Startuplar İçin 25 Şok Edici Pazarlama İstatistikleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Startuplar İçin 25 Şok Edici Pazarlama İstatistikleri

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

Modern iş çağında, başlangıç ​​sahipleri için hiç olmadığı kadar fazla veri mevcut. Bu, işletme sahiplerinin dijital ortamda çok sayıda pazarlama istatistiğinin bulunmasıyla pazarlama hakkında her zamankinden daha fazla şey öğrenebilecekleri anlamına gelir.

Yeni başlayanlar için dijital pazarlama istatistiklerinden etkin bir şekilde yararlanmak, işletme sahiplerinin verilerin içindeki kalıpları yorumlayarak daha iyi kararlar almalarına yardımcı olabilir ve bu da işletme için artan karlılığa yol açabilir.

Hedef pazarın farklı doğası ve sunulabilecek farklı ürün türleri nedeniyle, bir B2B girişiminin pazarlama ihtiyaçları ile B2C girişiminin pazarlama ihtiyaçları arasında dikkate değer bir fark vardır. Buna rağmen, aşağıdaki pazarlama istatistikleri, hem B2B hem de B2C girişimlerinin 2022 için pazarlama kampanyalarını daha iyi planlamalarına yardımcı olacaktır.

Ama önce, bazı yararlı tanımlar.

Başlangıç ​​pazarlaması neleri içerir?

Basitçe söylemek gerekirse, başlangıç ​​pazarlaması, girişimlerin sahip olduğu zaman, para veya yetenek gibi sınırlı kaynaklar nedeniyle benzersiz bir zorluktur. Ne kadar küçük olursa olsun, her çabanın iyi planlandığından ve kusursuz bir şekilde uygulandığından emin olmalısınız. Başlangıç ​​pazarlaması tamamen farklı bir bilimdir.

Hepimiz pazarlamanın tüm işletmeler için gerekli olduğunu biliyoruz, ancak yeni başlayanlar için daha da önemli. İnsanlar girişiminizi ve neler sunduğunu bilmedikçe, muhtemelen ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almayacaklardır.

Yeni başlayanlar için pazarlama çok özel bir durum olduğu için, bu başlangıç ​​istatistikleri listesi, kuruculara girişimlerini en iyi şekilde nasıl pazarlayacaklarını düşünmeye başlamaları için iyi bir yer vermelidir.

[Add Banner Here]

1. Kaç Girişimin Pazarlama Ekibi Var?

Ankete katılan 1000 işletmeden, %56,9 Girişimlerin %20,8’i kendini pazarlamaya adamış en az bir kişiye sahip, %15,3’ü tek pazarlamacı sahibi, %4,8’i dışarıdan bir ajans kullanıyor ve %2,2’si serbest çalışanlara güveniyor.

2. Birçok Startup’ın Hala Web Sitesi Yok

Dijital iş çağında, durum böyle olmasa da, hemen hemen her girişimin bir web sitesine sahip olacağını düşünürsünüz. %36 Startup’ların %35’i web sitesi olmayan küçük işletmelerin %35’i bir web sitesine sahip olacak kadar köklü olmadıklarına inanıyor.

3. Pazarlamada Web Sitesi Tasarımı Ne Kadar Önemli?

Web sitesi tasarımı, pazarlamada inanılmaz derecede önemlidir, %75 bir işletmeyi ürünlerinin kalitesine göre değerlendirdiklerini söyleyen müşterilerin yüzdesi pazarlama web sitesi.

4. Marka Bilinirliği Oluşturmanın En İyi Yöntemleri Nelerdir?

Marka bilinirliği oluşturmak için en aktif kullanılan platform sosyal medya pazarlamasıdır. Bir önceki yıla göre %12’lik düşüşün ardından e-posta pazarlaması ikinci, ardından içerik pazarlaması ve ücretli medya gecikmesi üçüncü ve dördüncü sıralarda yer aldı.

