Stratejiniz İçin 10 Pratik Şey

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Stratejiniz İçin 10 Pratik Şey

Peki, multi milyon dolarlık markanızın e-ticaret pazarlama stratejisini planlıyorsunuz ve fikirlere ihtiyacınız var.

Ancak yaygın olarak bulunan temel ipuçları yeterli değil; markanızı büyük bir büyümeye hazırlayacak uygulanabilir tavsiyeler istiyorsunuz. Borç almak istiyorsun kanıtlanmış bu işi doğru yapan markaların fikirleri.

Bu çok mantıklı. Diğer e-ticaret pazarlama taktik kitapları da tamamen işinize yarayabilir.

Bu nedenle sektör liderleriyle konuştuk ve markaları büyütmek için en iyi ve yeterince kullanılmayan pazarlama taktiklerini bulmak için interneti araştırdık.

Aşağıda, tanınmış başarılı DTC markalarında kullanılan e-ticaret pazarlama taktikleri ve mağazanızın bunları daha fazla trafik çekmek ve dönüştürmek için nasıl uyarlayabileceği hakkında bilgi edinin.

Tekerleğin yeniden icat edilmesine gerek yok 😉

E-ticaret pazarlaması hakkında bilgilerinizi tazelemek mi istiyorsunuz yoksa uygulanabilir ipuçlarına atlamayı mı tercih ediyorsunuz? Aşağıdaki atlama bağlantılarını deneyin:

E-ticaret pazarlaması nedir?

Kısaca, e-ticaret pazarlaması, markanızın alışveriş yapanların dikkatini çekmek için kullandığı tüm bireysel taktikleri kapsar.

Genel olarak amacı mağazanız için site trafiğini artıran marka bilinirliği oluşturmaktır. Buradan site trafiği beslenebilir veya müşterilere ve zaman içinde tekrarlanan müşterilere dönüştürülebilir.

E-ticaret pazarlamasının ana odağı mağaza satın alımlarıdır.

Örneğin, bir restoranın veya fiziksel perakende mağazasının hedefi, bizzat alışveriş yapmak veya bir etkinliğe katılmak için gelmeniz olabilir. Ancak bir e-ticaret markası için pazarlamanın nihai hedefi, büyük ölçüde çevrimiçi satışların veya ikincil olarak, sonunda satın almaya dönüştürmeyi düşündüğünüz abonelerin peşinde olmaktır.

E-ticaret pazarlaması hem DTC hem de B2C kanal yaklaşımlarını içerir

E-ticaret pazarlaması genellikle doğrudan tüketiciye (DTC) tarzı işletmeler için bir konu olarak çerçevelenir. Ancak e-ticaret pazarlama stratejiniz, işletmeden tüketiciye (B2C) taktiklerden de ders alabilir.

Başarıya ulaşmak için her birinin farklı kanallara ihtiyacı vardır. Dolayısıyla bunları pazarlama stratejinizde en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek, büyümenize yardımcı olabilir.

Size en uygun kanalları seçmek; bu büyük ölçüde son tüketicinizle kimin etkileşimde bulunduğuyla ilgilidir: Doğrudan bir işletme olarak mı (DTC)? Veya müşterilerinizle dolaylı olarak (B2C) iletişim kurduğunuz durum.

Bu, kazanmaya çalıştığınız kanalları belirleyecektir.

Örneğin, markanız DTC satıyorsa (örneğin: YETI), genellikle belirli ürünler veya ürün grupları (yani: soğutucular) düzeyinde satış yaparsınız.

Web sitenizin varlığı, arama, sosyal medya ve e-posta gibi kanallar aracılığıyla çevrimiçi satış yapmak bunun için mükemmel seçimlerdir ve marka kimliğinizi müşteriyle 1:1 oluşturmanıza yardımcı olur.

Ancak Home Depot iseniz veya birçok farklı markanın ürünlerini satıyorsanız (B2C), marka kimliğiniz tepede diğer tüm ürünleriniz ve kategori düzeyinde faaliyet gösterirsiniz (yani “ev tadilatı”).

