Süper Hızlı Satışa Başlamak için Shopify’a Ürün Ekleme

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Süper Hızlı Satışa Başlamak için Shopify’a Ürün Ekleme

Shopify’da çevrimiçi mağazanızı oluşturmak, e-ticaret yolculuğunuzda heyecan verici bir ilk adımdır. Ancak mağazanızın hayata geçmesi için ona, muhteşem ürünlerinize bir kalp vermeniz gerekir.

Mağazanızı kurduktan sonra sıra ürünlerinizi eklemeye geldi. İlk satışınızın büyüsü burada başlıyor.

Ürünlerinizi Shopify’a nasıl ekleyeceğinizden emin değilseniz endişelenmeyin; doğru yere geldiniz.

Bu makalede, Shopify’a nasıl ürün ekleyeceğinizle ilgili adım adım bir kılavuz sunacağız ve mağazanızdan gecikmeden kâr etmeye başlamanızı sağlayacağız.

İhtiyacınız olduğunda başvurabilmeniz için bu sayfayı yer imlerinize ekleyin!

Öyleyse başlayalım.

#cta-visual-pb#Harika Shopify mağazaları oluşturunDönüşümleri artıran çarpıcı mağaza sayfaları ve açılış sayfaları oluşturarak mağaza tasarımınızı en iyi sayfa oluşturma aracıyla kendiniz yapın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

8 basit adımda Shopify’a nasıl ürün eklenir?

Shopify mağazanıza nasıl ürün ekleyeceğinize nereden başlayacağınızı merak ediyorsanız sürecin her adımında size yol göstermek için bu kılavuzu oluşturduk.

Ürün açıklamaları ve görsellerinden fiyatlandırma ve envanter yönetimine kadar ürünlerinizi başarılı bir şekilde sergilemek için gereken tüm hususları ele alıyoruz.

Bu kılavuz, süreci kolaylaştırmayı, zamandan ve emekten tasarruf etmenizi ve gerçekten önemli olan şeye, yani işinizi büyütmeye odaklanmanıza olanak sağlamayı amaçlamaktadır.

Her adımın neleri gerektirdiğine dair bir genel bakış aşağıda verilmiştir:

Adım Ne bilmek istiyorsun
1. Shopify’da yeni bir ürün oluşturun Shopify’a yeni bir ürün ekleyerek başlayın.
2. Ürün ayrıntılarınızı ve medyanızı girin Ürününüz için açıklayıcı bir başlık ekleyin ve temel özelliklerini ve avantajlarını vurgulayan benzersiz bir ürün açıklaması yazın. Açıklamanın uzunluğunu aklınızda bulundurun.
3. Fiyat belirleyin Ürününüz için bir fiyat belirleyin. Bu, karlılığınızı ve ürünlerinizin potansiyel müşterilerinizin gözünde algılanan değerini etkiler.
4. Ürününüzü kategorilere ayırın ve satış kanallarınızı seçin Ürününüzü kategoriye göre düzenleyin ve hedef müşterilerinize ulaşmak için satış kanallarınızı seçin.
5. Envanter ayarlarınızı yönetin Müşteri talebini karşılayabildiğinizden emin olmak için ürün stok seviyenizi takip edin.
6. Gönderim ve sipariş karşılamayı ayarlayın Ürününüz fizikselse zamanında teslimatı sağlamak için gönderim ve sipariş karşılama süreçlerinizi ayarlayın.
7. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ayarlarını güncelleyin Çevrimiçi mağazanıza daha fazla trafik çekmek için arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERP’ler) görünürlüğünüzü artırın.
8. Kaydet, yayınla ve sat 🎉 Ürününüzü kaydetmeden, yayınlamadan ve satmadan önce tüm ürün ayrıntılarını dikkatlice inceleyin.
BONUS ADIMI: Shogun ile özel sayfalar nasıl oluşturulur? Sayfalarınızı (ana sayfa, koleksiyon sayfaları, açılış sayfaları vb.) markanızın benzersiz standartlarını karşılayacak şekilde yükseltmek için Shopify ile entegre olan, kullanımı kolay bir sayfa oluşturma aracı olan Shogun’u kullanın.