Kaynak: Kampanya İzleme

5. Y Kuşağını Çekmek İçin En İyi Pazarlama Kanalları Nelerdir?

Y kuşağı aslında %247 bloglardan ve sosyal medyadan etkilenme olasılığı daha yüksektir, bu nedenle hedef pazarınızsa, şimdi PR’ınızı başlatmak için harika bir yer olacaktır.

Tavsiye Edilen:  Verimliliği ve Daha İyi Müşteri Deneyimlerini Artırmak için Pazarlamada Teknolojiyi Kullanmanın 4 Yolu

6. Mobil kullanıcıların %96’sı Google’da arama yapıyor

Google şu anda web’de mobil aramanın kralıdır. %96 mobil cihazlarda arama trafiğinin yüzde 2’sini Yahoo ve yüzde 1’ini Bing alıyor. Bu nedenle, sitenizi akıllı telefon kullanıcıları için optimize etmek istiyorsanız, tüm bahislerinizi Google’a koyun.

Kaynak: Mavi Korona

7. Yeni Müşterileri Çekmek İçin En İyi Yöntemler Nelerdir?

Marka bilinirliği oluşturmaya benzer şekilde, yeni müşteri çekmenin en etkili yönteminin sosyal medya pazarlaması olduğu belirtildi. Ardından, işletmeler e-posta pazarlamasını ikinci sırada, ücretli medyayı üçüncü sırada, etkinlik pazarlamasını ve video pazarlama dördüncü ve beşinci sıraları alırken, dijital görüntüleme ve etkileyici pazarlama geride kaldı.

Kaynak: Kampanya İzleme

E-posta pazarlamasının bu kadar güçlü olmasının nedeni, işletmelerin müşteri adaylarını beslemek için kullandıkları birincil iletişim şekli olmasıdır. Sitenizdeki aktif kullanıcıları yeniden hedeflemek için kullanılır. Böylece işletmenizin tüm trafik elde etme kanallarının dönüşüm oranlarını artırır.

Daha fazla bilgi için E-posta Pazarlama Akışları için Nihai Kılavuzumuza bakın.

8. Güvenli Bir Web Sitesi Bağlantısına Sahip Olmak Ne Kadar Önemli?

Web sitenizde güvenli bir bağlantıya sahip olmak, muhtemelen iyi bir tasarıma sahip olmaktan daha önemlidir. %82 Güvenli olmayan bir bağlantıya sahip bir web sitesini kullanmayacağını belirten müşteri oranı. Arama motorları aslında güvenli HTTPS protokolünü kullanmayan siteleri cezalandırır.

9. Startup Pazarlama Harcama İstatistikleri

Ankete katılan 1000 işletmenin %78’i dijital pazarlamaya daha fazla yatırım yapmak istediğini, %73’ü sosyal medyalarına daha fazla yatırım yapmak istediğini ve %57’si e-posta pazarlamasına yatırımlarını artırmayı planladığını belirtti.

Ek olarak, işletmelerin %19’u geleneksel pazarlama harcamalarını kısacağını belirtirken, %11’i etkinlik pazarlamasına, %10’u e-posta pazarlamasına ve %8’i sosyal medya pazarlamasına yaptığı harcamaları azaltacağını belirtti. .

Kaynak: Kampanya İzleme

10. Girişimler Pazarlamaya Yeterli Zaman Harcamaz

Pazarlama diğer meslekler gibidir, sonuçları elde etmek için çok çalışmanız gerekir, yarım yamalak bir girişimde bulunamazsınız ve başarılı olamazsınız. Buna rağmen, girişimlerin neredeyse yarısı yalnızca kümülatif bir harcama yapıyor. iki saat haftada pazarlamada veya daha az.

(Kaynak: https://www.statista.com/statistics/745326/marketing-time-spent-us-smb/)

11. Startup’lar İçin En Büyük Pazarlama Zorlukları Nelerdir?

2022’ye girerken pazarlamadaki en büyük zorlukları sorulduğunda, ikinci sırada yeni potansiyel müşteriler ve potansiyel müşteriler kazanmakla birlikte müşteri edinme en sık belirtilen zorluktu. Bir sonraki aşamada, artan web trafiği üçüncü, gelişen sosyal medya dördüncü ve artan dönüşümler beşinci sırada yer aldı.

