Tek Bir SKU ile Büyüyün

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Tek Bir SKU ile Büyüyün

Ne zaman Timsahlar 2002 yılında başlatılan, yapmaya karar verdiler bir şey ve bunu iyi yapın: imzalı takunyaları yaratın ve dağıtın; benzersiz, rahat ve uzun bir çalışma günü için ideal.

Crocs’un üç kurucusu, teknecilik için mükemmel ayakkabıları yapmaya karar verdiklerinde Karayipler’de yelken açıyorlardı. Bunların hafif, su geçirmez, sağlam ve rahat olması gerekiyordu.

Araştırmayı yaptılar, ürünlerini yarattılar, köpük teknolojilerinin münhasır haklarını güvence altına aldılar ve ardından ürünlerini dağıtmaya başladılar.

Müşterilerinden geri bildirim aldılar, ürünü kendileri kullandılar ve rahat ayakkabıları hemşirelerin, mutfak çalışanlarının ve tüm gün ayakta durması gereken diğer profesyonellerin ilgisini çekene kadar mesajlarını ısrarla yinelediler.

Crocs tüm imparatorluğunu kendi imzası olan takunyalar üzerine kurdu

Crocs, bugüne kadar birçok renkte farklı ayakkabılar sunmasına rağmen başarısının büyük bir kısmını en çok satan ikonik takunyalara borçlu.

Takunya şirketi imparatorluğunu tek bir ürün üzerine kurdu çünkü bu onların hedef pazarlarının sevdiği bir ürün yaratmaya odaklanmalarına olanak tanıdı.

Tek ürün mağazaları, dağıtmak istediği bir buluşu veya belirli bir hedef kitleyle paylaşmak istediği bir fikri olan girişimciler için harikadır.

Crocs gibi, tek ürününüze odaklanırsanız ve onu insanların onsuz yaşayamayacağı bir noktaya yükseltirseniz, tek ürünlü Shopify mağazanız başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz trafiği ve çekişi yaratacaktır.

#cta-visual-pb#Mükemmel Shopify mağazasını yaratınShogun Sayfa Oluşturucu ile mağazanızı bir sonraki seviyeye taşıyın.Ücretsiz oluşturmaya başlayın

Tek ürünlü Shopify mağazası nedir?

Tek ürünlü Shopify mağazası, adından da anlaşılacağı gibi, tek bir ürün etrafında oluşturulmuş bir e-ticaret sitesidir.

Mucitler ve girişimciler, birden fazla ürünü yönetmek zorunda kalmadan sattıkları ürünleri sergilemek için tek ürün web siteleri oluşturur.

Bu şekilde, birden fazla ürün satmaya çalışmak ve küçük bir ekiple devasa bir e-ticaret web sitesini yönetmek yerine kendilerini ince bir şekilde yaymak yerine harika bir ürün üretmeye odaklanabilirler.

Tek ürün mağazasıyla en iyi ne tür ürünler çalışır?

Tek bir ürün mağazasında her türlü ürün iyi çalışabilir. Ancak başlamak için birkaç yönergeyi izlemelisiniz.

 • Ürününüz alternatifleri gölgede bırakmalı. Yalnızca tek bir şey sunuyorsanız, bu rakiplerinizi gölgede bırakmalıdır; markanız çeşitlilik satmıyor, dolayısıyla kalite satması gerekiyor.
 • Sağlıklı marjları olan bir şeyi hedefleyin. Bu tek ürün işinizi sürdürebilmelidir, bu nedenle düşük marjlı bir şey istemezsiniz (yalnızca siyah kalem sattığınızı veya yalnızca renkli ataç sattığınızı hayal edin).
 • Benzersiz bir şey yaratın. Crocs’un ayakkabılarıyla yaptığı gibi benzersiz bir ürün yaratabilirseniz, tek ürününüz ile taklitçiler arasındaki hendeği genişletirsiniz. Bu aynı zamanda rekabet avantajınızı da arttırır.

Tek ürünlü bir Shopify mağazası mı oluşturmanız gerekiyor?

Artık tek ürün mağazasının ne olduğunu bildiğinize göre, bir tane oluşturmanın sizin için en iyisi olup olmadığına karar vermelisiniz.

Bu kararı vermenize yardımcı olmak için bazı artıları, eksileri ve karşılaştırmaları derledik.

