Tatil Öncesinde İçeriğinizi Nasıl Planlayabilirsiniz (Takım Tükenmişliğini Önlerken)

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Tatil Öncesinde İçeriğinizi Nasıl Planlayabilirsiniz (Takım Tükenmişliğini Önlerken)

Başarılı bir içerik planı oluşturmak, özellikle tatil günlerinde önceden planlama yapmak anlamına gelir.

Tatil sezonu hem şirketler hem de bireyler için zorludur. Tüketiciler tatil hediyelerine göz atmak, alışveriş yapmak ve tasarruf yapmak için internete yönelirken, şirketlerin de pazarlama çabalarını hızlandırmaları gerekiyor. dönüştürmek bunlar satışa yol açar. Bu arada işletme sahipleri, ekibinin bant genişliğine ve zihinsel sağlığına dikkat etmeli, çalışanlara sosyalleşmeleri, aileleriyle vakit geçirmeleri ve Yeni Yıl için yenilenmeleri için zaman tanımalıdır.

Tüketici talebindeki artış ve personel azalması yılın bu zamanında, özellikle de 2020’de darboğaz etkisi yaratabilir. Google’a göreABD’de alışveriş yapanların %62’si, COVID-19 salgını sırasında stokta kalmayan ürünlerden kaçınmak için bu yılın başlarında tatil alışverişine başlayacak. Ayrıca alışveriş yapanların %69’u alışverişlerini tamamen çevrimiçi olarak tamamlamayı planlıyor, bu da blog içeriğinizin ve sosyal medya pazarlamanızın önemini artırıyor.

Tercüme: Tatil içeriğini planlamaya başlamak için mükemmel zaman dündü. İkinci en iyi zaman Şu anda.

Ancak tatil mücadelesi moduna girmeden önce okumaya devam edin. Yakın zamanda yayınlanan Ahrefs podcast bölümünde Operasyon Direktörümüz Nora Schlesinger, sizi veya ekibinizi yormadan bir tatil içerik planının nasıl oluşturulacağı konusunda size yol gösteriyor.

Neden Tatil Sezonundan Önce İçerik Planlamanız Gerekiyor?

Nora’nın açıkladığı gibi, uçup gitmek etkili bir içerik stratejisi geliştirmeyecektir.

Zamanınızı korumak (okuyun: artan tüketici talebini azalan personel ile dengelemek), tatil içerik planı oluşturmanın en bariz nedeni olabilir, ancak asıl sebep bu değildir. sadece sebep. Aslında içeriği önceden planlamanın SEO’nuz ve dönüşüm oranlarınız üzerinde ölçülebilir etkileri vardır.

Bu amaçla, tatil içerik planı oluşturmanız için Nora’nın en önemli üç nedenini aşağıda bulabilirsiniz:

1. Taze, Tutarlı İçerik Daha İyi Sıralamalara Yol Açar

Google’da sıralamaları yükseltmek, anahtar kelimeleri gönderilere doldurmakla ilgili değildir. Önemli olan alakalı, tutarlı, yüksek kaliteli içerik ortaya koymaktır (bunu oluşturmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız).

Google, özellikle yeni bir işletme olduğunuzda, yeni içerik sunan web sitelerini tercih eder. Tatil içeriğini önceden planlamak, içerik programınızdaki boşlukları önlemeye yardımcı olur ve böylece SEO sıralamanıza fayda sağlar.

2. Tutarlı Tatil İçeriği Yeni Okuyucular Kazanmanıza Yardımcı Olur

Her işletmenin takvim yılı içinde yoğun bir sezonu vardır (profesyonel ipucu: Web trafiğinizin tam olarak ne zaman arttığını belirlemek için Google Analytics ölçümlerini kullanın). Çoğu perakendeci için bu durum tatil zamanlarına denk gelir.

Tavsiye Edilen:  Facebook Haber Kaynağı Güncellemesi: Bilmeniz Gerekenler

Nora’nın açıkladığı gibi, müşterileriniz satın almaya hazır olduğunda içerik takviminizi geliştirmelisiniz. Bu, blog yayınlama stratejinizi haftada bir ila iki defadan Kara Cuma ile Yeni Yıl arasında üç ila dört defaya çıkarmak anlamına gelebilir. Bu, en sadık okuyucularınızla bağlantı kurmanın yeni yollarını keşfetmenize ve ürününüzü veya hizmetinizi arayan yeni hedef kitle üyelerini yakalamanıza olanak tanır.

