Ücretsiz Blogger İletişim Formu Nasıl Eklenir – Showeblogin

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır:Ücretsiz Blogger İletişim Formu Nasıl Eklenir – Showeblogin

İletişim formu, her web sitesi veya blogger batağı sahibinin çevrimiçi ziyaretçileri/müşterileri ile iletişim kurması için vazgeçilmez bir şeydir. Genel olarak, blogger blogumuzun kullanıcılarının geri bildirimlerini ve mesajlarını göndermeleri için e-posta adresimizi, telefon numaralarımızı ve ofis adresimizi bize ulaşın sayfasında herkese açık olarak veririz. Gelen kutumuzda gereksiz mesajlara ve istenmeyen postalara neden olabilir.

Blogger şimdi, blog kullanıcılarının canlı ziyaretçilerden anlık mesaj almaları için basit bir iletişim formu widget’ı başlattı. Varsayılan blog yazarı iletişim formunda, ziyaretçilerin yalnızca üç bilgi sağlaması gerekir, yani. Ad, E-posta ve Mesaj. Bu üç bilgiden sadece ikisi mesaj göndermek için zorunludur ve ilki yani İsim isteğe bağlıdır. Bu nedenle, blog sahibinin E-posta Adreslerini herkese açık olarak göstermesi gerekmez.

Blogger Blog’a İletişim Formu widget’ı Nasıl Eklenir?

Öncelikle şu basit adımları izleyerek blogumuzun kenar çubuğuna Blogger varsayılan iletişim formu widget’ını ekleyeceğiz:

Aşama 1: Blogger hesabınıza giriş yapın (www.blogger.com) ve şuraya gidin: Düzen sekmesi herhangi bir özel blogun

Adım 2: Tıklamak Gadget Ekle düzen penceresinin kenar çubuğundan metin bağlantısı. Bir açılır pencere açılacaktır.

Aşama 3: Sol menüden Daha Fazla Gadget seçeneğinden İletişim Formu’na tıklayın ve uygun bir başlık (Bana/Bize Ulaşın veya Geri Bildiriminizi Gönderin veya Mesajınızı E-postayla Gönderin) verdikten sonra kaydedin. Blogunuzun kenar çubuğunda canlı bir Blogger Varsayılan Formu göreceksiniz. Ayrıca Form widget’ını altbilgi ve blog gövdesi dahil herhangi bir yere görünmesini istediğiniz şekilde sürükleyebilirsiniz.

SWT Özelleştirilmiş Blogger İletişim Formu Nasıl Eklenir?

Şimdi, blogger’ın varsayılan iletişim formunu bazı HTML ve CSS3 kodlarıyla profesyonel ve oldukça dinamik görünecek şekilde özelleştireceğiz:

Tavsiye Edilen:  Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Adım-4: Şuraya git: Şablon Sekmesi blogunuzun ve tıklayın HTML’yi düzenle metin düğmesi.

Adım 5: Tıklamak Widget’a atla html editörünün açılır menüsü ve seçin İletişimFormu1 oraya atlamak için

Adım-6: Kodları genişletmek için … satırını göreceksiniz. Şimdi, bu satırı aşağıdaki html kodlarıyla çok dikkatli bir şekilde değiştirin.


< span style="color: #ff0000; font-weight: bolder;">(Gerekli)

(Gerekli)