(Kaynak: https://www.campaignmonitor.com/resources/guides/the-state-of-small-business-marketing/)

12. Startuplar İçin Hangi Pazarlama Kanalları İyi Çalışıyor?

1000 girişimin %69,6’sı Facebook’u aktif olarak kullanıyor, e-posta pazarlaması %64,1 ile ikinci sırada, %52,4’ü doğrudan postayı, %48,3’ü Instagram’ı ve %47’si Twitter’ı kullanıyor. Basılı reklamlar da oldukça yaygındı ve yeni başlayanların %45,7’si onu kullanıyor ve %42,8’i ücretli aramaları kullanıyor.

(Kaynak: https://www.campaignmonitor.com/resources/guides/the-state-of-small-business-marketing/)

13. Startup’lar Müşterileriyle Nasıl İletişim Kuruyor?

Girişimlerin müşterileriyle iletişim kurmak için kullandıkları en yaygın yöntem %71,8 ile e-posta. İkinci sırada, %60,8’lik bir oranla müşterilerle iletişimde kalmak için Facebook’u kullanıyor ve üçüncü sırada, girişimlerin yarısından fazlasının kullandığı diğer tek yöntem %55,8 ile telefon. İlginç bir şekilde, yeni başlayanların %47,6’sı müşterilerle iletişim kurmak için hala doğrudan posta kullanıyor, hatta %39,9 ile Instagram ve %39,8 ile Twitter için kullandıklarından daha fazla.

Tavsiye Edilen:  ChatGPT, müzik akışı platformları için daha etkili içerik oluşturmaya nasıl yardımcı olabilir?
Kaynak: Kampanya İzleme

14. Müşteriler Ürünlerinizi veya Hizmetlerinizi Nasıl Öğrenmeyi Tercih Eder?

%70 Müşterilerin oranı, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında makaleler ve bloglar aracılığıyla bilgi edinmeyi reklamlardan daha çekici bulacaktır.

Kaynak: İçerik Pazarlama Enstitüsü

İçerik stratejileri, çeşitli sektörlerde daha popüler hale geliyor.

15. 2022 Yılında En İyi Yatırım Getirini Hangi Pazarlama Kanalı Sağladı?

Keşfedilen pazarlama kanallarından 2022’de en çok yatırım alan kanallar aynı zamanda en iyi getirileri sağladı. En üst sırada e-posta pazarlaması var, Facebook ikinci sırada geliyor ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde geleneksel pazarlama ilk üçü tamamladı.

Kaynak: Kampanya İzleme

16. SEO Pazarlama Dönüşümü Giden Pazarlama ile Nasıl Karşılaştırılır?

SEO pazarlaması, giden pazarlamaya göre çok daha üstün bir dönüşüm oranına sahiptir ve SEO dönüşümü %14,6 ve giden pazarlama, %1,7 oranında dönüşüm sağlıyor.

Kaynak: İmforza

17. Google Reklamlarında Ortalama YG Ne Kadardır?

Google reklamlarında ortalama yatırım getirisi nispeten basittir ve bütçeniz varsa bu iyi bir yöntem olabilir, harcanan her 1 ABD Doları karşılığında ortalama 2 ABD Doları kazanırsınız. %200 geri dönmek.

18. Google’da İlk Sayfayı Kaç Kullanıcı Geçiyor?

Bu istatistik, yüksek kaliteli SEO’ya sahip olmanın önemini göstermektedir. %10 İnternet kullanıcılarının yüzdesi Google aramalarında gerçekten üçüncü sayfaya çıkıyor, öne çıkmak için iyi bir şans istiyorsanız, ilk iki sayfada çıkmanız gerekecek.

Arama sonuçlarında öne çıkmak çok daha zorlaşıyor, bu nedenle şirketler zengin snippet’leri optimize etmeye ve sayfalarındaki kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor.

