Squarespace GoDaddy’ye Karşı: 2023’te En İyi Platform Hangisi?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Squarespace GoDaddy’ye Karşı: 2023’te En İyi Platform Hangisi?

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Squarespace ve GoDaddy, pazarda çeşitli şekillerde farklılık gösteren popüler web sitesi oluşturucularıdır. Her ikisi de farklı kitleler için harika platformlardır, bu nedenle herhangi bir platform seçmeden önce tüm özellikleri analiz etmek önemlidir. Squarespace ve GoDaddy’nin web sitesi oluşturucuları arasında karar vermek için yardıma ihtiyacınız varsa bu makaleyi okumalısınız. Kullanım kolaylığı, Tasarım, fiyatlandırma, e-Ticaret özellikleri, pazarlama özellikleri ve desteği içeren Squarespace ve GoDaddy arasındaki temel farklar hakkında bu makaleyi yazdım. Her platformun tüm özelliklerini ve farklılıklarını anlamak için makalenin tamamını okuduğunuzdan emin olun.

Squarespace ile GoDaddy’nin Hızlı Bir Karşılaştırması

Squarespace ve GoDaddy, etkileyici özelliklere sahip mükemmel web sitesi oluşturucularıdır, ancak bir seçim yapmadan önce platformun tüm işletme ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olun. Basit bir ifadeyle, Squarespace, e-Ticaret özelliklerinin çoğunu kapsayan, her tür web sitesi için uygun, çok çeşitli etkileyici şablonlar sunar. GoDaddy ise en çok küçük işletmeler için faydalı olan pazarlama özelliklerine sahip uygun fiyatlı web sitesi oluşturucuları sunar. Aşağıdaki bölümde Squarespace ve GoDaddy arasındaki farkları detaylandıracağım.

Squarespace ve GoDaddy Arasındaki Temel Farklılıklar

Kullanım kolaylığı

Her iki platforma da başlamak basittir. Hesabınızı oluşturmak için sadece birkaç tıklama yeterlidir. Hem Squarespace hem de GoDaddy, web sitesini tasarlamak için herhangi bir kodlama becerisine ihtiyaç duymaz.

Squarespace web sitesi oluşturucuyu kullanmak bazı insanlar için zor olabilir. Seçeneklerin nasıl kullanılacağını öğrenmek biraz zaman alır, ancak nasıl çalıştıklarını anladığınızda hepsini rahatça kullanabilirsiniz.

Squarespace web sitesi oluşturucu- ana sayfa

Bu arada, GoDaddy’nin web sitesi oluşturucusunun kullanıcı arayüzünün kullanımı basittir. Herhangi bir zorluk çekmeden web sitesinin herhangi bir bölümünü kolayca düzenleyebilirsiniz. Tüm temel düzenleme işlevleriyle birlikte gelir.

 GoDaddy'nin web sitesi oluşturucusunun kullanıcısı

Karar: İki platformun kullanım kolaylığı karşılaştırıldığında, GoDaddy’nin kullanımı Sqaurespace’den daha kolaydır.

Tasarım ve özelleştirme

Her iki platform da iş ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz çeşitli temalar ve şablonlar sunar. Bu temaları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Şimdi her iki platformu da daha derin seviyelerde inceleyelim.

Squarespace, çevrimiçi mağazalar, portföyler, üyelikler, bloglar vb. web siteleri için 80 şablon sunar. Tasarım sürecini başlattıktan sonra bile web sitesinin temasını değiştirebilirsiniz.

Web siteleri için kare alan şablonları

Tüm temalar, her cihazda iyi görünecek şekilde tasarlanmıştır. Bu şablonları, iş gereksinimlerinize göre sürükle ve bırak düzenleyiciyle özelleştirebilirsiniz. Farklı sayfalar, bölümler ve bloklar eklemenize veya kaldırmanıza olanak tanır. Yazı tiplerini, arka plan rengini, üst bilgileri ve alt bilgileri düzenleyebilirsiniz. Sqaurespace ile web sitesini tasarlama konusunda tam özgürlüğe sahip olacaksınız.

Sqaurespace-complete web sitesini tasarlama

Basit bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız GoDaddy harika bir seçenektir. Gereksinimlerinize göre özelleştirmesi son derece kolay olan 100 hazır şablon arasından seçim yapabilirsiniz.

Web siteniz için bir tema seçtikten sonra ek bölümler ekleyebilir ve rengi, yazı tipini, düğmeleri ve diğer öğeleri düzenleyebilirsiniz. Ancak GoDaddy web sitesi oluşturucuda blok ekleyemezsiniz.

