Stajyerlerin Sosyal Medyanızı Yönetmesine İzin Vermeli misiniz?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Stajyerlerin Sosyal Medyanızı Yönetmesine İzin Vermeli misiniz?

Her yıl daha fazla şirket sosyal medyada yer almanın öneminin farkına varıyor. Birçok küçük ve orta ölçekli işletme için bu, pazarlama bulmacasının ihmal edilmiş bir parçası olmuştur çünkü her bir sosyal medya hesabını yönetmek çok zaman alıcı olabilir.

İşletme sahipleri, bilgisayar başında sosyal konuşmaları izlemek veya hatta sosyal medya pazarlamasını nasıl yapacaklarını öğrenmek zahmetine katlanmak yerine, bu zamanı bir sonraki büyük iş anlaşmasını tamamlamak için harcamayı tercih ederler.

Göre PEW Araştırma Merkezi18-29 yaş arası erkek ve kadınlar, büyük sosyal ağların her birine hakim durumda. Sosyal medyayı istatistiksel olarak en çok kullanan kişileri sizin adınıza halletmeleri için işe almak mantıklı olmaz mıydı? Hızlı cevap mutlaka gerekli değildir, ancak nedenini anlamak önemlidir.

Stajyerler, şirketiniz için gerekli görevleri tamamlama konusunda büyük bir varlık olsa da, şirketinizin sosyal medya hesaplarının kontrolünü onlara vermeden önce dikkate alınması gereken birkaç nokta vardır. Bu blog yazısında, sosyal medyanızı yönetecek bir stajyer tutmadan önce dikkate almanız gereken beş faktörü size sunuyoruz.

1. Bir marka için sosyal medyayı yönetmek, kişisel sosyal medyayı yönetmekten farklıdır.

İşe aldığınız stajyer umut verici görünebilir çünkü her sosyal ağda 5.000’den fazla takipçisi vardır. Belli ki doğru bir şey yapıyorlar değil mi? Kişisel sosyal medya hesaplarını yönetmede başarılı olmak, her zaman bir işletme hesabını yönetmeye iyi bir şekilde dönüşmez.

Kendi niş kitleleriyle başarılı olsalar da, ideal müşteri kitleleriyle nasıl başarılı olacaklarını muhtemelen bir gecede öğrenemeyecekler. Örneğin, hedef kitleniz yüzlerce komik mem veya selfie paylaştığınız için onları takip ediyor olabilir, bu arada hedef kitleniz sağlık teknolojisindeki en son yenilikleri arıyor olabilir.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Mağazanız için SEO Dostu Açılış Sayfaları Nasıl Oluşturulur?

İşletme sayfalarına yönelik sosyal medya algoritmaları da kişisel sosyal medya hesaplarından farklı çalışır. Ne yazık ki algoritma işletme sayfaları lehine çalışmıyor. Aslında, 2014 yılında işletme sayfalarının organik erişimi %2 kadar düşüktü ve geçen yılın sonlarında bir algoritma değişikliği yaşandı. Organik erişimi yine yarı yarıya azaltın. Düşük organik erişim, sonuçta, bir sosyal medya stratejisine, kişisel bir sosyal medya sayfasının benzer sonuçlar elde etmek için ihtiyaç duyacağından daha fazla iş, düşünce ve reklam parasının harcanması gerektiği anlamına gelir.

2. Sosyal medya şirketinizin halka açık en önemli varlıklarından biridir.

Bir stajyerin web sitenizin içeriğini yönetmesine izin verir misiniz? Eğer cevabınız hayır ise o zaman kendinize nedenini sorun. Sosyal medya sayfalarınız muhtemelen şirketinizin web sitesinden daha fazla ilgi görecektir.

Sosyal medya hesabınıza aktarılan her şey genel marka imajınızda hesaba katılacaktır. Sosyal medya içeriğinizin, markanızın genel tonunun nasıl tasvir edilmesini istediğinizle uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir.

Unutmayın, bir şey sosyal medyaya ulaştığında, gönderiyi hemen silseniz bile sonsuza kadar internette kalacaktır. Küçük bir hata ulusal habere dönüşebilir.

3. Reklamlara Daha Fazla Para Harcama Riski Altındasınız

Sosyal medya reklamlarınızı yönetme konusunda deneyimli biri olmadan, işletmenize fark etmeden yüzlerce, hatta binlerce dolara mal olabilecek basit bir hata yapmak çok kolaydır.

Örneğin, Facebook reklamlarını ele alırken, ömür boyu bütçeden günlük bütçeye geçişi doğru bir şekilde yapmazsanız, aylık 1000 ABD doları tutarındaki Facebook reklam bütçeniz kolaylıkla 30.000 ABD doları tutarındaki aylık bütçeye dönüşebilir. Bu basit hata basit gibi görünebilir, ancak düşündüğünüzden daha yaygındır.

