Ücretli Arama (PPC) Nedir ve HVAC Şirketimin Buna Neden İhtiyacı Var?

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ücretli Arama (PPC) Nedir ve HVAC Şirketimin Buna Neden İhtiyacı Var?

Tanımlar ve Farklılıklar: SM, SEO, SEM, PPC

Öncelikle hepimizin PPC’nin net bir tanımına ve PPC, SM, SEM ve SEO arasındaki temel farklara sahip olduğumuzdan emin olalım.

Arama Pazarlamacılığı (SM)

Arama Pazarlamacılığı (SM), web sitesinin arama motorlarında görünürlüğünü artırmak için çeşitli taktikler içeren bir şemsiyedir. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Arama Motoru Pazarlaması (SEM), Tıklama Başına Ödeme (PPC) gibi pazarlama tekniklerini ve İtibar Yönetimi, Listeleme Optimizasyonu, Bağlantı Oluşturma, İçerik Pazarlama ve daha fazlasını içeren diğerleri içerebilir.

Genel olarak iki tür arama pazarlamacılığı vardır: yerel aramada arama sonuçlarını iyileştiren stratejiler ve reklamları hedefleyen ücretli arama pazarlamacılığı.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), yerel arama motoru sonuçları aracılığıyla web trafiğini elde etmek için tasarlanmış bir çabadır. Bu, organik arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirmek için sayfa içi ve sayfa dışı yöntemlerin geniş bir kapsamını içerir. Arama motoru sonuç sayfaları (SERP’ler), ücretsiz pozisyonlar için önemli ölçüde dalgalanabilir. SEO, güçlü içerik yazımı, web sitesi otoritesi, mobil optimizasyon, hızlı yüklemeler, bağlantılar ve anahtar kelimeler gerektiren sürekli bir çabadır. Sağlam bir SEO stratejisi, organik arama sonuçlarındaki sıralamanızı iyileştirebilir ancak nadiren ücretli arama ve PPC’nin yerini alır.

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Arama Motoru Pazarlaması (SEM), tüm ücretli arama reklamlarını ifade eder. Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) görüntülenmek için ödeme yaptığınız her türlü çevrimiçi reklam. SEM, anahtar kelime araştırması, reklam metni, açılış sayfası optimizasyonu, teklif yönetimi, gösterim başına maliyet (BGBM) ve edinme başına maliyet (EBM) gibi teknikleri kapsar.

Tıklama Başına Ödeme (TBÖ)

Tıklama Başına Ödeme (PPC), adından da anlaşılacağı üzere hemen hemen aynıdır. PPC ve ücretli arama terimleri sıklıkla birbirinin yerine kullanılır, ancak aralarında bir fark vardır. Tüm PPC, ücretli arama reklamcılığıdır ancak tüm ücretli arama, PPC değildir. PPC, tıklama başına maliyet (TBM) ile eş anlamlıdır. Bu reklam biçimi Google arama ağında, Bing reklamlarında ve sosyal medyada kullanılır.

İyi yürütülen reklam PPC reklam kampanyaları SERP’lerin en üstünde görünür. Her ücretli arama platformu son derece rekabetçi olduğundan, anahtar kelime araştırması, kitle segmentasyonu ve teklif stratejisi dahil en iyi uygulamaları takip etmek, başarılı PPC kampanyaları için hayati öneme sahiptir. Arama motorları reklamları her zaman en yüksek teklife göre göstermez. Reklamverenler yalnızca arama motoru kullanıcıları bir reklamı tıkladığında ödeme yaptığından, Google ve diğer arama motorları en yüksek kalitede reklamları görüntülemeye teşvik edilir. Toplam faktörler; kalite puanlarını, açılış sayfalarını, mobil yükleme hızını ve diğer çeşitli faktörleri içerir. Google, tutarlı iş elde etmek için dönüşüm şansı en yüksek olan reklamı arıyor.

Ücretli Arama Ağı Reklamları HVAC Şirketiniz İçin Neden Anlamlı?

HVAC ve tüm ev hizmetleri pazarlaması oldukça işlemseldir. Ücretli arama, özellikle PPC, reklamlarınızı HVAC şirketinizin sağladığı hizmetleri arayan müşterilerin önüne çıkarır. Ücretli arama ağı reklamlarının HVAC için diğer pazarlama türlerinden çok daha değerli olmasının üç temel nedeni vardır.

