Temel Atma: Anahtar Kelime Araştırmasının Anahtarları

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Temel Atma: Anahtar Kelime Araştırmasının Anahtarları

Anahtar kelime araştırması, bir SEO stratejisinin en heyecan verici veya en seksi kısmı olmayabilir, ancak onsuz etkili bir SEO stratejisi de oluşturamazsınız. Ayrıntılı ve derinlemesine anahtar kelime araştırması, planınızın geri kalanının üzerine inşa edildiği temeldir ve basit görünse de (ki öyledir), tüm bu saatlerden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için izlemeniz gereken en iyi uygulamalar vardır. insanların “daha fazla blog trafiği elde etmek” veya bunun gibi bir şey hakkında sorabilecekleri farklı yolları düşünmekle geçti.

Olabildiğince Kapsamlı Olun

Ürününüz, hizmetiniz ve markanızla alakalı her anahtar kelimenin ve kelime öbeğinin peşine düşmenin yorucu ve yorucu olacağını biliyoruz. Ancak, SEO stratejinizin geri kalanının – birbirine bağlama, bağlantı oluşturma, içerik oluşturma ve meta başlık ve açıklama optimizasyonu – başarısı için doğru ve yüksek hedefli anahtar kelime araştırmasına dayanacağını unutmayın. Google’ın önerileri, size kelimelerin veya ifadelerin bazı kolay varyasyonlarını verecektir, ancak yalnızca Google’ın önerilerine güvenmeyin. Diğer öneri araçlarını kullanın, başkalarından yardım isteyin ve ifadedeki her tekil ismin sonuna “s” ekleyin. Aptalca gelebilir, ancak deneyimli herhangi bir anahtar kelime araştırmacısı size birkaç değerli taşı neredeyse kazara ortaya çıkardıklarını söyleyecektir ve bunun nedeni, anahtar kelime araştırmanızın derinliklerinde gerçekten bir sınır olmadığını anlamalarıdır.

Kendinizi Kullanıcının Aklına Koyun

Açık görünüyor, ancak kendinizi hedeflemeye çalışmadığınızı, “ortalama arama motoru kullanıcısını” hedeflemeye çalıştığınızı kendinize hatırlatmak her zaman iyidir. Elbette ortalama bir arama motoru kullanıcısı için bir klişe yok, ancak kendinize sürekli “Tamam, ben kullanıcı ve potansiyel müşteri olsaydım, hangi terimleri arardım?” potansiyel olarak verimli terimler listenizin daha uzun olduğunu hemen hemen her zaman göreceksiniz. Harfleri kasıtlı olarak yeniden düzenlemek veya bir kelimeyi atlamak gibi garip numaralar ara sıra gizli fırsatları bulmanıza yardımcı olabilir. Web konusunda sizden daha az bilgili birinin neleri arayabileceğini düşünmek, asla aklınıza bile gelmeyecek tuhaf kelime öbekleri ve terimler bulmak için iyi bir yol olabilir.

Tavsiye Edilen:  Çevrimiçi Kursunuzu Tanıtmak İçin Dönüşen Harika Bir Kurşun Mıknatısı Nasıl Oluşturulur

Kullanabileceğiniz Her Aracı Kullanın

Google AdWords Anahtar Kelime Aracı

Google Anahtar Kelime Aracı, geniş bir farkla en popüler araç olsa da, hatasız değildir ve WordTracker, WordStream, Keyword Blaze ve Keyword Elite gibi araçlar, Google’ın aracının sunmadığı özellikler sunar. Zamanınızın gereksiz bir kullanımı gibi geliyor ve çabaların sonuçsuz kalması muhtemel, ancak bunu kapsamlı olmanın bir uzantısı olarak kabul edin. Herhangi bir alanda veya alanda en doğru araştırma, her zaman en çok bilgiye sahip olanlardan gelir ve tüm araçları parmaklarınızın ucunda kullanmak, hedeflenecek terimleri seçmeye başladığınızda tüm bilgilere sahip olmanızı sağlar.

Rekabet Analizini Unutmayın

Anahtar kelime araştırması söz konusu olduğunda, rekabet analizi gerçekten iki farklı biçim alır. Rekabet analizinin ilk türü, rakiplerinizin alandaki çabalarını incelemektir ve bu, anahtar kelime araştırmasına başlamadan önce yapılmalıdır. Web sitelerine bakın, hangi terimlerin peşinden gittiklerini görün, hangi ifadelere bağlantı verdiklerini görün, H1 etiketlerinde hangi kelimeleri kullandıklarını öğrenin ve ne tür başlıklar ve açıklamalar kullandıklarını inceleyin. Bu, yalnızca kullanmak için düşük asılı meyvelerden oluşan bir temel liste oluşturmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda hangi kelimelere ve ifadelere dalmayı düşünmediğiniz konusunda size fikir verebilir. Ardından, yalnızca o pazarlama kanalında size daha fazla veri sağlayacağı için markalı rakip anahtar kelime arama hacmini araştırmanıza dahil ettiğinizden emin olun. Saçmalamayın ve markalı anahtar kelimelerini hedeflemeye çalışmayın, ancak nerede durduğunuzu bilmek her zaman güzeldir.

Arama Sonuçlarını Manuel Olarak Kontrol Ettiğinizden Emin Olun

Gerçekte, hedeflediğiniz anahtar terimler için kimin sıralandığını kontrol etmek, işletmenizin rakiplerini incelemekten daha önemli bir rekabet analizidir. Bunlar sizin gerçek rakiplerinizdir, en azından web sitenizi belirli terimler için optimize etme söz konusu olduğunda ve bazı araçlar size terimler için kabaca bir rekabet tahmini verse de, kendinizi aramak için biraz zaman harcamaktan daha iyi bir şey yoktur. Bu, SEO taktiklerinizin etkinliğini artırmanıza yardımcı olacak ve ayrıca hedeflenecek kelime listenizi hassaslaştıracaktır. Örneğin, .gov veya .edu alan adlarını geçme olasılığınız düşüktür, bu nedenle, arama hacmi neredeyse kaçırılamayacak kadar sulu görünse bile, bu tür sitelerin hakim olduğu anahtar terimleri hedeflemek zamanınızı iyi kullanmak olmayabilir. .