Sohbet GPT: Nasıl Kaydolunur?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Sohbet GPT: Nasıl Kaydolunur?

Yapay zekanın geleceği olan ChatGPT’yi şimdiye kadar herkesin duymuş olduğundan eminim. OpenAI tarafından geliştirilen bu dil modeli, inanılmaz beceri seti ve aklınıza bile gelmeyecek zekası ile dünyayı ele geçiriyor. Teknoloji ile etkileşim kurmanın yeni bir yoludur. Ayrıca ChatGPT’ye katılmak ve kendi iyi nedeniniz için kullanmak istemeniz şaşırtıcı değildir, ancak bunun için önce kaydolmanız gerekir. İzlenmesi oldukça basit ve anlaşılır adımlardır. Bu makalede ChatGPT’ye nasıl kaydolacağınızı göstermeme ve bu güçlü teknolojiyle deneyiminizi başlatmama izin verin. O zaman başlayalım, olur mu?

ChatGPT Nedir?

Hiç bir AI ile insan benzeri bir konuşma yaptınız mı? Siri ve Alexa’yı geride bırakan ChatGPT artık piyasayı ele geçiriyor ama ChatGPT’nin tam olarak ne olduğunu biliyor musunuz?

Temel olarak, sizinle sohbet edebilen bir bilgisayar programıdır ve yapay zeka ile değil, başka biriyle sohbet ediyormuş gibi hissedersiniz. Ne dediğinizi anlar ve ona göre cevap verir. ChatGPT her şeyi çözebilir, sadece bir isim vermeniz yeterli. Tüm zor sorularınıza cevap verebilir, her düzeyde matematik problemini çözebilir, hatta kodlama yapabilir ve web sitenizi html koduyla oluşturmanıza yardımcı olabilir. Hiçbir şeyle sınırlı değil, bu harika değil mi?

ChatGPT’ye Nasıl Kaydolunur?

Aşağıda açıklanan işlem, PC’nin yanı sıra hem Android hem de iOS’a uygulanabilir. Bu nedenle, ister iPhone’unuz, ister Android akıllı telefonunuz veya PC/Mac’iniz olsun, aşağıda belirtilen adımları izleyerek Chat GPT’ye kaydolabilirsiniz.

Yöntem 1- ChatGPT’yi kullanmak için kaydolun

 1. Web tarayıcınızı açın ve ChatGPT’ye gidin https://chat.openai.com/chat.
 2. E-posta adresinizi ve captcha’yı girin.
 3. Captcha’yı çözmeyi bitirdiğinizde, “sonraki” düğmesini tıklayın.
 4. Parolanızı girdikten sonra bir kez daha “ileri” düğmesine tıklayın.
 5. Kaydolmak için az önce aldığınız e-postadaki bağlantıya gidin.
 6. Adınız ve soyadınız için kutuları doldurun.
 7. Telefon numaranızı girin ve ardından OTP Gönder’e tıklayın.
 8. Size verilen kodu giriniz.
 9. Bu kadar; artık sohbet GPT’sine kaydoldunuz ve bunu istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
Tavsiye Edilen:  Restoran web siteleri, restoranların Covid 19 Sonrası Amerika'da gelişmesine nasıl yardımcı oldu?

Yöntem 2: ChatGPT “API” kullanmak için kaydolun

 1. ChatGPT’ye kaydolmak için şu adresteki OpenAI web sitesini ziyaret ederek başlamanız gerekir: https://openai.com/
 2. OpenAI web sitesine girdikten sonra bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için, sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “Kaydol” düğmesine tıklayın.
 3. Adınız, e-posta adresiniz ve şifreniz dahil olmak üzere gerekli bilgileri doldurun.
 4. Hesabınızı oluşturduktan sonra, e-posta adresinize gönderilecek olan doğrulama bağlantısına tıklayarak e-posta adresinizi doğrulamanız gerekecektir.
 5. E-posta adresinizi doğruladıktan sonra, kayıt işlemi sırasında verdiğiniz e-posta ve şifreyi kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
 6. Hesabınızda oturum açtıktan sonra ChatGPT API’sine erişebilirsiniz. Bunu yapmak için sayfanın üst kısmında bulunan “API” düğmesine tıklayın.
 7. ChatGPT’yi kullanmaya başlamak için bir API anahtarı oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için “API Anahtarı Oluştur” düğmesine tıklayın ve talimatları izleyin.
 8. API anahtarınız elinizdeyken artık ChatGPT’yi kullanmaya başlamaya hazırsınız.

Çözüm

OpenAI’nin ChatGPT’si, insanların bilgisayarlarla iletişim kurma şeklini değiştiren son teknoloji bir dil modelidir. OpenAI ana sayfası veya ChatGPT ana sayfası, yeni kullanıcıların hizmeti kullanmaya başlaması için kayıt portalları olarak hizmet verecek. Kayıt işlemine başlamak için e-posta adresinizi, adınızı ve telefon numaranızı vermeniz ve bir şifre belirlemeniz yeterlidir. Hesabınız oluşturulduktan ve e-postanız doğrulandıktan sonra, ChatGPT API’sine erişebileceksiniz. ChatGPT’yi kullanmaya başlamadan önce “API Anahtarı Oluştur” seçeneğinin tıklanması gerekecektir. Artık API anahtarınıza sahip olduğunuza göre, bu gelişmiş teknolojiyi kullanmaya başlayabilir ve sunduğu her şeyden yararlanabilirsiniz.