Teğetsel İçerik Neden Harika Bağlantı Kurmanın Sırrı?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Teğetsel İçerik Neden Harika Bağlantı Kurmanın Sırrı?

Go Fish Digital dijital halkla ilişkiler ekibine en çok sorulan sorulardan biri “Ürünümle ilgili olmayan içerik markama nasıl yardımcı olur?” sorusudur.

Adil bir soru olsa da, hepimiz için teğetsel içeriğin büyük savunucularıyız. dijital halkla ilişkiler kampanyalar. Müşterilerimizin çoğu için bu kampanyaların birçoğunun viral hale gelmesiyle birlikte büyük miktarda başarı gördük. Peki, kim olduğunuz ve ne yaptığınızla ilgili olmayan bir konuda yapılacak bir çalışma işinize nasıl yardımcı olabilir? Cevap basit: İnsanlara istediklerini veriyorsunuz.

Teğet İçerik Argümanı

Teğetsel içeriğin neden etkili olduğunu anlamak için, bağlantı oluşturma girişimlerinin gerçek amacına odaklanmanız gerekir – sitenize yüksek etki alanı yetkisine sahip geri bağlantılar sunarak sitenizin güvenilirliğini artırmak. Bir bağlantı kurma kampanyası geliştirdiğinizde, odak noktanız kendi hedef kitleniz değildir. Bunun yerine, diğer sitelerin neleri ilginç veya faydalı bulacağına ve buna bağlı olarak, içeriğinizi izleyicileri için bir kaynak olarak yayınlayabilmeleri için kitlelerinin ilgisini nasıl çekebileceğinize bakıyorsunuz.

Diğer web siteleri web sitenizin içeriğine geri bağlantı verdiğinde bu, Google’a içeriğinizin bilgi arayan kişiler için iyi ve değerli olduğunu söyler. Bu, Google’ın web sitenizin gücünü ölçmek için kullandığı bir girdi olan alan adınızın yetkisini artırmaya yardımcı olur. Bu, Google’ın sonuçları arama motoru sonuç sayfalarında sıralamasına yardımcı olur. Google’ın içeriğinizin ne kadar iyi olduğuna dair nihai yargıç olarak hareket ettiği, siber uzay dünyasında bir tür akran değerlendirme sistemidir.

Bağlantı kurma kampanyaları hakkında hatırlanması gereken şey, bunların dönüşümlerle veya satışlarla ve hatta hedef kitlenizin ilgisini çekmekle ilgili olmadığıdır. Geri bağlantılar oluşturmak, yüksek etki alanı otoritesine sahip sitelerin web sitenize geri bağlantı vermesini sağlamak ve bu bağlantı değerinin sitenize dağılmış değerini görmekle ilgilidir. Bu bağlantı sermayesi ister The Washington Post’tan ister Buzzfeed’den gelsin, herhangi bir yüksek etki alanı yetkilisi kaynağından geri bağlantı oluşturmanın büyük bir değeri vardır. Endüstri yayınları başlamak için iyi bir yer olsa da, size geri bağlantı profilinizi genişletmek için daha fazla fırsat sunan yaşam tarzı ve yerel yayınlardan da değer göreceksiniz.

Tavsiye Edilen:  Satış ve Pazarlama Uyumluluğunu İyileştirme: Pazarlama ve Satış SLA'sı

Projelerin durduğunu görme eğiliminde olduğumuz nokta, şirketlerin sitelerindeki makalelerin sürekliliği konusunda çok endişe duymalarıdır. Pek çok işletme, en iyi iş uygulamaları hakkındaki makalelerinin ortasına gıda smack hakkında bir makale koymak konusunda gergin olma eğilimindedir. Çoğu zaman, site ziyaretçilerinin bunun herhangi bir şeyle ne ilgisi olduğunu merak edeceklerinden endişe ederler. Ancak, en iyi sonuçlara yol açma eğiliminde olan, var olan fikirlerdir. Bir yazılım müşterisi için ilk büyük kazancımızdan başka bir yere bakmayın. Bir Müşteri İlişkileri Yönetimi şirketinin Trader Joe’s hakkında bir makale yayınlaması garip gelebilir. Ancak bu durumda, bu şirketin yaptığı tam olarak buydu ve sonuçlar şaşırtıcıydı.

