Toptan E-ticaret Nedir? B2B’nin Faydaları ve Örnekleri

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır: Toptan E-ticaret Nedir? B2B’nin Faydaları ve Örnekleri

Toptan e-ticaret hızla genişliyor. 2020 yılında B2B işlemlerinin değeri şu şekilde oldu: 9,92 trilyon dolar(!), ve Onun daha da genişlemeye hazırlanıyor.

Zaten başarılı bir çevrimiçi marka işletiyorsanız, büyük olasılıkla bu pazara açılmanın bir yolunu buluyorsunuz veya zaten bir sıçrama yapmışsınızdır.

Ancak toptan çözümleri keşfedip B2B satışlarını genişlettikçe, Başarı şansınızı nasıl en üst düzeye çıkarırsınız?

Burada bir e-ticaret toptancısı olmanın avantajlarına, dezavantajlarına ve pratikliklerine bakacağız.

Ayrıca, e-ticaret web sitesi deneyiminizi B2B toptancı kitlesine göre nasıl ayarlayabileceğinizi de anlatacağız ve bu şekilde genişleyen markalardan bazı gerçek hayattan örnekler paylaşacağız.

Daha fazla bilgi edinmek için kaydırın veya doğrudan aşağıda bilmeniz gerekenlere atlayın:

Toptan e-ticaret nedir?

Bir e-ticaret toptancısı olarak nasıl başlayacağınıza dalmadan önce, B2B toptancılığın gerçekte ne anlama geldiğinin temelini oluşturmamız en iyisidir.

Toptan satış, ürünleri tek tek perakende satmak yerine toplu olarak satmanız anlamına gelir.

Ayrıca B2B, işletmeler arası anlamına gelir. Dolayısıyla B2B toptan satış, diğer işletmelere toplu siparişlerin alınması veya satılması anlamına gelir.

Toplu satışta yer alan ölçek ekonomileri, toptancıların ürünleri kitlesel perakendecilere ucuza sunmalarına olanak tanır ve onlar da daha sonra fiyatı yükseltir.

Yani başlangıçta B2B veya toptan alıcı için önceden bir indirim var.

Kredi bilgileri: Dieny Portinanni/Unsplash

Toptan e-ticaret tüm süreci çevrimiçi hale getirir.

Toptan satış müşterileri çoğunlukla diğer işletmelerdir, dolayısıyla onların temel ihtiyaçları perakende müşterilerinin e-ticaretten istediklerinden farklıdır.

Kendileri için alışveriş yapan kişilerin bir hikayeye veya marka anlayışına değer verdiği durumlarda, bir şirket adına alışveriş yapan birinin genellikle sitenizde olabildiğince hızlı gezinmesi gerekir. Amaçları, ürünleri yeniden satmak veya satacakları ürünler için üretilmiş bir bileşeni tedarik etmektir.

Bu iki tür müşteriye hizmet vermek, e-ticaret sitenizde iki farklı alışveriş deneyimi sunmak anlamına gelse de, Daha önce hiç B2B satış yapmamış olsanız bile toptancı olmanız tamamen mümkün.

Hatta birçok marka deney önce toptan satışla – daha sonra ele alacağımız tamamen ayrı bir web sitesi için önceden tam bir taahhüt gerektirmeden.

Note: Wholesale ecommerce, as we'll cover throughout this article, involves, but is
different from, the process of sourcing inventory from wholesale suppliers. 

To learn more about that and the best online wholesale suppliers, check out our
comprehensive guide to wholesale vendors and suppliers.

#cta-visual-pb#Toptan satışla denemeler mi yapıyorsunuz?Bu yaklaşımla ilerlemek için sitenizde hızlı bir şekilde şifre korumalı yeni bir alan tasarlayın veya yeni bir vitrin oluşturun.Shogun Sayfa Oluşturucu’yu deneyin

Farklı B2B toptan satış türleri

Dolayısıyla diğer işletmelere toptan satış yapmak, DTC perakende satışından farklı bir iş modelidir. E rağmen içinde B2B toptan satış ortamında, farklı türde satıcılar vardır.

Örneğin, aşağıdakilerle çalışabilirsiniz:

Toptan üreticiler

Bu özellikle ne zaman anlamına gelir üreticiler ürünlerini toplu olarak diğer işletmelere satıyor.

