Tüketici Harcamalarında 65 Milyar Dolar Nasıl Elde Edilir?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Tüketici Harcamalarında 65 Milyar Dolar Nasıl Elde Edilir?

Güzellik e-ticaretinin büyümesinde patlama olduğunu söylemek yetersiz kalır. Aslında güzellik ve kişisel bakım sektörlerindeki e-ticaret satışları yıldan yıla %16 arttı. Bu nedenle sağlık ve güzellik e-ticaret endüstrisi, 65,3 milyar dolar 2023’te değerleme.

Peki bu tüketici harcamasından payınızı nasıl talep edebilirsiniz?

Web sitenizin tasarımı büyük bir rol oynayabilir. Sunduğunuz çevrimiçi alışveriş deneyimi, alışveriş yapanların sizden ne kadar ve ne sıklıkta alışveriş yapacağı konusunda önemli bir rol oynar.

Burada, gördüğümüz beş büyük güzellik trendine ve ayrıca bugün en etkili olanı gösteren en iyi dokuz güzellik e-ticaret sitesine gireceğiz.

İsterseniz ele aldığımız en iyi e-ticaret güzellik markası sitelerini görmek için ileri atlayabilirsiniz:

2023’te güzellik e-ticaretinin durumu

E-ticaret güzellik ürünlerini çevrimiçi satmanın tam zamanı.

Araştırmalar gösteriyor ki ABD’li alıcılar şu ana kadar harcıyor: Aylık 50$ çevrimiçi güzellik ürünleri hakkındave şimdi Tüketicilerin yarısı güzellikle ilgili alışverişlere salgın öncesine göre daha fazla para harcıyorlar.

En iyi kısım? Güzellik ürünleri tüketicileri, satın aldıkları markalara her zaman sadık değildir, bu da satın almayı diğer birçok sektöre göre daha kolay hale getirir.

 • Alışveriş yapanların üçte biri İnternetten alışveriş yaptıkları güzellik ürünlerinin %26-50’sinin daha önce hiç denemedikleri ürünler olduğunu söylüyorlar.
 • Ve ne zaman Tüketicilerin %89’u Her zaman yeni cilt bakım ürünleri arayışında olan kişiselleştirilmiş, özellikle unutulmaz bir e-ticaret deneyimi, çoğu zaman yeni alışveriş yapanları satın almaya yönlendirebilir.

Ve müşteri sadakatinde ustalaşmak düşündüğünüzden daha kârlıdır. Bazı Tüketicilerin %40’ı alışılmış bir ürünü satın alırken aynı zamanda yeni bir ürün de satın alma olasılıklarının yüksek olduğunu ve aynı anda sürekli müşteri oranını, AOV’yi ve geliri artırdığını söylüyorlar.

Markanız, tekrar gelen bir ziyaretçinin sık sık gelme olasılığından yararlanabilir ve ayrıca yeni bir şeyler deneyebilir.

Ancak sektörün büyümesine rağmen, bir güzellik e-ticaret markasını işletmek, büyük ölçüde müşterilerin ürünlerle etkileşime girememesi nedeniyle zorluklarla karşılaşıyor. Alışveriş yapanlar bir sonraki makyaj veya cilt bakımı ürünlerini deneyemez veya renk tonlarının ciltlerinde nasıl göründüğünü göremez.

Güzellik ürünleri de kişiseldir. Her müşterinin kendi tercih ettiği formül dokusu, ağrı noktası ve makyaj stili vardır. DTC güzellik markanızı ve ürün gruplarınızı ölçeklendirdikçe bu tercihlere hitap etmek giderek zorlaşıyor.

Ancak bu imkansız olduğu anlamına gelmez. Çevrimiçi güzellik mağazanızın tasarımı ve çok kanallı pazarlama stratejiniz, sorunlu noktaları geniş ölçekte hafifletebilir ve müşterilere satın alma konusunda ihtiyaç duydukları güveni verebilir.