Tavsiye Edilen:  Twój przewodnik po formatach blogów i jak wybrać najlepszy dla siebie
GoDaddy- bir web sitesi oluşturun

Squarespace’e benzer şekilde tema, düzenleme işlemi başladıktan sonra bile değiştirilebilir. Web sitesinin tasarımı söz konusu olduğunda, GoDaddy, Squarespace ile karşılaştırıldığında çok fazla özelleştirme özgürlüğü sunmuyor. GoDaddy, daha az karmaşık seçeneklerle net ve basit bir web sitesi oluşturucu isteyen yeni başlayanlar için en uygunudur.

Karar: Squarespace, güzel tasarımlar ve özelleştirme seçenekleriyle daha fazla tema sunar.

Fiyatlandırma

Bir web sitesi oluşturucu seçerken, dikkate alınması gereken birincil faktör maliyettir. Hangi web sitesi oluşturucunun daha uygun fiyatlara sahip olduğunu görelim:

Sqaurespace, kullanıcıların özelliklerini keşfedebilmesi için 14 günlük ücretsiz deneme sunar. Toplamda dört fiyatlandırma seçeneği sunarlar. Yıllık planı seçerseniz, tüm planlar için 1 yıllık ücretsiz alan adı alırsınız.

Fiyatlandırma

Squarespace fiyatlandırması, dört fiyatlandırma seçeneği içerir.

Fiyatlandırma
Kare Alan Planları Fiyatlandırma
Kişisel plan $23/ay
İş planı $33/ay
Temel Ticaret planı $36/ay
Gelişmiş Ticaret planı 65 $/ay

GoDaddy, ücretsiz bir plan da dahil olmak üzere toplam beş fiyatlandırma planı sunar.

GoDaddy planları Fiyatlandırma
Özgür
Temel $9.99/ay
Standart $14.99/ay
Ödül $19.99/ay
e-ticaret $24.99/ay

Karar: Sqaurespace ile karşılaştırıldığında, GoDaddy daha uygun fiyatlandırma seçeneklerine sahiptir.

E-Ticaret Özellikleri

Bir e-Ticaret web sitesi oluştururken, tüm platformların e-Ticaret özelliklerini aramak ve gerekli tüm özelliklere sahip olanı seçmek çok önemlidir. Hem Squarespace hem de GoDaddy e-Ticaret özellikleri sunar, ancak özelliklerin çoğu yalnızca GoDaddy’nin premium planlarında mevcuttur. Her iki platformun e-Ticaret özelliklerine net bir göz atalım.

ürün ekleme: Squarespace ile açıklamaları, resimleri ve videoları olan 10.000 adede kadar ürün ekleyebilirsiniz. GoDaddy web sitesinde ise 5.000 adede kadar ürün ve bir ürün için on görsel ekleyebilirsiniz.

Squarespace ile dijital, fiziksel ve abonelik tabanlı ürünler satabilirsiniz. Buna karşılık, GoDaddy web sitesinde yalnızca dijital ve fiziksel ürünler satabilirsiniz.

Envanter: Envanteri her iki platformla da yönetebilirsiniz ancak Squarespace, GoDaddy’den daha gelişmiş seçenekler sunar. Sqaurespace ile stoklar düştüğünde e-posta uyarıları alacaksınız. Ancak, GoDaddy kullanıyorsanız stokta ne olduğunu görmek için analiz kontrol panelini kontrol etmelisiniz.

Ödeme ağ geçitleri: Her iki platform da Paypal, Stripe ve Square gibi ödeme ağ geçitleri sunar.

İşlem ücretleriyle ilgili olarak Squarespace, İş planında %3’lük bir ücret alır, ancak e-Ticaret planlarında ücret almaz. GoDaddy ise herhangi bir işlem ücreti almaz.

Bağışlar: Her iki platform da ödeme sırasında belirli bir amaç için bağış toplama veya bağış yapma seçenekleri sunar. GoDaddy, özelleştirilemeyen temel bir bağış seçeneği sunarken, Squarespace daha gelişmiş ve özelleştirilebilir bağış seçeneklerine sahiptir.

Karar: Her iki platformu da e-Ticaret özellikleri açısından karşılaştırırken, Sqaurespace birinci sınıf e-Ticaret özellikleri sunarken, GoDaddy küçük işletmeler için uygundur.

Pazarlama Özellikleri

Her iki platform da blog oluşturma, e-posta pazarlaması, sosyal medya pazarlaması ve SEO gibi mükemmel pazarlama özellikleri sunar.