Bir ürün satmanın 5 avantajı

Tek bir ürünü satmak birçok avantaj sağlar. İşte sizinle alakalı olabilecek bazıları:

 1. Ürününüze odaklanabilirsiniz. 10 harika ürüne sahip olma konusunda baskı hissetmek yerine yalnızca bir tanesine odaklanmanız gerekir.
 2. Belirli bir pazar için oluşturabilirsiniz. E-ticaret hedefiniz her zaman ideal müşterinizle (ürününüzü satın alacak, arkadaşlarıyla paylaşacak ve daha sonra kendisi için veya hediye olarak tekrar satın alacak türden) etkileşim kurmak olacaktır. Yalnızca tek bir şey sattığınızda (ne kadar niş olursa olsun) hedefinizi belirlemek daha kolaydır.
 3. Pazarlamanız daha kolaydır. Yalnızca tek bir ürününüz olduğundan ve tek bir ideal müşteri türüyle konuştuğunuzdan, sosyal medya sayfalarını optimize etmek, sosyal medya gönderileri oluşturmak ve onların ilgi alanlarına ve inançlarına uygun web sitesi metni yazmak daha kolaydır.
 4. Büyük bir ekip tutmanıza gerek yok. Tek ürün mağazaları çok fazla bakım gerektirmez; dolayısıyla müşteri sorularını yanıtlamak, pazarlamanızı yapmak, web sitenizi yönetmek ve üretim hattınızı yönetmek için yalnızca bir avuç kişiye ihtiyacınız vardır.
 5. Markalaşma için harikadırlar. İnsanların sizi hatırlayacağı bir ürüne sahip olduğunuzda markanın hatırlanabilirliği daha güçlü olur.

Yönetilmesi ve pazarlanması kolay bir çevrimiçi mağaza istiyorsanız, tek ürünlü bir mağaza en iyi seçeneğinizdir.

Bir ürünü satmanın 3 dezavantajı

Tek ürün mağazaları herkese göre değildir. Hala biraz kararsızsanız aklınızda bulundurmanız gereken bazı dezavantajlar:

 1. Çapraz satış yapamazsınız. Yalnızca tek bir ürününüz var, bu nedenle çapraz satış fırsatı çok az veya hiç yok, bu da daha düşük müşteri yaşam boyu değeri (LTV) anlamına geliyor. Örneğin, yenilikçi bir seyahat çantası satıyorsanız, sitenizde yalnızca tek bir çanta bulunduğundan müşterilerinize bir çanta düzenleyici veya pasaport tutucusu da almalarını öneremezsiniz.
 2. Çok fazla pazarlama seçeneğiniz yok. Tek bir ürünü pazarladığınız için pazarlama materyaliniz konusunda yaratıcı olmanız gerekir. Tek ürün mağazalarında tekrarlanmak kolaydır.
 3. Daha az geri dönen müşteri kazanacaksınız. Deodorant gibi çabuk bozulan veya tüketilebilen bir şey satmıyorsanız, geri dönen müşteriniz daha az olacaktır. Örneğin bir çanta satıyorsanız, müşterilerinizin hediye olarak başka bir çanta almak istemedikleri sürece bir ay sonra tekrar gelmelerini istemezsiniz.

Müşterileriniz için tek adresli bir mağaza oluşturmak istiyorsanız tek ürün mağazası sizin için uygun olmayabilir.

Tavsiye Edilen:  Blog Yazmanızı Yükseltme: İyileştirilmiş İçerik İçin İpuçları ve Püf Noktaları

Bir ürünü ve birden fazla ürün mağazasını karşılaştırma

Artık tek ürün mağazalarının artılarını ve eksilerini listelediğimize göre, bunların birden fazla ürün mağazasıyla nasıl karşılaştırıldığına geçelim.

Göçebe Yolu yalnızca Bento Çantalarını satıyor, bu nedenle web sitelerinin tamamı Bento Çantaya odaklanacak şekilde tasarlandı.

Tek ürün markaları yönetilmesi daha kolay olma avantajına sahip olursunuz ve eğer bir kazananla karşılaşırsanız, altınsınız demektir.

Mitchell Sandridgeörneğin, çocuk giyim kategorisinde tek ürün içeren bir mağaza kurdu ve üç ayda 680 bin ABD doları kazandı.

Harika videolar oluşturabileceği bir ürün seçti ve bunu bir sosyal medya reklamı olarak test etti.