Benzersiz değerinizi vurgulamak için televizyon ve radyo gibi kanallara daha fazla önem verebilirsiniz.

Daha sonra kitle segmentlerini (yani parke döşemeyle ilgilenenleri) çekmeye gerçekten odaklanmak için sosyal medyayı, etkileyicileri ve e-postayı kullanın.

Genel olarak, daha fazla B2C, DTC’nin deneyimsel yaklaşımına benzer şekilde inanılmaz deneyimler oluşturma ihtiyacının farkına vardıkça, hem DTC hem de B2C markalarının hedeflerine ulaşmak için kullandığı kanallarda daha fazla geçiş görüyoruz.

E-ticaret pazarlama kanalları

Stratejinizi planlamaya başladığınızda, e-ticaret pazarlamasının büyük ölçüde dijital öncelikli olduğunu ancak e-ticaret işinizi pazarlamak için uygun birden fazla kanalın bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Planlayacağınız birkaç kanalı burada bulabilirsiniz:

 • Sosyal medya: Kitlenizin/hedef demografinizin en çok nerede takıldığına bağlı olarak Facebook, Instagram, Twitter, Tik Tok ve YouTube gibi sosyal platformlardaki organik gönderiler ve ücretli reklamlar
 • E-posta: Müşteri ve abone listelerinize gönderilen bültenler, satış e-postaları ve diğer diziler
 • Etkileyici: Markalı içerik oluşturmak ve yeni müşteriler kazanmak için sosyal medya platformlarında “ünlü”lerle ortaklık yapmak
 • İçerik: Kitleniz için genellikle blog gibi sahip olunan bir kanal aracılığıyla, değeri ön planda tutan yazılı veya görsel içerik oluşturmak ve tanıtmak
 • Ücretli reklam: Google veya Bing gibi platformlarda görsel, alışveriş veya arama tabanlı reklamlar için ödeme yapmak
 • SMS: Tüketicilerin telefonlarına doğrudan kısa mesaj, satış hatırlatıcısı veya soru gönderme
 • TV + radyo: Radyo ve televizyonda geleneksel reklamlar
Tavsiye Edilen:  Arttırılmış Etkileşim için Etkileyen Kişilerle İşbirliği Kampanyalarının Gücü

Tipik olarak, pazarlama kampanyalarınızı yürütürken, bu kanallarla ilgili kararlarınızı bildirmek için kanala özgü ölçümlere bakacaksınız.

Örneğin, web sitenize özel dönüşüm oranı, hemen çıkma oranı, ortalama sipariş değeri ve kullanıcı başına gelir gibi metrikler, müşterilerinizi ve ne satın aldıklarını daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

E-postayla açılma oranı ve tıklama oranları, tekliflerinizin ne kadar ilgi çekici olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

E-ticaret pazarlama stratejiniz: Neleri dahil etmelisiniz?

Bir e-ticaret pazarlama stratejisi, alışveriş yapanları sitenize çekmek ve onları dönüştürmek için gerçekleştireceğiniz tüm girişimlerin ayrıntılarını verir.

Markanız pazarlama stratejinizi yazmaya ilk başladığında, basit olabilir ve yalnızca bir veya iki pazarlama kanalını içerebilir.

Ancak siz büyüdükçe, her şeyi kapsayan pazarlama stratejiniz muhtemelen daha fazla kanalı kapsayacak şekilde genişleyecektir.

Ayrıca stratejiniz markanıza daha spesifik hale gelebilir ve öğrendikleriniz mağazanız için en iyi sonucu verebilir. Başka bir deyişle, nasıl yürütülür planlayın ve taktiklerinizin ne kadar gelişmiş olduğunu hangi kanalları yüksek düzeyde kullanacağınızı izole etmekten daha önemli hale gelir.