Eposta pazarlama: E-posta pazarlama hizmetleri, Squarespace ve GoDaddy platformlarında mevcuttur ve Google Workspace ile profesyonel e-posta adresleri sunar.

Tavsiye Edilen:  2023'ün Denenecek En İyi 7 Yapay Zeka Sanatı Oluşturucusu

Squarespace ile müşterilerinize farklı düzen ve şablonlar kullanarak haber bültenleri gönderebilirsiniz. Ayrıca, nasıl performans gösterdiklerini anlamak için gönderilen e-postaların temel performanslarını da görüntüler.

Öte yandan GoDaddy, stok fotoğraflarla özelleştirilebilen e-posta şablonları da sağlar. GoDaddy, gelişmiş analitik sağlama ve e-posta pazarlama geliştirmenizi destekleme avantajına sahiptir. Web sitesi bloglarını müşterilerinize göndereceğiniz e-postalara entegre edebilirsiniz.

SEO: Web sitesinin teknik SEO’sunu uyumlu hale getirmek için herhangi bir harici eklentiye ihtiyacınız yoktur. Hem Squarespace hem de GoDaddy teknik SEO’yu kendi başlarına halleder. Resimler için meta ve başlık etiketleri, URL sümüklü böcekleri, anahtar kelime önerileri ve alternatif metinle ilgilenebilirler. Her iki platformun da SEO yönleri hakkında daha derine inelim.

Squarespace ile kanonik etiketler, otomatik etiketler ve yönlendirmeler gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca platformun SEO yeteneklerini geliştirmek için bir blog özelliği sunar.

GoDaddy, teknik SEO’yu yönetmek için SEO Sihirbazı sağlar. Ek olarak, blog oluşturma işlevi sağlarlar, ancak SEO’ları blog oluşturma işleviyle uyuşmaz.

Sosyal medya: Her iki platform da ürünlerinizi sosyal medya platformlarını kullanarak pazarlamanıza olanak tanır.

Facebook Manager ve Instagram’ı Squarespace’e bağlayarak müşterilerinizin sosyal medya hesapları ile ürün satın almalarını sağlayabilirsiniz.

Squarespace web sitesinde sosyal medya gönderilerini web sitenize gömebilirsiniz.

Buna karşılık GoDaddy, özellikle sosyal medya pazarlaması için bir Pazarlama Paketi sağlar. Bu özellik, sosyal medya etkileşimlerinizi tek bir panodan yönetmenizi sağlar. Ayrıca, sosyal medya gönderi oluşturucusunu kullanarak sosyal gönderileri kişiselleştirebilir ve önceden planlayabilirsiniz.

Karar: İki platformun genel pazarlama yetenekleri karşılaştırıldığında GoDaddy, pazarlama seçenekleri açısından Squarespace’ten üstündür.

Destek

Bir web sitesi oluşturucu seçerken destek, en önemli endişelerden biri olmalıdır. Her iki platform da teknik belgeler, adım adım kılavuzlar, bloglar ve diğer kaynaklar gibi çeşitli seçeneklerle mükemmel müşteri desteği sunar.

Squarespace, e-posta veya canlı sohbet yoluyla destek sunar: İletişim formumuzu ziyaret edin. Ayrıca, web sitesini sıfırdan tasarlama konusunda adım adım video eğitimleri de var.

Buna karşılık GoDaddy, telefon görüşmesi ve sohbet yoluyla 09:00’dan 21:00 AEDT’ye kadar 7/24 destek sunar.

Karar: Her iki platformdaki müşteri hizmetleri aynı görünse de, Sqaurespace hızlı yanıt vererek kazananı yapıyor.

Squarespace ve GoDaddy: Bu Platform Kimin İçin?

Squarespace ve GoDaddy, bir platform oluşturmak için aynı özellikleri ve araçları taşıyabilir, ancak müşteri tabanları birbirinden oldukça farklıdır. Siz de aşağıdaki tercihlere göre platformlardan birini seçebilirsiniz.

Şu Durumlarda Kare Boşluğu Seçin:

 • Daha fazla esnekliğe ve tasarım seçeneklerine sahip bir platform istiyorsunuz.
 • E-Ticaret mağazanız için modern ve estetik bir görünüme öncelik veriyorsunuz.
 • Yerleşik e-Ticaret özelliklerine ve yeteneklerine sahip bir platform arıyorsunuz.
 • Daha iyi SEO ve pazarlama yeteneklerine sahip bir platform istiyorsunuz.
 • Daha fazla özellik ve özelleştirme seçeneği için biraz daha yüksek bir fiyat ödemeye hazırsınız.

