Sorgu Yanıtlarına Eşlik Eden Sorgu Görüntüleri Nereden Seçilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Sorgu Yanıtlarına Eşlik Eden Sorgu Görüntüleri Nereden Seçilir?

Aramadaki Sorgu Resimleri Nereden Geliyor?

Sorgu Görüntüleri, Google’dan alınan yeni bir patent kapsamında bir sorgu yanıtının çıkarılabileceği aynı kaynaktan seçilebilir.

Google, bir yanıt içerebilecek sayfalara yönlendiren bir dizi bağlantı yerine gerçek bir yanıt olması amaçlanan bir sorguya yanıt gösterdiğinde, yanıtla birlikte bir sorgu resmi de gösterebilir. Google bu sorgu resimlerini nereden seçiyor? Bu, daha önce cevaplandığını gördüğümüz bir sorudur – bazen cevabın gelebileceği sayfadan farklı sayfalardan. Google’a verilen yeni bir patent, yanıtın seçildiği sayfadan uygun bir sorgu görüntüsü varsa durumu değiştirebilir.

Yaklaşık altı yıl önce benzer bir patent üzerine bir yazı yazmıştım. Zengin İçerik Resimlerinin Nereden Geldiği. Bu daha yeni patent dün verildiğinde ve benzer bir isme sahip olmasına rağmen farklı mucitler tarafından verildiğinde, bir şeylerin değişip değişmediğini görmeye değer olduğuna karar verdim.

Bu, bize önceki patent gibi belirli bir soru soran sorguları hedeflediğini söyleyerek başlar:

Patentin özeti de önceki patente çok benziyor. Soru soran bir araştırmacının sorgusu, resim ve metin içeren bir sorguyla sonuçlanır:

Bu patentin bu versiyonunun 2014’te yazdığımdan farkı nedir?

2014 patentinde, Sorgu yanıtları için zengin içerikbize söylendi:

2020’de verilen bu patentte, Sorgu cevapları için resimler, özetin “avantajları” bölümüne eklenen “bazı uygulamalarda” bölümümüz var:

Sorgu görüntülerine ilişkin bu daha yeni patent şu adreste bulunabilir:

Sorgu yanıtları için resimler
Mucitler: Eric Steinlauf, Grant Dasher, Matthew K. Gray, Steven D. Baker, Namrata U. Godbole, Samer Hassan Hassan, Ionut Georgescu
Vekil: Google LLC
ABD Patenti: 10.691.746
Verildi: 23 Haziran 2020
Dosyalandı: 12 Temmuz 2016

Soyut

Patent, cevapla aynı kaynaktan gelen bir görselin bu cevapla birlikte görüntülenmek üzere seçilip seçilmediği ve sorgu görsellerinin nasıl seçilebileceği hakkında daha fazla ayrıntı sağlıyor.

Tavsiye Edilen:  Web Sitenizi Yenilemenin veya Yeniden Tasarlamanın Zamanının Geldiğini Gösteren 8 İşaret

Bize, üst sıralarda yer alan bir görüntünün, yanıtla birlikte gösterilen görüntü olarak kullanılabileceği söylendi.

Ancak bu resim seçilmeden önce, başka bir seçenek de, cevabın çıkarıldığı sayfanın en iyi “N” kaynaklar arasında olup olmadığına ve “görüntü kümesinde bir veya daha fazla görüntü içerip içermediğine, ardından kaynak kaynaktaki görüntünün sahip olup olmadığına bakmak olabilir. görüntü kümesindeki en yüksek sıralama seçilir.”

Veya kaynak kaynağa dahil edilen görüntülerin seçim kriterlerine göre daha fazla sıralanması gibi, görüntülerin ek seçim işlemleri yapılabilir.

Bu seçim kriterleri şunları içerebilir:

  • Resim, sayfada belirgin bir konumdadır
  • Görüntü, az bilgi içeren bir görüntü olarak tanımlanır (ör. “clipart” veya bağlantı düğmeleri, simgeler vb.)

Bu tür ölçütler kullanılarak, yanıt metniyle birlikte görüntülenmek üzere en üst sıradaki sorgu görüntüsü seçilebilir.

Kaynağı ve yanıtı görüntü içermiyorsa, şunlar mümkündür:

  • Cevapla birlikte resim sağlanmayabilir
  • Bir görüntü, soru sorgusuna yanıt verdiği belirlenen görüntüler kümesindeki görüntülere genişletilebilir.

Yanıtlarınızla Birlikte Gösterilen Sorgu Görüntülerini Almak İçin Yapabileceğiniz İşlemler

Bu patent, sorgulara yanıt olarak soruların yanıtlarıyla görüntülenmek üzere görüntülerin nasıl seçildiğine ilişkin bir güncellemedir. Sorgudan gelen yanıtın çıkarıldığı kaynakla aynı kaynaktan gelen bir görüntünün, bir sorgu görüntüsünün seçildiği yer olması olasılığını artırır. Bir görüntünün söz konusu yanıt kaynağından nasıl sıralanabileceği hakkında bize fazla bilgi verilmedi, ancak artık, yanıtın çıkarıldığı sayfada belirgin bir konumdan geliyorsa daha büyük olasılıkla kullanılabileceğini biliyoruz.

Öne çıkan snippet olarak gösterilebilecek bir soruyu yanıtlamaya karar verdiyseniz ve yanıtınıza bir resim eklemek istiyorsanız, o resmin yanıtınızla aynı sayfada göze çarpacak şekilde yerleştirildiğinden emin olun; resimler cevaplarınızla birlikte görünecektir.

Bill Slawski hakkında

26 yılı aşkın SEO deneyimi ve Hukuk Doktoru Derecesi ile Bill Slawski, Google’ın SEO ile ilgili patentleri konusunda en önde gelen uzmandır. Patent Keşfi, SEO hakkında yeni bilgiler bulmanın en hızlı ve en ayrıntılı yollarından biridir. Bill, önde gelen bir arama motoru optimizasyonu blogu olan SEO by the Sea’nin Editörüdür ve burada 1.300’den fazla gönderinin yazarıdır. Bill’in deneyimi, Fortune 500 markalarını ve dünyanın en büyük web sitelerinden bazılarını içerir. Bill, Moz, Search Engine Land ve Search Engine Journal için katkıda bulunan bir yazardır. 2014-2021’de arama motoru algoritmaları, evrensel ve harmanlanmış arama, aramada kişiselleştirme, arama ve sosyal ve yinelenen içerik sorunları, yapılandırılmış veri ve şema gibi konularda sektör lideri uluslararası konferanslarda konuşma yaptı.