Daha ayrıntılı talimatlar için okumaya devam edin.

1. Adım: Shopify’da yeni bir ürün oluşturun

Tamam, ilk ürününüzü eklemenin zamanı geldi.

Shopify yöneticisinden şuna tıklayın: Ürünler sol kenar çubuğundaki sekme. Tıkla Eklemek ürün Yeni bir ürün oluşturmak için düğmeye basın.

#cta-paragraph-pb#Sayfa oluşturmanın tüm ayrıntılarını hâlâ öğreniyorsanız Shopify’da her türlü sayfayı nasıl ekleyeceğinizi ve daha spesifik olarak yeni bir ürün sayfasını nasıl ekleyeceğinizi burada bulabilirsiniz.

2. Adım: Ürün ayrıntılarınızı ve medyanızı girin

Artık müşterilerinizin tam olarak ne satın aldıklarını bilmeleri için ürününüzü tanıtmanın zamanı geldi ve bu size yeteneğinizi gösterme şansı veriyor.

Öncelikle ürününüz için açıklayıcı bir başlık ekleyin. Ardından, uzunluğu göz önünde bulundurarak temel özelliklerini ve faydalarını vurgulayan benzersiz bir ürün açıklaması yazın.

Başlığınız ve açıklamanızdan memnun olduğunuzda, müşterilerinize ürününüz hakkında gerçek bir fikir vermek için ürününüzün resimlerini, videolarını ve hatta 3D modellerini eklemeye başlayabilirsiniz.

PS Ürünlerinizi düzenlerken Durumun açık olduğundan emin olun. Taslak modu.

Ürün açıklamalarınızda ekstra ışıltı arıyorsanız, biraz kullanın Shopify Sihri.

Shopify’ın Magic ✨ işlevi, ilgi çekici ve etkili ürün açıklamaları oluşturmaya yardımcı olmak için tasarlanmış yapay zeka destekli bir araçtır.

Magic’i Shopify’da kullanmak için öncelikle Özellikler ve anahtar kelimeler ve bir tane seç Ses tonu. Ayrıca herhangi birini de ekleyebilirsiniz. Özel Talimatlar markanıza özel ve benzersizdir.

Sen vurduktan sonra Metin oluşturotomatik olarak oluşturulan bu açıklamayı ürününüze ve markanıza en uygun şekilde inceleyebilir, düzenleyebilir ve ince ayar yapabilirsiniz.

#cta-paragraph-pb#Gerçekten satış yapan ürün açıklamalarının nasıl yazılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin. İlgi çekici ürün açıklamaları hazırlama, müşteri etkileşimini artırarak e-ticaret markanızı geliştirme, SEO sıralamalarını yükseltme ve sonuçta satışları artırmak.

3. Adım: Fiyat belirleyin

Bir sonraki adım ürününüz için bir fiyat belirlemektir. Bu adım yalnızca karlılığınızı etkilemez, aynı zamanda ürünlerinizin potansiyel müşterilerinizin gözünde algılanan değerini de etkiler.

Doldurmanız gereken (muhtemelen) her şey burada:

  • Fiyat Shopify’da, belirli bir ürün için müşterilerden tahsil ettiğiniz tutarı ifade eder. Bu, müşterilerin ürününüzü satın alırken ödediği nihai maliyettir.
  • Fiyata göre karşılaştırın Şu anda indirimde olan bir ürünün orijinal fiyatını görüntüler. Müşterilere orijinal fiyattan aldıkları indirimi göstermenin bir yoludur.
  • Bu üründen vergi alın Ürüne satış vergisi uygulanıp uygulanmayacağını belirleyen bir ayardır. İşaretlenirse Shopify, müşterinin konumuna göre ödeme sırasında uygun satış vergisini otomatik olarak hesaplayacak ve ekleyecektir.
  • Öğe başına maliyet ürünü edinme veya üretme maliyetinizdir. Bu bilgiler Shopify’ın kar marjı raporlarında kullanılır ancak müşterileriniz tarafından görülemez.

#cta-paragraph-pb#Ürünlerinizi fiyatlandırmaya yönelik ipuçlarına ihtiyacınız varsa, müşteri çekerken kârlı kalabilmeniz için e-ticaret fiyatlandırma stratejileri hakkındaki yazımızı okuyun.

4. Adım: Ürününüzü kategorilere ayırın ve satış kanallarınızı seçin

Bkz. Ürün organizasyonu sağdaki kutu mu? Ürününüzü kategorilere ayırmanıza yardımcı olacak dört alan bulunmaktadır:

  • Tip Sattığınız ürünün kategorisini veya türünü ifade eder. Ürününüzü önceden belirlenmiş kategorilerden birine atayabilirsiniz. Mağazanızı düzenlemenize yardımcı olur ve müşterilerin aradıklarını bulmalarını kolaylaştırır. Bunun, ürünlerinizin ana gezinme çubuğunda nasıl bulunacağını etkileyebileceğini unutmayın.
  • SATICI ürünün markası veya üreticisidir. Bu bilgiler belirli markalara sadık olan müşteriler için yararlı olabilir.
  • Koleksiyonlar Shopify’da, ‘Yaz İndirimi’ veya ‘Yeni Gelenler’ gibi belirli bir kategoride birbirine bağlamak için seçtiğiniz ürün gruplarıdır. Müşterilerin mağazanızda gezinmesine ve ilgilenebilecekleri ürünleri keşfetmelerine yardımcı olurlar.
  • Etiketler ürününüzle ilişkili anahtar kelimelerdir. Shopify mağazanızda dahili organizasyon, filtreleme ve arama optimizasyonu için ürünleri etiketlemek için kullanılabilirler.

Artık müşterilerinizin ürünlerinizi nereden satın alabileceğini seçmeniz gerekecek. Ürünlerinizi hangi satış kanallarında sunacağınıza karar vermek, istediğiniz müşterilere ulaşmada önemli bir adımdır.

Çevrimiçi mağazanızın yanı sıra Facebook, Instagram, Amazon, Walmart ve daha fazlası gibi çeşitli platformları kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Bu kanallar erişiminizi genişletebilir ve görünürlüğü artırabilir, böylece satışları potansiyel olarak artırabilir. Markaların yararlanabileceği farklı pazar kanalları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha sonra, markanız ek bölgelerde satış yapıyorsa Shopify Markets aracılığıyla belirli pazarları seçebilirsiniz. Bu özellik, uluslararası işletmenizi tek bir yerden yönetmenize olanak tanıyarak birden fazla ülkede satış sürecini basitleştirir.

İçinde Yayınlama kutu, vurmak Üstesinden gelmek ve arasından seçim yapın Kanalları yönet Ve Satış pazarlarını yönetinmarkanız için geçerli olan her kutuyu işaretleyin.

#cta-paragraph-pb#Shopify ürün koleksiyonları hakkında bilgilerinizi tazelemeye mi ihtiyacınız var? Kılavuzumuz, koleksiyonlarınızı nasıl oluşturacağınızı göstererek markaların müşteri navigasyonunu geliştirmesine, alışveriş deneyimlerini iyileştirmesine ve satışları artırmasına olanak tanır.

5. Adım: Envanter ayarlarınızı yönetin

Ayarlayarak başlayın SKU (veya Stok Saklama Birimi) Envanter takibi için gereklidir.

Daha sonra, ürününüzün mevcut miktarını ve ürün tükendiğinde satışa devam etmek isteyip istemediğinizi belirlemeniz gerekir.

Son olarak, müşterilerinizin seçim yapmak isteyebileceği malzeme veya stil gibi ürüne özel seçenekleri belirtin.

SKU oluşturma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa yanınızdayız.

Ürününüzün beden veya renk gibi farklı çeşitleri mevcutsa bu çeşitleri oluşturup fiyatları buna göre atamanız gerekir.

İçin Seçenek adı, burası boyut, renk veya tat gibi değişen şeyleri vurguladığınız yerdir. Seçenek değerleri Ürününüzün farklı boyutlarını, renklerini veya diğer çeşitlerini ekleyebileceğiniz yerdir.

Varyasyonlarınızı ekledikten sonra aşağıdaki alanı doldurmanız gerekir: Fiyatkaç tane Mevcut, Açık elaynı zamanda onun Stok Kodu Ve Barkod.

6. Adım: Gönderim ve gönderimi ayarlayın

Ürününüz fiziksel ise bu adım önemlidir. seçeneğine tıkladığınızdan emin olun. Fiziksel ürün kutu. Dijital ürünler veya hizmetler satıyorsanız bir sonraki adıma geçin!

Burada ürününüzün nakliye ağırlığını ve onu satıp satmayacağınızı ekleyeceksiniz. uluslararası ya da değil.

Kargo ağırlığı bir paketin gönderilirken ne kadar ağır olduğudur. Önemli olan sadece ürünün ağırlığı değil aynı zamanda ambalaj, kutu ve dolgu gibi onunla birlikte gelen her şeydir.

Seçin Menşe ülke/bölgeve örneğin Amerika Birleşik Devletleri ise menşe eyaletinizi de seçmeniz gerekir.

HS (Harmonize Sistem) kodu dünya çapında tanınan bir ürün sınıflandırma sistemidir. Uluslararası sınırların ötesine taşınan ürünün türünü tanımlayan sayısal bir koddur. HS kodunu ülkenizin hükümetinin web sitesinden alabilirsiniz.

Ürünlerinizin gönderimi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız e-ticaret siparişlerinin karşılanmasıyla ilgili bu kılavuza göz atın.

Dijital bir ürün kuruyorsanız, Shopify’daki bu kılavuza göz atın. Shopify’da hizmetlerin veya dijital ürünlerin nasıl etkili bir şekilde satılacağı konusunda değerli rehberlik sunar.

7. Adım: Arama motoru optimizasyonu (SEO) ayarlarını güncelleyin

Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyın.

Bu adım, arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERP’ler) görünürlüğünüzü artırmak ve böylece çevrimiçi mağazanıza daha fazla trafik çekmek için gereklidir.

Arama motoru listeleme ayarlarında güncelleyebileceğiniz üç farklı alan vardır. Varsayılan olarak bu alanlar, ürün ayrıntılarınızdaki içeriği otomatik olarak kullanır.

Optimum SEO için bu alanları manuel olarak düzenleyerek hedef kitlenize göre uyarlandığından ve ürününüzü doğru şekilde yansıttığından emin olmalısınız. Bu şekilde SERP’de tam olarak istediğiniz şekilde görüntülenecekler ve Shopify mağazanıza daha fazla potansiyel müşteri çekmenize yardımcı olacaklar.

Bu ayrıntıları değiştirdikçe, arama motoru listeleme önizlemesi Google’da nasıl görüneceğini gösterecek şekilde değişecektir.

Sayfa başlığı ürün sayfanızın arama motoru sonuçlarında görünen başlığıdır. Kısa ve açıklayıcı olmalı ve ideal olarak ürününüzle alakalı anahtar kelimeler içermelidir.

Meta Açıklaması arama motoru sonuçlarında sayfa başlığının altında görünen ürünün kısa bir özetidir. İlgi çekici ve bilgilendirici olmalı, potansiyel müşterilere bağlantınızı tıklamaları için ikna edici nedenler sunmalıdır.

URL tanıtıcısı ürün sayfanızın web adresidir. Basit, okunabilir olmalı ve ideal olarak ürününüzle alakalı anahtar kelimeler içermelidir.

Shopify’ın sayfa başlığı ve meta açıklaması önerilen karakter sayısının üzerinde. Başlığınız ve açıklamanız için en iyi uygulamalar şunlardır:

  • Ürün başlığını 60 karakterin altında tutun
  • Meta açıklamayı 155 karakterin altında tutun

URL’yi de unutmayın!

#cta-paragraph-pb#Ürün sayfaları için en iyi SEO ipuçları ve daha spesifik olarak Shopify mağazaları için SEO hakkında daha fazla bilgi edinin.

Adım 8: Kaydet, yayınla ve sat 🎉

Yıldız ürünleriniz için gerekli tüm bilgileri girdikten sonra, bunları dünyaya göstermeye hazır olduğunuzdan emin olmak için dikkatlice inceleyin.

Tıkla Kaydetmek Ürün ayrıntılarını taslak olarak saklamak için düğmesine basın. Ürünü çevrimiçi mağazanızda görünür hale getirmek için Yayınla düğme.

Peki ya bir ürün lansmanına hazırlanmak istiyorsanız? Ya da belki ürününüzü gece yarısı yayına girecek şekilde planlamak istiyorsunuz… sayfanızı ileriki bir tarihte yayınlanmak üzere planlayın.

Öncelikle durumun şu şekilde ayarlandığından emin olun: Aktif. İçinde Yayınlama bölümüne tıklayın takvim simge Çevrimiçi Mağaza’nın yanında.

Ürünün çevrimiçi mağazanızda yayınlanmasını istediğiniz tarih ve saati seçin ve ardından Yayınlamayı planla.

#cta-visual-pb#Mükemmel Shopify mağazanızı bugün oluşturunTamamen özel bir gelir makinesi oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu ile ücretsiz olarak oluşturmaya başlayın.Ücretsiz başlayın

Bonus Adım: Shogun ile ürünlerinizi Shopify’da sergilemek için özel sayfalar nasıl oluşturulur?

Shopify ile sorunsuz bir şekilde entegre olan, kullanımı kolay bir sayfa oluşturucu olan Shogun’a girin.

Ürününüzü Shopify’a başarıyla ekledikten sonra Shogun’un özel sayfa oluşturucusu, sayfalarınızı (ana sayfa, koleksiyon sayfaları, açılış sayfaları ve diğerleri) markanızın benzersiz standartlarını karşılayacak şekilde yükseltir.

Zaten Shogun Page Builder’ınız varsa Shopify yöneticinizden uygulamalara ve Shogun Landing Page Builder uygulamasına tıklayarak bulabilirsiniz.

Henüz Sayfa Oluşturucunuz yoksa mağazanıza kolayca ekleyebilirsiniz. Shopify Uygulama Mağazası.

Shogun kontrol panelinizden şuraya tıklayın: Yeni oluşturmak ve seç Sayfa. Her tür sayfa için önceden oluşturulmuş şablonlar göreceksiniz.

Üst kısımdaki Ürün sekmesine tıklarsanız Shopify’daki ürünlerinizin bir listesini görürsünüz. Sayfa Oluşturucu’ya aktarmak için bir veya birkaçını seçin.

Burada bir ürünü ithal edeceğiz. Mevcut bir ürün sayfası şablonunu (bir tane oluşturduysanız) uygulamak, özel bir düzen kullanmak veya mevcut Shopify teması ürün sayfası düzenini kullanmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır.

Seçiminizi yaptıktan sonra, özel bir düzen oluşturmak için öğeleri sayfaya sürükleyip bırakabileceğiniz görsel düzenleyiciye yönlendirileceksiniz..

Akordeonlar, sekmeler, resimler, videolar, önceden oluşturulmuş içerik blokları ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Hatta Shogun’un Yapay Zeka Metin özelliği ile ürün açıklamalarını ve sayfa kopyasını sihirli bir şekilde yazabilirsiniz.

Tasarımınızdan memnun kaldığınızda, tıklayın Kaydetmek ve daha sonra Yayınla Ürün sayfasını canlı hale getirmek için.

