Test Etme ve Ölçeklendirme

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Test Etme ve Ölçeklendirme

En son ne zaman bir sosyal medya platformuna girdiğinizi düşünün. Twitter, Facebook, Instagram veya başka bir sosyal medya biçimi olsun, muhtemelen ilginizi çekebilecek alakalı ürünlerin reklamlarını görmüşsünüzdür.

Sosyal medya reklamcılığı, müşterilerinizin dünyasına girmenizi ve onları zamanlarını geçirdikleri yerde bulmanızı sağlayan bir içerik stratejisidir. Sosyal medya platformlarında reklam yayınlamaya başlamak için öncelikle bulmayı umduğunuz sonuçlarla doğrudan ilişkili bir plan ve bütçe geliştirmelisiniz.

Sosyal medya pazarlama bütçesi belirlemek, marka bilinirliğini artırmanın harika bir yoludur. Ancak bir bütçe belirlemeden ve ona bağlı kalmadan, başlangıçta planladığınızdan daha fazlasını harcadığınızı görebilirsiniz.

Neden Ücretli Sosyal Medya Pazarlamasını Kullanmalısınız?

İşletmeniz için sosyal medya sayfaları oluşturmanın ve sürdürmenin faydalarını muhtemelen zaten fark etmişsinizdir. İşletmeniz için sosyal medya hesapları oluşturmak, artan trafikten, markanız hakkında ve çevresinde sohbetler başlatmaya, ziyaretçilerle bağlantı kurmaya kadar birçok büyük faydayı elde edebilir. Peki bu faydaların ücretli sosyal medya reklamları yoluyla elde ettiğiniz faydalardan farkı nedir?

Temel olarak işletmenizin erişim kapsamını genişletebileceksiniz. Örneğin, yeni reklamınızın 500 kişi tarafından görülmesi için ödeme yaparsanız, reklamınızı belirlenen zaman diliminde en az 500 kişinin göreceği garanti edilir. Ancak standart sosyal medya pazarlamasında gönderilerinizi kaç kişinin göreceğinin garantisi yoktur.

Ücretli sosyal medya reklamları, sosyal medya varlığınızın hedef kitle üzerinde yaratacağı etkiden çok daha emin olmanızı sağlar. Artan etki, web sitenizde daha fazla gösterime, tıklamaya ve trafiğe yol açmasa da, en azından markanızı göreceklerinden, görünürlüğünü ve tanınırlığını ve şirketinizin marka bilinirliğini artıracaklarından emin olabilirsiniz.

Dahası, platformunuzla etkileşim kurma olasılığı daha yüksek olan belirli hedef kitleleri bile hedefleyebileceksiniz. 18-25 yaş arası daha genç bir kitleyi mi hedeflemek istiyorsunuz? Ücretli bir sosyal medya reklam stratejisiyle tam da bunu yapabileceksiniz.

Tavsiye Edilen:  Yüksek Öğrenim İçin En İyi Dijital Pazarlama KPI'ları: Daha Fazla Müşteri Adayı Alın

Sosyal Medya Reklam Bütçenizi Nasıl Test Edebilirsiniz?

Sosyal medya reklamlarınızın işe yaradığından nasıl emin olabilirsiniz? Başarılı sosyal medya reklam kampanyalarını neyin oluşturacağını bulmak amacıyla birçok işletme, dönüşüm oranlarını optimize etmek için A/B testleri yapmayı tercih edecektir. A/B testiyle, her ikisi de farklı içeriğe sahip iki tür reklam üretecek ve bunları küçük ölçekte göndereceksiniz.

Her iki tür de sınırlı miktarlarda gönderildikten sonra, küçük örneklem boyutunda hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görmek için üretilen verileri kullanabilirsiniz. Mümkün olan en iyi reklamı yayınladığınızdan emin olmak için bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Buradan işletmeniz için neyin en iyi olduğunu görün! Reklam iyi performans gösteriyorsa eskisi gibi devam edebilir ve birkaç günde bir test etmeye devam edebilirsiniz. Durum iyi değilse, sosyal medya kanallarını değiştirmeyi, günlük harcadığınız tutarı değiştirmeyi veya şirketinize daha fazla fayda sağlayabilecek ayrı bir reklama dönmeyi düşünün.

Sosyal Medya Bütçenizi Nasıl Ölçeklendirebilirsiniz?

Hangi reklamın en büyük faydayı sağlayacağına karar verdikten ve kampanyanın etkinliğini test ettikten sonra sosyal medya bütçenizi ölçeklendirmeye başlayabilirsiniz. Reklamlar iyi performans gösteriyorsa, mevcut reklamın daha fazla göze çarpması için bütçenizden daha fazlasını harcamayı düşünebilirsiniz. Kötü performans gösteriyorsa, biraz daha iyi performans göstermeye başlayana kadar ölçeklendirmeyi azaltabilirsiniz.

Gerçeği söylemek gerekirse, sosyal medya pazarlama kampanyanızın etkinliği günden güne değişebilir. Bazı günler reklamınız aynı performansı göstermeyebilir ve bu da harcamalarınızı bir sonraki gün veya dönem için azaltmanıza neden olabilir. Bazı günlerde, her zamankinden daha iyi performans gösterebilir ve bütçenizden daha fazla parayı bir sonraki günün bütçesine aktarıp bunu daha fazla kişinin görmesine olanak tanıyabilir.

Ücretli Sosyal Medya Reklam Hizmetleri için Contact Valve+Meter

Ücretli sosyal medya reklamları bir işletme için çok değerli faydalar sağlayabilir. Artan trafikten gelişmiş marka bilinirliğine kadar, ücretli sosyal medya pazarlamasının sağlayacağı avantajlarda hiçbir eksiklik yoktur.

Tavsiye Edilen:  En İyi Yapılandırılmış Veri Test Araçları

başlamaya hazır mısın? Valve+Meter, ücretli bir sosyal medya stratejisi oluşturma ve sürdürme konusunda uzmanlaşmış deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekibe sahiptir. Markanızın bilinirliğini artırmaya ve rekabette bir adım öne geçmeye hazırsanız bugün Valve+Meter ile iletişime geçin.