TikTok’ta Nasıl Ödeme Alınır? [2023 Comprehensive Guide]

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: TikTok’ta Nasıl Ödeme Alınır? [2023 Comprehensive Guide]

– – – – – – – – – – – – – – – ✍️ – – – – – – – – – – – – – – –

2023’te TikTok’ta para kazanmak mı istiyorsunuz? 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan TikTok, günümüzün en popüler video paylaşım platformlarından biridir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, birçok kişi içeriklerinden nasıl para kazanılacağını ve çabalarının karşılığını nasıl alacağını merak ediyor.

Bu kapsamlı kılavuz, video görüntülemelerini ve sponsorlu içeriği anlamaktan içerik oluşturucu pazarına katılmaya ve reklam yayınlamaya kadar TikTok’ta ödeme alma hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsayacaktır. Ayrıca videolarınızdan doğrudan para kazanmayı nasıl öğrenebileceğinizi de tartışacağız.

TikTok içerik oluşturucu topluluğuna katılmak ve bu platformda nasıl para kazanılacağını öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin! Son 20 yıldaki görüntülemelerle içeriğinizden para kazanmanız için gerekenleri adım adım anlatacağız.

TikTok’ta para kazanabilir misin?

TikTok, dünya çapında 800 milyondan fazla kullanıcısı olan inanılmaz derecede popüler bir platform haline geldi. Birçok kişi TikTok’u para kazanmak için kullanıp kullanamayacağını merak ediyor. Cevap Evet! TikTok hesabınızdan para kazanmanın birkaç yolu vardır. Örneğin, markalarla ortaklık kurabilir ve sponsorlu içerik oluşturabilir, TikTok içeriğinizle ilgili ürünler oluşturup satabilir, hatta TikTok Creator Fund’a katılıp videolarınız için ödeme alabilirsiniz.

Kanalınızda diğer kişilerin ürünlerini tanıtarak da bağlı kuruluş pazarlamasından yararlanabilirsiniz. Biraz sıkı çalışma ve özveri ile TikTok’ta para kazanabilirsiniz.

Hesabınızdan başarılı bir şekilde para kazanmak için gereken tek şey yaratıcılık ve platformu iyi anlamaktır.

TikTok Yoluyla Para Kazanmanın 7+ Yolu

TikTok aracılığıyla para kazanmak, platform hakkında yeterli düzeyde bilgi ve anlayış gerektirir. Öyleyse TikTok üzerinden para kazanmanın her yolunu aşağıda ayrıntılı olarak tartışalım.

1. Yaratıcılar Fonu’nu kullanın:

TikTok üzerinden para kazanmanın en doğrudan yolu, TikTok’un içerik oluşturucu fonunu kullanmaktır. TikTok, ilgi çekici içerik oluşturmanız için size ödeme yapabilir. TikTok, videonuzun izlenme ve etkileşim sayısına göre size ödeme yapar.

Tavsiye Edilen:  Codzienne życie copywritera
TikTok

kazanabilirsin Her 1000 görüntüleme için 2-4 sent. Videolarınız viral olmaya başladığında, şunları yapabilirsiniz: kolayca 200-4000$ veya daha fazlasını kazanınancak bu yalnızca 18 yaşında veya daha büyük olduğunuzda olabilir; yaratıcının fonuna başvurmak için diğer şartlar ve koşullar şunları içerir:

  • ABD, İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya’ya ait olsaydınız en iyisi olurdu.
  • Hesabınız en az 10.000 takipçi sayısına sahiptir ve tüm TikTok kullanım şartlarını ve yönergelerini derleyerek aktif olmalıdır.
  • İçerik oluşturucunun fon programına başvurmadan önceki 30 gün içinde hesabınız en az 100.000 gerçek görüntülemeye sahip olmalıdır.
  • En az bir geçerli bağlantılı dijital ödeme hesabınız olmalıdır.

Yukarıdaki uygunluk kriterlerini karşıladığınızda, Tik Tok’un içerik oluşturucu fonuna başvurabilirsiniz. TikTok Creators fonuna başvurmak için tek yapmanız gereken bu üç kolay adımı takip etmek.