Genel olarak bir plan en azından aşağıdakileri içerecektir:

 • Mağazanızın hedef pazar bilgileri
 • SWOT (güçlü yönler, zayıf yönler, fırsatlar ve tehditler) analizi
 • Teklifiniz (hangi ürünleri satıyorsunuz)
 • Benzersiz satış noktanız (USP)
 • Kullanmayı düşündüğünüz kanallar ve taktikler
 • Önemli satış ölçümleri (veya pazarlamanızın başarısını nasıl izleyeceğiniz)
 • Pazarlama bütçesi

Pekala, önümüzdeki yılki pazarlama faaliyetlerinizde neyin yer alacağını düşünmeye başladığınızda, bilgi almak için kimin başucu kitaplarına bakmalısınız?

Gelin bu işi doğru yapan markalara bir göz atalım.

Uygulanabilir 10 e-ticaret pazarlama ipucu

İşte şimdiye kadarki en iyi e-ticaret pazarlama stratejinize ilham verecek 10 dönüşüm ve trafik artırıcı ipucu.

1) Daha fazla kişiselleştirme fırsatı yaratın

Alışveriş yapanların dikkatini daha iyi çekecek kişiselleştirilmiş e-postalar oluşturmak için hedef kitlenizi bölümlere ayırmanın harika bir fikir olduğunu zaten biliyorsunuz.

Muhtemelen en azından birkaç segmenti zaten ayarlamışsınızdır. Ancak segmentlere ayırma hala sıklıkla yeterince kullanılmayan bir taktiktir.

E-posta pazarlama araçları genellikle hedef kitleniz için oluşturabileceğiniz segment sayısını sınırlamaz. Bu, yeni hedef grupları ve seçenekleri test etme ve onlarla oynama şansınızdır.

Aşağıdakileri temel alarak segmentler (ve ilişkili e-ticaret promosyonları ve site sayfaları) oluşturmayı deneyin:

 • Yaş
 • Cinsiyet (Müşteri seçim yaparsa)
 • Konum (varsa fiziksel bir mağazaya yakınlık)
 • Doğum ayı
 • Tekrarlanan müşteriler
 • En çok harcama yapan müşteriler

Ardından, dönüşüm şansı daha yüksek olan, daha stratejik, hedefe yönelik e-postalar göndermek için bu yeni segmentleri kullanın.

Örneğin, markanızdan beş defadan fazla alışveriş yapan VIP müşterilere yönelik bir segmentiniz olduğunu varsayalım. Bu durumda şunları yapabilirsiniz:

 • Diğer abonelerinize e-posta göndermekten daha sık bir sıklıkta, beğenebilecekleri yeni ürünler hakkında onlara bilgi veren özel bir VIP bülteni gönderin. (Belki bu grup aynı zamanda yeni ürün indirimlerine de erken erişim hakkına sahiptir?)
 • Markanızdan hiç alışveriş yapmayan ancak sıklıkla göz atan müşterilerden oluşan bir segment oluşturun. Ardından, bu grubu bir süredir inceledikleri bir ürünü satın almaya teşvik etmek için bir indirim veya paket stratejisi deneyin.

2) Küçük hataları anlaşmayı uzatmak için küçük bir fırsat olarak kullanın

Sonuçta ne kadar planlama yaparlarsa yapsınlar tüm markalar hata yapar. Önemli olan markanızın bunu yaptıktan sonraki tepkisidir.

Küçük hatalar tesadüfidir ve genellikle müşteriniz üzerinde büyük bir etkiye sahip değildir.

Örneğin, indirim kodlarını doğru gün/saatte etkinleştirmemek can sıkıcı olabilir, ancak bu kolay bir düzeltmedir. Bunun gibi küçük hatalar, anlaşmaları veya tasarrufları genişletmek için önemli fırsatlar olabilir.

İşte bunun bir örneği Pendleton’dan.

Mağazaları indirim yapmak için küçük bir hata yaptı ve potansiyel olarak daha mutlu alışveriş yapanlara ve daha fazla satışa yol açtı.