#cta-visual-pb#Yüksek dönüşüm sağlayan ürün açıklamaları yazmak ister misiniz?En iyi markaların daha fazla satış yapmak için ürün açıklamalarını nasıl güçlendirdiğini öğrenin. E-kitabı indirin

2023’ün 5 e-ticaret güzellik trendi

Güzellik alışverişi yapanlar kozmetik, cilt bakımı ve saç bakım ürünlerine büyük paralar harcıyor. Ve yavaşlamaya ayarlı değil.

Güzellik şirketlerinin faydalanabileceği en büyük beş trende bir göz atalım:

1. Canlı ticaret

Tüm tüketiciler güzellik markalarıyla eş zamanlı olmayan bir şekilde etkileşime girmiyor. Bazıları gerçek zamanlı etkileşimi tercih ediyor, bu yüzden Güzellik perakendecilerinin %7,6’sı Geçtiğimiz yıl bir canlı yayına katıldık; bu, yalnızca hazır giyim ve modanın geride bıraktığı en büyük ikinci sektör.

Canlı ticaret, ürününüzün canlı video gösterimini Instagram Live, TikTok Live veya Amazon Live gibi dijital kanallar aracılığıyla yayınladığınızda gerçekleşir.

Birçok perakendeci için canlı ticaret, alışveriş deneyimini dönüştürüyor ve bunun iyi bir nedeni var. Alışveriş yapanlar, canlı yayın için markanın ortaklık yaptığı pazarlama yöneticileri veya etkileyicilerle bağlantı kurabilir ve onlarla gerçek zamanlı görüşmeler yapabilir.

Güzellik alışverişi yapanlar, güvendikleri kişilerin yanı sıra aynı ilgi alanlarını paylaşan yüzlerce kişi tarafından desteklenen ürünleri farklı ışıklandırma veya ortamlarda görebilirler. Perakendeci canlı yayınını e-ticaret platformuyla senkronize ederse müşteriler saniyeler içinde tıklayabilir, keşfedebilir ve satın alabilir.

Kategoriye göre canlı yayın paylaşımına bakıldığında, makyaj e-ticaretinin bu trendden kazançlı çıkacağı görülüyor.

2. Abonelik kutuları

COVID-19 salgını abonelik kutusu sektörünü hızlandırdı. Her ikisi de güzellik abonelik kutularında uzmanlaşmış Birchbox ve Glossybox gibi markalar, büyük yükseliş İnsanlar teması sınırlamaya zorlandığında müşterilerde.

İlginç bir şekilde, doğrudan tüketiciye (DTC) satış yapan güzellik markaları da aynı yolu izliyor. Çeyrekten fazla ABD’deki aboneliklerin büyük çoğunluğu iki nedenden dolayı güzellik ve kozmetik markalarından geliyor.

 • İlk, abonelik kutuları müşteriyi elde tutmayı varsayılan haline getiriyor. Geçmişteki müşterileri yeniden dönüştürmeye çalışmak yerine, bir abonelik her ay kayıtlı kartlarından otomatik olarak ödeme alır.
 • Sadece bu değil, aynı zamanda güzellik ürünleri sıklıkla yenilenir. Kozmetiklerin son kullanma tarihi geçmiş ya da kullanılmış olsun, abonelik modeli hiçbir müşterinin onsuz kalmamasını sağlar.

3. Temiz ve sürdürülebilir güzellik

Giderek daha fazla sayıda tüketici, ciltlerine sürdükleri güzellik ürünlerinin daha fazla farkına varıyor. Temiz, sürdürülebilir güzellik yükselişte—ve değerine ulaşması bekleniyor 22 milyar dolar 2024 yılına kadar.