Aşama 1: TikTok hesabınızı açın ve hesap ayarlarınıza gidin.

Adım 2: “Yaratıcı araçları”na tıklayın ve “TikTok içerik oluşturucu fonu”nu seçin.

Aşama 3: TikTok içerik oluşturucu fonu sözleşmesini dikkatlice okuyun ve emin olduğunuzda kabul edin.

Bu kadar! Artık içerik oluşturucunun fonuna seçilip seçilmediğinizi görmek için TikTok’tan gelecek bildirimi beklemeniz gerekiyor!

2. İşletmenizi Pazarlayın ve Satın:

TikTok, ürününüzü veya hizmetinizi pazarlamak için harika bir yerdir. Marka ürünlerinizi tanıtmak ve insanları işletmenizden haberdar etmek için TikTok videolarını kullanabilirsiniz. İdeal müşterilerinizi sosyal medyada kolayca bulabilir ve ürününüzle ilgili makaralar yayınlayabilirsiniz. Daha sonra profilinize veya paylaşımınıza linkler koyabilir ve insanları ürün veya hizmetinizi satın almaya yönlendirebilirsiniz.

Örneğin, bir kuyumculuk işletmeniz varsa, takılarınızı sergileyen TikTok videoları yayınlayabilir ve insanları takılarınızı almaya yönlendirmek için gönderinizde bir bağlantıyla fiyatlardan bahsedebilirsiniz. Buradaki hızlı bir ipucu, daha fazla kişiye ulaşmak için videonuzda trend olan şarkıları ve hashtag’leri kullanmaktır; bu şekilde daha iyi gelir elde edebilirsiniz.

3. Sponsorlar Aracılığıyla Kazanın:

Hesaplarınız çok sayıda takipçiye sahipse ve videolarınız çok fazla etkileşim ve görüntüleme alıyorsa, hesabınızda diğer markaları, ürün hizmetlerini veya etkinlikleri tanıtabilirsiniz. TikTok’taki ünlü içerik oluşturucuların çoğunlukla mama earth, Lakme vb.

Tavsiye Edilen:  Mağaza İçi Deneyimler Nasıl İyileştirilir: Mağaza Düzeni ve Tasarımının Önemi

4. Tik Tok Hesapları Satın:

Bir TikTok hesabını büyütmek kolay değildir, ancak sizin için büyük bir anlaşma değilse TikTok hesaplarını büyütün ve satın. Yeni tanıtılan ünlülerin veya daha az hayran sayısına sahip ünlülerin sosyal varlığını iyileştirmek için birçok ünlü hayran hesabı diğer ünlü hesaplarına satılır. TikTok hesaplarını satarak hatırı sayılır miktarda para kazanabilirsiniz.

TikTok Hesabı Sat

Üstelik birçok işletme, yüksek takipçi sayısına sahip TikTok hesapları da satın alıyor. Mülkiyet para karşılığında devredilir ve bu işletmeler hesabın kimliğini değiştirir. Bu şekilde, bir tane yetiştirmek için çalışmak zorunda kalmazlar.

5. İçerik Oluşturucu Hesabını Yönetin:

İlgi çekici içerik oluşturarak, tutarlı olarak, izleyicilerle etkileşim kurarak ve gelecekteki içeriğin stratejisini belirleyerek bir TikTok hesabını yönetmek, ünlü bir yaratıcı olduğunuzda daha da zorlaşan zor bir iştir.

Bu nedenle, ünlü TikTok içerik oluşturucuları, para karşılığında TikTok hesaplarını yönetmek ve büyütmekten sorumlu TikTok hesap yöneticilerini işe alır. Çoğu ünlü işletme sahibi, etkileyici, pazarlamacı vb., hesapları için yönetici kiralar ve bu TikTok yöneticilerine büyük miktarda para ödenir.