19. Başarılı Bir Facebook Reklamını Ne Sağlar?

Facebook, yalnızca B2C operasyonları için müşterilere ulaşmanın en popüler yöntemi olmakla kalmıyor, aynı zamanda B2B müşterilerini çekmek için de ideal bir platform. 60 milyon web sitesinde aktif iş sayfaları. Bir reklamdan en iyi şekilde yararlanmak için reklama bir resim veya video eklemelisiniz, çünkü bunları eklemek reklamın performansını %70-%90 oranında artıracaktır.

Kaynak: Lyfe Pazarlama

Tüm popüler sosyal medya platformları, çok daha ilgi çekici olduğu için video içeriğine resimlerden daha fazla öncelik veriyor. Facebook video reklam geliri tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi 28,2 milyar dolar 2021’in 3. çeyreğinde ve ulaşması bekleniyor %30 2024 yılına kadar küresel olarak çevrimiçi video reklam gelirinin Pew Araştırma MerkeziYouTube ve Facebook günümüzde en yaygın kullanılan sosyal platformlardır.

20. Müşteriler Pop-up Reklamlardan NEFRET EDER

Kaç kez bir web sitesine girdiniz ve sadece bir pop-up reklamın sizi engellemesi için bir şeye tıklamaya çalıştınız? Birçok insan bu sorunu yaşadı ve sonuç olarak, %73 Pop-up reklamlardan kesinlikle nefret ettiğini belirten müşteri oranı. Onları kullanmasan daha iyi olur.

21. Startupların Kullanma Olasılığı Daha Düşük Olan Pazarlama Kanalları Nelerdir?

Diğer pazarlama kanalları, yeni başlayanlar tarafından nadiren kullanılır. Yalnızca %27,3’ü Snapchat’i, %24,5’i reklam panolarını, %23,6’sı Spotify gibi platformlarda barındırılan reklamları, %18,8’i podcast programlamayı ve küçük bir kısım %18,5 ile gerçekten podcast reklamlarını kullanıyor.

Tavsiye Edilen:  Küçük İşletmeler İçin 8 Marka Örneği
Kaynak: Kampanya İzleme

22. Pazarlamacılar Davranışsal Verileri Kullanamıyor

İşletmeler artık özel pazarlama çözümleri için müşteri profilleri oluşturmaya başlamak üzere büyük miktarda davranışsal veriyi izleyebilir. Buna rağmen, %70 pazarlamacıların oranı hala bu tür verileri kullanmakta başarısız oluyor.

23. Startuplar İçin En Belirgin Pazarlama Hedefleri Nelerdir?

Önümüzdeki yıl hangi pazarlama hedeflerinin onlar için en önemli olduğu sorulduğunda listenin başında yeni müşteriler kazanmak, ilginç bir şekilde mevcut müşterileri elde tutmak ikinci, müşteri değerini ömür boyu artırmak üçüncü sırada sadık bir hayran kitlesi oluşturmak yer aldı. dördüncü sırada geride.

Kaynak: Kampanya İzleme

24. 2022 İçin Pazarlama Yatırım Trendleri

Startup’lar en çok parayı geleneksel pazarlama biçimlerine, e-posta pazarlamasına ve Facebook pazarlama kampanyalarına harcadı. Arkasından ücretli dijital pazarlama, doğrudan posta ve içerik pazarlama gelir.

Buna karşılık, az sayıda işletme arama motoru optimizasyonu (SEO), Instagram pazarlaması ve SMS pazarlamasına yatırım yapıyor. Snapchat gibi diğer sosyal medya pazarlama kanalları çok az yatırım gördü.

Kaynak: Kampanya İzleme

25. Startup’ların Ustalaşması İçin En Zor Pazarlama Kanalı Nedir?

Ankete katılanlar, kullanmakta en zorlandıkları pazarlama kanalının influencer pazarlama olduğunu açıkça belirtmişler, bunu çok yakından ikinci sırada SEO pazarlaması ve üçüncü sırada tamamlayarak ücretli dijital medya izlemiştir.

Kaynak: Kampanya İzleme

Table of Contents