Şu Anda Instagram Estetiğini Çivileyen 5 Marka – Plann

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Şu Anda Instagram Estetiğini Çivileyen 5 Marka – Plann

Instagram sıradan bir resim paylaşım platformundan çok daha fazlasıdır.

Bu inkar edilemez bir pazarlama aracıdır.

Marka kimliğinizi tanımlamanız, hayalinizdeki hedef kitlenin ilgisini çekmeniz ve otomatik pilotta satış üreten estetik bir Instagram akışı oluşturmanız için bir şans.

Alışveriş Özellikli Gönderiler gibi özellikler sayesinde sayfanıza, markanızın benzersiz kimliğini ve konumunu yakalayan bir e-ticaret mağazası gibi davranmak her zamankinden daha önemli.

Ürününüzün görselini beyaz bir arka planda yayınlamak onu kesmez.

Marka kişiliğinizi görsel olarak ortaya koymanız, dikkat çekmeniz ve hedef kitlenize ürününüzün hayatlarında nasıl görüneceğini göstermeniz gerekiyor.

Size yardımcı olmak için Instagram estetiğini ön planda tutan beş markanın ve her birinden neler öğrenebileceğinizin bir listesini derledik.

1. Bohindie Akışı

Bohindie Akışı Amerika Birleşik Devletleri’nden göklerden ilham alan bir mücevher markasıdır. Kurucusu Briana Ali, ilk koleksiyonunu üniversitedeki yurt odasında yaptı ve o zamandan beri tasarımlarını dünya çapında sayısız mağazada satılacak şekilde genişletti.

Markanın başarısının bir kısmı Instagram stratejisinde ve Bohindie’nin bohem seven müşterilerinin ilgisini çekecek bir marka estetiği oluşturmasında yatıyor.

İster ürünün yakın çekimleri ister yaşam tarzı görselleri olsun, Bohindie’nin içeriğini birbirine bağlayan ortak noktalar her zaman vardır:

• Romantik

• Kadınsı

• Altın tonları

• Sessiz renk paleti

• Kristal kullanımı

Bunların hepsi bir Instagram yayınını ve ürünü satan markanın imzasını oluşturmak için bir araya geliyor.

Eylem Adımı: Marka kimliğinizi görsel olarak nasıl sergileyebilirsiniz? Hikayenizi anlatacak ve hedef kitlenizin ilgisini çekecek hangi temel unsurları durulayıp tekrarlayabilirsiniz?

2.Tala

Tala Forbes 30 Under 30 Grace Beverley’in sürdürülebilir spor giyim ve aktiften ilham alan markasıdır. Misyonu performans, uyum, kalite ve stil sunan çevre dostu alternatifler sunarak hızlı moda endüstrisini alt üst etmektir.

Tavsiye Edilen:  Etkili Bir Sosyal Medya Panosunun 8 Özelliği

Markanın temel taşlarından biri spor salonunda, havaalanında veya kızlarla kahve randevusunda giyilecek şık parçalar yaratmaktır.

Bu, markanın Instagram içeriğine ve nötr renk paletine de yansıyor. Akışlarında gezindiğinizde, Tala parçalarını şekillendirmek için düz döşemelerden kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe veya Makaralara “nasıl stil verilir”e kadar pek çok ilham kaynağı göreceksiniz. Her resim veya video, zarif ve rahat bir hava uyandıran, aynı zamanda minimalist ve zahmetsiz bir görünüme dayanmaktadır.

Tala yalnızca çevrimiçi bir e-ticaret markası olduğundan, kıskanılacak, uyumlu bir Instagram estetiğinin küratörlüğünü yapmak, sonuçta bir dalgalanma etkisi yaratıyor. Kullanıcının gardırobunda her bir öğenin nelerden hoşlanacağını ve bunların günlük yaşamlarına nasıl kusursuz bir şekilde uyum sağlayabileceğini hayal etmesine yardımcı olur.

Eylem Adımı: Markanızın havası nasıl? Ürününüzün veya hizmetinizin yaşam tarzını satmak için Instagram fotoğraflarınızı ve Reels’inizi nasıl kullanabilirsiniz?

3. La Bruyere Çiftliği

La Bruyere Çiftliği bir Instagram estetik başarı öyküsüdür. Benzersiz kubbe kabini birkaç yıl önce uygulamada viral hale geldikten sonra, uygun bir rezervasyon bulmak neredeyse imkansız hale geldi ve bu da onu Güney Afrika’daki en çok talep gören Airbnb’lerden biri haline getirdi.

Peki bu destinasyonu bu kadar romantik bir kaçamak noktası haline getiren şey neydi?

Duygusal bir tepki yaratan güzel, yüksek kaliteli fotoğraflar.