Kesin Reklam

Reklamların sattığınız ürün için piyasada bulunabilen veya bulunmayan geniş bir kitleye gösterildiği geleneksel medyanın aksine, PPC reklamları tam tüketiciler bilgi istediğinde gösterilir.

Örneğin, ücretli arama pazarlamacılığınız “ısıtma onarımı” sorgusu için reklam yerleşimine teklif verecektir.

Müşteriler bir arama başlattığında, ücretli arama ağı reklamları geniş bir reklamdan daha fazlası haline gelir. Dinamik kopya ve güçlü açılış sayfaları bir soruna çözüm sağlar. Ücretli arama, genel pazar reklamcılığından çok daha etkilidir.

Pazarlama Harcamalarından Yüksek Getiri

Ücretli aramada belirli coğrafi bölgeleri ve önemli demografik bilgileri hedefleyebilirsiniz. Google reklamları, ücretli arama reklamlarınızı en alakalı kitlelere tanıtmak için kullanıcılar hakkında olağanüstü zengin veriler kullanır. Bu, hedef kitlenizin çok daha doğru olduğu anlamına gelir.

Ücretli bir arama ağı reklamı Google arama sonuçları sayfalarında göründüğünde, bu potansiyel müşteriyi yeni bir müşteriye dönüştürme olasılığınız çok daha yüksektir.

PPC Pazarlamanızı “Google Tarafından Kanıtlayabilir”

Tüm HVAC şirketleri Google’da 1 numaralı sonuç olmak ister. SEO stratejileri arama motorlarındaki sıralamanıza yardımcı olsa da her zaman hareketli bir hedeftir. Google, arama motoru algoritmalarını sürekli olarak değiştiriyor. Aslında her yıl, organik arama sonuçlarına yayılan güncellemelerle algoritmada değişiklikler yapıyor. Bazı güncellemeler büyük değişikliklerdir ve çok fazla baskı alır, bazıları ise küçük değişikliklerdir. Bunların her birinin arama motoru sıralamalarınız üzerinde etkisi vardır.

Organik arama listelerinde yapılan algoritma değişikliğinden ne etkilenmez?

Ücretli arama reklamcılığı.

Tıklama Başına Ödeme, pazarlamanızın “Google Onaylı” olmasında etkili bir korumadır. Ayrıca SEO çalışmalarınızı destekleyerek bir artış sağlar.

Reklam Kampanyaları için Neden Ücretli Arama Uzmanları Kiralamalısınız?

Ücretli arama, Google anahtar kelime planlayıcıyı kullanmaktan ve PPC reklamları oluşturmaktan daha fazlasıdır. HVAC şirketinizi tanıtmak için PPC reklamlarına ihtiyacınız olsa da, sonuçta tıklamaların potansiyel müşterilere ve yeni müşterilere dönüşmesi gerekir. Valve+Meter gibi profesyonel HVAC pazarlama şirketleri, boşa harcanan pazarlama paralarını azaltmak ve yerel pazar payınızı en üst düzeye çıkarmak için ücretli arama reklamlarınızı optimize eder.

Yüksek Hedefli Pazarlama

Daha doğru veriler, “Ücretli arama nedir?” sorusunun asıl cevabıdır.

Pazarlama öncüsü John Wanamaker 1900’lü yıllarda “Reklama harcadığım paranın yarısı boşa gidiyor” demişti. “Sorun şu ki hangi yarıyı bilmiyorum.”

Tavsiye Edilen:  Dinlendirici API Dokümantasyonu için İpuçları

Bugün bu daha da doğru; çevrimiçi pazarlamaya ayırdığınız değerli paranın yarısını boşa harcamayı göze alamazsınız. PPC, hedef müşterilerinize lazer benzeri bir odaklanma ile hedeflemenize olanak tanır. Benzer hedef kitleler de dahil olmak üzere belirli kategorileri hedefleyerek demografik hedeflemenin çok ötesine geçebilirsiniz.

Geleneksel reklamlar geniş bir yelpazedeki bireyleri hedef alabilir; örneğin 25-54 yaş arası kadınlar. PPC, kampanyaların son derece spesifik nişleri hedeflemesine olanak tanır ve reklamınızın daha verimli harcama yapmasını sağlar, örneğin: bir evi olan, düzenli olarak kiliseye giden ve ilkokul çağında çocukları olan anneler.