Yukarı doğru giden bir güzellik e-ticaret trendi:

 • Spate raporları Her ay 32.000 kişi temiz ürünler arıyor. Bunların arasında “temiz güzellik ürünleri”, “temiz güzellik markaları” ve “en iyi temiz güzellik markaları” gibi güzelliğe özgü arama terimleri yer almaktadır.
 • Bazı Güzellik alışverişi yapanların %76’sı Sürdürülebilir şekilde üretilen ürünleri satın almaya odaklanıyoruz.
 • en büyük düşünce Genç kuşakların güzellik ürünleri alışverişinde kullandıkları en önemli şey, bu ürünlerin doğal, toksik olmayan içerikler içerip içermediğidir.
Tavsiye Edilen:  Google Ads, Arama Terimleri Rapor Verilerini Gizleyecek [NEWS]

Güzellik e-ticaret web sitenizdeki temiz, sürdürülebilir mesajlar ve ürün açıklamalarıyla bu trendden yararlanabilirsiniz.

İnançörneğin saç bakım ürünlerinin markanın temiz standartlarını nasıl karşıladığını vurguluyor. İçeriğindeki hiçbir madde yok”kirli liste.”

4. “Kopyalanmış” konumlandırma

Güzellik alışverişi yapan herkesin harcanabilir gelirini yeni kozmetik ürünlerine harcama lüksü yoktur. Ancak bu, deneyimden tamamen vazgeçmek istedikleri anlamına gelmez.

Benzer ürünlerin daha düşük fiyatlı versiyonları olan dupes, güzellik endüstrisini ele geçiriyor. Google bildirdi “dupe” terimi için yapılan aramalarda yıldan yıla %40 artış görüldü. Daha düşük fiyatlı ürünlere sahip perakendeciler, ürünlerini lüks markalarla karşılaştırıyor ve güzellik ürünleri tüketicilerine yüksek fiyat etiketi olmadan benzer lüks bir ürün vaat ediyor.

“’Aldatma’nın artık aynı çağrışıma sahip olduğunu düşünmüyorum, sanki kandırılıyormuşsunuz gibi. Genellikle insanlar bir kopyadan söz ettiğinde bunun nedeni, öyle bir şey bulmuş olmalarıdır. aynen sevdikleri başka bir şey.”— Kimberley Ring Allen, Ring Communications’ın kurucusu (via Modern Perakende)

Ürününüz başka bir popüler, lüks ürün için harika bir kopyaysa belirli bir ürün veya “alternatif” için “taklit” veya “alternatif” etrafındaki arama terimlerini dikkatlice hedeflemek 2023 için harika bir taktik olabilir.

#cta-visual-pb#İçerik oluşturmayı birden fazla vitrinde ölçeklendirinDaha büyük markalar için tasarlanan Shogun Page Builder Advanced, ekibinizin alt markalarınız ve çeşitli vitrinleriniz genelinde içeriği kolaylıkla kopyalamasına ve klonlamasına olanak tanır .Daha fazla bilgi edin

5. Kişiselleştirilmiş ürün önerileri

Kozmetik endüstrisi uzun bir yol kat etti, ancak Tüketicilerin %37’si hâlâ güzellik reklamlarında yeterince temsil edilmediklerini düşünüyorlar.

Zayıf temsil önemli bir satın alma itirazıdır. Sonuçta güzellik ürünleri satın alan kişiler, cilt tonlarına, göz renklerine veya yüz şekillerine göre modellenen kozmetik ürünlerini görmezlerse doğru ürünleri nasıl bulabilirler?

Kişiselleştirilmiş ürün önerileri, güzellik e-ticaret markanız büyüdükçe bu zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olur.

Jones Road Beauty’yi alın “gölgenizi bulun” testi, Örneğin. Kullanır oktanAIPotansiyel müşterileri test etmek ve aynı cilt tonuna, yaşa ve cilt bakımı endişesine sahip, kendilerine en çok benzeyen modelleri seçmek için Shopify entegrasyonu. Sonuçta, satın alma işlemini güçlendirmek için “sepete ekle” düğmesiyle birlikte, yanıtlara göre uyarlanmış kişiselleştirilmiş ürün önerilerinin bir listesi ortaya çıkıyor.