Kısa sürede, tek ürünlü web sitelerinin yönetiminin ne kadar basit olması nedeniyle, farklı tek ürün mağazalarında kullanabileceği kopyalanabilir bir model oluşturmayı başardı.

Oberwerth çanta, kılıf, kayış ve daha fazlasını satıyor, dolayısıyla menülerinde birden fazla ürün var.

Çoklu ürün şirketleri daha fazla kar elde etme fırsatı sağlar ancak idare edilmesi daha zordur.

Birden fazla ürün mağazasında ilgili ürünlerden oluşan koleksiyonlar bulunduğundan, potansiyel müşterilere çapraz satış yapmak ve her alıcıdan daha fazla satış elde etmek daha kolaydır, bu da YBD’yi artırır.

Ancak birden fazla ürüne sahip olmak aynı zamanda arka uçta daha fazlasını yapmanız gerektiği ve para kaybetme şansınızın daha yüksek olduğu anlamına da gelir.

#cta-visual-pb#Birkaç dakika içinde bir Shopify mağazası oluşturunShogun’un sürükle ve bırak sayfa düzenleyicisiyle tam olarak istediğinizi sergileyin.Ücretsiz tasarlamaya başlayın

Tek ürünlü Shopify mağazası nasıl başlatılır

Tek ürünlü Shopify mağazasının bir diğer avantajı da oluşturmanın çok kolay olmasıdır.

Mağazanızı planlamanız, sürükle ve bırak yöntemiyle hızlı bir şekilde oluşturmanız ve ardından pazarlamaya başlamanız yeterlidir.

Adım 1: Ne satmak istediğinizi ve onu nasıl satacağınızı belirleyin

Ürününüz olmadan tek ürünlü bir mağaza kuramazsınız, bu nedenle öncelikle ne satmak istediğinizi bulmanız gerekir. Bunu yapmak için hedef kitlenizi bulmanız ve ürün araştırmanızı yürütmeniz gerekir.

Hedef kitlenizi bulun

Bunu belirlemenin en kolay yolu hedef kitlenizin kim olduğuna dair kabaca bir fikre sahip olmaktır.

Örneğin, hedef kitleniz çalışan annelerse çocuklarla, üretkenlikle veya rahatlamayla ilgili bir şeyler satmak isteyebilirsiniz.

Hedef kitleniz egzersiz meraklısıysa, egzersiz ekipmanlarını tercih etmek isteyeceksiniz. Kime başvurmak istediğinizi bildiğinizde, onların yaşadığı ve çözmek istediğiniz sorunları keşfedebilirsiniz.

Ürün araştırmanızı yürütün

Sırada ürün araştırması var.

Hedef bölgelerinizdeki yerel halkın ürününüze karşı ne kadar anlayışlı olacağına dair bir fikriniz olması gerekiyor. Ürününüzü bir arama motorunda arayın; insanlar bunu fark ediyor mu?

Facebook gruplarına katılın, Pinterest panolarına göz atın, Amazon ve Kickstarter’a girin ve hedef kitlenizin sosyal medya profillerine bakın.

Ürününüz belirli bir ihtiyacı karşılıyorsa kazanan siz olabilirsiniz.

Ürününüze ve onu nasıl satacağınıza karar verin

Ürününüzün ne olacağını belirlerken kendinize sorabileceğiniz bazı ek sorular şunlardır:

 • Bu ürünü kullanırken kendimi görebilir miyim?
 • Ürünüm yeterince benzersiz mi?
 • Bu üründen tam bir marka yaratabilir miyim?
 • Ürünümün sosyal medyada paylaşılması halinde viral olma şansı var mı?
 • Çok sayıda sürekli müşteri istiyor muyum?
 • Uluslararası satış yapmak istiyor muyum?
 • Bunu büyük ölçekte nasıl üreteceğim?
 • Ürünümün etrafında, onu hedef kitlemin idealleriyle uyumlu hale getiren bir hikaye oluşturabilir miyim?

Hangi ürünü satmak istediğinize ve kime satacağınıza karar verdikten sonra, nerede satmak istediğinizi (yerel, ulusal, uluslararası veya belirli bölgelerde) belirlemeniz gerekir.

Ayrıca ürününüzü nasıl göndereceğinizi ve satış yapmayı planladığınız bölgelerdeki nakliye yasalarını da öğrenmeniz gerekir.