Reklam setlerinin kurulumuna ek olarak deneyim, sosyal medya paranızın karşılığını size daha fazla kazandıracak bir numaralı faktördür. Hiçbir Pazarlama 101 ders kitabı veya çevrimiçi makale, sektörünüz için en etkili sosyal medya reklam kampanyasını oluşturmanın gizli sırrını veremez çünkü sektör sürekli değişmektedir.

Tavsiye Edilen:  Sizin İçin Hızlı Çalışan Bir Sosyal Medya Takvimi Nasıl Yapılır?

Deneyimli bir sosyal medya pazarlama uzmanı, işletmeler için etkileşim başına 0,01 ABD doları kadar düşük bir maliyetle sosyal medya reklamları oluşturabilirken, daha az deneyimli bir sosyal medya pazarlamacısı, aynı reklamı etkileşim başına 1,00 ABD dolarından daha düşük bir maliyetle elde etmekte zorlanabilir. (Profesyonel ipucu: Her zaman etkileşim başına maliyetinizi 1,00 ABD dolarının altında tutmayı hedeflemelisiniz)

Her gün sosyal medya reklamlarında neyin işe yaradığını sürekli olarak test eden herkes, daha düşük maliyetli reklamlara yönelik gizli soslarının çoğunlukla deneyimle geldiğini söyleyebilir.

4. Olumsuz Yorumlarla Başa Çıkmak ve Kriz Yönetimi

Her harika sosyal medya hesabı beraberinde büyük bir sorumluluk getirir! Dürüst olalım, sosyal medya sayfanızdaki her etkileşim olumlu olmayacak. Stajyeriniz, olumsuz geri bildirimleri doğru şekilde ele almak için profesyonel müşteri hizmetleri becerilerine ve sosyal medya becerilerine sahip olacak mı?

Bazı açılardan sosyal medya günümüzün müşteri destek çağrı merkezi haline geldi. Apple, UPS, Amazon, Hulu ve Postmates gibi birçok büyük şirket, sosyal medya hesaplarından aldıkları şikayetleri yalnızca ele almak için ikincil sosyal medya hesaplarını bile uygulamaya koydu.

5. Geçiş

Birçok staj yaz tatilinde gerçekleşir. Çoğu durumda, okula devam ederken gerçek yaşam deneyimi kazanmaları amaçlanmaktadır. Çoğu öğrencinin bir sonraki dönem yeniden başladığında tam zamanlı bir pozisyon almaya vakti yoktur. Aşağıdaki grafik çeşitli sektörlerdeki tipik stajyer tutma oranını göstermektedir.

Gördüğünüz gibi stajyer tutma oranının %50’nin üzerinde olduğu tek bir sektör var. Bu sizin için ne anlama geliyor? Bu düşük elde tutma oranı, sosyal medyanızda muhtemelen bir bağlantı kopacağı anlamına gelir.

Stajyerinizi tam zamanlı çalışacak şekilde işe almadığınız sürece (teklifi kabul edeceklerini varsayarsak), sosyal medya hesaplarınızı yönetecek yeni kişileri değiştirmeye devam etmeniz gerekecektir. Her yeni stajyerin muhtemelen farklı bir yazım ve estetik tarzı olacak, bu da sosyal medya hesaplarınızı sorunsuz ve profesyonel bir şekilde devretmeyi daha da zorlaştıracak.

Tavsiye Edilen:  Blog Yazarak İlişki Kurma Rehberi: Kitlenizle Bağlantı Kurmak ve İşbirliği Yapmak

Büyük olasılıkla nadir bir durum olsa da, bekledikleri iş teklifini alamayan tuzlu bir stajyerin sosyal medya hesaplarınızı sabote etme olasılığını da riske atabilirsiniz.

GÖTÜRMEK

Stajyerlerin itibarını zedelemek istemiyoruz çünkü hepimiz hayatımızın bir noktasında kariyerimizin başlangıç ​​noktalarında olmuşuzdur. Stajyerleri işe almak, ders kitabı dünyasının dışında gerçek yaşam deneyimi kazanmanın ve iş yükünü hafifletmenin harika bir yoludur.

Stajyerlerin işe alınmasını şiddetle teşvik ettiğimizi belirtmek önemlidir. yardım sosyal medya pazarlama çalışmalarınızla. Onlara öğrenmeleri ve becerilerini geliştirmeleri için harika bir fırsat sunmanın yanı sıra, faaliyetlerinize yeni bir bakış açısı getirebilirler ve doğru yönlendirmeyle daha fazla zaman harcayan görevlerden bazılarını üstlenebilirler. Sosyal medya pazarlamanızın yönetimini bir stajyere devretme konusunda bir kez daha düşünmenizi öneririz.

Sosyal medyada çıkan her şeyin sonsuza kadar internette kalacağını asla unutmayın. Pazarlama çalışmalarınızı yürütmek için bir stajyer tutmayı düşünüyorsanız, işletmenizin tüm içerik pazarlama hizmetlerinizi yürütmek üzere deneyimli ve güvenilir bir pazarlama şirketiyle ortaklık yapmayı düşünmesinin zamanı gelmiş olabilir.