Hedef müşterinizi anlayarak ve bir profil oluşturarak, satın alma olasılığı en yüksek olanlara reklam gösterebilirsiniz. Optimizasyon teknikleri sayesinde doğru reklamları doğru kişilere, doğru zamanda sunabilirsiniz; bu, etkili reklamcılığın anahtarıdır.

Açılış Sayfası Optimizasyonu

Kullanıcılar Google reklamlarınızı ve diğer ücretli arama reklamlarınızı tıkladığında, profesyonel pazarlama ücretli arama kampanyası bir açılış sayfasına bağlanır. Açılış sayfaları ücretli arama reklamcılığının önemli bir parçasıdır. Tasarım, metin, sayfa hızı, resimler, harekete geçirici mesaj ve diğer öğeler, dönüşüm oranını en üst düzeye çıkarmaya odaklanır.

Her ücretli arama reklamının amacı gelir elde etmektir. Açılış sayfalarının tutarlı bir şekilde iyileştirilmesi, dönüşümleri optimize eder. Profesyonel pazarlama firmaları, kampanyalarınız için mümkün olan en iyi dönüşüm oranı optimizasyonunu (CRO) sağlamak amacıyla tasarımcıları, metin yazarlarını ve web geliştiricilerini içerir.

Ziyaretçilerinizi Yeniden Hedefleme

Web sitenizi ziyaret eden ancak dönüşüm sağlamayan kişileri yeniden hedefleyen profesyonel ücretli arama reklamcılığı. Ziyaret ettiklerinde gerçekleştirdikleri işlemlere göre onlara hangi reklamların gösterileceğini tanımlayabilirsiniz. Örneğin, web sitenizde klima kurulumuna bakarak zaman geçiren bir kişi, fırın onarımına bakan bir kişiden farklı bir reklam görebilir.

Doğru Veri ve Tekrarlanabilir Stratejiler

PPC raporlaması neredeyse gerçek zamanlıdır; bu, istediğiniz zaman içeri girip ücretli arama ağı reklam kampanyalarınızın nasıl performans gösterdiğini tam olarak görebileceğiniz anlamına gelir. Doğru parametreleri ayarlayarak reklamınızın web sitenizde kaç kez görüldüğünü, kaç kez tıklandığını ve kaç kez başarılı sonuca yol açtığını ölçebilirsiniz.

Açılış sayfalarını optimize etmek gibi, profesyonel ücretli arama reklamcılığı da sürekli iyileştirme gerektirir. Önemli ölçümlerden biri Tıklama Oranıdır (TO). Bu, reklamınızı görüntüleyen kişi sayısı ile reklamınıza tıklayarak işlem yapan kişi sayısı karşılaştırılarak hesaplanır. Dönüşüm Oranları (CR), ziyaretçinin reklamınızı tıkladıktan sonra ne yaptığını izlemenize olanak tanır. Aramak, form doldurmak, e-postalara kaydolmak gibi istediğiniz eylemi gerçekleştiriyorlar mı?

Profesyonel ücretli arama reklamcılığı, tekrarlanabilir stratejiler oluşturmak ve daha az etkili taktikleri geliştirmek için verileri durmaksızın kullanır.

Test Etme ve Döndürme Esnekliği

Sonuçları anında görebildiğiniz için, hangi anahtar kelimelerin ve stratejilerin en büyük getiriyi sağladığını analiz ederek kampanyalarınızı optimize etmenizi kolaylaştırır. Reklamlarınızın birden fazla sürümünü test edebilir ve hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz. Sonuçları sürekli analiz ederek, anahtar kelimelere yapılan harcamayı ortadan kaldırabilir ve en iyi sonuçları elde etmek için reklam metnini hassaslaştırmaya devam edebilirsiniz. Bu, kampanyanızı en iyi sonuçlar ve en etkili harcama için optimize eder.

Valve+Meter olarak biz testlerin büyük hayranlarıyız. Performans pazarlama modelimize hitap ediyor. Küçük testlere ve büyük ölçeklendirmeye inanıyoruz. Performans pazarlama ajansları kavramına aşina değilseniz, bu, gerçekleştirilen faaliyetler veya oluşturulan ürünler için faturalandırma yerine potansiyel müşteri yaratma veya dönüşüm gibi hedefler üzerine ücret anlaşmaları oluşturmak anlamına gelir.