2. Adım: Marka stratejinizi planlayın

Amacınız unutulmaz ve ilişkilendirilebilir olmaktır ve bunu markalamayla yaparsınız.

Yalnızca tek bir ürününüz var, dolayısıyla insanların ürününüzü şirketinizin adıyla ilişkilendirmesini ve sizi hatırlamasını sağlamalısınız.

Hayalinizdeki müşterilerinizi çivileyin

Marka stratejiniz ideal müşterilerinizin etrafında dönmelidir çünkü onların dikkatini çekmek ve satın almalarını sağlamak istiyorsunuz.

1. adımda ideal hedef kitlenizin kim olduğuna dair genel hatları belirlediniz; şimdi daha spesifik olmamız gerekiyor.

Örneğin, hedef pazarınız çalışan anneler ise kendinize şu soruları sorabilirsiniz:

 • İşleri neler?
 • Çocukları kaç yaşında?
 • Onlar nerede yaşıyor?
 • İlgi alanları nelerdir?
 • En acil endişeleri neler?
 • Kendilerini nasıl tanımlıyorlar?
 • Hangi sosyal ağları kullanıyorlar?

Mümkün olduğunca spesifik olmanız ve bağlantı kurabileceğiniz bir alıcı kişiliği oluşturmanız gerekir.

Tek ürünlü web sitenizi oluştururken tek bir müşteriyi aklınızda bulundurmak, daha iyi kararlar vermenize ve hedef kitlenize hitap eden bir site oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Marka kimliğinizi ve renklerinizi planlayın

Marka kimliğiniz, markanızın logosuna, renklerine, stiline ve tonuna rehberlik eder.

Örneğin, “eğlenceli ve arkadaş canlısı olabilirsiniz ancak sevimsiz olamazsınız.” Müşterilerinizin markanızı nasıl görmesini istediğinizi bilmek, markanızı ilişkilendirilebilir ve akılda kalıcı hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Minimalist bir kimlik seçen tek ürün mağazası örneği: 8000Kickkenevir ayakkabı satan bir firma.

Bu 8000Kicks’in minimalist ana sayfası

Logoları, üzerinde kenevir sembolü bulunan adlarından oluşuyor ve ayakkabılarını tanıtan, faydalarını açıklayan ve ayakkabının esrardan yapıldığını ve çevre dostu olduğunu vurgulayan bir web sayfası hazırladılar.

Logoları ve ana sayfaları, rahat, su geçirmez ayakkabılar isteyen esrar meraklılarının ve yürüyüşçülerin dikkatini çekiyor.

SSS’lerdeki ünlem işaretlerini ve alaycı soruları kullanmalarından da görebileceğiniz gibi, üslupları hafif ve arkadaş canlısıdır (örn. “Ayakkabıyı içebilir miyim?”).

Kimliğinizin ürününüze doğru baktığından emin olun Ve izleyicilerinizle rezonansa girer.

Tavsiye Edilen:  GA4 ile Universal Analytics arasındaki 10 Temel Fark

Tonunuzu belirleyin

Tonunuz, insanların markanız hakkında nasıl hissetmesini istediğinizi yansıtmalıdır.

Örneğin, üst düzey bir saat satıyorsanız web sitenize daha resmi bir dil eklemek isteyebilirsiniz. Ancak çocukları veya gençleri hedefliyorsanız daha eğlenceli ve heyecan verici web sitesi metni yazabilirsiniz.

YastıkPup bunu zekice yapıyor. Onlara tüylü arkadaşınızın bir fotoğrafını gönderiyorsunuz ve onlar da bundan köpeğinizin şeklinde bir yastık yapıyorlar.

Hedef pazarları köpekleri olan ve sevimli hediyelik eşyalardan hoşlanan insanlardır ve üslupları bu kitlede yankı uyandırmaktadır: PillowPup sevimli bir isim, web sayfalarında çok sayıda kalp ve sevimli köpek ve yastık fotoğrafları var ve bu markalardan çok iyi yararlanıyorlar. emojiler ve simgeler.

PillowPup, sevimli köpek simgeleri, emojiler ve hedef kitlesinde yankı uyandıran resmi olmayan bir dil kullanarak yaratım sürecini açıklıyor

Tonunuz web sitenizin kopyasından daha fazlasını yönlendirir.

Bir blog başlatmaya, e-posta göndermeye veya sosyal paylaşımlar oluşturmaya karar verirseniz, ses tonunuz hedef kitlenizle bağlantı kurmak için nasıl yazacağınızı yönlendirmelidir.

