Ticari Amaçlı Reklam Ajanslarını Kullanmanın 3 Avantajı [w/ Price Range]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ticari Amaçlı Reklam Ajanslarını Kullanmanın 3 Avantajı [w/ Price Range]

Bir işletme sahibiyseniz hedef kitlenize ulaşmanın zor olduğunu bilirsiniz. Stratejik bir reklam planı olmadan asla sürdürülebilir bir büyüme sağlayamazsınız.

Bu kadar karmaşık ve sofistike bir sektör olduğundan, gelişmekte olan birçok işletme verimli bir reklam programını etkili bir şekilde sürdürememektedir. Bu, rekabetin yüksek olduğu reklamcılık alanında büyük bir engeldir.

Şirketinizin büyüklüğü ne olursa olsun, reklam ajanslarını kullanmanın avantajları çok büyüktür.

Firmalar Neden Reklam Ajanslarını Kullanıyor?

Reklam ajanslarının avantajlarını ve dezavantajlarını taahhütte bulunmadan önce dikkate almanız önemlidir. Bir reklam ajansının masaya ne getirdiğini tam olarak anladığınızda, zorlu maliyetlere rağmen ilerleme kararınızdan daha emin hissedeceksiniz.

Reklam kampanyalarınız potansiyel müşteriler yaratıyor mu? Yatırım getirinizi artırmak için en iyi 26 potansiyel müşteri yaratma ipucunu içeren bu ücretsiz e-Kitabı bugün indirin!

Öyleyse, “neden bir reklam ajansıyla anlaşalım ki?” diye merak ediyorsanız, artıları ve eksileri analiz etmenin zamanı geldi.

Reklam Ajanslarını Kullanmanın 3 Artısı

Reklam ajanslarının avantajları, işletmenizi yeniden başlatmanıza veya yeniden canlandırmanıza yardımcı olabilir. Güvenilir bir pazarlama şirketiyle ortaklık kurarak yalnızca şirketinizin görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda kuruluşunuzun genel üretkenliğini ve büyümesini de artıracaksınız.

Bu tür uzun vadeli yatırımlarla ilgili temel faydalardan bazıları şunlardır.

1. Uzmanlık ve Bilgi

İşletmenizin, özellikle de kendiniz bu konularda deneyimli değilseniz, dış kaynak kullanmanız gereken belirli yönleri vardır. Pazarlama ve reklamcılık, yatırımınıza büyük bir getiri sağlama potansiyeline sahip olduğundan, bu, deneyimli bir üçüncü tarafla sözleşme yapmayı düşünmeniz gereken bir alandır. Hepsinden iyisi, bir çalışanı (veya kendinizi) eğitmek için zaman harcamanıza gerek kalmayacak.

Bir ajansın başlangıç ​​kadrosuyla sözleşme imzalayarak kendi uzman ekibinize anında erişim kazanacaksınız. Bu ekipler genellikle çeşitli strateji ve uygulamalardan yararlanmanıza olanak tanıyan, çeşitli becerilere sahip uzmanlardan oluşur.

Tavsiye Edilen:  TikTok Reklam Yorumlarını Yönetme – Hızlı Kılavuz

Uç: Bazı ajanslar çevrimiçi reklamcılık gibi temel bir uzmanlık alanında uzmanlaşabilir. Bu nedenle, bir ajansı seçmeden önce ne tür reklamlara ihtiyacınız olduğuna dair net bir vizyona sahip olmalısınız.

Reklamcılık çok yönlü bir sektör olduğundan, başarı geçmişi olan deneyimli bir ekiple çalışmak en iyisidir. WIX, Houston’daki pazarlama ajansıdır ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak eksiksiz bir hizmet yelpazesi sunar: tıklama başına ödeme hizmetleri, SEO hizmetleri, logo tasarımı, dijital pazarlama ve daha fazlası. Ekibimiz benzersiz hedeflerinize uygun bir pazarlama stratejisi oluşturabilir ve uygulayabilir.

İşinizi büyütmeye ve pazarlama bütçenizi optimize etmeye hazırsanız lütfen Fiyat teklifi için WIX ile iletişime geçin.