En iyi 9 güzellik e-ticaret sitesi ve çalabilecekleriniz

Tamam, artık sektöre yön veren en büyük güzellik trendlerini bildiğimize göre bir sonraki soru şu: Çevrimiçi mağazanızı bunlardan yararlanmak için nasıl optimize edebilirsiniz?

En iyi güzellik e-ticaret sitelerinden dokuzuna ve dönüşümleri artırmak için bu sitelerin stratejilerini nasıl tekrarlayabileceğinize bir göz atalım.

1. Sakal markası

Beardbrand, çevrimiçi mağazası aracılığıyla sakal kozmetik ürünlerini satma konusunda benzersiz bir yaklaşıma sahiptir. Diğer birçok güzellik perakendecisinin aksine, markanın indirim politikası yok. Ancak bu, potansiyel müşterilere daha iyi bir anlaşma sağlayamadığı anlamına gelmez.

Onun Üstün Bakım Seti delildir. Beardbrand’ın en çok satan ürünleri tek bir pakette toplanıyor ve 11 bakım ürünü 200 dolara sunuluyor (her ürün ayrı ayrı fiyatlandırıldığında 336 dolar yerine). Beardbrand, alışveriş yapanları bu seçeneği tercih etmeye teşvik etmek için de bir hediye sunuyor. Özel çevrimiçi topluluğu Beardbrand Alliance’a ömür boyu üyelik karşılığında, bu ücret genellikle 90 ABD dolarıdır.

Bunu okuduktan sonra paketin kendi kendini sattığını düşünebilirsiniz. Büyük ölçüde Beardbrand’ın paketi tanıtmak için kullandığı uzun biçimli açılış sayfası tasarımı nedeniyle öyle.

Beardbrand, dokuz ayrı SKU’yu tek bir sayfada görüntülemek için Shogun Sayfa Oluşturucu’yu kullanıyor; bu arada ürünün fiyatı, yorumları ve görselleri de dahil olmak üzere varsayılan bir ürün sayfasının temel özelliklerini koruyor. Beardbrand’ın büyüme odaklı pazarlama müdürü James Wilson bunun yardımcı olduğunu söylüyor çünkü “Gerçek mekanda faaliyet gösteren bir güzellik mağazasında alışveriş yapma hissini taklit etmek istedim.”

“Mağazada tek tek ürüne göre değil, bölüme, markaya veya kokuya göre alışveriş yaparsınız. Shogun bunu hızlı bir şekilde ve şirket içinde yapmamıza olanak sağladı.”

Bu paket sayfasının etkisi derindi. Beardbrand’ın açılış sayfasını görüntüleyen müşterilerin ortalama sipariş değeri %19 daha yüksek oldu ve dönüşüm oranı %40 arttı. Tek bir sayfanın bu etkisi duyulmamış bir şeydir.

Ne çalabilirsiniz:

 • En çok satan güzellik ürünlerinizi tek bir indirimli pakette sergileyin.
 • Alışveriş yapanların karıştırıp eşleştirmesine izin verin alışveriş sepetindeki ürünler.
 • Shopify için bir açılış sayfası oluşturucu kullanınVarsayılan ürün sayfalarını zenginleştirmek için Shogun Sayfa Oluşturucu gibi.

#cta-visual-pb#Ekibinizi Hydrogen vitrininizi oluşturma konusunda güçlendirinShopify Hydrogen ile baş döndürücü mağazalar için Shogun Page Builder Advanced, tüm ekibinizin muhteşem mağaza sayfalarını daha hızlı oluşturmasına olanak tanır.Daha fazla bilgi edin

2. elf Kozmetik

Dünya çapında alışveriş yapanların neredeyse dörtte üçü, akışta bir şey keşfettiklerinde TikTok’tan alışveriş yapıyor ve güzellik perakendecisi elf Kozmetik aşinalığından yararlanıyor.