CRO (Dönüşüm Oranı Optimizasyonu) benzer stratejilere olanak tanır. Hangi PPC kampanyalarının en iyi dönüşüm oranına (CR) sahip olduğunu takip ederek, en fazla dönüşüm sağlayan reklamları kullanmak için reklam sunumunu veya gösterimleri optimize edebilirsiniz.

PPC Otomasyonu

PPC’nize “ayarla ve unut” yaklaşımını benimseyebilirsiniz ancak sonuçları izlemek en iyisidir. Otomasyon, her türlü değişkeni test etmenize ve yazılımın, en iyi performansa sahip reklamları sunarak kampanyayı otomatik olarak optimize etmesine olanak tanır. Kampanyanın başında otomatik kuralların belirlenmesi, önemli noktalara odaklanmanıza ve Google AdWords’ten gelen veri yağmurunda boğulmaktan kaçınmanıza olanak tanır.

Yine de, ne yaptığını bilen birinin verileri düzenli olarak analiz etmesini ve optimizasyon stratejilerine manuel olarak saldırmasını isteyeceksiniz… şimdilik. PPC uzmanı Melissa Mackey, Google’ın Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi kullanımının hızla artmaya devam edeceğini ve otomasyon yoluyla daha da iyi sonuçlara yol açacağını öngördü – Tabii bunu nasıl en üst düzeye çıkaracağını bilen uzmanlarınız varsa. Ücretli arama reklamcılığı uzmanları, sürekli değişen bu dijital ortama odaklanır, böylece siz de HVAC iş operasyonlarınızı yürütmeye odaklanabilirsiniz.

Tam Bütçe Kontrolü

Google reklamları ve diğer ücretli arama hesapları pahalı hale gelebilir. Maksimum teklifi çok yüksek ayarlamak israftır. Benzer şekilde, teklif stratejinizi çok düşük ayarlamak PPC reklamlarınızı potansiyel müşterilere göstermez. Profesyonelce yönetilen kampanyalar daha iyi ücretli arama sonuçları sağlar. Maksimum tekliflerinizi belirleyebilir ve açık artırma sürecinin sizin için teklif verme işini halletmesine izin verebilirsiniz. Maksimum harcama limitlerini belirleyebilir, günlük veya aylık bütçeler belirleyebilir ve hatta harcamanın nasıl dağıtılacağını bile seçebilirsiniz: Mümkün olduğu kadar hızlı mı istiyorsunuz, yoksa döneme eşit şekilde yayılmasını mı istiyorsunuz? Dijital pazarlama uzmanları, ücretli reklamların ödeme yapan müşterilere dönüşmesine yardımcı olacak kampanyaları yürütmek için ideal zamanları bulacaktır.

En iyi yanı, neredeyse istediğiniz zaman reklam bütçenizde değişiklik yapma, hatta kampanyanızı duraklatma yetkisine sahip olmanızdır. Bu, kampanyanın ortasında ayarlama yapmanıza, mevsimsel veya hava durumuyla ilgili koşullardan yararlanmak için hızlanmanıza veya operasyonlarınız ayak uydurmakta zorlanıyorsa öncüleri öfkelendirmenize olanak tanır.

Tavsiye Edilen:  2023'te Web Geliştirme için En İyi 10 Web Arka Uç Çerçevesi

Mobil Cihazlar ve Özellikler

Mobil cihazların web trafiğini yönlendirdiğine şüphe yok. Smart Insights’a göre internet kullanıcılarının %80’i akıllı telefona sahip. Yarıdan fazla Arama motoru trafiğinin tamamı mobil cihazlardan geliyor.

Google görüntülü reklam ağı, arama yapanların kullandığı cihazı tanımak ve reklam boyutlarını ve içeriğini belirli cihaza göre en iyi deneyimi sağlayacak şekilde ayarlamak için tasarlanmış duyarlı reklamlar aracılığıyla mobil optimizasyona olanak tanır. Ayrıca tekliflerinizi mobil cihazlara göre ayarlamaya da yönlendirebilirsiniz.

PPC’de tüketicilerin en önemli benimsemelerinden biri, Tıklama Çağrısıdır. Arama yapanlar, arama ağı reklamınızdaki telefon numaranızı tıklayabilir ve muhtemelen ellerinde bir cep telefonu olduğundan, numarayı yazmaya gerek kalmadan arayabilir.