3. Adım: Mağazanızı oluşturun

Tüm arka uç görevlerini hallettikten sonra, ziyaretçilerinizin ve müşterilerinizin göreceği mağazayı tasarlayıp oluşturmanın zamanı geldi.

Tek ürünlü bir web sitesini nasıl oluşturabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Doğru Shopify temasını seçin. Shopify, tek ürünlü mağazalar için en iyi e-ticaret platformudur ve tek ürünlü web siteleri için tonlarca Shopify şablonu vardır. Ürün ve markalama ihtiyaçlarınızı karşılayan bir tema seçin. : Favori Shopify mağazalarınızın ilham almak için kullandığı farklı temalara göz atın.
 2. Kişiselleştirin markanızın yer aldığı ana sayfa. Ana sayfanızı markanızı yansıtacak şekilde özelleştirin. Logonuzu yükleyin, uygun renkleri ve fotoğrafları seçin ve çözmeye çalıştığınız sorunu açıklayan web sitenizin kopyasını ekleyin.
 3. Ürün sayfanızı oluşturun. Ürün adı, olası varyasyonlar alanı, miktar alanı, açıklama, fiyat ve fotoğraflarla Shopify’daki ürün sayfanızı oluşturun. Ardından, özelleştirmek için Shogun Sayfa Oluşturucu’ya gidin.
Ürün sayfanızı şu şekilde özelleştirin: Shogun Sayfa Oluşturucu
 1. Satın alma sonrası bir sıra oluşturun. İndirimler veya yönlendirme kodları gibi satın alma sonrası teklifler sunarak müşterilerinize daha fazla fayda sağlayın.

Tek ürün mağazanız en az beş sayfadan oluşmalıdır: ana sayfanız, ürün sayfanız, ödeme sayfanız, bize ulaşın sayfanız ve gönderim ve iade politikanız.

Senin ana sayfa Ürününüzü sergilemeli ve şirketinizin misyonunu (örneğin, daha sürdürülebilir bir moda endüstrisi) kısaca açıklamalıdır. Ziyaretçilerin kaydırabileceği ve bazı şirket geçmişi ve incelemelerini içerebileceği farklı bölümlere sahip tek sayfalık bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Ürün sayfanız, ürününüzün hangi sorunu çözmeye çalıştığını daha derinlemesine incelemeli ve müşterilerin sizi doğrulamasına olanak tanıyan e-ticaret özelliklerine sahip olmalıdır. Sosyal kanıt olarak incelemeleri de buraya eklemeyi unutmayın.

Senin Çıkış yapmak Sayfa, tüketicilerin bir satın alma işlemini tamamlamasını sağlamaya yönelik basit ve lazer odaklı olmalıdır. Misafirlerin tek tıklamayla ödeme yapmasına olanak tanıyarak satın alma sürecini mümkün olduğunca hızlı ve kolay hale getirin.

Senin bize Ulaşın sayfanız müşterilerinize size ulaşmanın kolay bir yolunu sunmalıdır. Bir iletişim formu, e-posta adresi ve canlı sohbet seçeneği eklemeyi düşünün.

Son olarak, gönderim ve iade politikanız, ürünleri nasıl gönderdiğiniz, tüketicilerin ne beklemesi gerektiği ve iadeleri nasıl ele aldığınız konusunda ayrıntılı bilgi vermelidir.

Büyüdükçe web sitenizi daha da geliştirmeyi düşünebilirsiniz. Örneğin, başvurabileceğiniz müşteri vaka çalışmaları ve referanslarından oluşan bir sayfanız veya ilgili bilgileri paylaştığınız bir blogunuz olabilir.

4. Adım: Pazarlamaya başlayın

Tebrikler! Shopify’da tek ürün sayfanızı oluşturdunuz. Artık tek ürün pazarlama stratejinize dönebilirsiniz.

İle başlar sosyal medya pazarlamacılığı. Seçtiğiniz platformlarda işletme profilleri oluşturun, organik içerik tasarlayın ve reklamlarınızı yerleştirin.

Reklam metninizin ve fotoğrafınızın veya videonuzun ilgi çekici olduğundan emin olun, böylece hedef kitleniz reklamınızı bir saniye bile düşünmeden geçip gitmez.