Elf Cosmetics’in web sitesini ziyaret eden güzellik fanatikleri, büyük bir ana sayfa banner’ıyla karşılanıyor. Adı “Viral Oldu” ve kötü şöhretli TikTok yazı tipiyle yazılmış. Platformda viral hale gelen ve 10 milyondan fazla izlenme sayısına ulaşan kozmetik ürünlerini sergiliyor. Markanın şu şekilde sıralanmasına şaşmamalı: tercih edilen güzellik markası Z kuşağı için.

Tavsiye Edilen:  İşletmeler İçin Veritabanlarının Rolü

Bu kampanya, sosyal kanıtın çevrimiçi satışları nasıl etkileyebileceğinin en iyi örneğidir. Sosyal medya kullanıcıları, viral TikTok ürünlerini sergileyerek markanın ürünlerine onay damgasını veriyor. Binlerce müşterinin de güvenmesi durumunda, ilk kez müşterilerin perakendeciye güvenmesi daha kolaydır.

Bu kampanya elf Cosmetics’in ürün sayfaları üzerinden devam ediyor. Alışveriş yapanlar ana fotoğrafta “viral hale gelen” bir TikTok çıkartması görüyor. Ayrıca sayfanın alt kısmında, diğer ürün kategorilerini kapsayan ve ortalama sipariş değerini artıran bir ürün öneri karuseli de bulunmaktadır.

Ne çalabilirsiniz:

 • Tamamlayıcı ürünler önermek için bir atlıkarınca kullanın bir ziyaretçinin göz attığı kişiye.
 • Sosyal kanıt olarak sosyal medya analizlerine güveninTikTok görüntülemeleri veya Instagram takipçileri gibi.
 • Her temas noktasında aynı tasarıma ve mesajlaşmaya devam edin E-posta pazarlama kampanyalarından ana sayfanıza ve ürün sayfalarınıza kadar müşteri yolculuğunuzda.

3. Gerçek Teknikler

Gerçek Teknikler makyaj fırçaları ve süngerleri üreticileri. Çevrimiçi mağazası aracılığıyla tüketiciye doğrudan ürün satmıyor. Bunun yerine, ilgilenen müşterileri Ulta veya Target gibi küresel dağıtım ortaklarından birine yönlendiren çevrimiçi bir ürün kataloğu görevi görüyor.

Marka, 2011 yılında önemli miktarda sosyal medya ve YouTube takipçisi olan iki makyaj sanatçısıyla ortaklık kurdu. fark edeceksin Real Techniques’in çevrimiçi mağazasının içeriği büyük ölçüde etkileyicilerle yapılan işbirliklerine dayanıyor.

Bunu, makyaj süngeri için etkileyicilerin onaylarını bir araya getiren bir YouTube videosunun sergilendiği ana sayfada görebiliriz:

Güzellik alışverişi yapanlar, güvenilirliği daha da artırmak için her ürünün altında en son Instagram gönderilerinin yer aldığı bir bant görüyor. Markalı hashtag #RealTechniques, yeni müşterileri kendi fotoğraflarını paylaşmaya teşvik ediyor. Bu, Real Techniques’e kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği (UGC) geniş ölçekte toplama ve bu içerikten para kazanma yeteneği kazandırır.

Ne çalabilirsiniz:

 • Markalı bir hashtag oluşturun Markanız için UGC toplamak ve düzenlemek.
 • Instagram’da UGC’yi yeniden yayınlayın ve yeni UGC’yi sergilemek için Instagram dönen yayınını kullanın.
 • UGC’yi makyaj markası sitenizde yeniden yayınlayın
 • Güzellik etkileyicileriyle işbirliği yapın ve ürün sayfalarına onayları yerleştirme.

4. Kirpikler

Müşterileri ürününüzün değeri konusunda eğitmek her zaman ürünün içeriği veya formülasyonu hakkında bağırmak anlamına gelmez. İçinde Kirpikler‘ örneğinde, ürün sayfasını görüntüleyen güzellik ürünleri müşterileri, perakendecinin takma kirpiklerinin piyasadaki diğerlerine göre nasıl bir araya geldiğini gösteren bir “biz ve onlar” tablosu görüyor.