Satış yaptıkları işletmeler, kendi ürünlerinin bir bileşenine ihtiyaç duyan diğer üreticiler, toplu ürünü perakendecilere satacak diğer toptancılar veya bazı durumlarda D2C perakendecileri olabilir.

Toptan distribütörler

Üreticilerle karıştırılmamalıdır, toptan distribütörler depolama ve sipariş karşılama konusunda uzmanlaşmıştır.

Bu alanlara büyük yatırımlar yaptılar ve büyük hacimli malları depolamak ve nakletmek için kuruldular; bu da üreticilerin yapamayacağı bir şey.

Kredi bilgileri: Jake Nebov/Unsplash

Toptan acenteler ve komisyoncular

Distribütörlere benzer şekilde, acenteler ve komisyoncular alıcı ve satıcı arasında çalışırikisini birbirine bağlamak ve anlaşmaları organize etmek.

Acenteler genellikle ilgili şirketlerden biri için çalışırken, komisyoncular anlaşmaları bir araya getirmek için ödeme alırlar.

İkili iş modeli

E-ticaretin yükselişiyle birlikte B2B ve B2C arasındaki ayrım ortadan kalkmaya başlıyor.

Çevrimiçi işletmeler, genellikle aynı site içinde hem doğrudan tüketiciye (DTC) perakende hem de işletmeler arası toptan satış seçenekleri sunabilir.

B2B2C, bir B2B işletmesi ile bir B2C işletmesinin ittifakıdır Bu, her iki tarafın da diğerlerinin güçlü yanlarından yararlanmasına olanak tanırken, bazı çevrimiçi perakende markaları, sitelerinin hesap tabanlı ve perakende tüketicilerinin erişemeyeceği B2B bölümleri geliştirerek şubelere açılmaya başladı.

Toptan pazar yerleri

Toptan satıcıların kendileri olmasa da, toptan satış pazar yerleri, kendi web sitelerine ihtiyaç duymadan diğer işletmelere toplu olarak satış yapmak isteyenler için çok popüler bir kanal daha sağlar.

Alibaba’nın, DHGate, Toptan MerkeziVe Evrensel Kaynaklar bunlar sadece birkaç popüler örnektir.

Kredi: Toptan Satış Merkezi

Tüm bu tür B2B toptancıları giderek daha fazla çevrimiçi faaliyet gösteriyor ve müşterileri çekmek, elde tutmak ve satışları kolaylaştırmak için güçlü bir e-ticaret hizmet paketine ihtiyaç duyuyor.

Kendi vitrinlerini inşa eden toptancılar, yapmayanların önüne geçebilir ve artan karlarla ödüllendirilirler.

Tavsiye Edilen:  CVS Pharmacy gibi bir uygulama nasıl oluşturulur?

Toptan e-ticaretin bugünkü durumu

Pandemi sonrası tedarik zincirlerindeki sarsıntı ve yeniden canlanan taleple birlikte B2B toptancıların lojistik ve nakliye yetenekleri kırılma noktasına kadar test edildi.

Birçoğu artık bu sorunların üstesinden gelmeye başlıyor, ancak Tedarik zinciri endişeleri hâlâ devam ediyor listenin başında toptancıların karşılaştığı sorunlar.

Bazıları B2B toptancılar Hala modası geçmiş sipariş ve işleme yöntemlerine bağlı olan toptancılar ve markalar, tedarik zinciri kesintilerine ve lojistik zorluklara karşı koymak için teknolojiyi kullanma yönünde büyük bir değişim yaşadı.

Markaların yüzde 92’si artık B2B yazılımının siparişleri yönetmenin ana yolu olduğunu söylüyorlar.

Toptan e-ticaretteki diğer ana trend, müşteri deneyimine büyük önem vererek B2B müşterilerden B2C benzeri satın alma deneyimine doğru ilerlemedir.

Bu dijital deneyimleri sağlayacak deneyime ve teknolojiye sahip, müşteriye dönük markalar bundan yararlanıyor; yüzde 60 2022’de kurumsal markaların toptan satışlardan elde ettiği gelir.

Bunları bir araya getirdiğinizde, B2B alanına genişlemek isteyen çevrimiçi satıcıların, tam işlevli bir B2B ticaret platformunun yardımına ihtiyaç duyduğu açıktır.

B2B toptan satışın faydaları

E-ticaret işinizde işe yaramasını sağlayabilirseniz, çevrimiçi toptancı olmanın birçok avantajı vardır.

