Son Derece İlgi Çekici İçerik Oluşturmak İçin Beş Uygulama

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Son Derece İlgi Çekici İçerik Oluşturmak İçin Beş Uygulama

1990’larda içerik, gelişen internet dünyasına girdi. Pek popüler olmayan bir pazarlama stratejisi olarak başlayan şey, yıllar içinde katlanarak büyüdü. Popülaritesi o kadar fazladır ki içerik artık internetin kralı haline gelmiştir ve iş dünyasında daha yüksek başarıya ulaşmak istediğinizde onu görmezden gelemezsiniz.

Kaynak

Bugün işletmelerin yaklaşık yüzde 90’ı, ister çok uluslu şirketler ister yeni kurulan şirketler olsun, pazarda önde olmak için içeriğin gücünden yararlanıyor. Bu da rekabet gücünün artmasına neden olmuştur. Bu nedenle, içeriğinizin diğerlerini gölgede bırakmasını sağlamak için birçok şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir.

KYC’ler Sadece Bankalarla Değil

Çoğu insan, içerik dünyasında başarılı olmanın en iyi yolunun sıra dışı düşünmek olduğunu söyler. Ama hiç kimse sana bunu nasıl yapacağını söyledi mi?

Geleneksel fikirlerin ötesine geçmenin ilgi uyandırmak için harika olduğuna şüphe yokken, çoğumuz temelleri, okuyucularla ilgili içeriği unutuyoruz. Pazar araştırması, bunu yapmanın harika bir yoludur. Hedef okuyucularınızın kim olduğunu bilin ve ardından içeriğinizi beğenip beğenmediklerine göre planlayın.

İçeriğinizi çeşitlendirmeniz gerekse de, okuyucularla ortak bir ilgi uyandırabilme yeteneğine sahip olduğundan emin olun. Bu, okuyucularınızın makalelere bağlı kalmasını ve içeriğinizin onlara sunduğu yeni şeyler için geri gelmelerini sağlayacaktır.

Hayranlık Anahtardır

Çeşitli istatistiklere göre, internetteki bir okuyucunun ortalama dikkat süresi sadece 8 saniyeden azdır. Bu, bir kişinin dikkatini içerik aracılığıyla çekmenin ne kadar zor olduğunu gösterir. Bu nedenle, içeriğiniz ne kadar ilginç veya benzersiz olursa olsun, başlığınız okuyucularla etkileşime geçemiyorsa pek bir faydası olmayacaktır. Bu nedenle, kaliteli ve ilgi çekici içerik elde etmenin altın kuralı, çarpıcı ve büyüleyici manşetlere sahip olmaktır; bir kişiyi içeriğinizi okumaya zorlayabilecek başlıklar.

Tavsiye Edilen:  İçerik dağıtım başarısını ölçmenin ve izlemenin önemi

Görsellerle Daha İyi İletişim Kurun

İki içerik parçanız var; biri sadece düz metin, diğeri ise infografikler, videolar ve resimler gibi görsel öğeler içeriyor. Şüphesiz, ikincisini seçeceksiniz. Nedeni oldukça basit ve aşağıdaki resimde gösterilmiştir:

ilgi çekici içerik

Kaynak

Böylece içeriğinizdeki görseller müşterilerinizin ilgisini çekmenin yanı sıra beyinlerinde de etki yaratır. İçerik üzerinden yansıtmayı hedeflediğiniz fikri kolayca anlayabilirler. Bu uygulama aynı zamanda pazarda özel bir konum oluşturmanıza ve içeriklerinizin özgünlüğünü korumanıza olanak tanır.

Harekete Geçirici Mesajı Dahil Et

Hiç şüphe yok ki içeriğiniz bilgilendirici olmalı ama amacı burada bitmemeli. Başarılı bir içerik parçası, potansiyel müşteriler oluşturan ve web sitenize trafik çeken şeydir. Bu nedenle, okuyucuların bir sonraki adımı atması ve markanızla etkileşimde kalması için içeriğinize harekete geçirici mesaj eklemeniz çok önemlidir.

Bazı yaygın harekete geçirici mesajlar, diğerleri arasında Kaydolun, Abone Olun, İndirin, Şimdi Başvurun’dur. Okuyucularınızın bundan sonra ne yapmasını istediğinize bağlı olarak etkili harekete geçirici mesajlar oluşturabilirsiniz.

Sadece Oluşturmayın, İçeriğinizi Optimize Edin

Sadece içerik oluşturmak günün ihtiyacı değildir; iyi planlanmış bir stratejiye göre geliştirilmelidir. Muhteşem bir eser yazmış olabilirsiniz ama daha geniş bir kitleye ulaşamıyorsa veya arama motorlarında üst sıralara çıkamıyorsa amacına ulaşamıyor demektir. Popüler ve uygun anahtar kelimeler hakkında önemli bilgiler toplamanıza yardımcı olması için bir SEO uzmanı tutabilirsiniz. Bunlara içerikte yer vermek hedef kitleye erişiminizi artırır.

Ayrıca, belirli bir müşteri segmentine hitap eden özel bir ürün veya hizmetiniz varsa; içeriğinizi tercihlerine göre optimize etmeye çalışın. SEO’da, içeriği daha kullanışlı ve etkili hale getirmek için içerik oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken çeşitli başka temel unsurlar vardır.

Götürmek

Bu uygulamaları hayata geçirmek kolay bir iş değildir. İnternet dünyasının dönüşen trendlerine hakim olmanız gerekiyor. Ayrıca, daha önce de belirtildiği gibi, çağdaş içerik artık profesyoneller tarafından yönetilen çeşitli boyutlarla ilişkilendirilmektedir. Bu nedenle, giderek daha fazla sayıda firma, internette daha iyi sıralanmalarına yardımcı olan kaliteli içerik üreten profesyonel içerik oluşturuculardan yardım istemektedir. İçerik uzmanları arıyorsanız, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bugün bir arama planlamak için buraya tıklayın.