La Bruyere’nin Instagram sayfasında gezindiğinizde, mülkün en iyi göründüğü anlarda çoğunlukla Altın Saat fotoğraflarını bulacaksınız.

Neden günün bu vakti?

Altın Saat, görüntülere romantik, rüya gibi bir kalite katıyor. Çiftlere satış yapan bir Airbnb için bunlar, marka estetiğinizin uyandırmasını istediğiniz türden duygulardır.

Eylem Adımı: Markanız için içerik oluşturduğunuzda günün saatini düşünün. Altın saat, mavi saat ve alacakaranlık saati fotoğraflarınızdaki renk tonlarını ve yarattığı ruh halini etkileyecektir.

Tavsiye Edilen:  Farklı Diller ve Kültürler İçin Yazmanın Faydaları

4. CoStar Astroloji

Instagram estetik gönderilerinde gördüğünüz örneklerin çoğu genellikle yemek, fitness, kıyafet veya mücevher gibi ağırlıklı olarak yaşam tarzı odaklıdır.

Peki ya bu kutulardan birine sığmayan bir uygulama veya servis sağlayıcıysanız? Hala estetik bir Instagram akışı oluşturabilir misiniz?

Evet yapabilirsin!

Bir sayfayı çıkar Ortak Yıldız‘nin kitabı.

Astroloji uygulaması, astrolojik doğum haritanızı oluşturmak için yapay zekayı kullanır, günlük burçlar sağlar ve haritanızı arkadaşlarınızla karşılaştırmanıza olanak tanır.

Bu nasıl benzersiz bir Instagram estetiğine dönüşüyor?

1. Co-Star, siyah ve beyazdan oluşan katı marka renk paletine sadık kalıyor.

2. Günlük Instagram gönderileri, burç stereotiplerine şakacı dokunuşlar yapan metin tabanlı memlerdir.

Sonuç? Co-Star’ın içerik oluşturmaya çok fazla zaman ayırmasına gerek yok. Strateji markanın kimliğini güçlendiriyor ve gönderilerin yapısı viralliğini artırıyor.

Eylem Adımı: Uyumlu şablonlar Instagram sayfanızda işe yarar mı? Co-Star gibi metin ağırlıklı bir markaysanız marka kişiliğinizi gönderilere nasıl aşılayabilir ve içeriği paylaşılabilir hale getirebilirsiniz?

5. Plaj Serserileri

Tuzun, güneşin ve kumun hayranı mısınız? Plaj Serserileri sizin için yaşam tarzı markasıdır.

Merkezi Güney Afrika’nın Cape Town kentinde bulunan lüks plaj aksesuarları markası, müşterilerinin hayatlarına ürpertici bir his aşılamayı amaçlıyor.

Yaz sezonunun en iyi kısımlarını vurgulayan puslu, güneşe doymuş bir renk şemasına (yumuşak yeşilleri, soluk siyahları ve sıcak alt tonları düşünün) ve minimalist görüntülere sadık kalarak:

• Kumlu plajlar

• Güzel hava

• Muhteşem doğa manzarası

Markalarının Instagram estetiğinin harika yanı, yaşam tarzı görsellerinizde insanlara güvenmeniz gerekmediğini göstermesidir.

Resimlerin çoğu, ürünleri güzel yerlerde gösteriyor ve bu, ilgi çekici bir hikaye anlatmak için yeterli. Bu, kullanıcılara ürünün neden harika olduğunu ve yaz sezonunda plajda, tüm gün, her gün, mutlaka sahip olunması gereken bir ürün olduğunu anlatmak yerine gösteriyor.

Tavsiye Edilen:  Jak zobaczyć swoją historię oglądania TikTok i znaleźć oglądane filmy

Eylem Adımı: Ürün yerleştirme konusunda yaratıcı olun ve büyüleyici bir hikaye anlatmak için marka renklerinizi kullanın.

Plann ile Instagram Estetiğinizi İyileştirin

Bu beş markanın her biri, Instagram hesabınızın estetiğini bir sonraki seviyeye taşımak için yapabileceğiniz küçük şeylerin mükemmel örnekleridir.

Markanızı büyütmek için güzel fotoğraflar yayınlamanız yeterli değildir. Kullanmak istiyorsun görsel hikaye anlatma teknikleri marka kimliğinizi destekleyen, sadık bir sosyal medya takipçisi oluşturan ve daha fazla ürün satmanıza yardımcı olan.

Instagram akışınızı baştan yaratmaya hazır mısınız? Stratejinizin haritasını çıkarmaktan, grafiklerinizi tasarlamaktan içeriğinizi yeniden tasarlamaya kadar ihtiyacınız olan her şeyi Plann’da bulacaksınız.