Profesyonelce yönetilen kampanyalar, ücretli aramanızın tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Marka Tanınırlığını Sağlayın

HVAC şirketlerinin iki nedenden dolayı mümkün olan en yüksek reklam sıralamasını kazanması gerekir: potansiyel müşterileri arama sonuçları sayfasından web sitenize dönüştürmek ve marka adınızı potansiyel müşterilerin akıllarında tutmak.

Başarılı bir pazarlama kampanyasının önemli bir kısmı marka bilinirliğidir. Çoğu zaman insanlar, hizmetleri için pazara çıkana kadar bir işletmenin adını bilmezler. İdeal olarak, aramaya başlamadan önce bildikleri ve güvendikleri bir isim olmak en iyisidir.

Sarı sayfaların olduğu günlerde, markalaşma oyunu adınızın En İyi Farkındalığa (TOMA) sahip olmasını sağlamaktı, böylece bir hizmet sağlayıcı aramak için kitabı açtıklarında adınızı tanıdılar. Listeye baktığınızda herhangi bir adı tanıdıysanız, telefonu alıp arama olasılığınız daha yüksektir.

PPC marka bilinirliği oluşturmaya yardımcı olabilir. Gösterime dayalı reklamcılık için ödeme yapmak yerine (reklamınızı ne kadar çok kişi görürse maliyeti o kadar artar), PPC veya TBM (tıklama başına maliyet) kullanarak reklam verebilirsiniz. Reklamlarınız daha fazla kişiye gösterilecek, daha fazla görünürlük elde edilecek ve yalnızca birisi, yani ürününüz veya hizmetinizle ilgilenen birisi reklamınızı tıkladığında ücretlendirileceksiniz.

İlk (Veya Sonraki) PPC Kampanyanıza Başlamadan Önce

PPC reklamlarına ilk kez veya bir dahaki sefere dalmadan önce, biraz zaman ayırıp etkili bir kampanya başlatmak için ihtiyacınız olan araştırmayı yapmak isteyeceksiniz.

Sonuçlarınızı Tanımlayın

İlk adım, PPC reklam kampanyalarınızdan hangi sonuçları istediğinizi belirlemektir. Telefon görüşmesi yapmak mı, bilgi formu doldurmak mı, çevrimiçi satışa dönüştürmek mi, yoksa başka bir şey mi? Sonucu tanımladıktan sonra ihtiyacınız olan tüm öğelerin sıralı olduğundan emin olun. Birisinin iletişim formunu doldurmasını istiyorsanız, kullanıcının formu doldurmasını sağlamak için harika bir Harekete Geçirici Mesaj içeren bir açılış sayfası tasarlayın. Belirli bir ürünü satmak istiyorsanız, ürünün doğrudan ürün sayfasına bağlı olduğundan ve satışı tamamlamak için kolay bir yol olduğundan emin olun.

Rekabet Analizi

Rakiplerinizin pazarınızda PPC reklamlarını kullanma ihtimali oldukça yüksektir. Bunu anlamanın en kolay yolu, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan birinin kullanacağını düşündüğünüz anahtar kelimeleri aramak ve hangi şirketlerin açıldığını görmektir. Çeşitli anahtar kelimeleri ve cümleleri deneyin ve not alın. Her zaman sektör jargonunuzun dışına çıkmayı unutmayın.

Örneğin normal ev sahipleri, ürün veya hizmeti sizden daha az resmi veya teknik bir adla adlandırabilir. Her ne kadar arama terimi sizin gibi bir profesyonel için hatalı olsa da, HVAC sektöründe deneyimli biri gibi değil, potansiyel bir aday gibi düşünmeye çalıştığınızı unutmayın.

Bu size PPC’yi kimin kullandığı hakkında hızlı bir fikir verecek olsa da, HVAC şirketinizin dijital varlıklarını rakiplerinizin rekabet ortamıyla karşılaştırmayı içeren bir boşluk analizi yaparak bu alana derinlemesine dalmak isteyeceksiniz. Google reklamları özellikle yoğun HVAC şirketleri için zorlayıcı olabilir. Reklam yerleştirmeye para harcamak ne yazık ki işletmenizi büyütmenin önünde yaygın bir engeldir.