Değer önerinizi çerçevelemenin ilginç bir yolu. Doe Lashes’in USP’si, çevrimiçi alışveriş yapanların çoğu zaman rahatsız ettiği metin duvarları olmadan, gözü yormayacak şekilde biçimlendirilmiştir.

Doe Lashes’in karşılaştırmasının bir kısmı, daha önce belirlediğimiz güzellik e-ticaret trendlerine uygun olarak kirpiklerinin vegan ve hayvanlar üzerinde deney yapılmaması gerçeğini içeriyor.

Doe Lashes’in güzellik e-ticaret web sitesinde ilginç olan şey de sosyal kanıt kullanmasıdır. Markanın, satın aldıkları ürünleri sosyal bir kanalda paylaşan sadık bir müjdeci ordusu var. Doe Lashes, bunları sergilemek ve güven oluşturmak için yorumları UGC ile birleştiriyor. Şuraya hitap ediyor: Güzellik alışverişi yapanların %38’i UGC’ye olan bağımlılığı pandemi öncesine göre daha fazla.

Ne çalabilirsiniz:

 • Önceki müşterilerinizi, son alışverişlerini incelerken güzellik ürününü giyerken çekilmiş bir fotoğrafını yüklemeye teşvik edin.
 • Müşterilerin yorumları cilt bakımı endişelerine göre filtrelemesine izin verin.
 • USP’nizi yaratıcı bir şekilde sergilemek için güzellik ürünlerinizi rakiplerle karşılaştırın.

5. Dürüst Güzellik

Jessica Alba’nın kurduğu Dürüst Şirket Ürün kataloğunu cilt bakım ürünleri yelpazesiyle genişletti.

Bu ürünlere ilişkin ürün sayfaları (ve genel alışveriş deneyimi), bebek veya temizlik ürünleri gibi diğerlerinden çok farklıdır. Güzellik alışverişi yapanların, cilt bakım ürünleri hakkında, içerik maddeleri ve bunları kullanmanın yararları gibi özel bilgilere ihtiyaçları vardır.

The Honest Company’nin cilt bakım serumu ürün sayfasında her iki unsuru da oyunda görebiliriz. Ürün başlığında “saf” ifadesinin kullanılmasından kurucusundan yapılan alıntıya kadar, her dakika temas noktasında faydalar açıkça ortaya konmuştur.

Üstelik güzellik perakendecisi, GIF’ler ve resim çıkartmaları gibi görseller aracılığıyla iletişim kuruyor. Ürün fotoğraflarında “yaşlanma belirtilerini azaltacağını” vaat eden bir çıkartma yer alıyor. en büyük acı noktası güzellik alışverişi yapanlar için. Standart, tek boyutlu ürün fotoğrafçılığından çok daha dikkat çekicidir.

Ne çalabilirsiniz:

 • Kullanmanın faydalarını ortaya çıkarmak için ürün fotoğraflarına çıkartma benzeri kaplamalar ekleyin.
 • Çevrimiçi alışveriş yapan kullanıcılara güzellik ürünlerinizin 360 derecelik görünümünü sunmak için GIF’ler, ürünler ve fotoğraflarla denemeler yapın.
 • Başlık, ürün açıklaması, uzman onayı ve görseller aracılığıyla ürününüzün çözdüğü sıkıntılı noktayı ortaya çıkarın.

6. Stryx

Stryx erkek kozmetik ve cilt bakım markasıdır. E-ticaret web sitesi, hedef kitlesine hitap eden koyu, cesur renkler ve metinler lehine geleneksel hafif markalamadan vazgeçiyor.