2. Kritik Kaynaklardan Tasarruf Sağlar

Üçüncü taraf pazarlama harcaması yapmanız gerekmesine rağmen yatırım getirisi açısından ödüllendirileceksiniz. Gerçek şu ki, başarılı bir reklam kampanyası, küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin genellikle sahip olmadığı zaman ve enerji gerektirir.

Aynı zamanda mantıksız görünebilecek paradan da tasarruf edeceksiniz. Örneğin, zorlu ve hatta sıradan pazarlama görevlerine yardımcı olması için bir çalışanı işe almak yerine bir ajansla çalışabilirsiniz. Bu, ağır bordro vergilerinden ve sağlık bakım maliyetlerinden kaçınacağınız anlamına gelir.

Daha önce CMO rolünü kendiniz üstlenmiş olsanız bile aynı maliyet tasarrufu sağlanabilir. Herhangi bir yazılım aracı satın almanıza gerek kalmayacak. Kazandığınız zamanla en önemli şeye, yani iş operasyonlarınıza odaklanabilirsiniz.

Uç: Birlikte çalıştığınız ajansa, reklam alanınızı optimize edip edemeyeceklerini veya yerel radyonuz, TV kanalınız veya reklam hedeflerinize uygun bir yayıncıdan indirimli ajans ücreti alıp alamayacaklarını sorun. Bu, bütçenizi genişletmenize ve daha da büyük bir yatırım getirisi sağlamanıza yardımcı olabilir. Değilse, bir sonraki sektör etkinliğinizi yükseltmeye yardımcı olup olamayacaklarına bakın (ticaret fuarı sergilerini ve hedef pazarınızı şaşırtacak sistem türlerini düşünün).

Tavsiye Edilen:  Müşteri kazanmak için sohbet robotlarının gücünden yararlanma

3. Marka Gelişimini Destekleyin

Reklam ajansları marka bilinirliğini geliştirmek için gerekli deneyime sahiptir. Bu, hafife almak istemeyeceğiniz bir alandır; çünkü açık bir marka kimliği ve mesajı, müşterilerinizle bağlantı kurmanıza olanak tanıyacaktır. İster logonuzla ilgili ister hedef kitlenizi belirleme konusunda yardıma ihtiyacınız olsun, bunlar bir ajansın size güvenle yardımcı olabileceği önemli adımlardır.

Uç: Bir pazarlama ajansını işe almanın asıl amacı zamanınızı ve enerjinizi en üst düzeye çıkarmak olsa da, reklam kampanyanızın belirli bileşenleri hakkında bilgi almaktan çekinmeyin. Ajanslar, markanızı tanıtmanın yeni yollarını bulmaları açısından benzersizdir. Reklam stratejileriniz açısından en faydalı kanallar hangileri? Marka geliştirme stratejiniz şirketinizin benzersiz değer önerisine bağlıdır!

Reklam Ajansı Kullanmanın Eksileri

Elbette başlangıçtaki asıl “yanlışlık” herkesin aklındaki soruyla bağlantılı: Bir reklam ajansını işe almanın maliyeti ne kadar?

Bu sorunun cevabı siyah beyaz değil çünkü planınızın kapsamı açısından pek çok değişken var. Tarafından belirtildiği gibi ForbesPazarlama stratejinizle bağlantılı olarak markalaşma konusunda üç temel unsur vardır.

  1. Markanızın görsel yönü (logonuz, web siteniz ve pazarlama materyalleriniz).
  2. Mesajlaşma bileşeni (kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı iletmek).
  3. Markanızın, temel iş planınız ve yapınızla birlikte çalışan konumlandırması.

Bir Reklam Ajansı Kiralamanın Maliyeti Ne Kadardır?

Forbes, bir ajansın kapsamlı bir kampanya için 10.000 ile 50.000 dolar arasında ücret alabileceğini tahmin ediyor. Ancak bu büyük ölçüde neyi başarmak istediğinize bağlıdır. Bazı ajanslar, genellikle ayda 2.500 ila 4.000 ABD Doları arasında değişen belirli aylık paketler sunacaktır.

Bu durum kısa vadede dezavantaj gibi görünse de doğru ajansla partnerlik yaptığınızda kısa sürede bu yatırım önemli bir yatırım getirisine dönüşecektir.