PPC’yi hala göz ardı etmek, aslında önemli çevrimiçi reklamcılık ve pazarlama alanını rakiplerinize bırakmak anlamına gelir. Şunu bir düşünün: İnsanlar HVAC sektöründeki hizmetleri aramak için internete girdiklerinde, muhtemelen hem siz hem de rakipleriniz için büyük potansiyele sahip olurlar. HVAC işindeyseniz ve bir kullanıcı bölgenizdeki klima tamirini arıyorsa, bir sorunu olduğu ve bir çözüme ihtiyaç duyduğu kesindir. PPC’yi göz ardı etmek, rakibinizin sizin yerinize ilk aramayı alabileceği ve onlara dönüşüm şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

İnsanlar olarak en az dirençli yolu seçme eğilimindeyiz. Kliması bozulan bir ev sahibi için önemli olan, bir sorunu çözmek ve hızlı bir şekilde çözmektir. Arama sayfasının üst kısmındaki PPC reklamı, en az dirençli yolun örneğidir. Başka faktörler de devreye girse de, özellikle acil bir ihtiyacı varsa müşterinin arama sonuçlarında ilk çıkan işletmeyi seçme olasılığı yüksektir.

PPC ANAHTAR KELİME ARAŞTIRMASI

Doğru anahtar kelimeleri seçmek, etkili bir PPC kampanyası oluştururken vereceğiniz en kritik kararlardan biridir. Zaman alıcı olabilir ve yanlış anahtar kelimeleri seçmek pahalı bir hataya yol açabilir. Bu kesinlikle projenin ön ucuna çaba göstermenin karşılığını vereceği bir durumdur.

İnsanların HVAC işletmenize gelme nedenlerini düşünerek başlayın. Sağladığınız belirli ürün ve hizmetleri listeleyin. Ürün veya hizmetlerin Yatırım Getirisine (ROI) dikkat edin ve hangi öğeleri öne çıkarmak istediğinize karar verin. Sonuçta sunduğunuz her şeyin reklamına para harcamayı göze alamazsınız.

Oraya vardığınızda, olağanüstü hizmet sunabilir ve bir müşteri kazanabilir, bakım anlaşmaları satabilir veya yeni bir sisteme ek satış yapabilirsiniz. Ayrıca, HVAC sistemi yükseltmesine hazır olduklarını anladıklarında da muhtemelen ilk çağrıyı alacaksınız. Yalnızca yedek su ısıtıcılarıyla ilgili alakalı anahtar kelimeler seçmiş olsaydınız, HVAC işiniz için en büyük potansiyel müşteri kaynağını kaçırmış olurdunuz.

Tavsiye Edilen:  Flying V Group, PPCCertification.com'dan Elmas Düzeyinde PPC Sertifikası Kazandı

NEGATİF ANAHTAR KELİMELER

Hangi anahtar kelimeleri satın almak istemediğinizi bilmek de önemlidir. Sağlamadığınız hizmetler nedeniyle web sitenize veya işletmenize gelen trafik, zamanınızın ve müşterileriniz için israftır, istemediğiniz tıklamanın size maliyet getirmesinden bahsetmiyorum bile. Negatif anahtar kelimeler, PPC söz konusu olduğunda en az kullanılan stratejilerden biridir ve boşa harcamaları önlemek için en önemli stratejilerden biridir.

Boşluk Analizi için Kontak Vana+Ölçüm Performansı Pazarlaması

Boşluk Analizi, gerçek performansın potansiyel veya istenen performansla karşılaştırılmasını içerir. Şirketinizin dijital varlıklarına ve rekabet ortamına ilişkin üst düzey bir analiz gerçekleştiren Valve+Meter, HVAC işiniz için uygulanabilir fırsatları belirleyecektir. Şirketinizin ücretli arama performansını nasıl artırabileceğinizi keşfetmek için bugün Valve+Meter Performans Pazarlama’ya ulaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

RAKİPLERİM HERHANGİ BİR PPC REKLAMI YAPMIYOR. HALA BUNU YAPMAYA GEREK VAR MI?

Ne harika bir haber; rakipleriniz PPC’de agresif davranmıyor! Alanda ne kadar az rakip olursa, mükemmel reklam yerleşimi elde etmek için o kadar az teklif vermeniz gerekir. Daha düşük bir maliyetle sayfanın üstünde yer alan sonuçları elde etmek harika bir fırsat gibi görünüyor.