Belki de web sitesinin en ilgi çekici kısmı, zengin mağazacılık kullanımıdır. Stryx’in ana sayfasını gezen müşteriler interaktif bir alışveriş deneyimine sahip oluyor. Ziyaretçiler sayfayı aşağı kaydırdıkça, kahraman ürününün fotoğrafı yavaş yavaş değişerek önemli ayrıntıları ortaya çıkarıyor. Odak tamamen ürünün USP’sine dönüşür.

Ne çalabilirsiniz:

 • Başsız olun ve Shopify için esnek bir ön uç uygulayın. Page Builder Advanced, Hydrogen ile baş döndürücü güzellik markalarına, müşteriler için özellikle zengin satış deneyimleri yaratma esnekliği sağlıyor.
 • Güzellik ürünlerinizin önemli kısımlarını parçalara ayırmak için kaydırma öğelerini kullanın.

7. Dudak Barı

Daha önce, çevrimiçi güzellik alışverişi yapanların ürün ararken genellikle yeterince temsil edilmediklerini hissettiklerinden bahsetmiştik.

Tavsiye Edilen:  Gamma AI ile sunumlar nasıl oluşturulur?

Dudak Barı‘nin e-ticaret web sitesi bu sorunu bir çözümle çözmeyi amaçlıyor. sanal “dene” özelliği. En çok satan ürünleri kategori ve ürün sayfalarında tanıtılır. Müşteriler, cihazlarının kamerasını kullanarak gölgeyi kendi cilt tonlarına uygulayabilir veya kendilerine en benzeyen modeli seçebilirler.

Bu güzellik e-ticaret stratejisinin bariz faydası, dönüşüm oranındaki iyileşmedir. Ancak, çevrimiçi alışveriş sırasında insanların ürünün kendi tenlerinde nasıl göründüğünü önizlemesine izin vermek, ürün iadelerini azaltabilir.

E-ticaret iadelerinin büyük çoğunluğu, ürünün şahsen farklı görünmesi nedeniyle gerçekleşir; bir müşteri, çevrimiçi mağazanız aracılığıyla satın aldığı ürünün gerçek hayattaki görünümüne sahipse sorun tamamen ortadan kalkar.

Ne çalabilirsiniz:

 • Alışveriş yapanlara cilt tonlarını en iyi yansıtan modeli seçme olanağı verin.
 • Kozmetik ürünlerinizi kullanmadan önce ve kullandıktan sonra kayan tartı gibi etkileşimli alışveriş deneyimleri oluşturmak için aşamalı bir web uygulaması (PWA) oluşturun.
 • Gibi yapay zeka araçlarını kullanın Netguru güzellik ürünleri alışverişi yapan kişilere, kozmetik ürünlerinizin kendi yüzlerinde nasıl göründüğünü önizleme yeteneği kazandırmak.

8. Parlatıcı

2014’teki lansmanından bu yana, Parlatıcı güzellik endüstrisinde dalga yarattı. Ürünlerinin ve çevrimiçi mağazasının tasarımı, e-ticarette gezinme de dahil olmak üzere başarısına büyük ölçüde katkıda bulundu.

Gezinme, herhangi bir çevrimiçi müşteri yolculuğunun kritik bir parçasıdır. Birisinin ana sayfanıza veya ürün sayfanıza gelmesi fark etmez, alışveriş yapan kullanıcılara web sitenizde arama yapma olanağı vermek, dönüşüm oranı üzerinde domino etkisi yaratır.

Glossier’in durumunda güzellik fanatikleri, nereye ulaştıklarına bakılmaksızın en çok satan ürünlerine göz atabilir veya en çok ilgilendikleri kategoriyi seçebilir.

Glossier, ürün keşfine daha fazla yardımcı olmak için her öğenin altında bir ürün öneri karuseli kullanır.

Örneğin Glossier, insanları görüntüledikleri ürüne geri yönlendirmek için yeniden hedefleme kampanyaları yürütürse, bu ürün önerileri, güzellik ürünleri satın alan müşterileri dönüştürmek için son çare olabilir. Bunlar sayfanın alt kısmında konumlandırılmıştır; eğer birisi o anda görüntülemekte olduğu ürünü satın almaya ikna olmazsa, Glossier onu web sitesinde tutar ve ne satın aldığına dair veri toplar. öyle meraklı.