Şurada da şansınızı deneyebilirsiniz: etkileyici pazarlama sosyal medyada. Nihayet, Tüketicilerin %96’sı ABD ve İngiltere’de sosyal medyada takip ettikleri etkileyicilerle iletişim kuruyorlar.

Bazı markalar, ürünlerini pazarlamak için ünlü statüsündeki büyük kişileri kullanırken, diğerleri müşterilerinden bu haberi yaymalarını ister. bağlı pazarlama . Sadık müşteriler kazandıktan sonra onlardan ürününüzü takipçileriyle paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmalarını isteyebilirsiniz.

Her müşteri kazandığınızda, onların e-posta adreslerini aldığınızdan emin olun.

Bunu yapmak, müşterilerinizi eposta pazarlama Böylece bir indiriminiz olduğunda veya yeni bir ürün tanıtmaya karar verdiğinizde onları uyarabilirsiniz.

Pazarlamanızın amacı potansiyel müşterilerinizi mağazanızı ziyaret etmeye teşvik etmektir. Ana sayfanız onlara tam olarak ne sunduğunuzu söylemelidir, böylece satın alma işlemini tamamlamaya daha istekli olurlar.

Size ilham verecek 3 başarılı tek ürün Shopify mağazası

Bokksu, ReduxBuds ve Aurora, mevcut en iyi tek ürün Shopify mağazalarından üçüdür.

Başarılı bir tek ürün Shopify mağazasının tüm temel bileşenlerine sahiptirler: harika bir ürün, unutulmaz marka bilinci oluşturma ve harika yorumlar.

1. Bokksu: Temalı aylık Japon atıştırmalık kutuları

Bokksu abonelerine içinde Japon lezzetleri bulunan atıştırmalık kutuları gönderen, aboneliğe dayalı tek ürün mağazasıdır.

Her ay kutularının temasını değiştiriyorlar, böylece aboneleri her zaman eğlenceli bir sürprizle karşılaşıyor.

Üst yarısı Bokksu’nun ana sayfası

Bokksu, güçlü marka bilincine ve ilgi çekici misyona sahip tek ürün mağazasının harika bir örneğidir.

Markanın turuncu rengini web sitelerinin her yerinde, fotoğraf arka planlarında, ana gezinme çubuklarında, metinlerde ve tüm düğmelerde göreceksiniz. Bu tutarlılık, izleyicileri turuncu rengini markalarıyla ilişkilendirmeye teşvik eden unutulmaz bir deneyim yaratıyor.

Tavsiye Edilen:  Etkili Bir Misyon Beyanı Nasıl Yazılır (Örneklerle)

Ana sayfalarında gösterilen misyonları, “yüzyıllık küçük aile işletmelerinden” atıştırmalıklar gönderdiklerini belirtiyor.

Bokksu aboneleri muhtemelen Japon kültürünün aşığıdır ve Bokksu, misyonlarıyla aslında şunu söylüyor: “Bokksu abonesi olursanız, Japon atıştırmalık kültürünün canlı kalmasına yardımcı oluyorsunuz.”

2. ReduxBuds: Daha iyi bir ses deneyimi için kulaklık başlıkları

ReduxBuds Müziği “hayatınızın müziği” haline getiren gürültü önleyici, gerçek kablosuz kulaklıklar satıyor.

Tek ürünlü Shopify mağazası, basit kullanıcı deneyimi (UX) ve simgelerin yaratıcı kullanımı nedeniyle iyi çalışıyor.

Bu ReduxBuds ana sayfası Bu, ürünlerinin neden benzersiz olduğunu açıklıyor

Markaları ve renkleri Bokksu’nunki kadar dikkat çekici olmasa da ReduxBuds, ürün sayfasına birden fazla yol sunan daha basit bir kullanıcı deneyimine sahip.

En üstte, gezinme çubuklarının sizi tek ürünlerine yönlendiren bir alışveriş düğmesi var: ReduxBuds.

Ana sayfada gezinirken, aynı sayfaya yönlendiren, farklı kopyalara sahip yedi düğme daha bulacaksınız: “Kendinizi Şimdi Alın”, “Şimdi Alışveriş Yapın” ve “ReduxBuds Alın”.

Potansiyel müşteriler ana sayfada gezinip harika ReduxBuds özelliklerini okurken, kendilerini ürün sayfasına götürecek bir düğmeye her zaman kolayca erişebilirler.