SESLİ ARAMA HAKKINDA NE OLUR?

Sesli arama şu anda iki kategoriye ayrılmıştır ve bu, sesli aramanın nasıl kullanıldığına bağlıdır. Akıllı telefonunuz aracılığıyla Siri, Cortana veya Google Assistant’ı kullanmak sizi yine de ekranınızdaki PPC’ye ve arama sonuçlarına yönlendirecektir. Daha yeni bir gelişme ise Amazon Echo (%69 pazar payı), Google Home (%25 pazar payı) ve Apple’ın bu alana yeni girişi olan HomePod gibi cihazlar aracılığıyla sesli aramadır. Bu cihazlar, kullanıcıyı bir arama motoru sonuç sayfasına götürmek yerine, kullanıcı tarafından sorulan soruları yanıtlamak için büyük arama motorlarını kullanır.

Anahtar kelimelerinizi, insanların yalnızca yazmakla karşılaştırıldığında doğal olarak bir şeyleri nasıl ifade ettiklerini yansıtacak şekilde ayarlamanız gerekebilir.

ÜCRETLİ ARAMA KAMPANYASI SIRALAMALARIMI TEKLİFİM DIŞINDA BAŞKA NELER ETKİLER?

Konu PPC’ye gelince, mesele sadece ne kadar ödemek istediğinizle ilgili değil. Örneğin siteniz mobil cihazlar için optimize edilmemişse Google tarafından cezalandırılır. Web sitenizin yavaş yükleme hızları, hem organik hem de ücretli arama kampanyalarındaki sıralamanıza zarar verecektir. Siteniz iki saniye veya daha kısa sürede yüklenmelidir.

Google, arama yapan kişinin mümkün olan en iyi deneyimi yaşamasını ve daha fazla bilgi için geri gelmelerini sağlamak amacıyla en iyi arama sonucunu elde etmesini ister. Optimumun altında performans üreten her şey işinizi olumsuz yönde etkileyecektir.

Web sitenizden elde edilen Kalite Puanları organik ve ücretli aramanızı etkileyecektir. Dolayısıyla en iyi çözüm SEO ve PPC’nin birlikte çalışmasını sağlamaktır.

PPC SADECE GOOGLE MI?

Google pazara hakim olsa da başka rakipler de var. Statistica’ya göre Google tüm aramaların %87’sini oluşturuyor. Diğer arama motorları, arama pazarında %5,8’lik bir paya sahip olan Microsoft’un Bing’i gibi, günde milyonlarca arama gerçekleştirmektedir. Yahoo’nun yaklaşık %3’ü var. Başka kimse yüzde 3 eşiğine çıkamaz. Dolayısıyla Google Ads’ü kullanmak önemli olsa da ihmal edilmemesi gereken başka ücretli arama platformları da var.

AMAZON, FACEBOOK MARKETPLACE VE GOOGLE ALIŞVERİŞ HAKKINDA NE OLACAK?

Harika soru! PPC yalnızca arama motorları için değildir. Kenshoo tarafından yapılan bir araştırma, arama yapanların %85’inin ürün aramalarına Google’da başladığını gösterdi. Ancak alışveriş yapanlar genellikle bir ürün ararken Google aramasından daha fazlasını kullanır. %72’si Amazon’u, %27’si ise Facebook’u ürün araştırması yapmak için ziyaret ediyor.

Artan sayıda insan artık ürün aramaya doğrudan Amazon’da başlıyor. Birisi Amazon’da bir ürünün fiyatını kontrol ederken reklamınızın görünmesini ister misiniz?

ÜCRETLİ ARAMA REKLAMLARINI KENDİM YAPABİLİR MİYİM?

Yapabilirsin ama bunu iyi yapmak zordur. Bunu kötü bir şekilde yapmak parayı ve fırsatı boşa harcar. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, boşa harcanan ücretli arama ağı reklam harcamasının %25 olduğunu ortaya koydu. Kaçırdığınız tüm satışları içermediğinden çok daha fazlası olabilir. Bütün bunlar kulağa korkutucu geliyorsa, öyle olabilir. Anlıyoruz. PPC ve tüm pazarlama ihtiyaçlarınız için Valve+Meter Performans Pazarlamasını düşünün. Birden fazla HVAC işletmesinin PPC oyun alanında gezinmesine ve olağanüstü sonuçlar elde etmesine yardımcı olduk.