Toptan siparişlerle başlamak için şunları yapabilirsiniz:

1. Satın alma maliyetlerini azaltın

Toplu olarak satış yapacağınız için çok daha büyük miktarlarda satın almanız gerekecektir. Daha büyük siparişler toplu indirim anlamına gelir.

Bu, bu tasarrufları müşterilere yansıtarak satışların artmasını sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

Aynı zamanda bir perakende e-ticaret mağazası işletiyorsanız, bazı ürünlerde aracıyı ortadan kaldırabilirsiniz; bu da başka bir maliyet tasarrufu sağlayan anlaşmadır.

Bazı üreticiler yalnızca toptancılara satış yapar, dolayısıyla toptancı olursanız perakende ürünlerdeki marjları da artırma potansiyeli vardır.

2. Nakliye masraflarını azaltın

Toptan satış müşterinize bir ürünün toplu siparişinin yerine getirilmesi, birden fazla sipariş göndermekten çok daha ucuz farklı, bireysel öğelerden oluşan.

Bu aynı zamanda depo ekibiniz için sipariş tamamlamanın daha az karmaşık olduğu anlamına da gelir.

3. Pazarlara erişimi ve marka bilinirliğini artırın

Daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız Yerleşik bir müşteri tabanına sahip bir perakendeci ile işbirliği yapmak bunu yapmanın harika bir yoludur.

Anlamı farkındalığı artırmak için aynı yatırımı pazarlamaya yapmanıza gerek yokçünkü zaten ürünlerinizi satma konusunda çıkar sahibi bir ortak mevcut.

Sizin adınıza pazarlama yapacak perakendecilerle işbirliği yapmak, daha fazla insanın radarına gireceğiniz anlamına gelir.

Bunun uygulamalı olarak iyi bir örneği, TNT Havai Fişek.

Havai fişek gösterileri düzenleyerek markalarının pazarlama ve tanıtımını yapmak için toptan satış yaptıkları yerel işletmelere güveniyorlar.

Mağazalar satışlarını bu şekilde artırıyor ve TNT Fireworks, uzman ürünlerinin tedariki ve dağıtımına odaklanabiliyor.

Kredi bilgileri: TNT Havai Fişek

4. Daha hızlı büyümeyi deneyimleyin

Artan ürün görünürlüğü, yeni pazarlara hızla büyüyebileceğiniz anlamına gelir.

Yalnızca bir perakendeci olarak faaliyet gösteriyor ve kademeli olarak büyümeye çalışıyorsanız, müşteri tabanınızı muhtemelen çok daha hızlı genişletebilirsiniz.

Toptan e-ticaretin potansiyel dezavantajları

Ne yazık ki hepsi gül değil!

Toptan satış işi olarak genişlerken dikkat edilmesi gereken birkaç potansiyel olumsuzluk vardır:

Kontrol eksikliği

Büyüme ve marka bilinirliği faydalarına rağmen, pazarlamanızın genel kontrolünü başka bir şirkete devretmek istemeyebilirsiniz.

Tutarlı bir marka imajı veya farklılaşmaya dayalı doğrudan tüketiciye yönelik bir marka oluşturmak için yıllarınızı harcadıysanız, perakende operasyonunuzun çoğunu üçüncü taraflara devretme konusunda iki kez düşünmek isteyebilirsiniz.

Zaten çevrimiçi olarak güçlü bir marka varlığı oluşturduysanız toptan satış kolu doğru hareket olabilir.

Bu şekilde, ürünlerinizi diğer perakendeciler de pazarlıyor olsa bile (örneğin, Target veya REI’yi düşünün), markalamanızın yerinde kalmasını sağlamaya yardımcı olabilecek belgelenmiş marka yönergelerini paylaşabilirsiniz.

Son olarak, tedarik ettiğiniz perakendecilerin mevcut marka değerinizi korumak için iyi sipariş karşılama uygulamalarını ve müşteri memnuniyetini sürdürmelerine çok dikkat edin.

Potansiyel müşteri karışıklığı

Aynı ürün sayfasında perakende ve toptan satış fiyatlarını görüntülemek, her iki müşteri grubunun (B2B ve B2C) kafasını karıştırır ve genellikle önerilmez; bu nedenle, toptan satış yapan müşterileriniz için her şeyi ayrı tutmak isteyeceksiniz.

Toptan satış yapmaya karar verirseniz, perakende B2C müşterileriniz için e-ticaret sitenizde ayrı bir alan tutmak isteyeceksiniz.