Aşağıdaki Durumlarda GoDaddy’yi Seçin:

 • Satın alınabilirliğe öncelik veriyorsunuz ve bütçe dostu bir seçenek arıyorsunuz.
 • Kullanımı kolay web sitesi oluşturucuları ve şablonları olan bir platform istiyorsunuz.
 • Güvenilir web sitesi barındırma hizmetlerine sahip bir platforma ihtiyacınız var.
 • Güçlü müşteri desteği ve kaynakları olan bir platform arıyorsunuz.
 • Temel olarak, gelişmiş özellikler ve özelleştirme seçenekleri olmadan temel bir web sitesi oluşturmaya odaklanıyorsunuz.
Tavsiye Edilen:  Daha Verimli Olmanın 16 Güçlü Yolu

Squarespace ve GoDaddy: Artıları ve Eksileri

İşte Squarespace ve GoDaddy’nin artıları ve eksileri.

Kare Alanı Artıları

 • Squarespace, çevrimiçi mağazanız veya web siteniz için size çok sayıda özelleştirme seçeneği sunar.
 • Dijital ve fiziksel ürün ve hizmetleri Squarespace’te kolaylıkla satabilirsiniz.
 • Squarespace, ilerlemenize yardımcı olacak çok sayıda pazarlama ve blog oluşturma aracı sunar.
 • Yeni başlayanlar için başlamak için en iyi web sitesi oluşturucusudur.
 • Squarespace’in müşteri desteği mükemmel.

Kare Alanı Eksileri

 • Squarespace, bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacak herhangi bir AI çözümü sunmaz.
 • Squarespace’in e-Ticaret özellikleri o kadar gelişmiş değil.

GoDaddy Profesyonelleri

 • GoDaddy’nin ADI işlevi, yapay zeka kullanarak bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur.
 • GoDaddy’de temaları kolayca değiştirebilirsiniz ve içerik otomatik olarak yeni temaya göre yeniden biçimlendirilir.
 • GoDaddy’nin tamamen ücretsiz bir web sitesi oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir sürümü vardır.
 • GoDaddy, web siteniz için barındırma ve alan adları sunar.
 • Hareket halindeyken web sitenizi yönetmek için GoDaddy uygulamasını kullanabilirsiniz.

GoDaddy Eksileri

 • GoDaddy çok fazla özelleştirme seçeneği sunmuyor.
 • Geliştiriciler ve web sitesi tasarımcıları için GoDaddy’de çok fazla yaratıcı özgürlük yoktur.

İlgili okuma;

Sonuç: Squarespace GoDaddy’ye Karşı (2023)

Her iki platform da sağlam özellikler sunar ve farklı işletme türlerine hizmet eder. Gereksinimlerinize uygun platformları seçin.

Kısacası, Squarespace web sitesi oluşturucusunu seçin diyebilirim

 • Şık bir tasarıma ve en iyi e-Ticaret özelliklerine sahip bir web sitesi veya çevrimiçi mağaza oluşturmak istiyorsanız.

GoDaddy web sitesi oluşturucuyu seçin

 • Küçük işletmeniz için kullanımı kolay bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız,

Umarım bu makale, Squarespace ve GoDaddy platformlarının tüm özelliklerini ve çeşitlerini ve bunların işinize nasıl yardımcı olabileceğini anlamanızı kolaylaştırmıştır.

SSS: Squarespace ve GoDaddy

GoDaddy veya Squarespace’te alan adı satın almak daha mı iyi?

Zengin özelliklere sahip bir platform arıyorsanız, Squarespace iyi bir seçenek olabilir veya uygun fiyat ve mükemmel müşteri hizmeti istiyorsanız GoDaddy’yi seçebilirsiniz.

GoDaddy’yi Squarespace ile kullanabilir miyim?

Alan adını GoDaddy hesabınıza ekleyip ardından DNS ayarlarınızı güncelleyerek Squarespace web sitenizi bir GoDaddy alan adına bağlamak mümkündür.

Hangisi daha iyi, Squarespace mi yoksa GoDaddy mi?

GoDaddy ile karşılaştırıldığında, SquareSpace tasarım, özelleştirme, özellikler ve diğer pek çok açıdan daha iyi seçenekler sunar.

Hangisi daha ucuz, Squarespace mi yoksa GoDaddy mi?

Her iki platformun fiyatlandırma planlarını karşılaştıran Godaddy, Squarespace’ten daha uygun fiyatlandırma planları sunuyor.