Tüccar Joe’nun Kampanyası

Bu CRM yazılımı istemcisi, nakavt bir kampanya seçeneği arıyordu. Tonlarca geri bağlantı oluşturacak ve web sitelerine biraz trafik çekecek bir proje istediler. bizim takım vardı Eyalete Göre En İyi Tüccar Joe’nun Öğesi fikir arka cebimizdeydi ve denemek için can atıyorduk. Başarılı bir proje olacağını düşünmemizin birkaç nedeni vardı:

  1. Trader Joe’s, Trader Joe’nun ürünlerini duymayı seven özel bir müşteri havuzuna sahiptir. Bu, mevcut kitlenin ilgisini çekmek için harika bir içerik olacaktır.
  2. Yemek yayınları genellikle yüksek kaliteli bağlantılardır ve bunun gibi “eğlenceli” fikirlere açık olma eğilimindedirler.
  3. Trader Joe’s her yıl ürünleri için Müşteri Seçimi ödüllerini yayınlamaktadır. Bu bize etkileşimi artırmak için üzerinde çalışabileceğimiz bir haber döngüsü verdi.

Sonunda, müşteri bu fikri denememize izin verdi. Çalışmayı yaptık, makaleyi yayınladık ve iki gün içinde bağlantılar gelmeye başladı. Bu kampanya için toplam 26 geri bağlantı aldık. MSN, Martha Stewart, Gerçek BasitVe İş Dergileri. Sayfa, yalnızca birkaç hafta içinde 1.600’den fazla oturum aldı ve müşteri de bizim kadar heyecanlandı.

Tavsiye Edilen:  Azim 2023'de En Büyük Hedeflerinize Ulaşmanıza Nasıl Yardımcı Olabilir?

Neden Müşteri İçin Çalıştı?

Trader Joe’nun müşteri ilişkileri yönetimi yazılımıyla ne ilgisi var diye sorabilirsiniz. Müşterinin markasını şu mantıkla bağladık:

Trader Joe’nun inanılmaz derecede sadık bir takipçi kitlesi var. Müşteri ilişkilerinizi geliştirerek, aynı tür sadakati müşterilerinizde de geliştirebilirsiniz.

Basitti ve etkiliydi. Gazeteciler, izleyicilerinin bir alt kümesiyle bu kadar etkili bir şekilde ilgili olan bir çalışma görmekten heyecan duydular. Bu kampanya, gurmelere tam olarak istedikleri türden içerik sağladı ve sonunda, müşterinin sitesine fantastik sayıda yüksek alan yetkisine sahip bağlantılara yol açtı. O kampanyadan bu yana, bu Trader Joe’nun örneğinden bile daha iyi performans gösteren, teğetsel olarak bağlantılı bir dizi içerik kampanyası gerçekleştirdik. Ancak bu kampanya, bu müşteri için stratejimizin gerçekten başarıya ulaştığı ve sunmayı sevdiğimiz sonuçları gördüğümüz bir dönüm noktası oldu.

Teğetsel içerik, şirketinizin kullanması için duvardan çok uzak gibi görünse de, faydaları bu stratejinin ne kadar etkili olabileceğini defalarca kanıtladı. İster Google’ın birinci sayfasına ulaşmaya çalışın, ister yalnızca markanıza bir destek vermeye çalışın, geri bağlantılar bu ekstra etkiyi sağlar. Kendi sektörünüzün dışındaki kitlelere ulaşıp yine de aynı SEO değerini elde edebilmeniz, inanılmaz derecede az kullanılan bir araçtır, bu nedenle, müşterilerimizin fikirlerinde biraz yaratıcı olmalarını seviyoruz. Bir dahaki sefere şirket sitenize nasıl biraz daha fazla SEO değeri katacağınızı merak ettiğinizde, kutunun dışında düşünmeyi deneyin! Neyin markanızın bağlantı kurma gizli silahına dönüşebileceğini asla bilemezsiniz.