Twitter Özet Kartlarını WordPress Sitelerinize Nasıl Yüklersiniz – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Twitter Özet Kartlarını WordPress Sitelerinize Nasıl Yüklersiniz – Showeblogin

Twitter Özet Kartları Meta Etiketlerinin herhangi bir eklenti kullanmadan WordPress bloglarına manuel olarak yüklenmesi ve her tweet’ten sosyal trafiğin artırılması için işlem.

Sosyal medya katılımı, herhangi bir web sitesinin çevrimiçi sıralamasında en iyi faktörlerden biridir. Tüm çevrimiçi dünyayı kapsayan başlıca üç sosyal medya vardır, yani Google Plus, Facebook ve Twitter.

Twitter hakkında konuşursak, çoğumuz Twitter’ı web siteleri için kullanmanın iki yolunu kullanırız. birinci yol Twitter Takip Et/ Tweet Butonunu kullanmak, diğer yol ise twitter widget’ını herhangi bir siteye göstermektir. Ancak, teknik olmayan ve acemi bir kişi, tweet’lerinizde yer alan URL’leri tanıdıktan sonra, her tweet’i bağlantı verilen web sayfası için başlık, özet ve atıf ile birlikte bir özellik görüntüsü ile vurgulayan Twitter Kartlarını bilmiyor.

Hızlı canlı demo için işte bu eğitimin gömülü tweet’i:

Düzenlemek #Twitter özet kartları #WordPress olmayan siteler #eklentiler ve artış #sosyal medya #trafik bloglarınıza.
http://t.co/wxBfdiVQla

– Showeblogin (@SuperWebTricks) 18 Haziran 2015

Blogger BlogSpot.com Blogları için önceki eğitimde Twitter Kartlarının anlam ve öneminden zaten bahsetmiştim. Bu nedenle, aynı zamanda bir blog yazarı blogunuz varsa, Blogger Bloglarınıza Twitter Özet Kartları Nasıl Eklenir makalesini de okumak isteyebilirsiniz.

Burada, iki farklı Twitter Kartı yani yüklemeniz için size rehberlik edeceğim. Twitter Özet Kartları ve Büyük Resimli Twitter Özet Kartlarını herhangi bir eklenti kullanmadan WordPress sitelerinize ekleyin. Ancak tercihinize ve WordPress blog yazılarınızın öne çıkan görsellerinin boyutuna göre bu iki twitter kartından birini kullanmalısınız.
Şu an itibariyle 7 farklı Twitter Kartı bulunmaktadır ancak 3 Temmuz 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Fotoğraf Kartı, Galeri Kartı ve Ürün Kartı gibi diğer tüm Kartlar kullanımdan kaldırılacak ve Özet Kartına veya Büyük Resimli Özet Kartına eşlenecektir.

Tavsiye Edilen:  SEO Kolay Değildir, Ama Etkilidir! Yeni Başlayanlar İçin SEO İçerik Stratejisi 2023 Kılavuzu

Twitter Özet Kartı Meta Verilerini WordPress sitelerine Nasıl Eklersiniz?

Twitter Özet Kartı tüm bloglar/siteler için kullanılabilen temel bir karttır. Başlık, açıklama ve küçük resim görüntüleyerek tweet’lerinizin gürültüde kaybolmasını önleyecektir. Bu twitter kartı, gönderileri için genellikle küçük resimler kullanan web sitesi sahipleri için kullanışlıdır.

Buna göre, minimum 120px x 120px boyutunda küçük bir küçük resim kullanıyorsanız, bu kartı WordPress bloglarınıza yükleyebilirsiniz. Ancak zorunlu olmadığı için bu kartı paylaşımlarınızda resim olmasa da kullanabilirsiniz.

Aşama 1: WordPress blogunuza giriş yapın ve Görünüm kenar çubuğu menüsü altındaki Tema Düzenleyici’ye gidin.

Adım 2: şimdi aç senin başlık.php dosyalayın ve kopyalayın ve bu Twitter Kartı Meta Etiketi kodlarını kapatma etiketinin hemen öncesine/üstüne yapıştırın. Ancak, FTP hesabınızı da aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Aşama 3: Kendi blog özelliğinizi ve resminizi sağlamak için lütfen aşağıdaki terimleri tercihinize ve blog gönderilerinize göre değiştirin.

A) Yer değiştirmek @SuperWebTricks tweet’lerinize doğru atıf için ikinci satırdan kendi twitter @kullanıcı adınızla.

B) 13. satırdaki resmin URL’sini, varsayılan küçük resim olarak gösterilecek olan kendi özel resim URL bağlantınızla değiştirin.

Diğer tüm kodlar, her bir WordPress blog gönderisi tweet’iniz için otomatik olarak çalışacaktır.

Adım-4: Son olarak HEADER PHP dosyanızı kaydedin ve keyfini çıkarın!

WordPress sitelerine Büyük Resimli Twitter Özet Kartı Nasıl Eklenir?

Bu Twitter kartı, bazı ekstra özelliklerle önceki özet kartına benzer. Adından da anlaşılacağı gibi, bu Büyük ile Twitter Özet Kartı görüntü, okuyucuya zengin bir görüntü deneyimi sunmak için her tweet’inizde tam genişlikte fotoğraf gösterecektir. Bir kullanıcı resme tıkladığında, onu web sitenize getirir. Ek olarak, bu twitter kartı, içerik oluşturucunun, yani belirli tweet’in yazarının twitter kullanıcı adını da gösterecektir.

Tavsiye Edilen:  Upwork veya Fiverr gibi Serbest Çalışanlar için Uygulama Nasıl Oluşturulur?

Bu nedenle, WordPress blog gönderilerinizi temsil etmek için büyük bir resim kullanıyorsanız, Büyük Resimli Twitter Özet Kartı yerine bu twitter kartını kullanabilirsiniz. Bu twitter kartı için resimlerinizin en az 280 piksel genişliğinde ve en az 150 piksel yüksekliğinde olması gerektiğini unutmayın.

Bu kodları kopyalayın ve header.php dosyanızdaki etiketinin üstüne/kapatmadan önce yapıştırın.

Daha sonra bu şartları kendi içerik ve görsellerinizle değiştirin:

A) Her tweet’inize doğru atıf için 2. satırdaki @SuperWebTricks’i kendi web siteniz (yayıncı) twitter @username ile değiştirin.

B) Yer değiştirmek @_SureshPrasad 3. satırdan yazarın (yaratıcının) twitter @username ile. Ancak, aynı twitter @kullanıcıadını hem yayıncı hem de yaratıcı yerde kullanabilirsiniz.

C) 14. satırdaki resmin URL’sini, varsayılan öne çıkan resim olarak gösterilecek olan kendi özel büyük fotoğraf URL bağlantınızla değiştirin.