmaları ve mutluluk verici karışımları yapmak, dağıtmak ve satmak.”
 2. Ekonomik: Şirketin paydaşlarını ve çalışanlarını olumlu yönde etkilemeyi de amaçlayan “Şirketi, kârlı büyümenin sürdürülebilir finansal temeli üzerinde işletmek”.
 3. Sosyal: Bu yön, “yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik yenilikçi yollar başlatarak” dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye odaklanır. Bu, şirketin hizmet verdiği topluluklara yatırım yapmaya istekli olduğunu gösteriyor.

Spor ve fitness markalarının misyon beyanları

Bu misyon beyanları, aktif bir yaşam tarzının yaşam, sağlık ve toplum üzerindeki faydalarını sergileyen spor ve fitness markalarına aittir.

Adidas’ın

Adidas’ın iş motivasyonlarını iki bölümde aktarıyor: amaçları ve misyonları:

 1. Amaç: Şirketin misyonunu yönlendiren şey, “Spor aracılığıyla hayatları değiştirme gücüne sahibiz”.
 2. Misyon: Adidas’ın sınıfının en iyisi kıyafetleri, ortak sporcuları ve fiziksel olarak aktif yaşam tarzlarını desteklemesi yoluyla takip ettiği “Dünyanın en iyi spor markası olmak”.

Lululemon

Lululemon Amaçlarını yalnızca 10 kelimeyle etkili bir şekilde iletir.

“İnsanların ellerinden gelenin en iyisini hissetmelerine yardımcı olarak insan potansiyelini yükseltiyoruz.”

Marka, mükemmel fitness ürünleri ve deneyimleri sunarak ve kişinin sağlığına özen gösterilmesini savunarak yoluna devam ediyor.

Zırh Altında

Bu büyük spor markasının misyonu “tüm sporcuları tutku, tasarım ve durmak bilmez yenilik arayışıyla daha iyi hale getirmektir.”

Her giysi sürümünde daha yumuşak ve daha dayanıklı kumaş gibi yeni gelişmeler sağlayarak kendilerini sorumlu tutuyorlar.

Marka aynı zamanda kararlı bir şekilde duruyor temel değerlerKuruluşlarının temeli olarak kullandıkları:

 • Sporcuları seviyorum
 • Galibiyetleri kutlayın
 • Eşitlik için ayakta durun
 • Sürdürülebilir hareket edin
 • Birlikte mücadele edin

Peloton

Peloton’un misyonu “dünyayı fitness yoluyla birbirine bağlamak için teknoloji ve tasarımı kullanmak, insanları her yerde, her zaman kendilerinin en iyi versiyonu olma konusunda güçlendirmektir.”

Şirketin sunduğu yüksek teknolojili bisikletler, koşu bantları, uygulamalar ve diğer ürünler bu hedef etrafında şekilleniyor.

Moda, güzellik ve lüks markaların misyon beyanları

Bu misyon beyanları moda ve güzellik markalarının devlerinden geliyor. Stil, kişilik ve lüks yayıyorlar.

Nordstrom

Bu moda perakendecisi “Mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini sunmak, müşterilerimizin yalnızca moda satın almakla kalmayıp kendi tarzlarını da ifade etmelerine yardımcı olmak” için çalışıyor.

Bu sözü yerine getirmek için Nordstrom geniş bir giysi, çanta, ayakkabı ve daha fazlasını sunuyor.

Ayrıca, e-ticaret ve yüzlerce mağaza lokasyonunda müşteri hizmetlerini sürekli olarak geliştirirken, diğer markaların tekliflerini de düzenli olarak genişletiyorlar.

Zappo’lar

Zappos’un beş kelimelik misyonu“WOW’u yaşamak ve sunmak” şirketin temelleri üzerine inşa edildi Dört C:

 1. Ticaret
 2. Müşteri servisi
 3. Şirket kültürü
 4. Toplum

Misyonları ve değerleri, Zappos’un giderek artan ayakkabı, kıyafet, çanta, aksesuar ve daha fazla ürün yelpazesiyle şekilleniyor.

Perakendeci aynı zamanda bu felsefeyi, müşteri deneyimine her zaman öncelik vermeleri öğretilen çalışanları ve tüketicilere sağladıkları bilinen üstün hizmet aracılığıyla da ortaya koyuyor.

Web sitelerine göre ertesi gün ücretsiz gönderim, ücretsiz iade ve hatta 365 günlük iade politikası sunan ilk perakendecilerden biriydiler.

Sephora

SephoraÇok kanallı bir güzellik perakendecisi olan , “herkes için hoş bir güzellik alışverişi deneyimi yaratmayı ve topluluğumuza korkusuzluğu aşılamayı” amaçlıyor.

Bu bağlılığını binlerce küresel mağazası ve birinci sınıf e-ticaret siteleri aracılığıyla yerine getiriyorlar.

Markanın ayrıca çeşitlilik ve katılıma yönelik ayrı bir misyonu var:

“Tüm güzellikleri korkusuzca savunmaktan ve çalışanlarımız, tüketicilerimiz ve topluluklarımız için kapsayıcı ortamlar oluşturmaktan asla vazgeçmemek.”

Bunu eylemlerine yansıtmak için, ürün çeşitlerinin bir kısmını farklı kuruculara bağışlama sözü verdiler ve perakendede ırksal önyargı üzerine bir araştırmayı desteklediler.

Louis Vuitton (LVMH)

Louis Vuitton (LVMH) Grup, “kendine özgü kimliklerine saygı duyarak 75 Maison’unu geliştirmek için uzun vadeli ivmeyi” artırmaya çalışıyor.

Grubun kurucu ortağı Bernard Arnault, Maison’ların “hepsinin rafine yaşam sanatı vizyonumuzun elçileri olduğunu” iddia ediyor.

Lüks markanın misyonu, “yaratıcı ivme ve sürekli mükemmellik arayışıyla işaretlenmiştir” ve her birinin motivasyonunu artırır. Evler.

Grubun sağladığı her mağazada, markada ve deneyimde, incelik ve zarafeti ön planda tuttuğu açıkça görülüyor.

Marka misyonları değerler üzerine kuruludur

İyi bilenmiş ve etik açıdan etkilenmiş bir misyon beyanı, müşteri tabanınızı ve kârlılığınızı gözle görülür şekilde etkileyebilir.

Dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin amaçlarını nasıl güçlü inançlar üzerine kurduklarını gördünüz.

Onların izinden gitmek için, Tartıştığımız unsurları ve bileşenleri benimseyin ve örnek listemizden bazı fikirleri ödünç alın.

Çok geçmeden markanızın değerlerini örnekleyen güçlü bir misyon beyanına sahip olacaksınız.

Daha sonra çalışanlarınızdan müşterilerinize kadar paydaşlarınızla bağlantı kurabilecek ve kuruluşunuzun tüm çabalarını herkesin gurur duyabileceği bir amaç arkasında birleştirebileceksiniz.

#cta-visual-pb#Misyonunuzu her sayfada sergileyinMisyonunuzu somutlaştıran bir web sitesi oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın