Tarayıcınızda AutoGPT’ye Nasıl Erişilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Tarayıcınızda AutoGPT’ye Nasıl Erişilir?

giriiş

Otomasyon ve yapay zekanın yükselişiyle geliştiriciler sürekli olarak iş akışlarını basitleştirmenin ve hayatlarını kolaylaştırmanın yollarını arıyor. AutoGPT, otomasyonu herkes için daha kolay ve daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan böyle bir araçtır. AutoGPT, genellikle diğer eklentiler tarafından otomatikleştirilen görevleri otomatikleştirmek için GPT-4 dil modelini kullanan açık kaynaklı bir uygulamadır. GPT-4’ü tamamen otonom hale getirmek için tasarlanmış deneysel bir araçtır ve bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilir.

Bu yazıda, tarayıcınızda AutoGPT’ye nasıl erişeceğinizi adım adım göstereceğiz. Ayrıca AutoGPT’nin bazı özelliklerini ve işinizi otomatikleştirmek için nasıl kullanılabileceğini tartışacağız. Öyleyse başlayalım!

Ayrıca Bakınız: iPhone’da AutoGPT nasıl kullanılır?

Tarayıcınızda AutoGPT’ye Nasıl Erişilir?

Tarayıcınızda AutoGPT’ye erişmek için şu adımları izlemeniz gerekir:

1. Adım: Bir OpenAI API Anahtarı Alın

 1. AutoGPT’yi kullanmak için bir OpenAI API anahtarına ihtiyacınız vardır. Bir API anahtarı almanın bir yolu, PineCone API’sini kullanmaktır. PineCone, OpenAI API anahtarları oluşturmanıza ve yönetmenize izin veren bir hizmettir. API anahtarınızı almak için şu adımları izleyin:
 2. PineCone web sitesine gidin ve bir hesap için kaydolun.
 3. Kaydolduktan sonra yeni bir proje oluşturun.
 4. Proje ayarları altında, “API Anahtarı Ekle”ye tıklayın.
 5. API anahtarınız için bir ad girin ve “Oluştur”u tıklayın.
 6. API anahtarınız oluşturulacak. AutoGPT’ye erişmek için ihtiyacınız olacağından bu anahtarı güvende tutun.

2. Adım: Tarayıcınız için Web Sürücüsünü İndirin

 1. AutoGPT’yi kullanmak için resmi Selenium web sitesinden tarayıcınız için web sürücüsünü indirmeniz gerekir. Selenium, web tarayıcılarını otomatikleştirmek için kullanılan bir araçtır ve web sürücüsü, AutoGPT’nin tarayıcınızla iletişim kurmasını sağlayan şeydir. Web sürücüsünü indirmek için şu adımları izleyin:
 2. Selenium web sitesine gidin ve tarayıcınız için web sürücüsünü indirin.
 3. İndirilen dosyanın içeriğini bilgisayarınızdaki bir konuma çıkarın.
Tavsiye Edilen:  Spor Salonunuz İçin Bir Mobil Uygulama Oluşturun: Adımlar ve Maliyetler

Daha Fazlasını Gör: Kendi Otomatik GPT Yapay Zeka Temsilcinizi Nasıl Oluşturursunuz?

3. Adım: AutoGPT ile Kimlik Doğrulayın

 1. API anahtarınızı ve tarayıcınız için web sürücüsünü aldıktan sonra, AutoGPT ile kimlik doğrulaması yapabilirsiniz. AutoGPT ile kimlik doğrulaması yapmak için şu adımları izleyin:
 2. Bir komut istemi veya terminal penceresi açın ve web sürücüsünü çıkardığınız dizine gidin.
 3. Aşağıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın: web sürücüsü .
 4. Bu, web sürücüsünü başlatacak ve yeni bir tarayıcı penceresi açacaktır.
 5. Tarayıcı penceresinde, AutoGPT web sitesine gidin ve “Kimlik Doğrula” düğmesine tıklayın.
 6. Metin alanına API anahtarınızı girin ve “Kimlik Doğrula”ya tıklayın.
 7. Artık AutoGPT ile kimliğiniz doğrulandı ve görevlerinizi otomatikleştirmek için kullanmaya başlayabilirsiniz.

4. Adım: Görevleri Otomatikleştirmek için AutoGPT’yi Kullanın

 1. Bir komut istemi veya terminal penceresi açın ve web sürücüsünü çıkardığınız dizine gidin.
 2. Aşağıdaki komutu yazın ve Enter’a basın: autoprompt . ile kullanmak istediğiniz GPT modelinin adını (örn. GPT-3) ve ile model için API anahtarınızı değiştirin.
 3. Bu, AutoGPT’yi başlatacak ve yeni bir tarayıcı penceresi açacaktır.
 4. Tarayıcı penceresinde, AutoGPT’nin kendisi için metin oluşturmasını istediğiniz istemi veya görevi yazmaya başlayabilirsiniz.
 5. AutoGPT, isteminize göre metin önerir ve ihtiyaçlarınıza en uygun öneriyi seçebilirsiniz.
 6. AutoGPT tarafından oluşturulan önerilerin uzunluğunu ve sayısını da özelleştirebilirsiniz.
 7. AutoGPT tarafından oluşturulan metinden memnun kaldığınızda, onu kopyalayıp istediğiniz uygulamaya veya belgeye yapıştırabilirsiniz.

Tarayıcınızda AutoGPT’ye Erişim Hakkında SSS

S1: AutoGPT nedir?

AutoGPT, görevleri otomatikleştirmek için GPT-4 dil modelini kullanan açık kaynaklı bir uygulamadır. GPT-4’ü tamamen otonom hale getirmek için tasarlanmıştır ve tipik olarak diğer eklentiler tarafından otomatikleştirilen görevleri otomatikleştirmek için kullanılır.

S2: Tarayıcımda AutoGPT’ye nasıl erişebilirim?

Tarayıcınızda AutoGPT’ye erişmek için resmi Selenium web sitesinden tarayıcınız için web sürücüsünü indirmeniz gerekir. Web sürücüsünü indirdikten sonra, AutoGPT ile kimlik doğrulaması yapmak için kullanabilirsiniz. AutoGPT’yi çalıştırdığınızda, API anahtarınızı bir parametre olarak sağlamanız gerekecektir.

S3: PineCone API nedir?

PineCone API, AutoGPT’yi kullanmanız için gereken OpenAI API anahtarlarını oluşturmanıza ve yönetmenize izin veren bir hizmettir.

S4: API anahtarı olmadan AutoGPT’ye erişebilir miyim?

Hayır, AutoGPT’yi kullanmak için bir OpenAI API anahtarına ihtiyacınız var.

S5: AutoGPT.js nedir?

AutoGPT.js, tarayıcınızdaki görevleri otomatikleştirmek için kullanabileceğiniz bir AutoGPT tarayıcı sürümüdür. AutoGPT.js’yi kullanmak için, tüm bağımlılıkları almak üzere npm install komutunu çalıştırmanız ve ardından geliştirme sunucusunu başlatmak için npm run dev komutunu çalıştırmanız gerekir.

S6: Godmode nedir?

Godmode, AutoGPT’yi herkes için erişilebilir kılan yeni bir araçtır. Godmode ile, görevlerinizi otomatik olarak tamamlamak için AI aracılarını doğrudan web tarayıcısında dağıtabilirsiniz.

Çözüm

AutoGPT, görevleri otomatikleştirmek için GPT-4 dil modelini kullanan inanılmaz bir araçtır. Bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilir ve kullanmak için bir OpenAI API anahtarı gerektirir. Tarayıcınızda AutoGPT’ye erişmek için resmi Selenium web sitesinden tarayıcınız için web sürücüsünü indirmeniz ve AutoGPT’yi çalıştırdığınızda API anahtarınızı parametre olarak sağlamanız gerekir. Alternatif olarak, tarayıcınızda AutoGPT’ye erişmek için AutoGPT.js veya Godmode’u kullanabilirsiniz. AutoGPT’nin gücüyle tekrarlayan görevleri otomatikleştirebilir, zamandan ve emekten tasarruf edebilirsiniz. Henüz denemediyseniz, şimdi bir şans verme ve hayatınızı nasıl kolaylaştırabileceğini görme zamanı.