Bu, perakendecilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirebileceğiniz tamamen ayrı bir site biçiminde olabilir.

Alternatif olarak, mevcut sitenizde bir toptan satış veya B2B portalı oluşturabilir (erişim için genellikle parola kullanılmasını gerektirir) veya bir toptan satış pazarını kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırmanızı doğru yapmak

Farklı ihtiyaçlara sahip iki grup müşteriyle hokkabazlık yapmak şu anlama gelir: Fiyatlandırma stratejinizi yakından takip etmeniz gerekiyor.

Tedarik ettiğiniz şirketlerin fiyatını büyük ölçüde düşürecek kadar düşük perakende satış yapmak istemezsiniz, ancak aynı zamanda sadık DTC müşterilerinize büyük değer sunduğunuzdan da emin olmanız gerekir.

Tavsiye Edilen:  Sunucusuz Bilgi İşlem Nedir: Sunucusuz Tanım

Bu zor bir denge olabilir.

Büyük bir sıçrama yapmadan ve toptan envantere yatırım yapmadan önce, matematik yapın ve yapıp yapamayacağınızı bilmek için marjlarınızı anlayın. sürdürülebilir girişimi destekliyoruz.

B2B toptan satış platformları nasıl yardımcı olabilir?

Toptan satış sizin için uygunsa, büyük olasılıkla toptancılar için e-ticaret platformlarını kısa listeye almaya başlayacaksınız. Bunun için en iyi B2B toptan satış platformları listemize göz atabilirsiniz.

Buna ihtiyaç duyacak şekilde geliştiğinizde, daha büyük yeteneklere sahip bir platformu kullanacak şekilde ölçeklendirmek şunları yapmanızı sağlar:

 • Daha fazla müşteri rahatlığı ve erişimiyle ilişkileri geliştirin. Bir platform genellikle B2B alıcılarının siparişlerin durumunu hızlı bir şekilde kontrol edebilmelerini kolaylaştırmanıza yardımcı olur ve işin bu koluna özel envanteri yeniden sipariş etmek için bildirimler alırsınız.
  • Bireysel portallar veya alanlar, toptan satış müşterilerinizin zamandan ve güçlükten tasarruf etmesine yardımcı olur (tekrarlanan siparişler veya benzer ürün önerileri konusunda yardımcı olan profilleri düşünün).
  • Bu tür siparişleri otomatikleştiren bir platform mevcut olduğunda, daha kapsamlı müşteri hizmetlerini ikiye katlayarak tasarruf ettiğiniz zamanı yeniden tahsis edebilirsiniz.
 • Mobil erişim izni ver. Genel olarak bir B2B trendi olarak alışveriş yapanlar giderek daha fazla mobil cihazlar aracılığıyla satın alıyor. Sorunsuz, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi sağlamak çok önemlidir ve bir platform bu konuda yardımcı olabilir.
 • Müşteri verilerinin 360° görünümünü elde edin. B2B müşteri portalı aracılığıyla satış yapmak, artan verilerle müşterilerinizin daha doğru bir görünümünü elde etmenizi sağlar. Bir B2B toptan satış platformunda toplanan site analitiği sayesinde, nelerin iyi çalıştığını ve herhangi bir sürtüşme noktasını görebilirsiniz.

#cta-paragraph-pb#B2B e-ticaret platformlarının kısa bir listesini mi oluşturuyorsunuz? En iyi B2B e-ticaret platformları listemize bakın.

Genişleme: Sahip olduğunuz B2B site deneyiminiz ile toptan satış pazaryerleri karşılaştırması

Yani ödevinizi yaptınız, B2B toptancı tedarikçilerini veya üreticilerini araştırdınız ve hatta sizden toplu olarak satın almak isteyen potansiyel müşterilere hislerini vermeye başladınız, ancak toptan e-ticaretin web yönünü doğru şekilde nasıl elde edersiniz?

Başarılı olmak için ihtiyacınız olan birkaç şey var.

Öncelikle nereye satacağınıza karar vermelisiniz. Bu, kendi siteniz aracılığıyla, çevrimiçi bir pazar yeri veya dizin aracılığıyla ya da her ikisi aracılığıyla olabilir.

Kendi sitenizden satış yapmaya karar verirseniz, toptan satış yapan müşterilerin özel fiyatlandırma ve sipariş işleme gereksinimlerini karşılayabilecek sağlam bir B2B e-ticaret platformuna sahip olduğunuzdan emin olun.