En fazla dönüşüm potansiyelini elde etmek için ürün sayfalarınızı özelleştirmeye devam edin. Daha sonra en iyi sürümünüzü, kataloğunuzdaki her ürüne hızla uygulanabilecek bir ürün sayfası şablonuna dönüştürebilirsiniz.

Shogun’da oluşturduğunuz diğer herhangi bir sayfa için Ürün kutusu herhangi bir ürünü veya koleksiyonu herhangi bir sayfaya anında eklemek için öğe.

Shopify ürünlerini eklemeye ilişkin SSS

Shopify’a ürün eklemeyle ilgili diğer sorularınızı yanıtlayarak konuyu tamamlayalım.

Shopify’a ürün envanterini nasıl eklerim?

Shopify’a ürün envanteri eklemek için Shopify yönetici kontrol panelinize giderek başlayın. Oradan tıklayın Ürünlerve ardından vurun Ürün ekle.

Bu, ürününüz için başlık, açıklama, medya ve fiyatlandırma gibi gerekli ayrıntıları girmenizi isteyecektir. Bu alanları doldurduktan sonra stok miktarını ayarlamanız gerekecektir.

Gerekli tüm bilgiler girildikten sonra tıklamanız yeterlidir. Kaydetmek işlemi tamamlamak için.

Shopify’a özel ürünler ekleyebilir misiniz?

Evet, Shopify’a özel ürünler ekleyebilirsiniz. Şu yöne rotayı ayarla Ürünler ve özelleştirmek istediğiniz ürüne tıklayın.

Daha sonra aşağıya doğru kaydırın Varyantlar bölümüne gidin ve tıklayın Özelleştirme ekle. Buradan ihtiyaçlarınıza bağlı olarak metin alanları veya dosya yükleme gibi çeşitli özelleştirme seçenekleri ekleyebilirsiniz.

Ürünüm neden Shopify’da gösterilmiyor?

Ürününüz Shopify’da gösterilmiyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Yaygın sorunlar arasında ürünün gizli olarak işaretlenmesi, bir koleksiyona eklenmemesi veya envanter sorunları yaşanması yer alır.

Bu sorunu çözmek için ürün görünürlük ayarlarınızı kontrol edin, doğru koleksiyona atandığından emin olun ve envanter durumunu doğrulayın.

Shopify mağazama kaç ürün ekleyebilirim?

Shopify mağazanıza ekleyebileceğiniz ürün sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.

Ancak çok sayıda ürün eklemenin mağazanızın performansını ve yükleme süresini etkileyebileceğini unutmayın. Daha iyi kullanıcı deneyimi ve daha hızlı yükleme süreleri için mağazanızı optimize etmeniz önemlidir.

Ürünlerinizi tüm ihtişamıyla sergileyin

Shopify’a ürün eklemek göz korkutucu bir süreç gibi görünebilir. Ancak bunu uygulanabilir adımlara böldüğünüzde oldukça basittir.

Her adım, ürününüzün müşteriler tarafından nasıl sunulduğu ve keşfedildiği konusunda rol oynayarak, ürün listelemelerinizin kapsamlı, ilgi çekici olmasını ve hem arama motorları hem de kullanıcı deneyimi için optimize edilmesini sağlar.

Ürünlerinizi erkenden tam olarak tanımlamaya çalışırsanız, gelecekteki benliğiniz, bunun sonucunda artan satışlar için size teşekkür edecektir.

Dönüşümler için optimize edilmiş özel ürün sayfaları oluşturmak için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanmanın ekstra adımıyla, piyasadaki en iyi DTC markalarından bazılarıyla rekabet edebileceksiniz.

Peki ne bekliyorsun? Bu ürünleri bugün Shopify mağazanıza eklemeye başlayın.

#cta-visual-pb#Bugün daha iyi ürün sayfaları oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile mağazanızda olması gereken her sayfayı son derece basit bir şekilde özelleştirebilirsiniz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Tavsiye Edilen:  BigCommerce Optimize Edilmiş Tek Sayfada Ödemeyi Bir Profesyonel Gibi Özelleştirin