3. İçeriği Önceden Planlamak Yeni Yıl İçin İşinizi Hazırlar

Aralık ayında 20 farklı blog yazısı yazıp Ocak ayında blogunuzun hareketsiz kalmasına izin vermek etkili bir içerik stratejisi değildir.

Tatil içerik planı oluşturmak sizi ve ekibinizi tükenmişlikten koruyabilir. Aralık ayı boyunca içerik pazarlamasını ve tatil sosyal medya tanıtımını artırmayı tercih ederseniz, ek yükü taşıması için yüklenici kiralamanız gerekebilir. Veya ay boyunca planlayabileceğiniz bir içerik birikimi oluşturmanız gerekebilir.

Her iki taktik de genellikle tatil içerik planıyla örtüşen çarpma ve yanma etkisini önler ve Ocak ayına sorunsuz bir geçiş sağlar.

Gelirinizi En Üst Düzeye Çıkarmak İçin Tatil İçerik Planı Nasıl Oluşturulur?

Gelişmiş tatil içeriği planlamak, Google sıralamalarını iyileştirmenize, kitlenizi büyütmenize ve ekibin tükenmişliğini önlemenize yardımcı olur. Artık tatil içeriği stratejisi oluşturmanın değerini anladığınıza göre, bir tatil pazarlama kampanyası geliştirmenin zamanı geldi.

1. Bant Genişliğine İlişkin Gerçekçi Beklentiler Belirleyin

Podcast bölümü boyunca Nora, işletme sahiplerine tutarlılığa odaklanmalarını hatırlatıyor. Tutarlı kalmanın bir parçası da gerçekçi beklentiler belirlemektir.

Küçük bir işletme işletiyorsanız, 25 blog gönderisini, dört bölümlü e-posta pazarlama kampanyasını, iki yeni açılış sayfasını ve 30 sosyal medya gönderisini kapsayan bir pazarlama stratejisinin haritasını çıkarmak gerçekçi değildir. Bunun yerine, sahip olduğunuz insanlarla ulaşılabilir hedefler belirleyin. (Personeliniz yetersizse içeriği başka amaçlarla kullanmak zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmenize yardımcı olabilir).

2. İhtiyaç Duyulursa Fazladan Bir Ekip Kiralayın

Ekibinizin enerjisini korumak için sözleşmeli personel getirmeniz gerekebilir.

Ahrefs’de her yıl Noel ile Yılbaşı arasında ofisimizin kapılarını kapatıyoruz. Yığılmış bir müşteri listemiz olduğundan, bu, düzinelerce blog yazısını önceden yazmak ve planlamak anlamına gelir.

Tavsiye Edilen:  Bilgiyi Paylaşmak ve Müşterilerle Bağlantı Kurmak İçin Eğitim Videoları Nasıl Hazırlanır?

Sezonluk içerikle başa çıkmak için, tatil sezonu boyunca bize yardımcı olacak ekstra serbest yazarları, içerik pazarlamacılarını ve serbest çalışan bir editörü işe alıyoruz. Çoğu durumda, bu yükleniciler önceki projelerden yeniden işe alınırlar, dolayısıyla Büyüme Makinesi sürecine sorunsuz bir şekilde uyum sağlarlar.

3. Bir Proje Yönetim Sistemi Tasarlayın ve Ona Bağlı Kalın

İçerik planlama yalnızca akıllı e-ticaret reklamları ve blog gönderileri oluşturmakla ilgili değildir. Bir proje planı geliştirmekle ilgilidir İşler.

Nora, COO’muz olarak Ahrefs’in editoryal sürecini tasarladı. [Author’s note, from a Ahrefs freelance writer: …And the rest of us will forever be grateful.]

Ahrefs tarafından yayınlanan her içerik, altı farklı oyuncunun işbirliğini içerir: bir SEO uzmanı, yazar, editör, yayıncı, sosyal medya koordinatörü ve son olarak müşteri. Pek çok kişinin farklı roller oynadığı göz önüne alındığında, proje yönetimi içerik oluşturmak kadar önemlidir.