Orta büyüklükte bir hata müşteriyi etkileyebilir ancak düzeltilmesi kolaydır (gönderim için çok fazla ücret alınması gibi).

Bunun gibi hatalar düzeltilebilir (geri ödeme teklif edilerek) ve aynı zamanda gelecekteki bir satın alma işlemi için indirim yapılabilir. Bu rotaya gitmek, sorunu önceden çözer ve bir özür (ve geri gelip tekrar alışveriş yapmak için bir neden) sunar.

Tavsiye Edilen:  God Mode AI: Karmaşık Görevleri Otomatikleştiren Yapay Zeka Destekli Araç

Ancak ne zaman indirim veya indirim teklif etmekten kaçınmanız gerektiğini bilin. Sorun daha büyük bir hatadan kaynaklanıyorsa, bir anlaşma teklif etmek samimiyetsiz görünebilir ve müşteriye yardımcı olmak yerine onu üzebilir.

Büyük hatalar, bir bireye veya gruba kişisel olarak zarar veren şeylerdir. kültürel ödenek suçlamaları.

Bu sorunlar yalnızca samimi bir özürle gelmelidir, anlaşma veya indirim yapılmamalıdır.

3) Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını öğrenmek için geçmiş e-posta verilerine bakın

Pazarlamanızda iyileştirmeler yapmak için tıklama oranınızı, açılma oranınızı, abonelikten çıkma oranınızı ve zaman içindeki dönüşüm oranınızı izleyin.

E-posta analizlerini zaman içinde takip ederek, sezonluk değişikliklerin yanı sıra tek seferlik başarı veya başarısızlıkları da görebilirsiniz. Verileri yalnızca her e-postadan sonra kontrol ederseniz, o e-postanın yalnızca o yılın o haftasında nasıl performans gösterdiğini görürsünüz.

Örneğin, e-posta ölçümlerinizi üç yıl boyunca izliyorsanız:

 • İnsanların Kara Cuma haftasında gönderdiğiniz e-postaların daha azını açtığını fark edebilirsiniz. Böylece, potansiyel olarak açılma oranını artırmak için satış mektuplarınızı bir hafta önce göndermeye başlayabilirsiniz.
 • Ya da belki Aralık tatillerinde yalnızca satış reklamlarından tıklama aldığınızı, diğer satış reklamlarının ise açılmadığını fark etmişsinizdir. Bu veriler, yıl boyunca tatil pazarlamanızı taklit eden yeni e-postaları test etme fırsatı sunar.

Yıldan yıla trendleri takip etmek için markanızın e-posta pazarlama yazılımını kullanabilirsiniz.

Yazılımınızı ne kadar uzun süre kullanırsanız, o kadar iyi verileri analiz etmeniz gerekir. Bununla birlikte, geçmişe yönelik bir görünüm için temel bilgileri (tıklama oranı, açma oranı, abonelikten çıkma yüzdesi ve dönüşüm oranı) bir e-tabloda izlemek de iyi bir fikirdir.

Bu şekilde, hangi yazılımı kullandığınızdan veya hangi yazılım arasında geçiş yaptığınızdan bağımsız olarak, markanızın pazarlamasında hangi sezonluk trendlerin ve tek seferlik kazanımların öne çıktığını (ve hangisinin işe yaradığını) zaman içinde öğrenebilirsiniz.

4) Yeni kanalları erkenden ve sık sık denemek için biraz zaman ayırın ve $$ ayırın

Yepyeni pazarlama kanallarını, hatta kullandığınız sosyal medya kanallarının ek özelliklerini (örneğin ne zaman) sık sık test edin Facebook mağazalar eklediÖrneğin.

Beta özelliklerin bir sosyal platformda nasıl sonuçlanacağını bekleyip görmek isteyebilirsiniz, ancak erken benimseyenlerden olmak çoğu zaman en fazla ödülü almanıza yardımcı olur.

