Tik Tok Trafikte Google’ı Geçti

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Tik Tok Trafikte Google’ı Geçti

01/12/2022 10:00 tarihinde gönderildi

Sevin ya da nefret edin, muhtemelen bu yıl bir noktada bir TikTok görmüşsünüzdür. Video paylaşım platformu tüm yaş gruplarında ve demografik gruplarda şaşırtıcı derecede popüler hale geldi. 2021’in en iyi sitesini tahmin edecek olsaydınız Google’ı, Facebook’u ve belki de YouTube’u tahmin eder miydiniz? Eğer öyleyse, yanılıyorsunuz. 2021’de TikTok, 2020’de en çok ziyaret edilen 7. web sitesi sıralamasında yükseldi ve 2021’de istikrarlı trafik lideri Google’ı geride bıraktı.

TikTok nedir?

Eski kısa biçimli video paylaşım uygulaması Vine’ı hatırlayacaksınız. Twitter, 2016 yılında Vine’ın kapatıldığını duyurmuştu ve bu, yaklaşık olarak TikTok’un dünyaya adım atmaya başladığı zamana denk geliyordu. Eskiden sosyal medya platformu Musical.ly’yi de hatırlarsınız. kısa dudak senkronizasyonu ve dans videoları oluşturun ve paylaşın. 2017 yılında Çinli ByteDance şirketi Musical.ly’yi satın aldı ve TikTok ile birleştirdi. 2018’de Musical.ly kullanıcıları, uygulamanın TikTok Inc. olarak yeniden markalandığını fark etti.

TikTok’un sahibi şu anda kim? TikTok hâlâ merkezi Çin’de bulunan teknoloji şirketi ByteDance’a ait. Uygulama fazlasıyla övünüyor 1 milyar aylık kullanıcıgiderek artan sayıda işletme dahil. Sektörlerdeki birçok işletme, kendi videolarını oluşturmak, sponsorlu reklamlar yayınlamak veya her ikisini birden yapmak için TikTok’u tercih etti. Washington Post, NBA, NFL, Wendy’s, Amazon, Target ve diğer birçok kuruluşun, çok çeşitli videolar yayınlayan kendi TikTok hesapları var. Platform, düzenli kullanıcılar için de nakit ineği olabilir. Araştırma, bir kullanıcının 100.000’den fazla takipçi ayda 200 ila 1.000 ABD Doları arasında kazanabilir ve 1 Milyondan fazla takipçisi olan kullanıcılar ayda 5.000 ABD Dolarından fazla kazanabilir! Her ne kadar bu takipçi sayısı çok yüksek gibi görünse de, özellikle geçtiğimiz yılın en popüler sosyal medya platformu olması nedeniyle, uygulamada viral hale gelen videolar sıklıkla görülüyor.

YOY En Popüler Web Siteleri

2020’den 2021’e kadar web sitesi sıralamalarındaki değişiklikler, TikTok hariç, küçüktü. Bir bulut altyapı şirketi olan Cloudflare, sıralamaları uygulama kullanımı ve bir kişinin bir web tarayıcısı üzerinden bir siteyi ne zaman ziyaret ettiği dahil olmak üzere küresel trafik modellerine göre belirler.

2020'nin en iyi on web sitesini gösteren resim

2021'in en iyi on web sitesini gösteren resim

Bunun Alfabe ve Meta İçin Anlamı Nedir?

Toplam 2021 sıralamasında bir numaralı sırayı kaybetmesine rağmen Google hâlâ zorlu bir rakip. Google, 2021 yılı boyunca pek çok gün bir numarada kaldı. Bu, hem Google’ın hem de YouTube’un Alphabet şemsiyesi altında olmasıyla birlikte, onları şimdi ve öngörülebilir gelecekte bir trafik devi haline getiriyor. Aynı şey Meta’da da geçerli. Hem Instagram hem de Facebook metaya ait olduğundan trafiği yakalamak zor bir iş değil. Şaşırtıcı bir şekilde Instagram ilk 10’daki yerini kaybederken, Facebook ilk üçte yer almayı sürdürdü. Ek olarak, ilk on listeye yeni giren WhatsApp da Meta’ya ait olduğundan trafik kaybı büyük bir endişe kaynağı değil.

Tavsiye Edilen:  Mükemmel bir e-Ticaret Uygulaması Nedir?

Bu İşletmeniz İçin Ne İfade Ediyor?

TikTok trafiğinde benzeri görülmemiş bir artış, mutlaka platforma koşup onu dijital pazarlama stratejinizin baskın bir parçası haline getirmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Ulaşmak istediğiniz tüm potansiyel hedefleri tek bir site kapsamadığından diğer alanları göz ardı etmeyin. Görünürlük oyunun adıdır, dolayısıyla dijital webdeki çeşitli platformları içeren kapsamlı bir strateji hayati önem taşımaktadır. Öte yandan, işinize bağlı olarak TikTok, girişim için harika bir yol olabilir. Ayak parmaklarınızı TikTok sularına daldırmanın birçok yolu var.

  • Sponsorlu Reklamlar

  • Etkileyenlerle Promosyonlar

  • Ürünleri Sergilemek veya Hizmetleri Tartışmak için Kendi Videolarınızı Oluşturma

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi, yapılması ve yapılmaması gereken pek çok şey var. Sosyal medya pazarlama stratejinizi başarıya doğru yönlendirmenize yardımcı olacak Sosyal Medyanızı Nasıl Optimize Edebilirsiniz blogumuza göz atın!

Web Sitenizin Trafiğini Artırın!

Küresel erişim, Iowa’da ve dünya çapında kapsamlı dijital pazarlama hizmetleri ve ödüllü web geliştirme sunar. Her sektördeki müşterilerimize yenilikçi çözümler ve stratejiler sunmaya çalışıyoruz. Bugün web sitenize ve sosyal medyanıza daha fazla göz atın!

Ücretsiz Strateji Danışmanlığı Planlayın