Gidilecek yolun pazar yeri olduğuna karar verirseniz, en iyi B2B toptan satış pazarı dizinlerinin çoğuna toptancı olmak için başvurabilirsiniz.

Kredi bilgileri: Alibaba

Toptan satış kolunuz için kendi sitenizi kullanmanın bir avantajı, SEO ve içerik pazarlamasından yararlanma yeteneğidir. Pazarın gürültüsünde kaybolanların gürültüsünün üstesinden gelmek için pazarlamanıza sahip olabilir ve kendinize bir isim yapabilirsiniz.

Perakende nişinizde zaten saygın, yetkili bir marka sesiyseniz, B2B sıralamanızı güçlendirmek için bu SEO suyunu kullanmak değerli bir stratejidir.

#cta-visual-pb#Sizinle birlikte büyüyen bir e-ticaret sitesi oluşturunMarkanıza göre ölçeklenen, yüksek dönüşüm sağlayan alışveriş deneyimleri oluşturmak için Shopify için en iyi sayfa oluşturucuyu kullanın.Daha fazla bilgi edinin

İyi bir toptan e-ticaret sitesinden ihtiyacınız olan şey

Güçlü bir DTC markası oluşturduğunuz için toptan satış işi kurmayı ertelediyseniz ve B2B müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamadığınızı düşünüyorsanız, güven verici bir şekilde, onlar da o kadar da farklı değil.

Elbette, bir şirket adına hisse senedini yeniden sipariş eden birinin niyeti, yeni bir kot pantolon arayan birinden farklıdır.

Ancak her iki alıcı da çevrimiçi alışveriş konusunda aynı beklentilere sahip: net, hızlı yüklenen, kişiselleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi ve kolaylık.

Kredi bilgileri: rupixen.com/Unsplash

Müşterileri çekmenize ve elde tutmanıza yardımcı olacak toptan e-ticaret sitesi tasarımının bazı belirli özellikleri şunlardır:

 • Basit site tasarımı. Toptan satış müşterileri açık ve basit bir sürece değer verir. Minimum sorunla, tek bakışta rekabetçi fiyatlarla ürünleri hızlı bir şekilde tedarik edebileceğiniz bir siteye ihtiyaçları var.
 • Açıkça işaretlenmiş teklifler ve teşvikler. Toplu satış işindesiniz, bu nedenle müşterilerinizi mümkün olduğu kadar çok şey satın almaya teşvik etmek iyi bir fikirdir.
  • İndirim kodları, büyük siparişler için tercih edilen fiyatlar ve diğer özel teklifler bu konuda yardımcı olabilir.
  • B2B’ye özel bir açılış sayfasına açılır mesaj eklemeyi deneyin ve açılış ve ürün sayfalarındaki reklam indirimlerinin satışları nasıl etkilediğini test edin.
 • Parola korumalı bir portal. B2B müşterilerinin çoğu zaman karmaşık siparişleri vermek ve kontrol etmek için güvenli, kişiselleştirilmiş hesaplara ihtiyacı vardır. Toptan satış müşterilerinizi bu şekilde organize etmek, envanterinizi ve sipariş yönetiminizi kolaylaştırmanıza yardımcı olur. Toptan satış müşterilerine ayrılan alan, onların önceki siparişlerini görmelerine ve stoklarını hızlı bir şekilde yeniden sipariş etmelerine olanak tanır.
 • Yıldız arama işlevi. Daha gelişmiş B2B müşterilerine hizmet vermek, basit bir arama işlevinden kurtulabileceğiniz anlamına gelmez. Perakendeciler ne aradıklarını biliyor olabilir ancak özellikle büyük kataloglarla uğraşırken, zamanında ve alakalı arama sonuçları sunmanın hâlâ büyük değeri var. Konuların alakalı kalmasına yardımcı olmak için gelişmiş filtreleme seçenekleri veya NLP (Doğal Dil İşleme) araması sunun.
Tavsiye Edilen:  AirPod'ların Sahte Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır? Kontrol Edilmesi Gereken 6 Nokta

#cta-visual-pb#Toptan satış işinize başlamanın zamanı geldi mi?Kodlarla uğraşmadan, markaya özel tutarlı tasarımla hızla bir toptan satış mağazası oluşturun.Shogun Sayfa Oluşturucu’yu deneyin

Toptan B2B e-ticaret web sitelerine örnekler

Toptan e-ticaretin sizin için bir yol olup olmadığını belirlemenin en iyi yollarından biri, bunun diğer B2B markaları için çalışan sağlam örneklerini vahşi ortamda görmektir.