Örneğin ileri dönüştürülmüş bir kazak markası olan Katwise, Etsy pazar platformunu ilk benimseyenlerdendi.

Bir sırasında onun evini gezmekKat (hayranları Katwise tarafından biliniyordu), Etsy’ye çoğu kişiden daha erken katılmanın bir e-ticaret markası olmasına ve sergilediği evi satın almasına nasıl yardımcı olduğunu paylaştı.

Benzer şekilde, daha büyük markalar da nereye gidebileceklerini (ya da gidemeyebileceklerini) görmek için yeni kanallara yatırım yapmalı.

Beta denemelerine yatırım yapmak için bir bütçe ve zaman ayırmayı düşünün. Neyin işe yaradığını görmek için modaya uygun kanal denemeleri için bütçe oluşturma. Ardından, olmayanları geride bırakın ve yeni müşterilere ulaşmak için denemelere devam edin.

5) Yüksek kaliteli müşteri iletişim listesi sağlamak için CRM’nizi günlük olarak temizleyin

Son zamanlarda konuştuk Charles Melberpazarlama direktörü GöçebeNomad’ın e-postayla pazarlama stratejileri hakkında.

Ekibinin eski kişileri veritabanlarından sık sık temizlediğini belirtti. Büyük bir liste tutmak yerine, yüksek kaliteli (dönüştürme potansiyeli daha yüksek) kişilerden oluşan daha küçük bir liste tutarlar.

Melber’e göre, e-posta servis sağlayıcılarının (ESP’ler) gözünde değerli kalmasını sağlamak için aktif e-posta listenizi budamalı ve sürdürmelisiniz.

Bunun nedeni, listenizi budadığınızda her e-postanın daha yüksek bir yüzdeyle açılmasıdır. Bu da e-postalarınızı “daha önemli” (değerli) hale getirir ve spam olarak işaretlenme olasılığını azaltır.

Gönderdiğiniz e-posta sayısına bağlı olarak, kişileri e-posta listenizden sezon başına veya yılda bir kez çıkarmanızı önerir.

Gönderilen e-postaların sayısını artırdıkça, listenizi ne sıklıkta budayabileceğinizi de artırırsınız.

Nomad’da Charles, insanların son üç ay içinde bir e-postayı açıp açmadığını belirleyen bir otomasyon yarattı.

Tavsiye Edilen:  Üretken Yapay Zeka Nasıl Çalışır?

Eğer bunu yapmamışlarsa, onları yeniden ele geçirmek için son bir e-posta gönderir. Bu e-postayı açmazlarsa ilgili kişi etkin olmayan bir listeye taşınır.

6) Müşterilerle daha yakın ilişkiler kurmak için bir SMS hattı oluşturun

MesajBird bize gösteriyor Cindy gibi müşteriler, saç ürünleri şirketi gibi markalar ve Delivery & Co gibi aracılar için SMS’in ne kadar etkileşimli ve yararlı olabileceği.

E-ticaret pazarlaması genellikle müşterilerle daha fazla ve daha derin ilişkiler geliştirmeye çalışır.

Bu derin ilişkileri yaratmanın bir yöntemi de mesajlaşmaktır; özellikle de hedef pazarınız daha gençse. 2021 yılının Şubat ayında, Twilio işletmelere önümüzdeki 12 ay içinde hangi kanalları eklemeyi planladıklarını sordu.

%20’den fazlası SMS tabanlı bir sohbet robotu olduğunu söylerken, %20’si genel olarak SMS’ten bahsetti.

Sonunda müşterilerinize mesaj göndererek markanızın sesini duyurun. Gibi bir program kullanın Gönderenblue müşterilerin telefon numaralarını toplamak ve satış ve diğer önemli bilgileri onlara ulaştırmak.

Bu ilişkileri daha da geliştirmek için markanızla konuşmak isteyen müşterilere yanıt vermek ve onlarla sohbet etmek için her hafta belirli bir zaman belirlemeyi düşünün.