Ne çalabilirsiniz:

 • E-ticaret navigasyonunuzu optimize edin alışveriş yapanları en çok satan ürünlerinize yönlendirmek için.
 • İçerik haritalarını etkinleştir Bir ürün sayfasına gelen müşterilerin o kategorideki benzer ürünleri keşfetmesine yardımcı olmak.
 • Ürün öneri bandı ekleyin güzellik ürünleri alışverişi yapanları e-ticaret sitenizde tutmak için son çare olarak ürün sayfalarınızın alt kısmına ekleyin.

9. TULA Cilt Bakımı

TULA Cilt Bakımı 2014’teki lansmanından bu yana inanılmaz bir büyüme kaydeden önde gelen bir cilt bakımı markasıdır. Ulta Beauty ve Sephora gibi perakende distribütörlerle ortaklık yapıyor ve potansiyel müşterileri çekmek için etkileyici pazarlamaya büyük yatırımlar yapıyor.

TULA’nın web sitesi ziyaretçilerine sunduğu alışveriş deneyimi eşsizdir. Marka, site hızından ödün vermeden güzellik web sitesi üzerinde tam bir yaratıcı kontrole sahiptir.

“Hız inanılmaz derecede önemli ve başıboş kalmamızın en büyük nedenlerinden biri. Kendi kullanıcı arayüzümüzü oluşturarak hızı ve alışveriş deneyimini gerçekten optimize edebiliriz. Web sitenizin ne kadar hızlı yüklendiği ve müşterinizin sitede ne kadar hızlı gezinebildiği, performansın büyük bir belirleyicisidir.”
— Savannah Sachs, TULA Skincare’in CEO’su

Vurgulanan “abone ol ve kaydet” anlaşması, TULA’nın Shogun ile esnek bir arayüze geçişte uyguladığı tasarım öğelerinden yalnızca biri. Ürünlerini sık sık yenilediklerini zaten keşfettiğimiz güzellik ürünleri müşterileri, abonelik modellerini tercih edebilir ve yeni ürünlerin kendilerine en uygun programa göre gönderilmesini sağlayabilirler.

Ayrıca, TULA’nın etkileyici pazarlama kampanyalarının etkisini en üst düzeye çıkarmak için güzellik e-ticaret web sitesi, web sitesinin tamamında UGC’yi gösteriyor. Bu, Shogun destekli sitenin tamamında uygulanarak TULA’nın site performansından veya yükleme sürelerinden ödün vermeden yüksek çözünürlüklü UGC sergilemesine olanak tanır.

Ne çalabilirsiniz:

 • Ürünlerinizin kimler için en uygun olduğunu açıklayın (örneğin, yağlı, lekelenmeye yatkın veya kuru cilde sahip olanlar).
 • Güzellik ürünleri müşterilerini bir abonelik modeline yönlendirin ve işletmeniz için tutarlı bir gelir akışı yaratın.

Güzellik e-ticaret deneyiminizi güçlendirin

Tıpkı satın alma kararları gibi, çevrimiçi güzellik ürünleri tüketicileri için de mükemmel bir alışveriş deneyiminin pek çok unsuru vardır. Burada da ele aldığımız gibi, web sitesi tasarımı müşterinin satın alma olasılığında büyük bir rol oynar.

Mağazanızın mesaj ve pazarlamasında ince ayarlar yapmak için bu güzellik e-ticaret trendlerini kullanacağınızı umuyoruz.

#cta-visual-pb#Ekibinizi Hydrogen vitrininizi oluşturma konusunda güçlendirinShopify Hydrogen ile baş döndürücü mağazalar için Shogun Page Builder Advanced, tüm ekibinizin muhteşem mağaza sayfalarını daha hızlı oluşturmasına olanak tanır.Daha fazla bilgi edin