Aşağıda, toptan satış kolu açmanın büyüme aşamanıza uygun olup olmayacağını belirlemenize yardımcı olacak veya B2B site tasarımı için size ilham verip vermeyeceğini belirlemenize yardımcı olacak birkaç örnek bulunmaktadır:

Kardeş Arılar

Sister Bees, balmumu ürünleri satan bir yaşam tarzı markasıdır. Bunun için ayrı bir siteleri var perakende ve B2B toptan kol.

Bir e-ticaret tedarikçisi olarak bunu yapmak, iki müşteri tabanınızın sağlıklı bir şekilde ayrılmasını sağlamaya yardımcı olabilir, ancak bu, temel mesajlarınızı sulandırmanız gerektiği anlamına gelmez.

Kardeş Arıları fark edeceksiniz:

 • Tutarlı markalamayı korur perakende ve toptan satış sitelerinde toptan B2B müşterilerinin, temel görünüme sahip mevcut bir markanın ve (kritik olarak) bu başarılı ürünler için mevcut bir kitlenin olduğunu anlamasını sağlar.
Kredi bilgileri: Kardeş Arılar
 • Ayrıca bir görüntü sergiliyorlar ana sayfada açılır pencere Toptan satış müşterilerini indirim karşılığında telefon numaralarını ve e-postalarını bırakmaya teşvik etmek.
Kredi bilgileri: Kardeş Arılar

Bakır İnek Kahvesi

Bu Shark Tank mezunu (ve sürdürülebilir kahve markası!), sitelerinin B2B toptan satış bölümü için basit ve anlaşılır bir düzene sahip.

Kredi bilgileri: Bakır İnek Kahvesi
 • Toptan satış bölümünün açılış sayfasında, Toptan B2B müşterisi olarak kaydolmak veya oturum açmak için iki net seçenek vardır.
 • basit site navigasyonu yoğun bir iş günü sırasında hızlı bir şekilde stok siparişi vermek isteyen perakendeciler için bir nimettir.
Kredi bilgileri: Bakır İnek Kahvesi

Sitelerinin bu bölümü toptan satış pazarını hedeflese de Copper Cow, sürdürülebilirlik ve doğal kaynaklı içerikler hakkında marka içi mesajlar oluşturmaya hâlâ dikkat ediyor.

Kredi bilgileri: Bakır İnek Kahvesi

Ürünleri erişilebilir bir şekilde sergileniyor ve site, onları benzersiz kılan şeyleri sergilemek ile bir bakışta ürün seçenekleri sunmak arasında bir denge kuruyor.

#cta-mini-pb#Diğer inanılmaz mağazalara bakın.İyi hazırlanmış B2B web sitesi örnekleri

B2B için toptan ticaret deneyiminizi yaratın

İster toptan, ister perakende, müşterileriniz için hâlâ nefes kesici deneyimler yaratmanız gerekiyoreklenen video, animasyon ve resimlerle yavaşlamayan anlık sayfa yüklemeleriyle.

Toptan satışta, iki müşteri grubunuz sitenizi ziyaret ederken farklı gereksinimlere ve beklentilere sahip olacaktır; böylece ölçeklendirdikçe denemeler yapabilirsiniz.

Toptan satışla denemeler yapmak için, Toptan satış müşterileri için mağazanızın şifre korumalı bir bölümünü bölümlere ayırmayı deneyin.

Bu şekilde, DTC müşterilerinizin istediği sürükleyici dijital deneyimleri ve toptan satış müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu hızlı, erişimi kolay hizmeti sağlayabilirsiniz.

İşletmenizin bu koluna olan ilgiyi ilk etapta ölçmek için sitenizin alt kısmındaki şifre korumalı B2B toptan satış alanına giden bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

Sonuçta, her iki grup da (B2C ve B2B) e-ticaret sitenizde hızlı ve sorunsuz bir deneyim istiyorve Shogun teslimat yapmanıza yardımcı olabilir!

#cta-visual-pb#Toptan satış işine girmek ister misiniz?O güzel B2B gelirinin yağdığını görmek için hemen sitenizde şifre korumalı bir alan başlatın veya tamamen yeni bir site oluşturun. Shogun Sayfa Oluşturucu’yu deneyin