6. Şarkıları Tanıtın:

TikTok, yeni şarkıları tanıtmak için en iyi platformdur. Birçok müzik şirketinin şarkıcıları ve müzik direktörleri, etkileyicilere yeni şarkılarının videolarını çekmeleri için para ödüyor. TikTok, insanların yeni şarkılardan haberdar olmasına yardımcı oluyor, şarkılarla ilgili kısa TikTok videoları insanlarda şarkının tamamını duyma heyecanını tetikliyor ve bu kişiler youtube kanallarına ulaşarak resmi şarkıların veya müzik videolarının müzik kanallarındaki izlenme sayısını artırıyor.

7. Canlı yayına geçin ve hediyeleri toplayın:

Canlı yayına geçtiğinizde izleyicileriniz size gerçek paraya dönüşen sanal hediyeler göndererek sevgilerini paylaşabilir. Ayrıca, ne kadar çok izleyiciniz olursa, o kadar çok hediye alırsınız ve o kadar çok kazanabilirsiniz. Bu hediyeler, size olan desteğinizi ve takdirinizi ifade etmenin dokunaklı bir yoludur.

Canlı yayın deneyiminizi başlatmak için:

  • Profil sayfanızdaki ‘Canlı Yayın Yap’ düğmesine dokunun.
  • Canlı yayına girdikten sonra, yorumlarına yanıt vererek izleyicilerinizle etkileşim kurun. Bu onların meşgul olmalarına ve daha fazlası için geri gelmelerine yardımcı olacaktır.
  • Sonuç olarak, yüksek kaliteli içeriğin anahtar olduğunu unutmayın.

Yayınlarınız ne kadar ilgi çekici ve ilgi çekiciyse, tutarlılıkla birlikte izleyicilerden hediye alma olasılığı da artar.

İlgili Okuma:

Özetliyor!

İster bir etkileyici, ister işletme sahibi veya TikTok hesapları geliştiren bir deha olun, TikTok üzerinden yukarıda belirtilen şekillerde para kazanabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından milyarderlerin TikTokçu olacağı zaman yakındır, bu nedenle TikTok üzerinden nasıl para kazanılacağını bilmemek, kaçınmanız gereken bir hatadır.

Tavsiye Edilen:  HeyGen AI Nasıl Kullanılır?

Özetlemek gerekirse, ilgi çekici viral TikTok videoları oluşturmak için 18 yaşında veya daha büyükseniz içerik oluşturucunun fonunu kullanın. Kameradan çekiniyorsanız ancak TikTok hesaplarını büyütme ve yönetme yeteneklerine sahipseniz TikTok yöneticisi de olabilirsiniz. Bu sayede perde arkasında çalışarak para kazanabilirsiniz.

Umarız TikTok’ta nasıl ödeme alacağınızı anlamışsınızdır. Aşağıdaki yorumlarda, TikTok’ta ödeme alma hakkındaki görüşlerinizi bize bildirin.

Sıkça Sorulan Sorular:

TikTok’tan nasıl para çekerim?

TikTok hesabınıza gidin ve verilen adımları izleyin.
Aşama 1. “Ayarlar ve Gizlilik” üzerine dokunun.
Adım 2. “Bakiye”ye tıklayın ve “Canlı Hediyeler”i seçin.
Aşama 3. “Para Çek”e dokunun ve PayPal veya Zelle hesabınıza kaydolun.
Adım 4. Para çekme işlemini onaylayın.

TikTok’ta ödeme almak için kaç görüntüleme gerekiyor?

TikTok’ta ödeme almak için içerik oluşturucuların fonlarına başvurmadan önce son 30 gün içinde videonuzun 100.000 kez görüntülenmesine ihtiyacınız var.

TikTok paraları gerçek paraya dönüştürülebilir mi?

Evet, TikTok paralarını gerçek paraya çevirebilirsiniz. 5 sent değerindeki her pırlanta için PayPal hesabınızı PayPal uygulamasından TikTok uygulamasına kopyalayıp yapıştırarak bu Tik Tok parasını PayPal hesabınıza aktarabilirsiniz.