7) Anında geri bildirim ve heyecan için sosyal tabanlı anketleri kullanın

Müşteriler, yeni ürünler ve ürün lansmanları için en değerli tasarım aracınızdır. Ancak pek çok marka, pazarlama planının bir parçası olarak onlara ulaşmayı düşünmüyor.

Bir pazarlama biçimi olarak, müşterilerinizi ürünlerinizin tasarım sürecine dahil ederek onlara yaklaşan lansmanların önizlemesini verin ve heyecan yaratın.

Onlara bir ürünün iki farklı versiyonu arasında karar verme gücü (veya karar verme gücü yanılsaması) verin.

İsterseniz daha da derine inebilir ve hedef pazarınızı ve sektörünüzü ölçmenin bir yolu olarak markanızı neden seçtiklerini veya bir markada en önemli neyi bulduklarını sorabilirsiniz.

Sorularınıza yanıt almak için sosyal medya anketlerini, metin anketlerini veya e-posta anketlerini kullanın.

Bir Twitter Anketi veya basit bir metin anketi, bir şey basit olduğunda işe yarayacaktır. Ancak daha karmaşık sorularınız olduğunu varsayalım. Bu durumda, aşağıdaki gibi bir program ekleyebileceğiniz için bir e-posta ideal olacaktır: Anket maymun daha uzun sorular için.

Kanada merkezli perakendeci Poppy Barley, sosyal pazarlamasında “şu ya da bu” anketlerini kullanmanın mükemmel bir örneğidir.

En çok hangi tatil düzenleme parçalarını beğendikleri konusunda sosyal hedef kitlelerinden nasıl anında geri bildirim aldıklarını inceleyin:

8) Daha iyi bir ilk izlenim için e-ticaret web sitenizi yenilemeye yatırım yapın

Psychology Today’e göre, bir saniyeden az ilk izlenimi oluşturmak için.

Web siteleri insan olmasa da yavaş yüklenen bir e-ticaret sitesi (mobil cihazlarda yalnızca bir saniyelik bir gecikme) dönüşümleri %20 azaltın) ilk izleniminiz açısından sizi dezavantajlı durumda bırakabilir.

Shogun müşterisi Daring Foods, web sitenizi optimize etmenin ve geliştirmenin markanız için neler yapabileceğinin en iyi örneğidir.

Shopify mağazalarını başsız halde ele geçirdiklerinde ürün görüntüleme oturumlarının sayısını %39,8 artırdı.

Yüksek kaliteli sitenizi optimize etmek için aşağıdakilerden emin olun:

 • Çok güzel işlevsel
 • Zengin mağazacılık var
 • Gerçek zamanlı kişiselleştirme özelliğine sahiptir
 • Hızlı yükleniyor
 • Yüksek kaliteli marka görsellerine sahiptir

#cta-visual-pb#Dönüştüren açılış sayfaları oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin veya hızlı bir şekilde harika bir ana sayfa oluşturun.Bugün tasarlamaya başlayın

9) Müşteri başına daha iyi maliyet için daha küçük etkileyicilerle ortak olun

Statista’ya göre markaların %38’i şu tarihler arasında harcama yapıyor: Pazarlama bütçelerinin %10 ve %20’si etkileyiciler hakkında.

Ve etkileyici pazarlama, e-ticaret markaları için oldukça etkilidir çünkü çoğu zaman güzelliğe düşerler (%53 etkili) veya giyim ve aksesuar endüstrileri (%45 etkili).

Sorun genellikle etkileyicilerle çalışmanın maliyetidir. Örneğin, Kim Kardashian’la çalışmak için tahmini bir harcama yapmayı bekleyebilirsiniz. Gönderi başına 352 bin ila 586 bin dolar.

Alternatif olarak, daha küçük etkileyicilerle (1.000 ila 100.000 takipçisi olanlar) çalışmak maliyeti çok daha az ve görebiliyorum daha yüksek etkileşim oranları. Bu maliyet-etkileşim oranı oranı, harcanan dolar başına daha fazla dönüşüm potansiyeline yol açar.