Düzenli olmamızı sağlamak amacıyla her bir içeriği planlamak, takip etmek ve yayınlamak için Asana’yı kullanıyoruz. Bu kusursuz süreç o kadar etkili ki Nora, yazar ve fotoğrafçılardan oluşan serbest bir ekip çalıştırdığı kişisel blogu için bunu kopyaladı.

4. Hedef Kitlenize Yönelik Mesajlar Geliştirin

İçerik pazarlaması satış hunisinin en üst noktasıdır. Tüketicilerin hediye fikirleri üretebilecekleri, sezonla ilgili sorulara yanıtlar bulabilecekleri ve tatil temalı ilham alabilecekleri bir yer olan işletmenize bir giriş niteliğindedir.

Bu sezon çevrimiçi alışveriş yapanları dönüştürmek için kendinizi hedef kitlenizin zihnine yerleştirmeniz gerekiyor.

Bir yaşam tarzı blogu işletiyorsanız, bu, tatil boyunca yerel alışverişe ilişkin bir hediye rehberinin bir araya getirilmesi anlamına gelebilir. Sosyal medya fenomeniyseniz, tercih ettiğiniz kamera, lens veya diğer fotoğraf ekipmanlarıyla bir hediye kampanyasına sponsor olabilirsiniz, böylece takipçileriniz aileleriyle birlikte profesyonel kalitede çekimler yapabilir. Bir fitness programı yürütüyorsanız, vücut ağırlığı veya yalnızca direnç bandı antrenmanlarını paylaşabilirsiniz, böylece kitleniz evde formda kalabilir. Veya kâr amacı gütmeyen bir kuruluş işletiyorsanız, bu tatil sezonunda bağış yapmanın farklı yollarından oluşan bir liste oluşturun.

5. Yapabildiğiniz Kadar İleriyi Planlayın

Önceden ne kadar çok içerik planlarsanız tatil satışlarını artırma şansınız o kadar artar.

Tavsiye Edilen:  Bir web sitesi nasıl düzenlenir: Kendin Yap veya üçüncü taraf

Ahrefs’de müşteri içerik takvimlerini üç ay önceden planlıyoruz. Bu, tanıtım amaçlı sosyal medya içeriğini planlamak, yazmak, düzenlemek, stok fotoğrafları seçmek, yayınlamak ve geliştirmek için yeterli zaman sağlar.

Nora’nın kişisel sitesinde, Temiz Bir Fırında Pişirme, benzer bir hikaye. İçeriğini bir ay önceden planlıyor, bu da ekibine tüm sosyal medya platformlarında yayın yapmak, fotoğraf çekmek ve yayınlamak için yeterli zaman sağlıyor. Yine kendinize, işinize ve ekibinizin bant genişliğine uygun bir ritim seçmeniz gerekecek.

Tatil İçerik Planı, İçerik Pazarlamasını Proje Yönetimiyle Birleştirir

Nora, imzayı atmadan önce bize şu mesajı bıraktı: Etkili bir içerik pazarlama planı oluşturmak uzun bir oyundur.

Tatillerde tutarlılık için çabalamak, Yeni Yıl öncesinde kendinizi tüketmekten daha fazla kazanç sağlayacaktır. Bu nedenle etkili bir tatil içerik planının iki bileşeni olduğuna inanıyoruz: ilgi çekici, tüketici odaklı içerik ve sağlam proje yönetimi.

Ahrefs’de, geniş bir müşteri yelpazesine yönelik içerik geliştirmek için uzman, niş yazarları işe alıyoruz. Ancak bu yazarlar işin yapılmasını sağlamak için proje yöneticileri, SEO uzmanları, editörler ve Nora’dan oluşan yetenekli bir ekip tarafından destekleniyor.

Ve tükenmişliği önlemek için sistem ve süreçlerden faydalanılarak yapılır.

Büyüme Makinesi sisteminin geliştirilmesi yıllar (ve birçok deneme ve yanılma) aldı ve açıkçası, dahili ekibiniz için işe yaramayabilir. Sezonluk fırsatlar ortaya çıktığında bunlardan yararlanabilmek için hedeflerinizi, araçlarınızı, kaynaklarınızı ve ekip üyelerinin bant genişliğini değerlendirmeniz gerekir.

Dahili kaynakları tüketmeden dönüşüm sağlayan bir içerik stratejisinin nasıl geliştirileceğini tartışmaya hazırsanız bizimle iletişime geçin.