Ayrıca ReduxBuds’u piyasadaki diğer kablosuz kulaklıklarla karşılaştırıldığında benzersiz kılan özellikleri vurgulayan simgeler de kullanıyorlar.

Görseller daha akılda kalıcıdır ve daha güçlü bir mesaj iletin; böylece ReduxBuds’un metne eşlik edecek akıllı simgeler uygulaması, normalde sıradan olmayan ana sayfalarını daha akılda kalıcı hale getirir.

3. Aurora: Daha iyi uyku için ağırlıklı battaniyeler

Aurora, müşterilerinin daha iyi uyumasına yardımcı olan ağırlıklı battaniyeler satıyor.

Bu Shopify mağazası, fotoğrafların, videoların ve metinlerin akıllı ve stratejik kullanımı nedeniyle tek ürün markasının bir başka harika örneğidir.

Bu bir parçası Aurora’nın ana sayfasıağırlıklı battaniyeleriyle rahatça uyuyan insanları gösteriyor

Aurora’nın ana sayfasında, farklı insanları uyurken ve dinlenirken gösteren hareketsiz fotoğraflar, videolar ve hareketli gifler bulunuyor.

Ana hedefleri, site ziyaretçilerine Aurora’nın ağırlıklı battaniyelerinin, kim veya nerede olurlarsa olsunlar uykuya dalmalarına yardımcı olacağını anlatmaktır.

ReduxBuds gibi Aurora da, ürünlerinin faydalarını sergilemek için simgeler kullanıyor ve Aurora’nın neden daha dinlendirici bir uyku isteyen insanlar için en iyi seçim olduğunu açıklamak için basit ama net bir dil kullanıyor.

Aradaki fark, ReduxBuds’a kıyasla çok daha uzun bir sayfa olmasına rağmen, ağırlıklı battaniye satıcısının ana sayfasında, ürün sayfasına yönlendiren yalnızca beş düğme bulunmasıdır.

Bu büyük bir sorun olmasa da, potansiyel müşterilerinizin ürün sayfanıza kolayca erişmesini sağlamak, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artırır ve onlara satın alma işlemlerini tamamlamalarını hatırlatır.

Tek ürün Shopify mağazasıyla ilgili SSS

Doğru ürünü nasıl seçerim?

Doğru ürünü seçmek mükemmel dans partnerini bulmak gibidir. Markanızla uyumlu olmalı, güçlü bir pazar talebine sahip olmalı ve tutku duyduğunuz bir şey olmalıdır. Eğer sizi dans pistinde döndürmüyorsa, o o değildir.

Tek ürün mağazasını çalıştırmanın zorlukları nelerdir?

Zorluklar arasında tek bir ürüne bağımlılık, pazarın doygunluğu ve ölçeklendirmedeki olası zorluklar yer alıyor. Her şey güneş ışığı ve gökkuşağından ibaret değil, ancak doğru stratejilerle her türlü fırtınayı atlatabilirsiniz.

Neden tek ürün mağazası açmayı düşünmeliyim?

Tek bir ürüne odaklanarak hedefi yüksek ve tutarlı bir marka imajı yaratabilirsiniz. Daha yüksek dönüşüm oranlarına yol açabilecek lazer odaklı bir yaklaşımdır.

E-ticaret imparatorluğunuzu oluşturmak için tek ürünlü Shopify mağazasını kullanın

İster yeni başlıyor olun, ister geleneksel e-ticaret sitelerinden geçiş yapmak istiyor olun, tek ürünlü bir Shopify mağazası mükemmel bir fikirdir, eğer böyle bir mağazanız varsa, insanların satın almak isteyeceği ilgi çekici bir ürün.

Tek ürün sayfalarının oluşturulması ve bakımı kolaydır ve kar elde etmek daha da kolaydır. Ve eğer doğru hedef kitleye pazarlama yaparsanız çoğu zaman “Hemen Satın Al” düğmesini tıklayacaklardır.

Akılda kalıcı ve gezinmesi kolay bir Shopify mağazası oluşturmaya ve özelleştirmeye hazır olduğunuzda Shogun Sayfa Oluşturucu’ya gidin.

#cta-visual-pb#Harika ürün fikriniz için gerçek anlamda özel bir mağaza oluşturunShogun Sayfa Oluşturucu ile ürününüzün hak ettiği mağazayı oluşturabilirsiniz.Ücretsiz oluşturmaya başlayın