Influencer Marketing Hub’ın bu hediye gönderisi örneğini çok seviyoruz. Etkileyicilerin ve markaların birlikte çalışmasının birçok yolu vardır.

Etkileyici Pazarlama Merkezi, markaların etkileyicileri bulmasının kolay bir yoludur.

Onların Influencer pazarlama maliyetleri rehberi farklı büyüklükteki etkileyiciler için beklenen maliyetleri ve yatırım getirisini ve ikisinin birlikte çalışmasına yönelik yöntemleri gösterir.

Bu yıl stratejinize etkileyici pazarlamayı eklemeyi veya hedef kitlenize göre uyarlanmış yalnızca birkaç mikro etkileyiciyi denemeyi düşünün.

10) Satın alma niyetiyle alışveriş yapanların ilgisini çekmek için optimize edilmiş blog içeriği oluşturun

Yalnızca yüksek kaliteli, okuyucuya öncelik veren içeriğin yayınlanmasını sağlayarak e-ticaret markanızın blogunu bir sonraki seviyeye taşıyın (ve rekabette öne çıkın).

Bloglar genellikle bir e-ticaret pazarlama stratejisinin eksik bir parçasıdır çünkü markalar, örneğin yeni bir ürün lansmanı kadar hızlı bir şekilde böyle bir yatırımın karşılığını her zaman göremezler.

Ancak uzun vadeli etkiler buna değebilir; nedeni şu:

Sitenizde değerli içerik oluşturmak, sizi alışveriş yapanların sektörle ilgili bilgi (yeni ruj, cüzdan teknolojisi vb.) için aradıkları uzman haline getirir.

Ayrıca, yüksek kaliteli yaşam tarzı içeriği, her yeni blog yayınlandığında onları sitenize geri getirir ve her gönderi okuduklarında potansiyel ürünleri gösterir.

Shogun Sayfa Oluşturucu müşterisinden alınan bu örnekte Simya Güzel Evimarka, okuyucuların en son tasarım trendleri hakkında bilgi edinebileceği, görsel açıdan çekici bir blog oluşturuyor:

Aşağıdaki gibi yüksek kaliteli bir içerik stratejisi oluşturun: Simya Müşterilerin sorularını öncelikle blogunuzda yanıtlayarak.

Tabii ki yine de anahtar kelimeler için sıralamaya girebilirsiniz, ancak yalnızca anahtar kelimelere bakarsanız müşterilerinizin aramadığı terimler için sıralamaya başlayabilirsiniz. Alternatif olarak, stratejiyi oluşturmak ve içeriği yazmak için bir ajans veya serbest çalışanla anlaşabilirsiniz.

Bu rota ile iç kaynaklarınızı bu işe ayırmadan uzman bir ekibe sahip olursunuz.

Modern e-ticaretin sınırlarını aşın

2023 e-ticaret pazarlama stratejinizi planlarken hangi kanalları kullanacağınızı, ne sıklıkla etkileşimde bulunacağınızı ve her taktiğe yönelik bütçeleri ekleyin.

Daha önce işe yaramış, harika ve zaman içinde test edilmiş fikirler sunan büyük markalardan ilham alın.

Ve uygulamadaki taktiklerinizi yüksek kaliteli, sahip olunan bir web sitesiyle eşleştirerek, pazarlama tekliflerinizden nihai satın almaya kadar kusursuz bir yol oluşturun.

Shogun’da markaların inanılmaz performansa sahip farklı mağazalar yaratmasına olanak sağlıyoruz.

#cta-visual-pb#Dönüştüren açılış sayfaları oluşturunDönüşümler için tüm hayati öğeleri içeren açılış sayfaları oluşturun ve özelleştirin veya hızlı bir şekilde harika bir ana sayfa oluşturun.Bugün tasarlamaya başlayın